Jump to content

Jsou TD OP nebo ne?

• Please log in to reply
1354 replies to this topic

Kristich01 #41 Posted 02 July 2013 - 11:41 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12818 battles
  • 98

View PostUrvyhnat, on 02 July 2013 - 10:09 AM, said:

Když je neviditelnej nevidim rozdil jestli z vesmiru nebo přímo. Vlastně jo před střelou z vesmiru můžeš klickovat a tim výrazně snížit nebo úplně eliminovat možnost zásahu. Zběsilím popojizdenim před TD jsem se zasahu ještě nevihnul. Jedina obrana je hard camp

A už jsi kličkoval s KV-4, ST-1 (ať vyberu ty co jsem hrál) a nedej bože do kopce? Když někdo spotne TD nebo mi od něj přiletí (pořád to tolik nebolí jako od arty) - vím cca kde stojí = dávám si pozor = využívám terén, jedu jinudy apod. Z vesmíru to lítalo všude a nešlo s tím moc nic dělat .. protože nikde na mapě není arty save když jsou enemy arty v 5 rozestavené  po mapě a nestojí jak trubky u sebe ... Já hraju hlavně s HT a problém s TD opravdu nemám ;-)

Edited by Kristich01, 02 July 2013 - 11:42 AM.

Fieldpanzer #42 Posted 02 July 2013 - 11:43 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Súhlasím len s jednou vecou v tomto topicu a to že spotting systém je momentálne zle nastavený.

Ono ako sa tu niekto snaží vehementne podsúvať teoriu že sa to blikanie týka len TDčok, tak úplne rovnako mi blikajú medium a heavy tanky.

Ale inak... dejú sa niekedy naozaj haluzné veci...

siegfriedoval linia.
S JPII strelím do E-75. Začne horieť a dohorí. Strelím druhú E-75, 2 percentá GRR, ale HORÍ.

Útok v malinovke
Ja s JPII a mám 5 percent HP, proti mne druhý JPII s full HP.  Prvá výmena, ja ho poškodím, on mi zhodí pás. Druhá výmena = poškodím ho, on mi zhodí pás... Tretia výmena, zabíjam ho, on dingne o môj predný nauhlovaný pancier...

Ale inak ten camobonus musí byť strašné terno na vozidle ktoré nemá turret...

Edited by Fieldpanzer, 02 July 2013 - 11:44 AM.

Hadesek_cz #43 Posted 02 July 2013 - 11:46 AM

Corporal

• Player
  • 18901 battles
  • 135
Zajímavé tento topic pročítat. Napadá mě jednoduchá otázka => „co se u TD změnilo po přechodu z patche 8.5. na patch 8.6.? Dle mého názoru nic. Přesnost se změnila pro všechny. Zrychleno nabíjení? Nemyslím si. Jsou rychlejší, pohyblivější, víc odolné? Taky si nemyslím. Mám takový dojem, že ohledně TD je vše při starém, takže vše v pořádku. Konec konců i artiny byly (jediné co mi vadilo bylo, že jich bylo moc – „nerf“ který je potkal, byl dle mého názoru zbytečný a bohatě stačilo je na mapě omezit v počtu = jednoduché, ale to už je jiná kapitola).

Správným cílem podle mě nemají být TDčka, ale camo-systém a ten se bohužel týká všech. Osobně jsem prozatím stále nepochopil jeho fungování, jelikož se mi často stává, že mě vidí HT (je jedno, jestli v lese, nebo na pláni) jakou scouta dřív, než já jeho (a mám takový dojem, že by to mělo být naopak). Nic méně je to otázka na ty, jež novému camo-systému rozumí, aby objektivně zhodnotili, jestli je nová verze ok, nebo ne i v závislosti na typu tanku, kterým jezdí.

Hadesek_cz #44 Posted 02 July 2013 - 11:51 AM

Corporal

• Player
  • 18901 battles
  • 135

View PostCJ190133, on 02 July 2013 - 11:37 AM, said:

okrem nerfu arty tu prebehlo ešte niečo.
1.  Velký buff presnosti pre prasácké ruské delá, ktoré rozdávajú nezmyselné dmg.  Predtým ťa netrafili, teraz na 600-800 metrov bežne.

Třeba se pletu, ale maximální dohled je dle mého 500 m vyjma artin, takže nepřehánějme. Osobně mám občas problém trefit weakspot na 50 metrů, natož na oných 500. Takže zase taková tragédie to není a to se považuji za ten „lepší průměr“.

Zdarsek #45 Posted 02 July 2013 - 11:53 AM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Libi se mi jak to hned sklouzlo do faze ty neprostrelis to ci ono. Chtel bych jen upozornit ze v tom tanku na druhe strane nesedi opice po lobotomii a udela max pro to aby ho takovy chytraci,co mame stesti ze jdou kolem,neprostrelili.Vcera sem byl svedkem toho jak si dva fochy protahli s US ufoheavy tankem za zadkem cele udoli na opatstvi,kde mel souper 9 tanku. Repleye muzu dodat :)

Urvyhnat #46 Posted 02 July 2013 - 11:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13070 battles
  • 988

View PostRozbrus, on 02 July 2013 - 10:59 AM, said:

Ty neprostrelis JT nebo JPz E100? Tak to promin, ale to, ze jsi neschopny je tvuj problem a nema to nic spolecneho s OP TD. Jen pro zajimavost, jak prostrelis treba Mause? Nebo ten je take OP?
Ano mam problém prostrelit JgPzE100 když ho hraje schopný hráč a vsadim se o cokoliv že ty taky.

Edit: foch se taky blbe prostreluje na tyhle op stroje platila jedině artyna nebo bukake

Edited by Urvyhnat, 02 July 2013 - 11:57 AM.

Derp_Trollington #47 Posted 02 July 2013 - 11:57 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostKristich01, on 02 July 2013 - 11:41 AM, said:

A už jsi kličkoval s KV-4, ST-1 (ať vyberu ty co jsem hrál) a nedej bože do kopce?
Ano, stejně tak s T28 a JT. Žádnej problém. Stačí používat žárovku a mozek.

mamlas #48 Posted 02 July 2013 - 11:57 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 14704 battles
  • 656

View PostHadesek_cz, on 02 July 2013 - 11:46 AM, said:

Zajímavé tento topic pročítat. Napadá mě jednoduchá otázka => „co se u TD změnilo po přechodu z patche 8.5. na patch 8.6.? Dle mého názoru nic. Přesnost se změnila pro všechny. Zrychleno nabíjení? Nemyslím si. Jsou rychlejší, pohyblivější, víc odolné? Taky si nemyslím. Mám takový dojem, že ohledně TD je vše při starém, takže vše v pořádku.

A to je ten omyl. 8.6 bylo - vyšší přesnost, penetrace, redukce artyn
Pro LT/MT - je to malý buf (střílím z pohybu/zblízka, je to jedno)/nerf (nemám žádný armor a komparativně malou pen)/nerf (nikdo mi nepomůže na spotlé cíle)
HT - buff / neutrální (mám víc armoru, ale oni také)/neutrální (i HT občas tlačí a potřebuje podpořit)
TD  - buff / buff (400 pene stejně projde vším, ale TD se prostřeluje hůř) / buff
Arty - brutalní nerf

Takže ano TD byla v relativně podpořena výrazně více než cokoliv jiného na bojišti.

Edited by mamlas, 02 July 2013 - 11:58 AM.

vojtechas #49 Posted 02 July 2013 - 12:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11276 battles
  • 471

A už jsi kličkoval s KV-4, ST-1 (ať vyberu ty co jsem hrál) a nedej bože do kopce? Když někdo spotne TD nebo mi od něj přiletí (pořád to tolik nebolí jako od arty) - vím cca kde stojí = dávám si pozor = využívám terén, jedu jinudy apod. Z vesmíru to lítalo všude a nešlo s tím moc nic dělat .. protože nikde na mapě není arty save když jsou enemy arty v 5 rozestavené  po mapě a nestojí jak trubky u sebe ... Já hraju hlavně s HT a problém s TD opravdu nemám ;-)
no jo ale jak je nerfli tak se skoro vůbec netrefjej a dlouho nabíjej a zaměřujou zatim co TD hlavně rusové teď trefí i mouchu

Urvyhnat #50 Posted 02 July 2013 - 12:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13070 battles
  • 988

A už jsi kličkoval s KV-4, ST-1 (ať vyberu ty co jsem hrál) a nedej bože do kopce? Když někdo spotne TD nebo mi od něj přiletí (pořád to tolik nebolí jako od arty) - vím cca kde stojí = dávám si pozor = využívám terén, jedu jinudy apod. Z vesmíru to lítalo všude a nešlo s tím moc nic dělat .. protože nikde na mapě není arty save když jsou enemy arty v 5 rozestavené po mapě a nestojí jak trubky u sebe ... Já hraju hlavně s HT a problém s TD opravdu nemám ;-)

Ano KV-4 hraju bez protistrepinovky a problem s artynama jsem nikdy neměl a jelikož vim kde může artyna stát a kam může střílet tak vim kudy mužů jezdit taky mam žarovku na všech tancích pořád nevidim rozdil v čem je TD horší než arty spíš naopak TD je moc OP a noob friendly

martouf #51 Posted 02 July 2013 - 12:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Dicker max  u něho mi svítí žárovka a to stojím v keři bez výstřelu a se sítí a já nikoho nevidím,přitom dohled 400m. Při výstřelu svítí žárovka i když mám před sebou 2 křoví (samozřejmě při výstřelu to bližší zmizí)a zaplou maskovačku. Scout T71  posádka 100procent camo a pořád mě spotnou přez půl mapy a to ani nevystřelím a stojím v křoví. Dříve stojící T71  v křoví nešla vidět,teď už ano. Na druhou stranu ,když do mě střílí nepřítel,tak se nespotne pak zjistím,že to byla E75 stojící na pláni. Na pláni mi zmizí jedoucí ST-1 na cca 200metrů ale to bylo i dříve. TD by měli mít nějakou výhodu z důvodu malé pohyblivosti nebo že nemají otočnou věž.   Např. T59 měla vždycky podle čísel dobrý camo ,teď už se ani nesnažím někde schovávat.Žárovka svítí hned jak vyjedu ze základny. A jak je psáno výše,jako scout bych měl mít camo i za jízdy a HT mě spotne dřív než já jeho. Je pravda,že HT by měli mít výhodu nějakého camo effektu ,musí se vrátit co bylo dříve a to ,že HT byly dominantou válečného pole a né jen kachny na odstřel. Snížením penetrace u tieru 9 a 10 nechápu,ale asi také aby měli větší šanci na předku dinknout. časem zase znevýhodnéí TD a budou to artyny. Hlavně že je nějaká změna.

Edited by martouf, 02 July 2013 - 12:09 PM.

PorterRockwell #52 Posted 02 July 2013 - 12:13 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19692 battles
  • 7,059
Jak je to s přesností nevím, nehraju je, myslim si že to víc pomohlo těm co sou víc v pohybu a mají míň času na dokonalé zaměření. Ale maskování se mi zdá že je u TD o něco efektivnější než předtím.

Pokud jsem to dobře pochopil, tak keře dávaj o 20% menší bonus, přitom maskování se celkově pro TD nesnížilo, takže jsou na nich méně závislé.

Fieldpanzer #53 Posted 02 July 2013 - 12:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174

View PostDargnon, on 02 July 2013 - 12:13 PM, said:

Jak je to s přesností nevím, nehraju je, myslim si že to víc pomohlo těm co sou víc v pohybu a mají míň času na dokonalé zaměření. Ale maskování se mi zdá že je u TD o něco efektivnější než předtím.

Pokud jsem to dobře pochopil, tak keře dávaj o 20% menší bonus, přitom maskování se celkově pro TD nesnížilo, takže jsou na nich méně závislé.

To áno. Jediné čo zvýšilo TDčkam camo je stackovanie siete s náterom. Kríky fungujú menej. Lenže čo sa spottingu týka tak som spozoroval nie jeden velmi závažný problém.

Napr to čo som spomínal = nevidel som strielajúci SU100 čo bol 50 metrov odomňa a ked som sa priblížil na 30 metrov videl som že krík mu schováva len pravý pás.

To čo popisujem rozhodne nieje buff TDčiek, ale globálne vzato bug spottingu. A ako som spomínal netýka sa to len TDčiek.

Urvyhnat #54 Posted 02 July 2013 - 12:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13070 battles
  • 988
Ešte dodám že ja na TD začal upozorňovat od doby co jsem zjistil ze drtivá většina uplakanku z topicu arty vs. zbytek sveta jsou právě hráči stíhačů (a němců) takže když jsrm neviditelnej zakempenej a nakladam všemu co se pohne je OK ale jak mi pristane na hlavě popelnice plná třaskaviny tak je chyba u toho kdo tu popelnici hodil

Fieldpanzer #55 Posted 02 July 2013 - 12:33 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Neviditelný schopný nakladať všetkému čo sa pohlo som bol aj pred týmto patchom... :)

KarlVonHolinka #56 Posted 02 July 2013 - 12:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29346 battles
  • 317
  • [GU-N] GU-N

View Postmamlas, on 02 July 2013 - 11:57 AM, said:

Takže ano TD byla v relativně podpořena výrazně více než cokoliv jiného na bojišti.

S TD jsem hral pomerne dost a za sebe muzu rict, ze s poslednim patchem na tom TD podle mne nejsou lepe. Prijde mi, ze tanky mi casteji odrazi strely. Naproti tomu dela HT ziskaly vetsi presnost, takze jsou schopni si TD vyndat jako nic (pokud ho uvidi).

Edited by KarlVonHolinka, 02 July 2013 - 12:35 PM.

Findejs #57 Posted 02 July 2013 - 12:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9122 battles
  • 1,326
Njedřív byly OP artiny,teď TD,co bude příště?

Edited by Findejs, 02 July 2013 - 12:37 PM.

Kristich01 #58 Posted 02 July 2013 - 12:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12818 battles
  • 98

View PostUrvyhnat, on 02 July 2013 - 12:04 PM, said:

Ano KV-4 hraju bez protistrepinovky a problem s artynama jsem nikdy neměl a jelikož vim kde může artyna stát a kam může střílet tak vim kudy mužů jezdit taky mam žarovku na všech tancích pořád nevidim rozdil v čem je TD horší než arty spíš naopak TD je moc OP a noob friendly

Jestli si myslíš že byl někde na mapě při sestavě 5x arty + jejich staré vlastnosti, arty save tak jsi najivní. Teď arty není problém není jich tolik takže nepokrijou tolik úhlů a dlouho doměřují. Já byl pro omezený počet ve hře na dvě ale to už je jiná kapitola. TD v tomhle ale OP nejsou pořád se boj dehrává v rovině 2D a máš možnost využít terén, ukázat jen věž, jet jinudy, můžeš po protivníkovy dokonce střílet :O ;-) apod a zase píšu hraju hlavně HT a s TD problém nemám ;-)

View PostJejKey, on 02 July 2013 - 11:57 AM, said:

Ano, stejně tak s T28 a JT. Žádnej problém. Stačí používat žárovku a mozek.

žárovku mám na všech tancích a mozek se snažím používat jak jen je to možné ;-)

Urvyhnat #59 Posted 02 July 2013 - 12:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13070 battles
  • 988
Taky jsem hral pouze HT a s artynama problem nebyl a taky jsem využíval terén proti artynam (v doliku/za svahem te trefi hůř) souhlas že 5 artyn je/ bylo moc ale bejvalo jich ještě víc ;-). Proč 2x foch v čete = win? Proč je nedokáže rozebrat četa 2x IS-7? Protože TD jsou OP

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #60 Posted 02 July 2013 - 12:57 PM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882
Jedine, co je u TDcka problem je to, ze po patchi 8.6 sa dokazu maskovat aj za vzduch, ale co je viac trapne v randomkach tak ucinnost maskovania je zavysla v urcitej miere na statoch hraca(ale to nie je nic nove, jak novinku som si vsimol mierny narast ucinosti patentovanej retard protection od WG v 8.6) . Vcera IS3 staty horsie nez bot 80% tanku mimo kricku a na 250m sa vzdy spotol az po vystrele, co mu bolo prd platne, ked stal stale na tom istom mieste :D Je to moj nazor, ci to tak je naozaj netraba riesit.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users