Jump to content

Má význam kupovat vůbec něco za goldy, aneb jak si pěkně s WG naběhnout

• This topic is locked This topic is locked
151 replies to this topic

Karlie #61 Posted 07 July 2013 - 08:04 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17793 battles
  • 6,729
  • [WG] WG

View Postbiggpete, on 07 July 2013 - 07:54 PM, said:

navíc nemáš pravdu :) , protože původní EULA nebyla v češtině a jestli se nepletu, dodnes není česká EULA právně platná. Navíc jistě ti něco říká pojem jednostranně nevýhodná smlouva.

Pokud máš pocit, že WG jakýmkoliv způsobem porušuje tvá práva, můžeš se obrátit na Zákaznickou podporu, kde tvé právní dotazy předají našemu právnímu oddělení, které se ti k tomu vyjádří. :smile:

Karlie #62 Posted 07 July 2013 - 08:08 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17793 battles
  • 6,729
  • [WG] WG

View PostUglyMonkey, on 07 July 2013 - 07:59 PM, said:

Mno a v době kdy se zavedla gold munice za kredity byla možnost směnit starou za goldy? Jde o to že oni si tu munici kupovaly v době kdy se jinak než za goldy koupit nedala. Zeptám se tě asi takto.... : kdyby bylo za půl roku možné koupit premiový tank za stříbrné... To by si sem taky psala bludy o tom, že hráči od té chvíle mají nárok jen na kompenzaci ve stříbrných???

NIKDY není možné změnit cokoliv zakoupíš zpět za goldy, ve chvíli, kdy své goldy do něčeho investuješ, v tu chvíli se mění na kredity, protože cokoliv chceš později prodat, lze prodat pouze výjměnou za kredity (tedy to, co prodat jde).
Teď nevím o jaké kompenzaci mluvíš, tedy ti na to neumím reagovat. Kompenzaci tanku za co?

marty_btw #63 Posted 07 July 2013 - 08:16 PM

Corporal

• Player
  • 47397 battles
  • 176
  • [R4SHA] R4SHA

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 07:24 PM, said:

A máš na to samozřejmě plné právo.  Můžeš a nemusíš na nové podmínky přistoupit.
jo, ja jen doufam ze na tenhle ignorantskej pristup vase firma jednou doplati. a myslim ze to nebude trvat dlouho, tanky a lode od gaijinu tu maj bejt jeste letos
tam je podpora vstricna, muzu rict. u WG jsem se setkal s uspechem jen na technicky podpore a to uz je hodne davno. jinak odpovidate bud strojove nebo se s lidma bavite jak s povlem

UglyMonkey #64 Posted 07 July 2013 - 08:19 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 08:08 PM, said:

NIKDY není možné změnit cokoliv zakoupíš zpět za goldy, ve chvíli, kdy své goldy do něčeho investuješ, v tu chvíli se mění na kredity, protože cokoliv chceš později prodat, lze prodat pouze výjměnou za kredity (tedy to, co prodat jde).
Teď nevím o jaké kompenzaci mluvíš, tedy ti na to neumím reagovat. Kompenzaci tanku za co?

Ano pokud se koupím a prodám službu která v době koupě měla dané parametry a v době prodeje ty stejné parametry a navíc to prodám dobrovolně.
Ale oni koupily
1.) věc která v době koupě nebyla koupitelná jinak než za goldy.
2.) měla jiné parametry
3.) neměly možnost nijak na danou situaci reagovat - postavily ste je před hotovou věc.
4.) Ani jste se neobtěžovaly to hráčům oznámit - myslím to že munice ze skladu zmizí

V tomhle případě by bylo slušné vrátit zákazníkovy goldy at se rozhodne investovat do jiné služby. Mavíc danou věc nepoužily protože jim ležela ve skladu

biggpete #65 Posted 07 July 2013 - 08:23 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 39516 battles
  • 797
  • [_CALM] _CALM

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 08:04 PM, said:

Pokud máš pocit, že WG jakýmkoliv způsobem porušuje tvá práva, můžeš se obrátit na Zákaznickou podporu, kde tvé právní dotazy předají našemu právnímu oddělení, které se ti k tomu vyjádří. :smile:

jj odpoví mi jak mi odpověděl support vid :), hlavně ten smajlík na konci sedí :) , nemáš ty být člověk co se má starat o komunitu?

Oslik #66 Posted 07 July 2013 - 08:25 PM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 47907 battles
  • 199
Přesně tak, tohle lidi irituje nejvíc, ten arogantní přístup kdy se plebs může na hlavu stavět, ale prostě nezájem.
Doteď si jasně pamatuju jak jsem kdysi řešil já, případ kdy mi bylo, řekněme, ukřivděno.

Ze suportu mi odpověděl velsice slušný chlapík, co mi přes odpovědi vyseknuté z šalbon zkoušel napřed vysvětlit, že se nejspíš pletu a chyba je někde na mé straně. Tu se podařilo vyloučit a to to obnášelo i věci jako reinstalaci wot (opravdu nudná a zdlouhavá věc). Pak jsme se přesunuli ke lhaní ze strany člověka ze supportu, když se mi podařilo omlátit mu o čumák pravdu - skrz informace dostupné na webu wot, tak už nevěděl co si vymyslet dál a dostalo se mi úžasné a všeobsahující odpovědi,  bylo to něco ve smyslu "ono, slíbili jsme vám to, ale to že jsme vám něco slíbili vůbec neznamená, že vám to musíme dát".
Takže se tu milí zlatí ohánějte EULOU jak se vám zlíbí, ale to co tady lidi žere nejvíc je vaše jednání s hráči - těmi zbytečnými mouly jež vás platí.

UglyMonkey #67 Posted 07 July 2013 - 08:36 PM

Lieutenant

• Player
  • 33295 battles
  • 1,524
  • [PRASE] PRASE
Tato osoba má jen za úkol nás ubombardovat spamem, místo toho aby jako zástupce "comunity" předala věc dál a pak tu napsala vyjádření vedení (i když by to vyjádření bylo zamítavé). Místo toho mi připadá jako že má za úkol slepě obhajovat svého chlebodárce, tím že postuje bláboly. Promiň ale narozdíl od Jeykeye nebo Idaha jsi ve mě nevbudila dojem osoby která je na svém místě správně. Klidně mi hoď banána, ale s tebou se nemá cenu o něčem bavit - viz diskuze o MM

Meletti #68 Posted 07 July 2013 - 08:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 08:08 PM, said:

Karlie Karlie, ty mas neuveritelny talent vstupovat ako slon v porcelane do citlivych diskusii. Neviem, ci vo firme losujete, alebo ci ti to niekto prikazuje, skor myslim ze to je tvoja vlastna iniciativa. Preboha, ved ty nemas ani tu NAJMENSIU predstavu, ako sa ma komunikovat s nespokojnymi zakaznikmi, a svojimi prispevkami narobis WG viac skody ako osohu. Ty proste nechapes ten uplne najzakladnejsi princip, ako musis komunikovat s nespokojnym zakaznikom. Toto predsa nie je sutaz, v ktorej mas nad zakaznikom vyhrat. Precitaj si nieco o komunikacii - kazdy nespokojny zakaznik ma pravdu, pretoze je to jeho sukromny pocit z vasich sluzieb, chapes ? Zakaznik sa nemyli v tom, ze je nespokojny, on predsa JE nespokojny. A ty by si mala obrusovat hrany, nie vyostrovat diskusiu.

ErenJager #69 Posted 07 July 2013 - 08:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,239

View PostMeletti, on 07 July 2013 - 08:42 PM, said:

Karlie Karlie, ty mas neuveritelny talent vstupovat ako slon v porcelane do citlivych diskusii. Neviem, ci vo firme losujete, alebo ci ti to niekto prikazuje, skor myslim ze to je tvoja vlastna iniciativa. Preboha, ved ty nemas ani tu NAJMENSIU predstavu, ako sa ma komunikovat s nespokojnymi zakaznikmi, a svojimi prispevkami narobis WG viac skody ako osohu. Ty proste nechapes ten uplne najzakladnejsi princip, ako musis komunikovat s nespokojnym zakaznikom. Toto predsa nie je sutaz, v ktorej mas nad zakaznikom vyhrat. Precitaj si nieco o komunikacii - kazdy nespokojny zakaznik ma pravdu, pretoze je to jeho sukromny pocit z vasich sluzieb, chapes ? Zakaznik sa nemyli v tom, ze je nespokojny, on predsa JE nespokojny. A ty by si mala obrusovat hrany, nie vyostrovat diskusiu.

No, jak Karlie nemusím, tak tady jedná rozumně. Kdyby byla na některé hráče "chápavější" a přitakávala, popřípadě foukala cukr do řiti, tak se zase budou ušklíbat, že je to jen firemní poskok. Alespoň tady píše s hráči jako s rovnými, na férovku a snaží se vyargumentovat svou pozici.

Edited by ErenJager, 07 July 2013 - 08:56 PM.

imartas #70 Posted 07 July 2013 - 08:56 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 31523 battles
  • 1,372

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 06:54 PM, said:

Ahoj,
zkusim se k tomu nšjak vyjádřit, ačkoliv mi je jasný, že zčervenám jak rudý bratr :).
Chápu tvůj argument goldy za goldy. Teď to zkusím nastínit z druhé strany.
Investoval si do hry peníze za účelem nákupu munice. Tedy, za peníze jsi zakoupil goldy, abys je utratil za munici. Aby tento účel byl nadále splněn, v zásadě by bylo třeba ohlídat to, aby při vrácení goldů na účet, zůstal jejich prvotní účel - nákup munice. Musel by se tedy vypsat nějaký skript, díky kterému bys tyto goldy mohl opět investovat pouze do munice, neb na to byl nákup určený. Vzhledem k tomu, že goldy tedy byly určeny na nákup munice, vrácení kreditů řeší situaci úplně stejně - bez dalších skriptů s tím, že kredity ti navíc dávají volbu jich využít i jinak za předpokladu, že se přeci jen rozhodneš je do munice neinvestovat.
Můžeme se bavit o tom, že i goldy by jsi mohl využít jinak, ale v tomto případě jsi za reálné peníze kupoval virtuální produkt - munici. Tato možnost ti navrácením kreditů nebyla odepřena.
Kdybys tedy dostal zpět goldy, které by jsi mohl využít pouze k nákupu jiné munice (protože za tímto účelem jsi investoval své peníze), bylo by to pak pro tebe adekvátní řešení? Pokud ano, není vlastně finální výstup zcela identický, ať už k němu dojde přes goldy nebo přes kredity?
Tohle je s prominutím blaf jako blázen.Pete si ty náboje koupil s určitými vlastnostmi(penetrace,DMG) a vaše společnost se tyto hodnoty rozhodla změnit tak že jsou mnohem horší.Myslíš že by si ty náboje za goldy nakupoval do zásoby teď když jsou v podstatě k ničemu???Proč nám ty náboje ve skladu vůbec někdo prodával?????Tohle je prostě normální podvod a prachsprostý okrádání.

Meletti #71 Posted 07 July 2013 - 09:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611

View PostErenJager, on 07 July 2013 - 08:56 PM, said:

No, jak Karlie nemusím, tak tady jedná rozumně. Kdyby byla na některé hráče "chápavější" a přitakávala, popřípadě foukala cukr do řiti, tak se zase budou ušklíbat, že je to jen firemní poskok. Alespoň tady píše s hráči jako s rovnými, na férovku a snaží se vyargumentovat svou pozici.

najvacsie umenie komunikacie je vediet, kedy mas byt ticho. To co robi Karlie je maximalne neprofesionalne. Ja tiez nemam rad korporatne pindy, ale Karlie velmi casto obhajuje neobhajitelne. v tomto pripade si ako zakladnu premisu dala fakt, ze WG to urobili spravne, a vsetko je OK, od toho sa odrazila a tomu sa prisposobuju vsetky argumenty.

Edited by Meletti, 07 July 2013 - 09:04 PM.

Dexeek #72 Posted 07 July 2013 - 09:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 46746 battles
  • 1,940
  • [PRASE] PRASE

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 08:04 PM, said:

Tecka.

Zbytek cele diskuze jste si mohli odpustit :D
Ale ne, me to vcelku zaujalo, CzechOut byla podstatne porcelanovitejsi a v tomhle jednani kupodivu aroganci nevidim. Problem je, ze my jako zakaznici uz tu zadna prava nemame a Karlie by toto mohla vyjadrit a shrnout v jednom prispevku. Jeji "argumentace" v danem pripade je dobra i kdyz samozrejme nemuze nespokojeneho zakaznika upokojit, vy jste investovali penize a ona vam musi obhajit vraceni kreditu. Coz jde stezi, nicmene WG je v pravu (pokud nekdo neprokazete opak) takze muzeme byt radi, ze se tim nekdo vubec zaobira. Kdyz to nepujde jinak, je lepsi vnimat jakykoliv nakup goldu resp. premium tanku jako kondenzovany poplatek za provoz hry a jak jiz bylo uvedeno vyse, jako nenavratnou investici se kterou budete mit urcitou miru volnosti posleze nakladat. Jak velka to volnost bude je zcela na rozhodnuti WG.
UZ vraceni goldu za SP uz je ustupek, ktery jsem ja osobne pri bezne bezohlednem jednani WG necekal ani omylem (byt samozrejme poslouzi vsem), ale podobne PR akce nelze cekat vzdy, kdyz dojde k vyznamejsi zmene.

colt274 #73 Posted 07 July 2013 - 09:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27608 battles
  • 835
  • [EHW] EHW
Mě celá jejich argumentace přijde jako "my na vás kálíme, protože na vás kálet můžeme a nechápeme, co vám na tom vlastně vadí"...

Edited by colt274, 07 July 2013 - 09:42 PM.

cNNk #74 Posted 07 July 2013 - 09:28 PM

Lieutenant General

• Veteran
  • 27492 battles
  • 7,492
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostDexeek, on 07 July 2013 - 09:09 PM, said:

UZ vraceni goldu za SP uz je ustupek, ktery jsem ja osobne pri bezne bezohlednem jednani WG necekal ani omylem (byt samozrejme poslouzi vsem)

Tak zas na druhou stranu, co jinyho s tema goldama muzes udelat nez ze je v ty hre stejne nechas za neco jinyho

Haty_ #75 Posted 07 July 2013 - 09:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17701 battles
  • 646
  • [CSA-2] CSA-2
Bohužel World of Tanks nemá zatím konkurenci a tím pádem si WG může dělat prakticky co chce. Dokud nepřijde konkurence tak se to prostě nezlepší.
Je sice pravda že podle EULA na to mají právo, ale akorát tím odrazují hráče od koupě goldů, protože tohle se může stát s čímkoli. Prostě ten hráč si koupí nějaký produkt za goldy, oni ten produkt změní (zhorší) a jako kompenzaci dají virtuální měnu, která je víceméně k ničemu. Tohle na mě opravdu moc seriózně nepůsobí.

View PostKarlie, on 07 July 2013 - 07:48 PM, said:

Což by u munice bylo, kdyby se to celé stalo před půl rokem.
Takže vlastně už víme proč se goldová munice dá koupit i za kredity.

Dexeek #76 Posted 07 July 2013 - 10:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 46746 battles
  • 1,940
  • [PRASE] PRASE

View Postcolt274, on 07 July 2013 - 09:25 PM, said:

Mě celá jejich argumentace přijde jako "my na kálíme, protože na vás kálet můžeme a nechápeme, co vám na tom vlastně vadí"...
Ale takova je realita a kdybys to provozal ty, tak se nezachovas jinak. Kdyz nemas konkurenci tak jen hledas adekvatni miru, toho, co si jeste muzes dovolit aniz by se to negativne dotklo tvych zisku. I prepalovani ceny ma svoji hranici, pokud neprodavas luxusni zbozi ci sluzby, kde je to zadouci a v tomhle pripade prodavas unikatni sluzbu, coz je v praxi to same. Byt vami, tak se radej rozciluju nad ucty za telefon a dalsi podle vseho hi-tech GSM :trollface:  sluzby ci bankovni poplatky, tam konkurence je a stejne se nad vysi tehle poplatku nikdo vyrazne nebouri a to se z nich dotuje polovina evropskejch dcerinejch spolecnosti. Češi to zacvakaj a treba frantici to maj zalevno :D

Chtel jsem tim jinak rici, ze kdyz budu chtit investovat nejake penize do WoT tak nebudu premyslet, zda se mi vyplati kupovat (rozumejte aktivovat ci pronajmout) premiak ci ammo ci to ci ono, ale zda se mi vyplati investovat do hry jako takove a vklad odepisu uz v okamziku utraceni hotovosti. Zda z toho budu mit prospech a budu to subjektivne vnimat jako dobrou investici je vec jina. Kdyz si zaplatim na pul roku premko a pak nebudu mit cas hrat, tak je to spatna investice. Kdyz si svyho casu koupim T-59 tak to byla skvela investice a jeste dnes je.
Kdyz jsem si koupil SP, byla to velmi dobra investice, podle vseho to byl/bude nekolikamesicni pronajem premioveho tanku zcela zdarma.
Kdyz se sveho casu grindila T34 protoze ji prej bude WG rozdavat jako premiak zadara, bylo velmi dobrou investici par probdelych noci (a toho place potom na foru od nevericich :popcorn: ).
Kdyz si nakoupim tisice kusu gold munice, tak to jako uzasnou investici nevidim, je nepravdepodobne, ze cena poroste a historicka zkusenost tvrdi, ze cena vseho, co bylo  zakoupene za goldy spise klesa.
Ale pokud si nafutruju sklad gold munici tak to vypada, ze riskantne kalkuluju na rust ceny, jinak mi to proste smysl nedava. Jenze cena nevzrostla ale dle ocekavani klesla, prichazim o cast vkladu a navic dojizdim na fakt, ze se meni princip smenitelnosti premium munice (a mam moznost platit časem resp. kredity) takze na tom pomyslne tratim dvakrat, pokud to tak chci vnimat. Ale uz na zacatku jsem byl ochoten investovat svoje penize do hry a smenit je za herni menu.
Takze ta argumentace spravna byla, alespon v ramci mantinelu, ktere jsou dany zastupci WG.
Otazka "dobrych mravu" je spis filosoficka a podminena zavislosti obchodnika na prizni zakaznika. Vzhledem k mnozstvi hrajicich a platicich si tak s nama se vsema, co se tady tak spickujem, muze WG vytrit vite co  :teethhappy:

Edited by Dexeek, 07 July 2013 - 10:13 PM.

Idahou #77 Posted 07 July 2013 - 10:47 PM

General

• Veteran
  • 36471 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Gold munice se vyměnila za její nákupní cenu v kreditech, je to tak?
Goldová munice se nyní dá koupit za kredity.
Za kredity které se rozdávali za gold munici si tedy může každý nakoupit novou gold munici ve stejném počtu, jako by ji platil goldy, ne?
Stále v tom hledám co mi uniká, protože tady velice častá argumentace - kredity jako výměna jsou k ničemu - tím naprosto ztrácí smysl.

Pravděpodobně lepší by bylo prostě převést gold munici na tu novou, jenže to by zase asi spousta lidí nadávalo, že tuhle oni nechtěli. Když by se neměnila, tak by zase nadávali odpůrci gold munice kteří volali po nějakém jejím omezení - vtipné, že někteří z nich tu také nadavají, asi že se jim šáhlo na jejich. Je jasné, že věci placené skutečnými pěnezi by se měli měnit co nejméně, nicméně důležité je, aby hra zůstala hratatelná a to se prostě nemůže zaseknout na skupině syslící munici.

Cpt_Adorable #78 Posted 07 July 2013 - 10:57 PM

Private

• Customer Support Team
  • 28244 battles
  • 24
  • [CZF] CZF
Celou touto diskusí se táhne jeden chybný předpoklad a to, že si něco "kupujete". Upřímně, EULU jsem taky celou nečetl, ale vsadím boty, že je tam někde napsáno, že celá hra je majetkem WG a hráči tak pouze získávají dočasnou možnost ji užívat resp ji hrát . Vlastně si pouze pronajímají některé její části. Nejedná se tedy o prodej, ale o pronájem. To je velmi důležité si uvědomit.

Dále pokud zde mluvíte o investici, použiji také přirovnání - nejsme zde na komoditním  trhu, ale v zábavním parku. Nákup herní měny do MMO lze považovat asi za stejnou "investici", jako nákup lístků do tohoto lunaparku. Mluvit v této situaci o "jednostraně nevýhodné smlouvě" a přitom ji každých několik měsíců znovu stvrzovat a přitom si na ni stěžovat... to snad už ale nemyslíte vážně?

Ano, někteří hráči na tomto kroku prodělali, ale bohužel jim jednotlivě nelze v tomto vyhovět. C'est la vie mes amis.. Opakovat dokola stejný argument, že si munici můžete znovu zakoupit pronajmout a dále ji užívat snad už znovu netřeba. Poučení z dnešního příběhu? Nesyslovat prémiovou munici :D

ErenJager #79 Posted 07 July 2013 - 11:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,239

View PostYouryBuenaventura, on 07 July 2013 - 10:57 PM, said:

Celou touto diskusí se táhne jeden chybný předpoklad a to, že si něco "kupujete". Upřímně, EULU jsem taky celou nečetl, ale vsadím boty, že je tam někde napsáno, že celá hra je majetkem WG a hráči tak pouze získávají dočasnou možnost ji užívat resp ji hrát . Vlastně si pouze pronajímají některé její části. Nejedná se tedy o prodej, ale o pronájem. To je velmi důležité si uvědomit.

Dále pokud zde mluvíte o investici, použiji také přirovnání - nejsme zde na komoditním  trhu, ale v zábavním parku. Nákup herní měny do MMO lze považovat asi za stejnou "investici", jako nákup lístků do tohoto lunaparku. Mluvit v této situaci o "jednostraně nevýhodné smlouvě" a přitom ji každých několik měsíců znovu stvrzovat a přitom si na ni stěžovat... to snad už ale nemyslíte vážně?

Ano, někteří hráči na tomto kroku prodělali, ale bohužel jim jednotlivě nelze v tomto vyhovět. C'est la vie mes amis.. Opakovat dokola stejný argument, že si munici můžete znovu zakoupit pronajmout a dále ji užívat snad už znovu netřeba. Poučení z dnešního příběhu? Nesyslovat prémiovou munici :D

Ne že bych nesouhlasil, ale jak se tady probíral ten slon v porcelánu, tak tohle už není ani slon, ale brontosaurus...

paramel #80 Posted 07 July 2013 - 11:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25361 battles
  • 324
Vrátil bych goldy, za který by šla koupit jen munice a nazdar bazar. Ale bylo by to zbytečně složitý, že?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users