Jump to content

Excelsior

• This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

Geogliff #1 Posted 19 June 2013 - 08:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6663 battles
  • 1,398
Dovoluji si přidat nový topic ve starých vláknech, jelikož mi to tu připadá živější.
Ten tank jsem si hrozně oblíbil, má slušný dělo s celkem dobrou penetrací a poškozením.
Tank není tak línej, na těch 25km/h to rozjede.
Má celkově dobrý pancíř, bohužel jsem ještě nezjistil kde má slabinu, ale pokud jsou viditelné weakspoty, je to snad jasné.
Tank jsem si hned koupil po vypuštění nové verze, zkoušel jsem ho na test serveru a hrozně se mi zalíbil.
Mám s ním pár bitev, bohužel né moc, takže ještě všechno úplně nevím, kdyžak časem dopíšu..

rjumen #2 Posted 19 June 2013 - 10:36 PM

Private

• Player
  • 20383 battles
  • 7
  • [TBVK] TBVK
Tank jsem si pořídil taky, pohyblivost ok, pancíř ok, ale ta průbojnost je tuším nejhorší na pátém tieru. A jelikož není možnost nastřílet nějakou normální dmg, tak výdělky jsou kapku mizivé.
Pokud se použijí goldy, není problém skončit docela v mínusu. Tank by to byl docela zábavný, ale ta průbojnost to hodně kazí.

Geogliff #3 Posted 22 June 2013 - 03:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6663 battles
  • 1,398
Dneska se mi povedl docela vtipná bitva, no bohužel toho capu no. Mimochodem, ty kraviny, co jsem psal do chatu, těch si nevěšímejte. ;)
Divím se nejvíc tomu KVčku a tomu, že jsem dal 3 killy s poškozeným dělem. Ta přesnost byla hrůza, ale nějak mi dopřálo štěstí..
http://ulozto.cz/xfs...esert-wotreplay

UglyMonkey #4 Posted 22 June 2013 - 06:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Tož koupil sem si tento stroj za vyhru v soutěži, že si jako udelam radost ...  :teethhappy:  Mno anglany sem eště nejel takže zatím v něm mám jen 82% posádku a samozřejmě bez skylu.... Sice to má bídnou penetraci, ale díky patchy se s tím celkem dobře dají trefovat velitelské věžicky a průzory u těžších tankú (AT1, KV1). Slabší stroje to dokáže pokuchat dobře. V T6-T7 bitvě je tento stroj jen do počtu, ale to není nic co by člověk nečekal díky penetraci. Nevím jak u ostatních... ale já měl po 24 hrách snad jen jednu T7 bitvu... ale zas sem měl četu s T1.... takže se mi zdá že tento stroj má upravený MM s omezením na T6... ale je to jen můj dojem.

Tank je celkem pohyblivý - uvidím až bude 100% posádka + nějaký ten skyl, ale myslím že tohle bude jeho největší výhoda. Dělo má sluštou depresy/elevaci. Pancíř dobrý proti lajtkám,medkám a i tomu hevy tanku. Tier 5 TD mě probije spolehlivě. Tank má dobrý dohled. I těch 670 hp je slušných.

Když mě neujede ruka a nehodím tam nejaký ten gold náboj... tak při nastřílení cca 600-700 dmg při výhře mi to hodí 20k čistá ruka (náboje sou za 56kr a oprava kolem 3k kr)

Tento tank není rozhodně kladivo do tier 5 bitev, ALE myslím že se zkušenejší posádkou z něj bude dobrý tank hodící se na přepady z boku (ta pohyblivost tam je a i ta pene 91 na většinu tanků co potká stačí)

Geogliff #5 Posted 23 June 2013 - 11:34 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 6663 battles
  • 1,398
To jo no, většina bitev je top. Pokud se teda nehraje s vyššími tiery, je to celkem zabiják..

meca79 #6 Posted 24 June 2013 - 02:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26788 battles
  • 344
jo az na to delo je to fajn tank :d
problem je kdyz vas to hodi do t6 hry (t7 jsem jeste nemel) a potkate KV1S.....
ono teda i obyc KV1 je trochu problem

Edited by meca79, 24 June 2013 - 02:36 PM.

UglyMonkey #7 Posted 24 June 2013 - 02:59 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Tož sem zistil že tento tank má omezený MM a potká max T6 stroje. Všechny tanky co potká se dají s tou pene 91 probít (tím myslím včetně weakpointu). Jediný stroj co zepředu neprobiju ani do hrnce je AT-2 (ale AT-2 se dá zas utočit). Mno a to že mě KV-1S spálí na 2 rany... to se dá čekat. Jinak sem začal tank i uhlovat po zištění, že má na boku space armor o síle 31mm + 31mm základní... stavím se v cca v úhlu 30° a pověčivou mi snazují pásy. Další + je naprosto ultimátní sklon děla směrem na bok... -13°... Schválně sem na lakevile najel bokem na těsně pod vrchol náspu... a ono se s tím dalo střílet na tanky které byli ve stejné hladině vodorovně se zemí  :playing: .
Posádku mám aktuálně na 93%... no chce to aspon jeden skyl.. druhý budou určitě opravy...
Přesnost za jízdy už ted není vůbec zlá a doměřuje už ted rychle (amerika to samozřejmě není)

Tank ze funny hlavně díky té svižnosti, prostě je to pomalejší medko (na většinu míst dojedu v těsném odstupu za T34, pz4 atd. ) ale s bonusem v podobě 670hp a obstojným pancířem.

Vyhýbám se soubojům na dálku se stugem (200m+) probuju ho sotva každou druhou zepředu a on mě nemá problém poslat do garáže

Edited by UglyMonkey, 24 June 2013 - 03:12 PM.

XiTiX #8 Posted 24 June 2013 - 03:12 PM

Brigadier

• Player
  • 16309 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED

View PostUglyMonkey, on 24 June 2013 - 02:59 PM, said:

Jediný stroj co zepředu neprobiju ani do hrnce je AT-2 (ale AT-2 se dá zas utočit). obstojným pancířem.

Ani cez mantlet?

UglyMonkey #9 Posted 24 June 2013 - 04:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Bez goldu a na jistotu (bez 25% haluz faktoru) jen zezadu do vany

View PostXiTiX, on 24 June 2013 - 03:12 PM, said:

Ani cez mantlet?

Bez goldu a na jistotu (bez haluz faktoru 25%) jen zezadu do vany. Mantlet ma 101,6mm. Je ptavda ze AT2 excelsior zepredu taky neprobije (samozřejme semo tamo neco projde diky haluz faktoru) , protože zatím ten tank nemá weakpoint zepředu (ale tu si nedělám iluze , že by to po dalším patchy vydrželo  :blinky: )

UglyMonkey #10 Posted 26 June 2013 - 08:59 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
98% posádka.

Tu něco ukázku pohyblivosti a hratelnosti

http://ulozto.cz/xnU...esert-wotreplay
http://ulozto.cz/xTY6d1tg/shot-061-jpg

a výdělek (použito dost goldu)
http://ulozto.cz/x4EovDKs/shot-062-jpg

Eliminator67 #11 Posted 29 June 2013 - 12:01 AM

Corporal

• Player
  • 21313 battles
  • 173
tank kupeny nedavno... armor dostačujúci, rýchlosť ma prekvapila (najlepšia pohyblivosť zo všetkých tier 5 heavy-n). na tomto tanku je najhoršie to impotentné delo ktoré niekedy neprebije ani weakspot napr. na KV-1...
Excelsior je žrádlo pre KV1S ktorá vas rozoberie na šrubky (pokial sa nejedná o retarda) na 2 rany ...

Som sním spokojní, ale to delo mohlo byť lepšie, napríklad taký 6-liberník z Churchill-a LL. Tank by som nekupoval, ale sentiment z Star Treku sa prejavil  :teethhappy:
USS Excelsior  :trollface:

HavocStarr #12 Posted 29 June 2013 - 04:02 AM

Sergeant

• Player
  • 9239 battles
  • 211
Excelsior má jednu výhodu. Většina tanků má nějakou slabinu, např. slabý armor, slabá pohyblivost a podobně. Excelsior má pouze jednu jedninou slabinu a to je penetrace. Rychlost nabíjení a zaměřování je výborná, přesnost i damage dostačující. Jenže, když na kritické momenty nabije člověk goldy, pak ten tank nemá žádnou špatnou vlastnost. Rychlost a pohyblivost na heavy výborná, pancíř skvělý, elevace a deprese děla také výborná a při goldech je i kanón super a z tohohle tanku je rázem obrovský zabiják, který nemá slabinu a na svém tieru exceluje. Nebo spíš excelsioruje :teethhappy:  Tanky se špatnou pohyblivostí nebo armorem své špatné stránky goldem nevyrovnají, Excelsior ano.
Jen už to potom samozřejmě není tank na vydělávání, ale pokud někdo hledá zábavný tier 5 čistě na odreagování a nejde mu o výdělky, pak Excelsior, který neváhá sem tam vystřelit golda, nemá konkurenci :smile:

peggyCZ #13 Posted 01 July 2013 - 04:38 PM

Private

• Player
  • 14773 battles
  • 20
  • [PDH_] PDH_
Tento tank jsem koupil dnes a mam s nim nekolik bitev.
Co se tyce MM, tak jsem zatim nepotkal tier 7, mozna je to fakt tim, jak jsem cetlk vyse, ze ma omezeny MM, co by taky udelal proti Tigerovi nebo T29, ze jo  :unsure: . Je pravda ze to delo neni nejlepsi, ale to neni ani na T14 a jak se s tim da krasne hrat, Delo pomerne male pene, ale zase slusna presnost, bohuzel to domerovani je pomale (kolem 3s), ale da se vybavit vylepsenym pohonem dela. Deprese dela kolem - 10 stupnu take super.
Coi se tyce pancire, tak ze predu a ze zadu ma dobry pancir, jen skoda ze ze predu jen ten pancir jen kolmy, takze ta tl. predniho pancire at na vezi nebo na korbe muze zkreslovat. Muze se to resit castecnym natocenim, ale bacha na boky, ty jsou slabe (30mm). K tem bokum jeste nemam vyzkousene co s tim tankem udela heckovej naboj, je tam predstaveny pancir, ale tezko rict. Vez super pancir, ze vsech stran, ale zase kolme plochy, tak bacha na to.

Co se tyce vydelku, tak pokud ani jednou ve hre nevystrelite tak stejne jste v plusu par tisic. Pri vetsi dmg to vydela v poho i na vystrelene goldy, ale samozrejme kdo s nim chce jen vydelavat a utvorit si dobrou posadku pro britsky tezaky, tak at goldy nevozi.
Souhrn: Pohyblivost suprova na tezaky, delo takovy prumer a pancir take prumer. V konecnem hodnoceni nejsou to vyhozene penize za takovy premiovy tank, uzijete si s nim hodne zabavy,

wugwugs #14 Posted 01 July 2013 - 04:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25837 battles
  • 489
Strasne trpi na module damage, jeden dva priestrely spredu a takmer isto znicena municia alebo delo.

Geogliff #15 Posted 01 July 2013 - 04:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 6663 battles
  • 1,398
Dělo je skoro stejné jako 75mm u tanku Pzkpfw IV, má horší přesnost a penetraci, ale jinak to je totožné.

UglyMonkey #16 Posted 02 July 2013 - 02:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

View PostpeggyCZ, on 01 July 2013 - 04:38 PM, said:

Tento tank jsem koupil dnes a mam s nim nekolik bitev.
Co se tyce MM, tak jsem zatim nepotkal tier 7, mozna je to fakt tim, jak jsem cetlk vyse, ze ma omezeny MM, co by taky udelal proti Tigerovi nebo T29, ze jo  :unsure: . Je pravda ze to delo neni nejlepsi, ale to neni ani na T14 a jak se s tim da krasne hrat, Delo pomerne male pene, ale zase slusna presnost, bohuzel to domerovani je pomale (kolem 3s), ale da se vybavit vylepsenym pohonem dela. Deprese dela kolem - 10 stupnu take super.
Coi se tyce pancire, tak ze predu a ze zadu ma dobry pancir, jen skoda ze ze predu jen ten pancir jen kolmy, takze ta tl. predniho pancire at na vezi nebo na korbe muze zkreslovat. Muze se to resit castecnym natocenim, ale bacha na boky, ty jsou slabe (30mm). K tem bokum jeste nemam vyzkousene co s tim tankem udela heckovej naboj, je tam predstaveny pancir, ale tezko rict. Vez super pancir, ze vsech stran, ale zase kolme plochy, tak bacha na to.

Co se tyce vydelku, tak pokud ani jednou ve hre nevystrelite tak stejne jste v plusu par tisic. Pri vetsi dmg to vydela v poho i na vystrelene goldy, ale samozrejme kdo s nim chce jen vydelavat a utvorit si dobrou posadku pro britsky tezaky, tak at goldy nevozi.
Souhrn: Pohyblivost suprova na tezaky, delo takovy prumer a pancir take prumer. V konecnem hodnoceni nejsou to vyhozene penize za takovy premiovy tank, uzijete si s nim hodne zabavy,

Boky nejsou až tak slabé. Tank má představný pancíř o síle 25mm + 31mm základní pancíř. Stačí natočit pod úhlem 20-25° a i stug mě jen shazuje pásy... Sice asi kouše klávesnici a prská neco o bugování, ale co už... Když potkáte Excelsiora co úhluje ,tak mu střílejte na věž.

minduton #17 Posted 22 July 2013 - 08:04 PM

Major

• Player
  • 26757 battles
  • 2,633
S tímhle kočárem se moc sidescrapovat nedá. Zkoušel jsem to na testu, a všechno prošlo, i od jinýho excelziora. Ale možná, že střílel goldy. Každopádně při pohledu na model pancíře ve 3dmodelswot, je zjevné, že úhel se sidescrapingem je moc tupý, jelikož tento kočár má věž už relativně vepředu.

Ale napadla mě jiná věc. Excelzior má kupodivu hodně pancéřovaný zadek, kde má 100mm. Zkoušel někdo reverzní sidescraping?

UglyMonkey #18 Posted 24 July 2013 - 05:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

View Postminduton, on 22 July 2013 - 08:04 PM, said:

S tímhle kočárem se moc sidescrapovat nedá. Zkoušel jsem to na testu, a všechno prošlo, i od jinýho excelziora. Ale možná, že střílel goldy. Každopádně při pohledu na model pancíře ve 3dmodelswot, je zjevné, že úhel se sidescrapingem je moc tupý, jelikož tento kočár má věž už relativně vepředu.

Ale napadla mě jiná věc. Excelzior má kupodivu hodně pancéřovaný zadek, kde má 100mm. Zkoušel někdo reverzní sidescraping?

Čoveče myslím že na tom tieru 5-6 je reverzni sidescraping bezpředmětný... Jo ta věž je hodně vepředu, proto s ním používám vykukování z poza rohů jak u T1/M6 - vyjíždím pod úhlem cca 30 - 45° a snažím se ukázat pás blíž k nepřítely co nejmíň. Mno ale hraju s tím jako s medkem, takže tyhle taktiky pro hevy tanky používám málo, protože na přestřelování s KV1 nebo T1 excel není stavěn (nebo do KV1 foukneš pár goldů do spodní vany...) ,ale na střílení do boku už dobrý je (prostě je to medko)

_FlyingHellfisch #19 Posted 31 July 2013 - 03:32 PM

Private

• Player
  • 33426 battles
  • 8
  • [V-L-K] V-L-K
včera přízen pro tréning "A" britský heavy posádky pro Conquerora a dneska 14. bitvu "M"ko mastery
Vítězství!
Bitva: Útesy 31. července 2013 15:47:08
Vozidlo: Excelsior
Získáno zkušeností: 1 900
Získáno kreditů: 56 203
Úspěchy v bitvě: Válečník, Vzorný tankista: Hrdina

(mastery 1. byla pátou nebo šestou bitvu)

na těch útesech jsem krásně použil ten super boční sklon děla dolů - navíc pak kouká jen věž pod pěkným úhlem takže to pěkně cinkalo

UglyMonkey dík za dobrej tip - já už ty těžký brity vzdával a chtěl hrát jen Centuriony a britský medka obecně radši než heavy - Caernarvon mě jde mnohem hůř než Centurion i mám mnohem horší výsledky wr 47 s heavy od CH7přes BP po Caernarvon vs 53 s medkama Centurion, Cromwell i Crusader

teď můžu koupit Conquerora ale počkám na třetí skill abych měl žárovku+BIA+opravy

broucekjakub #20 Posted 25 October 2013 - 06:20 PM

Private

• Player
  • 2915 battles
  • 2
Já bych se vás rád zeptal jestli je Excelsior lepší než T-14?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users