Jump to content

Má význam kupovat vůbec něco za goldy, aneb jak si pěkně s WG naběhnout

• This topic is locked This topic is locked
151 replies to this topic

biggpete #1 Posted 07 July 2013 - 03:22 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 39516 battles
  • 797
  • [_CALM] _CALM
Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám tento příběh zveřejnit a nakonec jsem se rozhodl, že to udělám.

Chci aby si každý uživatel tohohle fora uvědomil nesmyslnost svých investic v této hře.
Při posledním patchi došlo ke změně penetrace goldové munice hlavně u X tierů, kterých, jako bývalý aktivní hráč, jsem měl plnou garáž. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že munice je pryč, což bych bez problému pochopil, ale co jsem nepochopil, že místo aby se mi vrálily goldy, najednou mám na účtě hromadu bezcenných kreditů. Většina téhle munice byla nakoupena v době, kdy nebyla možnost si zakoupit goldovou munici za kredity.
Tak jsem si začal dopisovat s podporou a tohle je záznam. Než budete číst dál, je opravdu nutné si ho pečlivě prostudovat.

http://ulozto.cz/x9M...pora-forum-docx

konverzaci jsem projistotu upravil vymazáním jmen členů podpory, kteří se na mě vystřídali tři.

Můj závěr je toto.
WG vám může sebrat naprosto všechno, co jste si v téhle hře zakoupili za reálné peníze ( maskování, znaky, premiové tanky) a dát vám za to kredity v jakémkoliv poměru klidně 1:1. Je pouze na jejich rozhodnutí, co a kolik dostanete. Komické je , že když se měnila munice u T-54 , vraceli goldy.
Pro mě jako pro člověka živícího se obchodem je tenhle způsob naprosto nepochopitelný  a řekl bych i protiprávní, jejich EULA by zřejmě u soudu neobstála z důvodu jednostranné nevýhodnosti, ale WG se celkem oprávněně spoléhá na to, že se  s nima nikdo soudit nebude.

Já už do téhle hry po mé zkušenosti investovat nebudu, goldy na PÚ si vydělám na turnajích a je to. Naprosto nepochopitelně přišli o platícího zákazníka.

Tesid #2 Posted 07 July 2013 - 03:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 23505 battles
  • 1,280
  • [P-U] P-U
no nemel jsem problem ale nedal sem do toho penize pul roku a budu v nedavani pokracovat.
hra a ani WG nejsou ve stavu ze jsem ochoten neco platit.

Simi99855 #3 Posted 07 July 2013 - 03:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13692 battles
  • 595
  • [HALUZ] HALUZ
Já jsem do hry nedal ani korunu a po dnešku asi ani nikdy nedám..... Přečetl jsem si ten záznam, a zezačátku s tebou fakt jednali jako s úplným idiotem, podle mě si tu první stížnost ani nepřečetli do konce....

LoktarCze #4 Posted 07 July 2013 - 03:49 PM

Corporal

• Player
  • 18968 battles
  • 190
Tak schvalne jak dlouho to tu vydrzi :D

dardanel73 #5 Posted 07 July 2013 - 03:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45282 battles
  • 65
...dávám bolševikovi rok......maximálně dva.......

Redik #6 Posted 07 July 2013 - 04:03 PM

Private

• Player
  • 10267 battles
  • 31
Nejhorší je na tom že nenaděláš nic....leda bys to hnal k soudu o čemž dost pochybuju. To co se stalo tobě se stalo v podstatě všem kdo hrají déle. Jen u tebe to bylo ve větším měřítku jelikož 30m stříbra to už muselo být dost munice za goldy.

Edited by Redik, 07 July 2013 - 04:03 PM.

UglyMonkey #7 Posted 07 July 2013 - 04:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Dávám +.
Do této hry sem investoval kupní cenu tanku T34 a to až v období kdy se dá vše koupit ta kredity (na toto je premium tak nejekonomičtější investice protože narozdíl od premiového účtu je napořát --- teda snad napořát....)

A ted k věci: WG nemá úctu ke svým zákazníkům - nerfování prémiových tanků (proto jsem si taky koupil T34 jelikož je tolikrát ponerfovaná, že další nerfy nejsou tak pravděpodobné). Co si koupím za goldy by mi měly vrátit zase v goldech - přes to vlak nejede. Můžou se ohánět čím chtějí ,ale mělo by platit heslo "náš zákazník náš pán, jelikož jen spokojený zákazník se do mého obchodu vrátí" Lidí není nekonečně a příliv "nováčků" se bzro vyčerpá a WG s touto "vychcanou" politikou pohoří.

V současné podobě hra nestojí za reálné peníze

LoktarCze #8 Posted 07 July 2013 - 04:17 PM

Corporal

• Player
  • 18968 battles
  • 190
Ja si myslim ze jiz maji nahrabane takove miliony, ze 1 zakaznika opravdu neresi :D

Je to smutne, je to krute, ale takova je realita.

Edited by LoktarCze, 07 July 2013 - 04:17 PM.

Whiskey1939 #9 Posted 07 July 2013 - 04:17 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 33368 battles
  • 98
Mnoho lidí už ani do hry neinvestuje a goldy vydělávají, například Colbi. Ti si mohou za týden přijít klidně až k 12000 goldů, aniž by do hry investovali koronu, investují pouze svůj čas. Nejjednodušším příjmem jsou soutěže ESL, nebo akce od WG.

imartas #10 Posted 07 July 2013 - 04:49 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 31523 battles
  • 1,372
Já bych jsem napsal co si o WG a jejím chování k hráčům(zákazníkům,živitelům) myslím,ale jeden zdejší moderátor mě natolik miluje že by mi dal už asi 9 warning point i s banánem a on mě za to nestojí.Takže já jsem se už před několika dny zařekl že pokud se hodlá hra vyvíjet tímto způsobem odmítám investovat jakoukoliv částku a těm běloruskejm vydřiduchům už nepošlu ani vindru.Na premko si vydělám na ESLku a to mi stačí.

Elindir01 #11 Posted 07 July 2013 - 04:56 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 33379 battles
  • 568
  • [NOTOX] NOTOX
Dobrý den
chtěl bych vědět jak je možné že mě byla ze skladu odebrána munice kterou jsem kupoval ještě za goldy!
Můj odhad je že jsem takto ztratil 1200-1800ks zlaté munice.
Munici jsem kdysi kupoval 2x po 200-500ks na každý tier 10!
To že mě za tuto zlatou munici dáte náhradu ve stříbře se mě vůbec nelíbí, a vůbec mě nezajímá změna ceny munice.
Pokud nevěříte, podívejte se na tanky kde tato munice nebyla změněna na počet kusů ve skladu.
IS7 - 678ks,Maus - 618ks.
Kdysi jsem překousl že T30 jste s tier 10 dali na tier 9, a mě takto zůstalo +-500ks zlaté munice ve skladu.
Doufám že mi vrátíte zlaťáky co jsem do této munice dal.
Za odpověď předem děkuji

21 Červen 2013 10:46
Dobrý den,
děkuji, že jste se na nás obrátil. Máte naprostou pravdu, že některé náboje byly změněny a některé dokonce automaticky prodány. Avšak žádné náboje nebyly vymazány bez náhrady. Veškerá munice automaticky odstraněná z účtu byla automaticky vykompenzována nákupní cenou. Chápu, že jste skeptický nad získanými kredity, avšak v momentě, kdy jste učinil rozhodnutí nakoupit si prémiovou munici za zlaťáky, již přestala existovat možnost zlaťáky získat zpět. Cokoli, co nakoupíte za zlaťáky a dá se prodat, se vždy dá prodat pouze za kredity, nikoli za zlaťáky. Zároveň za obdržené kredity si můžete opět nakoupit prémiovou munici. Není tedy oč přijít, jako například v případech přémiových tanků, které se za kredity nakoupit nedají.
Bohužel kromě této kompenzace, která proběhla zcela automaticky, již není možné Vám nic nabídnout.

Děkuji Vám za pochopení a přeji Vám příjemný zbytek dne,

CS Team - Wargaming Europe

Edited by Colbi, 07 July 2013 - 05:05 PM.

Elindir01 #12 Posted 07 July 2013 - 05:08 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 33379 battles
  • 568
  • [NOTOX] NOTOX
Jak je možné že jedněm vrátí goldy (SP) a jiným ne!

Kruty_zabijak #13 Posted 07 July 2013 - 06:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24642 battles
  • 738
NO já nevím ale třeba s tím co napsala podpora Colbimu plně souhlasím. Utracení goldů je prostě nevratný a pokud vám vrátí ten ekvivalent v plné kreditové výši, tak kde je problém?

Smiřte se už všichni s tím, že tahle hra neni nic hmotnýho, je to jen zábava, která se pořád vyvíjí a která stejně za pár let skončí.

cNNk #14 Posted 07 July 2013 - 06:11 PM

Lieutenant General

• Veteran
  • 27492 battles
  • 7,489
  • [9-TDE] 9-TDE
Proste je to tak, ze si dneska muzes zalozit ucet, koupit si rocni premko, vsechny premium tanky a druhej den muzes dostat  perma ban bez udani duvodu. Stejne tak muzou vypnout servery a uz je nikdy nenahodit ... tak to chodi v drtive vetsine online her. Tenkrat to mohli vyresit tak, ze by munici jen zmenili, ale to by si pak zas nekdo stezoval, ze si koupil neco jinych parametru a tak dali kazdymu moznost si koupit zpet ammo dle libosti. Samozrejme nejlepsi reseni bylo vratit goldy, ale to mohlo vest k tomu, ze by se najednou vratilo mezi hrace hodne goldu a tim narusit pravidelny firemni prijem ... oni musi myslet ekonomicky.

Cpt_Adorable #15 Posted 07 July 2013 - 06:22 PM

Private

• Customer Support Team
  • 28241 battles
  • 24
  • [CZF] CZF

View PostcNNk, on 07 July 2013 - 06:11 PM, said:

Proste je to tak, ze si dneska muzes zalozit ucet, koupit si rocni premko, vsechny premium tanky a druhej den muzes dostat  perma ban bez udani duvodu. Stejne tak muzou vypnout servery a uz je nikdy nenahodit ...

to se nikdy nestane - proč by to někdo dělal?

Přátelé, pochopte prosím, WG se nesnaží nikoho naštvat - proč by se o to také snažili? To přece nedává žádný smysl. Jak řekl kruty_zabijak (souhlasím s tím co říká) - hra se vyvíjí nějakým směrem a v určitý moment je třeba učinit nějaká rozhodnutí. Pokaždé se však najde někdo, komu se tato rozhodnutí nebudou líbit... VŽDYCKY. Tak to prostě je.. takže prosím, snažte se problém pochopit i z druhé strany. Díky ;)

View Postcolt274, on 07 July 2013 - 06:35 PM, said:

Já ho chápu, to že se mi to vůbec nelíbí je věc druhá...

souhlas, já neříkám, že je to správně, možná to šlo udělat jinak... avšak jistě by se i poté objevil někdo, kdo by nesouhlasil (třeba někdo z těch, kdo nyní souhlasí)... nakonec, řekněme si upřímně - skutečně se stalo něco tak hrozného? tak či tak, nač plakat nad rozlitým mlékem.

View PostcNNk, on 07 July 2013 - 06:39 PM, said:

Ja taky nikde netvrdim, ze se to stane, ale VY samy s tim pocitate v EULA a defakto kazda jina hra taky ...proste, kdyz zejtra vypnete navzdy servery, nikdo nema narok na zadnou kompenzaci. Ja se tu nesnazim WG nejak demonizovat naopak se snazim poukazat na to, ze je to v hernim prumyslu bezna praxe

Ano, ale to je podle mě jen taková berlička (mluvím tu čistě za sebe btw). Záměrně se to nikdy nestane, ale pokud by se něco takového přeci jenom někdy stalo nezáměrně, je lepší to mít pořešené EULA, než se soudit s několika miliony hráčů.

colt274 #16 Posted 07 July 2013 - 06:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27608 battles
  • 835
  • [EHW] EHW

View PostYouryBuenaventura, on 07 July 2013 - 06:22 PM, said:

takže prosím, snažte se problém pochopit i z druhé strany

Já ho chápu, to že se mi to vůbec nelíbí je věc druhá...

cNNk #17 Posted 07 July 2013 - 06:39 PM

Lieutenant General

• Veteran
  • 27492 battles
  • 7,489
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostYouryBuenaventura, on 07 July 2013 - 06:22 PM, said:

to se nikdy nestane - proč by to někdo dělal?

Přátelé, pochopte prosím, WG se nesnaží nikoho naštvat - proč by se o to také snažili? To přece nedává žádný smysl. Jak řekl kruty_zabijak (souhlasím s tím co říká) - hra se vyvíjí nějakým směrem a v určitý moment je třeba učinit nějaká rozhodnutí. Pokaždé se však najde někdo, komu se tato rozhodnutí nebudou líbit... VŽDYCKY. Tak to prostě je.. takže prosím, snažte se problém pochopit i z druhé strany. Díky ;)

Ja taky nikde netvrdim, ze se to stane, ale VY samy s tim pocitate v EULA a defakto kazda jina hra taky ...proste, kdyz zejtra vypnete navzdy servery, nikdo nema narok na zadnou kompenzaci. Ja se tu nesnazim WG nejak demonizovat naopak se snazim poukazat na to, ze je to v hernim prumyslu bezna praxe

colt274 #18 Posted 07 July 2013 - 06:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27608 battles
  • 835
  • [EHW] EHW
O čem to mluvíš? Jestli koupil za goldy věc, kterou jste změnili k horšímu tak, že sami uznáváte, že by měl dostat kompenzaci, tak by ji měl dostat v plné výši! Možná počítal s tím, že goldy jsou navždy v háji, ale koupil za ně užitnou hodnotu, kterou jste mu těžce snížili, na vrácení goldů má plné morální právo (prostě by to tak správně mělo být) a to žádná EULA nezmění...

cNNk #19 Posted 07 July 2013 - 06:47 PM

Lieutenant General

• Veteran
  • 27492 battles
  • 7,489
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostYouryBuenaventura, on 07 July 2013 - 06:43 PM, said:

Ano, ale to je podle mě jen taková berlička (mluvím tu čistě za sebe btw). Záměrně se to nikdy nestane, ale pokud by se něco takového přeci jenom někdy stalo nezáměrně, je lepší to mít pořešené EULA, než se soudit s několika miliony hráčů.

Tak rozhodne ani WG neplanuje provozovat herni servery navzdy, takze je jednou v budoucnu zamerne vypne ... samozrejme pak uz bude zrejme i herni zakladna velice mala a hra neziskova

Oslik #20 Posted 07 July 2013 - 06:49 PM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 47899 battles
  • 199

View PostYouryBuenaventura, on 07 July 2013 - 06:40 PM, said:

souhlas, já neříkám, že je to správně, možná to šlo udělat jinak... avšak jistě by se i poté objevil někdo, kdo by nesouhlasil (třeba někdo z těch, kdo nyní souhlasí)... nakonec, řekněme si upřímně - skutečně se stalo něco tak hrozného? tak či tak, nač plakat nad rozlitým mlékem.

Ale to není pravda, zrovna případy kolem změn a patchů, souvisí-li to se zlaťáky, se dají ošetřt docela snadno. Lze si vzít příklad právě ze světa služeb a smluv. EULA je de facto taková smlouva a vaše produkty jsou de facto služby. Dojde-li ve službách k jejich změně (např. telefonní operátor, internet  a řada dalších) a člověk je tam vázán smlouvou, je mu dána možnost volby, buď bez sankcí odstoupit - není-li spokojen, nebo dál setrvat za nových podmínek s novou smlouvou.
Jednoduše řečeno, tady je smlouvou EULA a závazkem v podobě držení goldů, či věci za ně. Co by bylo jednodužší (a serióznější), než po patchi dát člověku volbu  v tom, zda mu nové podmínky vyhovují a nebo (podobně jako když odstupuje od smlouvy) jsou mu vráceny pořizovací náklady, tedy v tomhl případě zlato ? Spokojeni budou všichni.

Celé je to nic než smluvní vztah nakupující/prodávající.

Edited by Oslik, 07 July 2013 - 06:50 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users