Jump to content

Materiał wideo: Wiadomości Wargaming – wydanie specjalne

• This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

Community #1 Posted 15 June 2013 - 06:52 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 26,823
Dyrektor wydawniczy Andrey Yarantsau opowie Wam o wprowadzeniu nowego modelu gry: free-to-win.

Pełen tekst wiadomości

MoneMoonMike #2 Posted 15 June 2013 - 07:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34773 battles
  • 60

*
POPULAR

Buahahhahahahhahahahhahahah
Przepraszam jeśli ktoś uzna to za spam, ale inaczej nie mogłem. WG gratuluję policzka wymierzonego samemu sobie. Cytując za Andrey'em Yarantsev'em: "w grze nie ma przedmiotów, które można kupić wyłącznie za złoto i które dają Wam korzyści, jakich nie można nabyć, płacąc wyłącznie kredytami" jeśli tak to poproszę możliwość wymiany free xp za kredyty [zarzekali się, że nigdy nie będzie, ale skoro ma być FREE to win, to czemu kłamią ?] w zwykłym przeliczniku (1 gold = 400 srebra), a także konto premium oraz czołgi premium dostępne za kredyty.

Kiedy można się spodziewać takiej gospodarki ?

Edited by MoneMoonMike, 15 June 2013 - 07:04 PM.

tugok #3 Posted 15 June 2013 - 07:05 PM

Private

• Player
  • 5708 battles
  • 6
Ta ale by mieć załoge ze szkolenia "nie za złoto" to trzeba tygodniami grać

Krzemyk_1975 #4 Posted 15 June 2013 - 07:12 PM

Corporal

• Player
  • 34953 battles
  • 102
  • [BBZZ] BBZZ
Czyli Lowe będzie dostępny za 5 000 000 kredytów. To kiedy prem tanki będą za kredki ?? :tongue:

Tovarich_Yegor #5 Posted 15 June 2013 - 07:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5618 battles
  • 53
Dobrze mówisz MoneMoon, tez o tym pomyślałem właśnie. Jeden zapierdziela i grinduje jak głupi a  ktoś inny sobie kupi premium + premium tank i za golda sobie przekonwertuje expa i ma wszystko w dupie. I potem latają noobki co każdym czołgiem mają 2-5 rozegranych bitew heh
(też gram typkiem, ale nie bede im płacił żeby przekonwertować ten exp pfffff)

I również zaśmieję im się w twarz: Hahahaahhahaha

Edited by Tovarich_Yegor, 15 June 2013 - 07:26 PM.

captainmall #6 Posted 15 June 2013 - 07:32 PM

Private

• Player
  • 15453 battles
  • 25

View PostMoneMoonMike, on 15 June 2013 - 07:03 PM, said:

[...] jeśli tak to poproszę możliwość wymiany free xp za kredyty [zarzekali się, że nigdy nie będzie, ale skoro ma być FREE to win, to czemu kłamią ?] w zwykłym przeliczniku (1 gold = 400 srebra),
A czy to że ktoś wymieni sobie wolny exp i kupi np. IS7 nie grając ani 1 bitwy poprzednimi tankami daje mu jakąś przewagę nad graczem, który ten sam czołg wygrindował normalnie?

a także konto premium
Kolejne pytanie czy posiadanie konta premium daje Ci przewagę nad innymi graczami w bitwie? Masz szybszy reload czy co?

oraz czołgi premium dostępne za kredyty.
Czołgi premium nie są lepsze od ich odpowiedników z drzewek

MoneMoonMike #7 Posted 15 June 2013 - 07:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34773 battles
  • 60

View Post007gregor, on 15 June 2013 - 07:32 PM, said:

A czy to że ktoś wymieni sobie wolny exp i kupi np. IS7 nie grając ani 1 bitwy poprzednimi tankami daje mu jakąś przewagę nad graczem, który ten sam czołg wygrindował normalnie?
Najbardziej odczuwalne jest to w sytuacji gdy wchodzą nowe czołgi/drzewka w istniejących też jest to przewaga dla niektórych graczy, którzy grając na lubianym w pełni ulepszonym czołgiem mogą zdobyć doświadczenie, żeby przeskoczyć uciążliwy pojazd (np. AMX 40).

Kolejne pytanie czy posiadanie konta premium daje Ci przewagę nad innymi graczami w bitwie? Masz szybszy reload czy co?
Tutaj działa częściowy efekt placebo, ale także przewaga gospodarcza, szybciej zbierasz doświadczenie na kolejne moduły, załoga szybciej się szkoli i możesz kupować więcej wyposażenia etc.

Czołgi premium nie są lepsze od ich odpowiedników z drzewek
Otóż , ponieważ mają lepsze zarobki oraz nie mają kary dla załogi za wyszkolenie na innym czołgu danego typu.

pol4490 #8 Posted 15 June 2013 - 07:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17246 battles
  • 776
Dla mnie dalej skandalem jest zmiana nicku za złoto...

malutoros #9 Posted 15 June 2013 - 07:51 PM

Major

• Player
  • 22760 battles
  • 2,589
  • [TPW] TPW
Nie spamujcie nie ma sensu to zabieg marketingowy aby przyciagnac graczy 10-16 lat + Po wysluchaniu newsa mam wrazenie ze mowa o innej grze .

lothi66 #10 Posted 15 June 2013 - 08:00 PM

Private

• Player
  • 5947 battles
  • 47
Może i materiał marketing'owy ale wyjaśniono kwestie premium na koncie zunifikowanym. Chodź nie obraziłbym się za miejsca w garażu za kredyty.

captainmall #11 Posted 15 June 2013 - 08:01 PM

Private

• Player
  • 15453 battles
  • 25

View PostMoneMoonMike, on 15 June 2013 - 07:45 PM, said:

Najbardziej odczuwalne jest to w sytuacji gdy wchodzą nowe czołgi/drzewka w istniejących też jest to przewaga dla niektórych graczy, którzy grając na lubianym w pełni ulepszonym czołgiem mogą zdobyć doświadczenie, żeby przeskoczyć uciążliwy pojazd (np. AMX 40). Tutaj działa częściowy efekt placebo, ale także przewaga gospodarcza, szybciej zbierasz doświadczenie na kolejne moduły, załoga szybciej się szkoli i możesz kupować więcej wyposażenia etc.
Tak, ale to daje tylko taką przewagę, że ktoś może szybciej i przyjemniej dojść do jakiegoś celu (np. do następnego czołgu), a cierpliwy gracz nie płacący za grę i tak w końcu do tego celu dojdzie.

View PostMoneMoonMike, on 15 June 2013 - 07:45 PM, said:

Otóż , ponieważ mają lepsze zarobki oraz nie mają kary dla załogi za wyszkolenie na innym czołgu danego typu.
chodziło mi o bezpośrednią walkę w grze, a zarabiać kredyty można równie dobrze jakimś 5 tierem, potrwa to po prostu dłużej. Ogólnie model płatności w WoT mi się podoba, ponieważ nie daje on realnej przewagi w walce, a jedynie to, że sprawia grę przyjemniejszą. Grałem w inne gry F2P i w niektórych za prawdziwą kasę można było kupić unikalne np. bronie czy ekwipunek, które, możesz mi uwierzyć na słowo, dawały przewagę.

Falathi #12 Posted 15 June 2013 - 08:01 PM

General

• WG Staff
  • 17368 battles
  • 9,959
  • [WG] WG
@MoneMoonMike

Oczywiście, że czołgi premium lepiej zarabiają i pozwalają na przeszkalanie załóg. Ostatecznie muszą mieć jakąś cechę szczególną bo inaczej kupowanie ich nie miałoby żadnego sensu.

Jednak z drugiej strony - nie są lepsze, niż wymaksowane pojazdy tej samej klasy i tieru i z reguły mają jakąś piętę achillesową.

Gdyby czołgi premium były LEPSZE niż ich odpowiedniki to faktycznie mogłyby wpływać na szanse na wygraną i oznaczałyby, że gracz płacący ma przewagę, która znajduje łatwe odzwierciedlenie w jego statystykach. A tak nie jest. Zresztą... czy od czasu do czasu nie pojawia się narzekanie na kogoś, kto ma czołg premiu VIII tieru i nie potrafi nim grać? A teraz wyobraźcie sobie co by się działo, gdyby na dodatek czołg premium, VIII tieru na dzień dobry miał LEPSZE parametry niż jakikolwiek zwykły pojazd tego tieru.

Chodzi o to że oczywiście gracz płacący ma pewne korzyści w grze ( na przykład możliwość zgromadzenia większej ilości czołgów ) - ale złoto NIE daje samo z siebie przewagi w bitwie i nie ułatwia zwycięstwa. Umiejętności są ważniejsze.

pol4490 #13 Posted 15 June 2013 - 08:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17246 battles
  • 776
To było od dawna wiadome...

Tovarich_Yegor #14 Posted 15 June 2013 - 08:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5618 battles
  • 53

View PostFalathi, on 15 June 2013 - 08:01 PM, said:

Jednak z drugiej strony - nie są lepsze, niż wymaksowane pojazdy tej samej klasy i tieru i z reguły mają jakąś piętę achillesową.

Gdyby czołgi premium były LEPSZE niż ich odpowiedniki to faktycznie mogłyby wpływać na szanse na wygraną i oznaczałyby, że gracz płacący ma przewagę, która znajduje łatwe odzwierciedlenie w jego statystykach. A tak nie jest.

Zgoda, co nie zmienia faktu, że skoro mówią, że to co za złoto będzie także za kredyty to powinni być konsekwentni i dać także premium tanki i konwertowanie expa za kredyty. Czołgi premium są i tak lepsze bo gra sie nimi bezstresowo (bardzo rzadko się wychodzi na minusie z walki) i jak kupie sobie nowy czołg z drzewka to mogę od razu sobie go obsadzić wytrenowaną drużyną z 2-3 perkami podczas gdy nie-płacący grindują....   Będzie przewaga podczas bitwy? Będzie.

No ale trzeba przyznać, że i tak w tej grze jest lepiej niż w innych takich F2P shitach.

Edited by Tovarich_Yegor, 15 June 2013 - 08:46 PM.

Pomornik #15 Posted 15 June 2013 - 08:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43358 battles
  • 687

View Postpol4490, on 15 June 2013 - 07:47 PM, said:

Dla mnie dalej skandalem jest zmiana nicku za złoto...
A dla mnie nie, bo blokuje tu zachowania trolli, którzy zmienialiby nick kilka razy dziennie gdyby to było możliwe.
Czy wybierając sobie nick nie byłeś świadomy co robisz?

Jak na razie widzę tu w większości puste ataki ludzi, dla których wszystko powinni rozdawać za darmo. Najwyraźniej nie zrozumieliście filmiku, bo tam zaznaczono, że gracz niepłacący nie będzie poszkodowany w samej grze (bitwie). Nie oznacza to jednak, że będzie miał łatwiej pod każdym względem. Wielu zapomina też, że WG stworzyło tę grę po to by zarabiać a nie po to by pracować za darmo dla wyłącznie przyjemności gracza. Coś pożądanego musi być za pieniądze a lepiej jeżeli jest to przyśpieszacz rozwoju czy słabszy od konkurencji czołg premium, niż mocniejsza amunicja itp.

Krytyka konsumencka jest potrzebna, ale ta merytoryczna a nie tylko "dajcie, dajcie wszystko za darmo".

aszlej #16 Posted 15 June 2013 - 08:51 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18043 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S

Wielu zapomina też, że WG stworzyło tę grę po to by zarabiać a nie po to by pracować za darmo dla wyłącznie przyjemności gracza.

Otoz wlasnie moj drogi rozmowco. Oni pracuja? To co robia to kpina jest nie praca. Wszystko idzie w odwrotna strone niz powino. Gdzie optymalizacja? Gdzie tryby rozgrywek? Gdzie mapy nowe? Gdzie chocby proba skutecznego zwalczania natretnych, permanentnych botow?
Praca powinna byc efektywna.
Owszem trudno sie nie zgodzic ze obecny model to free to win. Pewnie larum sie zraz podniesie ale DA sie grac bez zlota, bo sam gram. Jedyne zloto jakie wykorzystalem w grze to garaze. I to zloto z konkursow i eventow. Nie place za gre, nie napalam sie na max tiery. Smigam sobie na V-VI lv. Ostatnio troche VII i tu mi sie gra najprzyjemniej. Gdyby poprawic MM i wspomniane wyzej aspekty byloby swietnie.
Spojrzcie. Jest amunicja gold za kredyty, wyposazenie, materialy eksploatacyjne. Wszystko za kredki. Ba, nawet kompanie i 3 osobowe plutony sa dostepne bez premium. Da sie bez placenia grac. Pewnie wolniej idzie, ale to wlasnie daje ci kasa. Ze mozesz to samo tylko szybciej osiagnac. Ale wciaz DA sie grac bez placenia.
Co do zmiany nicka za gold. Moze to i dobrze ze tak jest, jednak cena jest nieadekwatna.

Samo wystapienie.... marketingowy belkot.

Edited by aszlej, 15 June 2013 - 08:52 PM.

slavio27 #17 Posted 15 June 2013 - 08:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30139 battles
  • 77
  • [MD--] MD--

View PostPomornik, on 15 June 2013 - 08:34 PM, said:

A dla mnie nie, bo blokuje tu zachowania trolli, którzy zmienialiby nick kilka razy dziennie gdyby to było możliwe.

Jak na razie widzę tu w większości puste ataki ludzi, dla których wszystko powinni rozdawać za darmo. Najwyraźniej nie zrozumieliście filmiku, bo tam zaznaczono, że gracz niepłacący nie będzie poszkodowany w samej grze (bitwie). Nie oznacza to jednak, że będzie miał łatwiej pod każdym względem. Wielu zapomina też, że WG stworzyło tę grę po to by zarabiać a nie po to by pracować za darmo dla wyłącznie przyjemności gracza. Coś pożądanego musi być za pieniądze a lepiej jeżeli jest to przyśpieszacz rozwoju czy słabszy od konkurencji czołg premium, niż mocniejsza amunicja itp.

Krytyka konsumencka jest potrzebna, ale ta merytoryczna a nie tylko "dajcie, dajcie wszystko za darmo".
Plus za ta wypowiedz, a za te lamenty na poczatku topicu minusy. Kurw.. gość na filmiku o braku przewagi w bitwie, dla tych co nie płaca a te Barany: DAJCIE CZOŁGI PREMIUM ZA KREDYTY!!!! O ja pierdole!!!

BobsterPL #18 Posted 15 June 2013 - 09:05 PM

Sergeant

• Player
  • 16523 battles
  • 221

Buahahhahahahhahahahhahahah
Przepraszam jeśli ktoś uzna to za spam, ale inaczej nie mogłem. WG gratuluję policzka wymierzonego samemu sobie. Cytując za Andrey'em Yarantsev'em: "w grze nie ma przedmiotów, które można kupić wyłącznie za złoto i które dają Wam korzyści, jakich nie można nabyć, płacąc wyłącznie kredytami" jeśli tak to poproszę możliwość wymiany free xp za kredyty [zarzekali się, że nigdy nie będzie, ale skoro ma być FREE to win, to czemu kłamią ?] w zwykłym przeliczniku (1 gold = 400 srebra), a także konto premium oraz czołgi premium dostępne za kredyty.
Kiedy można się spodziewać takiej gospodarki ?

Mi nie przeszkadza to, że ktoś ma czołg premium a ja nie mogę mieć bo nie mam złota i nie przeszkadza mi to, że nie mogę wymienić dośw. wolnego za kredyty  (choć mogło by być) ale to, że gra odstrasza samymi następnymi patchami. Bo ile to się mówi, że "gra schodzi na psy" że co patch to gorzej. I co z tego, że taki Nowak wymienił by wolne dośw, i miał X tier szybciej albo kupił T34 za 5 mln. kredytów jeśli ten Nowak byłby zwykłym d**ilem i lamą nie umiejącą grać bo co zagram bitwę na X tierze to mi się wydaje, że gram z noobami to mało powiedziane. No cóż ale fakt to fakt mogli by taką funkcję wprowadzić ale szczerze powiedziawszy na czym WG by zarabiało ? Za darmo by ulepszali grę ? wszystko za darmo lub półdarmo ? Może i kłamią, może i dużo obiecują ale prawda jest taka, że to tylko biznes czysty biznes aby zarobić zielone. Więc nie czepiajmy się wszystkiego bo wszystkiego i tak nie dostaniemy i cieszmy się, że za rejestrację nie trzeba płacić.

Pomornik #19 Posted 15 June 2013 - 09:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43358 battles
  • 687

View Postaszlej, on 15 June 2013 - 08:51 PM, said:

Otoz wlasnie moj drogi rozmowco. Oni pracuja? To co robia to kpina jest nie praca. Wszystko idzie w odwrotna strone niz powino. Gdzie optymalizacja? Gdzie tryby rozgrywek? Gdzie mapy nowe? Gdzie chocby proba skutecznego zwalczania natretnych, permanentnych botow?

To już inny temat. W tej kwestii się wypowiedziałem w odpowiednich wątkach (np. w dziale na temat najnowszej aktualizacji). Tutaj mowa jest o tym tylko czy to gra "pay to win" czy nie.

Radek_Z #20 Posted 16 June 2013 - 12:08 AM

Sergeant

• Player
  • 44455 battles
  • 287

View PostPomornik, on 15 June 2013 - 08:34 PM, said:

Zgadzam się, leci plus. W WoT gram głównie dlatego, że nie ma tu jakiejś cudacznej wunderwaffe, która za kilkadziesiąt złotych pozwoli wygrywać z każdym bez problemu. Uważam, że koleś w filmiku mówi dość jasno o tym, że w WoT liczy się poziom umiejętności, nie pieniądz. Rozumiem, że ktoś może konwertować wolny exp za góry złota, ale co z tego? Kupi sobie od razu 8, 9 czy 10 tier i będzie paziował, psując przy okazji grę innym. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem na takie problemy byłby specjalny próg, który uniemożliwiałby takim "goldowym graczom" zakup prem tanka, czy wymianę free exp, dopóki ich statystyki nie są przynajmniej zadowalające. :trollface:  Ale to tylko naiwne marzenie i wiemy, że tak się nie stanie. WG musi zarabiać. Tyle. A sam fakt, że można w tę grę grać za darmo i się w niej rozwijać (wiem, bo pierwsze dwa 10 tiery zrobiłem bez wydania na grę złotówki) można tylko uznać za wielki plus. Mam tylko nadzieję, że gra nigdy nie zmieni się w coś na kształt innych tego typu produkcji i nie dojdzie do "super pocisku, który niszczy wszystko od razu za jedyne 30 zł. za sztukę. :smile:

Edited by Radek_Z, 16 June 2013 - 12:10 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users