Jump to content

St-I vs M103

• This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

DoubleHappyMeals #1 Posted 06 July 2013 - 03:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5260 battles
  • 52
Ahoj, rád hraju střeďáky, ale říkal jsem si, že bych docela zakusil i tank s dobrým pancířem. Tyto tanky jsem zkoušel teď na beta testu a i minule. Hrálo se mi za ně poměrně dobře (odráželů jsem, trefoval jsem se, penetroval jsem a nebyl jsem slimák). Bohužel se nemůžu rozhodnout a hrát za obě linie je časově dost náročné. Můžete mi prosím doporučit jednoho z těchto tanků s nějakým odborným komentářem? Děkuju za rady.

pilarius #2 Posted 07 July 2013 - 11:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 47158 battles
  • 483
M103 rozhodně doporučit můžu. Jedná se podle mě o jeden z nejlepších T9 tanků vůbec, ne-li přímo nejlepší. Takhle večer to nijak rozebírat nebudu, ale mám za sebou hodně přes 20000 bitev, a tak mám o tom trochu přehled, navíc jsem M103 chvilku hrál a z ST-I jsem za něj rozhodně strach neměl. Pokud bys měl pak i zájem o CW, tak T110E5 se často považuje za nejlepší těžký tank na desátém tieru pro CW.
Slušný pancíř, skvělá zbraň, dobrá věž (pancíř, sklápění děla), slušná mobilita. Co chtít víc?  :smile:

witasCZ #3 Posted 08 July 2013 - 05:29 PM

Corporal

• Player
  • 13972 battles
  • 167
Jel jsem oba tanky a ST-I je mnohem větší držák, který odpustí spoustu chyb. Herní styl obou tanků je dost podobný, hulldown pozice (schovaný spodek tanku), oba tanky mají silnou věž, věž ST-I je ale mnohem odolnější a spodek je nesrovnatelně lepší, jak přední pancíř, tak i boční, což umožňuje spodek dost natáčet. Platíš za toto opancéřování daň menší pohyblivosti, ale není to tak tragické a oproti KV 4 je to rychlík, ale nejhorší věc je dělo, pokud pojedeš jen tuto linii, tak si budeš muset vyzkoumat trochu použitelné dělo až na ST-I a to se 175 pene v tier IX je peklo.

Pokud ti půjde o CW, tak se nedá jinak jak souhlasit s pilariusem, T110E5 je určitě chtěnější jak IS4. Pokud ti jde o tier IX, tak ST-I je jasnou volbou, bylo mi až líto ho prodávat po vyzkoumání IS4.

DoubleHappyMeals #4 Posted 08 July 2013 - 06:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5260 battles
  • 52
Tier 10 bych asi finančně neutáhl. Z testu mám tak nějak vyzkoušeno, že s těmito IX. se držím finančně kolem 0 bez PU. Ale ST-I se mi taky více zamlouvá, akorát ta KV-4 mám z ní strach, je to pomalý, líný, obrovský a dlouho to zaměřuje -pak ale ST-I je super odměna. Jinak M103 tam baštím to dělo + pancíř předku. Já fakt hoši nevím. Na testu se to moc dobře nedá zhodnotit když jsem neustále mezi samýma desítkama a ještě většina s goldy.

witasCZ #5 Posted 08 July 2013 - 07:04 PM

Corporal

• Player
  • 13972 battles
  • 167

View PostDoubleHappyMeals, on 08 July 2013 - 06:53 PM, said:

Tier 10 bych asi finančně neutáhl. Z testu mám tak nějak vyzkoušeno, že s těmito IX. se držím finančně kolem 0 bez PU. Ale ST-I se mi taky více zamlouvá, akorát ta KV-4 mám z ní strach, je to pomalý, líný, obrovský a dlouho to zaměřuje -pak ale ST-I je super odměna. Jinak M103 tam baštím to dělo + pancíř předku. Já fakt hoši nevím. Na testu se to moc dobře nedá zhodnotit když jsem neustále mezi samýma desítkama a ještě většina s goldy.

ST-I je jednoznačně snadnější pro začátečníka, ale až s top dělem a to bez jízdy větve IS7 je opravdu složité a finančně náročné, budeš opravdu prodělávat se základním dělem. M103 je živější a v dobrých rukách toho dokáže hodně, ale jen když máš nepřítele čelem, ST-I dokáže dlouho ustát i palbu z více směrů.

warlordik #6 Posted 16 July 2013 - 09:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34816 battles
  • 85
  • [GANGB] GANGB
ST-1 ma aj dobru gun depression(-8), lepsiu ako tanky na IS vetve.

BlondakPB #7 Posted 16 July 2013 - 08:34 PM

Corporal

• Player
  • 15584 battles
  • 187
  • [STOJ] STOJ
No pokiaľ chceš ísť na ST-1 a nemáš aspoň IS-3 s top dielom, tak to budes mat kruté utrpenie. Pár dní dozadu som kúpil stčko s tým že všetky delá mám vyskumane s is línie. Ono predstava že by som hral na T IX s pekne 175mm je strašná.

Typek1 #8 Posted 30 July 2013 - 08:14 AM

Private

• Player
  • 12106 battles
  • 23
Musim rici, nemam zkusenosti s M103 ale ST-I jsem koupil vcera (hral jsem s KV4 tak dlouho ze kdyz sem uvidel ja kje v garazi STI mala tak se mtrosku osmutnel :-DDD na KV4 jsem si zvykl a nemel jsem problem s top delem mit za hru 2-3 zabiti ale to je z jineho soudku) Mam ted ST-I se zakladnim delem protoze v linii IS sem teprve na VII tieru IS. Musim rici jakmile me to hodi mezi vetsi pocet Xtieru ta kkoncim, se zakladnim delem je to zbytecne i strilet :-DDDD ale pokud jsem s IX a VIII tak i se zakaldnim delem vyhravam. Bude to dlouha cesta k top delu a vezi ale tenhle tank proste zeru jak to do nej cinka :-D :-D a hlavne nema ho kazdej!!!!! nebavi me hrat linie kteri hraji vsichni (napr IS3 to ma snad kazdej a tak ho nechci ja a rozhodnul jsem se jet linii KV  :-D)

Ace_liver_SFF #9 Posted 21 August 2013 - 11:54 AM

Lance-corporal

• Player
  • 24960 battles
  • 64
"Jedná se podle mě o jeden z nejlepších T9 tanků vůbec, ne-li přímo nejlepší." M103??? To chce teda pořádnou dávku odvahy tohle tvrdit :-D. Jasný, dobrý hráč dokáže s každým tankem zahrát slušně, ale v porovnání s konkurencí je to docela slabý. Zepředu to sice dingne, ale boky včetně obří věže jsou papír a nějak extrémě pohyblivý to na svůj pancíř zase taky není. Dělo je fajn, ale z mého pohledu mi vadí malá alfa. Přecijenom většinu přebíjení seš s hevinou stejně v krytu, tak tam raději budu o 1-2s dýl, ale pak ať to teda lítá :-P. M103 jednoznačně slabší průměr ne-li hůř. Oproti tomu ST-I má jednoznačné určení - těžký obrněný tank se silným dělem. Tak to taky funguje a funguje to dobře. Je svým spůsobem unikátní o to míň hráči ví kam do toho střílet, spoustu střel to odrazí a z toho co ne stejně půlku střel sežere za 0Hp. Do toho suprový dělo a není co řešit. Sic mám IS-4 již z dob kdy byla na tieru IX a tutdíž nebylo nutné ST-I zkoumat, tak jsem si pro ni došel a stojí jednoznačně za to.

Jmeno1 #10 Posted 22 August 2013 - 09:46 AM

General

• Player
  • 47717 battles
  • 9,649
  • [_AF_] _AF_
Jj, to stockové dělo u ST-I je peklo. Naštěstí jsem měl dost volných zkušeností a štěstí na akce x5 za první vítěznou bitvu, tak jsem se vyhrabal relativně rychle, ale těch prvních cca 40 bitev fakt stálo spoustu nervů a goldové munice. Na druhou stranu i s tím základním dělem jsem udělal hrdinu, takže hrát se s tím dá, ale proti T-IX a T-X hóóódně opatrně. Ona celá ta linie T-150, KV-3 a KV-4 jsou sice držáky, ale jinak mi moc nesedly. Za sebe bych asi šel do M103.

Kyselyzeli #11 Posted 19 September 2013 - 11:36 AM

Private

• Player
  • 10142 battles
  • 46
  • [CS-TB] CS-TB
N st1 dojdeš dřív ,protože kv4 stoji snad jen 54k zkušeností.

Bonus98 #12 Posted 22 October 2013 - 09:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6101 battles
  • 63
To, že má M103 dobře pancéřovanou věž, bych netvrdil. 127mm není žádná výhra, když to porovnám s předchůdci M103. Já považuji za dobrou IX heavynu E-75. Netuším, jak je to teď, ale patch nebo 2 zpět byla skvělá. Myslím, že jí trošku hýbli s pancířem. Ale i přesto se na M103 těším, dělo je super, pancíř podvozku také ujde. Chybí mi ještě kolem 100 tisíc zk.  :sad:

Edited by BoNNuSsCZE, 22 October 2013 - 09:20 PM.

Sailog #13 Posted 23 October 2013 - 05:41 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30556 battles
  • 87
  • [A-N-V] A-N-V
Taky si dovolím přidat názor. Jak bylo uvedeno výše, M103 dokáže nadělat paseku, ale je potřeba dobře zahrát. Jako s každým tankem. Dost trpí na poškození děla a munice (každou hru něco!) Mobilita dobrá, top dělo dostačující.
ST-1 nemám,pokud ho potkám v bitvě, mám s ním obyčejně problém z prostého důvodu, má lepší top dělo a věž.
Dorazil sem řadu IS dokonce, čehož teď trochu lituju. Měl jsem přežít tu KV4 a vyzkoumat ST1...s top dělem to musí být masakrální stroj.

Edited by PGoliasCZ, 23 October 2013 - 05:42 AM.

Synthopix #14 Posted 24 October 2013 - 01:30 PM

Private

• Player
  • 21842 battles
  • 30
M103 vo vlastnej podstate ani nie je ťažký tank, ale skôr taký dobre pancierovaný stredný tank. Nemá silný pancier veže, je tenký, ale sakra dobre tvarovaný, čiže to stačí (niečo ako korba na IS-6)  M103 má pomerne slabý bočný pancier, ale má dobré delo, presné aj na veľkú vzdialenosť, je relaítve pohyblivý a rýchlo otáča vežu, preto je s ním vhodné hrať ako s medium tankom. Netlačiť sa dopredu, lebo dostanete na frak, ale zostať pekne vzadu a robiť snipera, keď je treba, obehnúť nepriateľa a dať mu do držky.

Jmeno1 #15 Posted 29 October 2013 - 12:01 PM

General

• Player
  • 47717 battles
  • 9,649
  • [_AF_] _AF_
2LuckySta:  Potvrzuji a jen dodám, že T-150 je dle mého názoru nejlepší HT tank na T-VI. Teď zpětně lituji, že jsem se hnal na ST-I a nenaučil jsem se pořádně s KV-3 a KV-4. Celá ta větev je skutečně výborná, i když těžká a hodně podceňována. Když jsem je hrál, tak jsem neuměl úhlovat, ani hulldown a zpětně vidím kolik chyb jsem udělal a jak jsem soupeřům vše usnadnil. Teď jsem si z nostalgie koupil zpátky T-150 a ten tank prostě nemá žádnou chybu.

Typek1 #16 Posted 30 October 2013 - 10:28 AM

Private

• Player
  • 12106 battles
  • 23
Zdravím tankysti,
Tak po pročítám jsem se rozhodl také přidat názor do debaty :-) zatím s ST-1 mam odehráno 383 bitev vítězství 55% (nejsem až tak aktivní hráč, hraju hlavně o víkendu když je čas takže u toho nesedím každý den a v top stavu ho mam tak 100 bitev cca). Začínal jsem se stock verzí, nejel jsem linii IS protože mě nebavilo hrát s tankem který má každý a rozhodl jsem se pro linii ne tak známou v bitvách. Ano sešel jsem se s reakci ze mě někteří hráči vypískávali že mam stock delo, psali mi ze jsem Lama atp… nestalo se mi ale že by mě někdo z tymu zabil. Hrál jsem stylem ze jsem dělal hlavně pro tanky zeď (dojel jsem po cigárku do boje a začal jsem se stavet tam kde mě bylo zapotřebí např: uviděl jsem střední tank s top dělem, postavil jsem se před nej začal se úhlovat, hráči hned došlo ze nejsem v*l co mu leze do střeli ale ze mu dělám zed, on pálil top dělem do nepřátel a já dingal rany co šli na něj, a hraci i s X tierem mi v bitve psali good job atp, ostatne hlavne ti kteří mi na zacatku psali Lama mi na konci bitvy naspali good job sry :-). Goldy jsem moc nepouzival u stock dela, vyuzival jsem hlavne tank samotny. Diky stock delu sem se snim naucil dobře uhlovat a kryt se (když mate spatne delo musite maximalne vyuzit silnych stranek vozidla). Když jsem po těch útrapách konečně došel do full stavu tak se ted jen směji při hře, ostatní co mě dingaji  mi píšou cheater :-D díky slabému dělu sem se naucil využívat pro a proti tohoto stroje a dnes je to muj nejoblibenejsi tank a necham si ho na furt,  prodat ho je skoda!!! Tank s top vezi ma 1900HP (zivotu) nemam problém mit za bitvu potencionalni obdrzene poskozeni 4000HP to je standard, často mam potencionalni obdrzene poskozeni 9000HP a vice coz uz je masakr a hraci si krouti hlavy :-D…. Takze opravdu dinga dinga dinga!!! Smrt je když jste sam a narazite na stredni tank co ma moznost si s vámi hrat a je to zkusenejsi hrac v tu ranu vas většinou ustrili bez vetsich problemu pokud jste v otevrenem prostoru (predejit se tomu da snadno.. nejezdit sam :-D ale to se lehko rekne ) stalo se mi také ze jsem sam drzel postup 3 nepratelskych tanku 1x VIII A 2x IX tieru kdy jsem nakonec vyhral a je jsem zabil (byli nakousany a měli kolem 50-70%HP), opět mi bylo napsano ze jsem cheater ale ja ne to ten tank :-D mel jsem stěstí oddingal sem skoro všechny střely až na dvě které mi ubrali dohromady kolem 30% HP, mě prošli všechny (priznam se nebyl cas na chyby takze jsem ladoval goldy). Standardně nemam problém zadržet postup 5-6 tanku pokud to nejsou Xtiery a pak je s tymem ustřílet. Medaile ocelova zed u tohodle tanku je častá :-D S tímto tankem nemám strach z tezkych tanku IX a X tieru ani IX tieri strednich tanku a stihacu, bobky mam a klidim se z cesty X stihacum s top delama …. Stihaci X urovne s top delem ubírají tomuhle krasavci i 900HP coz je problém když jich mate jen 1900HP :-D
+ pancir a odrazeni strel
+ minimalne hori (horel jsem 1-2x max)
+ palebna sila (ubírá kolem 500HP, průraz je krásný)
+ velikost siluety (s lepsi vezi je z boku viditelny vic ale pořád to není žádný obr jako např. KV4 která se nedala přehlédnout..)
+ Neznalost (tento tank na bojišti často nevidíte a když narazíte na člověka co se hře moc nevěnuje většinou Vám neubere ani 1HP a vy ho rozstřílíte, i zkušenější hráči mají problém, konec konců není to jako IS3 po které střílíte 1000x denně a víte jak na ni )
+ nemáte stroj který má v garaži každý
- strelba na ridice = často smrt nebo zraneni a tim padem konci pohyblivost tanku… (reseni lekarnicka je nedostatecne protože pokud proti vam stoji clovek co vi co dela tak ridic umira po další rane znovu…)
- i kdyz není tak pomalý ARTY po nem jdou (asi přežitek této linie tanků, která na dělostřeleckou palbu trpí díky své menší rychlosti)
- Boční profil 2 věže (věž vypadá jak nacucané klíště a zboku je veliká ale tuhá mrška :-D )
Celkové hodnocení: Zatím nejlepší tank co jsem hrál tady na WOT, celá jeho linie vás pomalu ale jistě učí jak hrát tyhle krasavce a je s nimi sranda, jen mi vadí že mi často někdo píše cheater napr. Včera, drzel jsem postup 4 tanku X tieru, nez jsem se stihl dobře postavit ubrali mi na 30%HP pak uz jsem jen dingal, přijel mi pomoct kolega stíhac X tieru (takže to začlo být veselé) a všechny tanky jsme vystříleli, rozuzlený hráč IS7 (kterému jsem dingnul všechny jeho výstřeli) napsal ze jsem cheater…… potencionální obdržené poškození v této hře 12500HP, dostal jsem 3 medaile a jako bonus mi ještě hrac IS7 naspal osobkou naky anglicky plky… tak byl nahlasen :-)

Edited by Typek1, 30 October 2013 - 10:31 AM.

dameli2 #17 Posted 30 October 2013 - 12:33 PM

Private

• Player
  • 11045 battles
  • 15
i když nemám ani jeden s těchto tanků (na ST-I potřebuju cca 300K) tak linie na ST-I je super KV-1 zažil jsem pouze jako KV-2 ;) T-150 nikdy jsem s ní nehrál měl jsem ->, KV-3 naprosto perfektní tank jeden z nejlepších z Tier 7 tanků mám s ním 625 bitev 57% vítěství nechal jsem si ho protože když je top tak je král ;) , KV-4 ve stocku je "jen" kus oceli, ale to asi každej tank ;) ale v topu prostě držák takovej Maus na 8 tieru :D 463 bitev 55% vítěství - na  ST-I se strašně těšim a mám připravený free expy na to dělo z IS-3 takže to snad pude :D

TSP_cz #18 Posted 01 November 2013 - 12:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21172 battles
  • 495
ackoli tady zaznelo od mnoha lidi o to co nej nejlepsi a uber a blablabla atd atd :) statistika mluvi jasne

Heavy

název tanku | počet her | win rate
1.    WZ-111 model 1-4  62,710  52.34 %
2.    AMX 50 120, France, Tier 9    Heavy   AMX 50 120  245,056  51.38 %
3.    ST-I, Soviet Union, Tier 9    Heavy   ST-I  154,108 51.07 %
4.    Conqueror, Great Britain, Tier 9    Heavy   Conqueror  112,986  50.09 %
5.    E 75, Germany, Tier 9    Heavy   E 75  612,317  49.69 %
6.    M103, USA, Tier 9    Heavy   M103  368,877  49.53 %
7.    IS-8, Soviet Union, Tier 9    Heavy   IS-8  634,888  49.01 %
8.    VK 45.02 (P) Ausf. B, Germany, Tier 9    Heavy   VK 45.02 (P) Ausf. B  128,296  48.86 %

je otázka co chceš hrát a jaký je tvůj herni styl

ST-I - je skutečná HEAVY, která strašně moc odpustí hráči, M103 je něco mezi heavy a medkem, které nemá v zásadě pancíř (nejde na něj spolehnout, někdy dingne někdy ne) zato má jiné přednsoti - ale tím, také míň odpouští

takže je vždy na zvážení spíš toho co chceš hrát a jak chceš hrát - pokud máš rád pomalejší těžké heaviny, které jen tak něco neprostřeli a s kterýma ubráníš hodně tak ST-I, pokud ti spíš vyhovuje rychlejší polo heavy/medko, na které se však nemůžeš spolehnout, že ti dopustí nějakou chybu tak M103

pokud chceš tank s dobrým pancířem jdi do ST-I, tak jak jsem psal a osobně si i já myslím, že patří k těm lepším HEAVY na tieru IX (ve své podstatě jeden z nejlepších), AMX 50120 beru spíš jak medko a s WZ-111 bohužel nemám zkušenosti

Cliffcz #19 Posted 03 November 2013 - 12:06 PM

Corporal

• Player
  • 13108 battles
  • 181
  • [VTB] VTB
ST-1 mám chvíli (189bitev WRT:53%), M103 nemám tak nemohu posoudit. V bitvách M103 mi nedělá problém, to já spíš jemu. Postě ST-1 je brutální stroj, těšil jsem se na něho jak malý jarda a nezklamal jsem se v něm. Co tento stroj vydrží, je to prostě tahoun a většinou jsem po bitvě nahoře v tabulce co se týče DMG. Dokonce se mi stalo, že dvě E75 předemnou začaly utíkat (nekecám), Málo lidí ví jak na něho, proto hodně lidi zřejmě přepne na gold ammo. D-25T kanon o ničem, Bl-9 zas tak nebyla špatná roura, ale top kanon to je něco!  Jako mínus beru malou rychlost otáčení věži, neboť když na Vás naletí medko je zle pokud vám někdo nepomůže nebo se ho vám nepodaří natlačit na nějaký objekt. Další věc rychlost, samozřejmě nemusí být rychlík, ale o něco více výkonu by neuškodilo. Zásadně používám průbojné, goldy skoro vůbec. Když se vrátím k "neznalostí" enemáku, zda se mi, že často mi chtějí prostřelit věž Hečkama, zatím se jím to nepodařilo a to z jakékoliv strany. Ti co tuto mršku trošku znají střílejí goldama do poklopu řídiče. Na to, že je to rusák málo hoří. Zatím tam mám jen přidaný nabiják.
ST-1 mám rád a zřejmě si ji nechám, po M48A1 je to můj nejoblibenější tank.

Schumi_Roman #20 Posted 06 December 2013 - 06:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 41437 battles
  • 66
ST-1 super tank ale ked protivník nabije goldy a sú dvaja ste v garaži a na ST-1 ich laduju vždy. Ja si to počítam z posledných 15 bitiev na mna vystrelili 108 + - 5 - krat z toho 87 goldov. Ja by som dal goldy len za zlataky.

Edited by Schumi_Roman, 06 December 2013 - 06:59 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users