Jump to content

Tiger II - działo

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

Clycky #1 Posted 10 July 2013 - 10:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 19
Od razu mówie, że wiem, że taki temat był, ale dawno temu i z czego wiem, to przy aktualizacjach od tamtego czasu podobno troche zwiększyli zyski dla czołgów od VI tieru wzwyż.
Tak więc moje pytanie czy TERAZ opłaca się kupywać te pierwsze działo 105mm dla gracze BEZ premki czy czekać na tą długą 105?
Od razu chciałem spytać czy ta króka 105 to te takie działo jak zywkła rura, bez hamulca odrzutu na końcu (pytam, bo widziałem tigery II jeżdżące z taim działem)?

Edited by Sevard, 13 October 2013 - 01:31 PM.
Temat o Tygrysie II już jest. Zamykam. ~Sevard

antek__ #2 Posted 10 July 2013 - 10:55 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 261
Tak to ta rura bez hamulca. 105 to nie tylko większy koszt pocisku, ale też gorsza celność, dłuższy reload (długa to jeszcze dłuższy rld). Ja grałem ostatni raz tygrysem jakieś 10k walk temu i zależnie od nastroju jeżdziłem z 88 albo długą 105. Jak dla mnie oba działa są bardzo dobre, ale krótka 105 wogóle mi nie pasowała. Kredytami sie nie przejmuj przy wygranej i 1.5k DMG powinieneś być na plusie, jeśli nie będziesz strzelał na wiwat.

Moja rada: spróbuj sam

Clycky #3 Posted 10 July 2013 - 11:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 19

View Postantek__, on 10 July 2013 - 10:55 PM, said:

Tak to ta rura bez hamulca. 105 to nie tylko większy koszt pocisku, ale też gorsza celność, dłuższy reload (długa to jeszcze dłuższy rld). Ja grałem ostatni raz tygrysem jakieś 10k walk temu i zależnie od nastroju jeżdziłem z 88 albo długą 105. Jak dla mnie oba działa są bardzo dobre, ale krótka 105 wogóle mi nie pasowała. Kredytami sie nie przejmuj przy wygranej i 1.5k DMG powinieneś być na plusie, jeśli nie będziesz strzelał na wiwat.
Moja rada: spróbuj sam
Dzięki.
W sumie duży minus w takim razie dla tej krótkiej 105, bo jak mam takie działo, taką zwykłą rure to czuje sie jakoś słabo, nie wiem czemu. :) Może te z hamulcem wyglądają straszniej.
Ta pierwsza 105 ma chyba o 3 mniejszą penetracje od 88, więc chyba tylko ją odblokuje i pójde po długa 105, ale  zdrugiej strony juz Tigerem II wrzuca mnie dość często do IX, X tierów, a z tą 88 można dostać szewskiej pasji. Na Tigerze I była dobra, rzadko kiedy do IX wrzucało, często do VII  z paroma VIII. Teraz wyjedzie mi taki E-75 (oczywiście jak dam sie tak złapać, ale wiadomo, randomki to różnie z teamem) i nie jest głupi, w końcu doszedł do IX tieru. Tak więc nie będzie stał i czekał aż hukne go we właz, tylko wyejdzie, porusza się, pokręci wieżą, strzeli mi za około 500 i sie cofa. Ja nawet jak strzele to albo rykoszet albo coś około 200 co jest śmieszną sumą na jego nie całę 2000 HP. A jak widziałem na specie to Tigery II z tą długą 105 walą nawet koło 400 i przebijają, podobno inna gra wtedy.

CosaC #4 Posted 11 July 2013 - 12:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 49
Jeżeli nie szkoda Ci kredytów to krótka 105 jest ok. Większy dmg = więcej expa = szybciej dojdziesz do długiej 105.
Wygląd działa zależy też od wieży. Na stockowej wieży krótka 105 ma hamulec :)
Ponadto weź pod uwagę, że taki T32 ma około 200 penetracji i więcej mieć nie będzie, więc nie ma co narzekać na krótką 105, że niedomaga na swój tier.

Clycky #5 Posted 11 July 2013 - 12:33 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 19

View PostCosaC, on 11 July 2013 - 12:16 AM, said:

Jeżeli nie szkoda Ci kredytów to krótka 105 jest ok. Większy dmg = więcej expa = szybciej dojdziesz do długiej 105.
Wygląd działa zależy też od wieży. Na stockowej wieży krótka 105 ma hamulec :)
Ponadto weź pod uwagę, że taki T32 ma około 200 penetracji i więcej mieć nie będzie, więc nie ma co narzekać na krótką 105, że niedomaga na swój tier.

O, to tego nie wiedziałem. Dzięki.
Chyba jednak sam kupie i zobacze jak mi lepiej. ;)

@EDIT:
Mam tą krótką 105. Zagrałem troche bitew nią i mam pytanie.
Ogólnie mam wrażenie, żę przebijalnośc tego działa jest taka jak w 88, tylko tyle, że ma większy damage. Myle się, czy ja robie coś źle?;/
Ogólnie mam trudność z przebiciem IS-3 nawet z boku, o E-75 nie mówiąc, tylko że go z boku jakoś się jeszcze da, z przodu - nie możliwe. I ogólnie z VIII i IX tierami gra sie jak z tą 88 plus większy damage. Tak? :)

Edited by Clycky, 11 July 2013 - 04:06 AM.

jakub_czyli_ja #6 Posted 11 July 2013 - 09:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 5,914

View PostClycky, on 11 July 2013 - 12:33 AM, said:

Ogólnie mam wrażenie, żę przebijalnośc tego działa jest taka jak w 88, tylko tyle, że ma większy damage. Myle się, czy ja robie coś źle?;/
A co mówią cyferki w opisie penetracji?

Clycky #7 Posted 11 July 2013 - 10:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 19

View Postjakub_czyli_ja, on 11 July 2013 - 09:17 AM, said:

A co mówią cyferki w opisie penetracji?

Wyżej pisałęm, że ta pierwsza 105 ma nawet o 3 mniej od 88, ale myślałem, że jak ma o dużo większy damage to jednak będzie także różnica, że to się troche kumuluje. Prawie 20 mm różnicy to naprawdę dużo większy pocisk, cięższy, a wystrzeliwany w sumie z takiego samego działa, tyle, że grubszego. Nie wiem, nikt inny nie ma zdania? Prosiłbym o jakąś bardziej konstruktywną wypowiedź, może jakieś osobosite odczucia. Przed chwilą grałem pare razy i walcząc z Tigerem II stojąc z nim na wprost i celując mu centralnie z przodu na środek pancerza (robiłem to specjalnie, testuje działo, żeby nie było :)) i przeszło za każdym razem. Więc myśle, że chyba kaliber = większy damage chyba też ma jakiś mały wpływ na przebicie, lecz nie wiem tego na pewno, więc pytam kogoś kto może mieć tą pewność. ;)

Edited by Clycky, 11 July 2013 - 10:54 AM.

jakub_czyli_ja #8 Posted 11 July 2013 - 12:27 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 5,914
Czyli grasz w grę w której jest napisane tak a nie inaczej, ale uważasz, że będzie jednak inaczej?

W teorii 105 będzie miało lepszego overmacza, ale to będzie wchodziło w grę przy trafieniach pancerzy o grubości od 44 do 52mm, czyli jest, a jakoby go nie było.
Inne potencjalne kwestie to różnice prędkości i toru lotu pocisku.

Clycky #9 Posted 13 July 2013 - 07:45 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 19
Dziękuje wszytskim za odpowiedź. (nie wiem za co mam minusy w pierwszym poście XD)
Dobiłem do długiej 105 nie kupując gąsek ani wieży. Gra się znakomicie, do IX tieru przebijam prawie za każym razem nawet gdy szybko wyjeżdżam zza rogu i nie celuje dokładnie. Gra się całkowicie zmieniła, polecam ten czołg.

Mamtotu #10 Posted 05 October 2013 - 12:48 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 234

View PostClycky, on 13 July 2013 - 07:45 AM, said:

Dobiłem do długiej 105 nie kupując gąsek ani wieży. Gra się znakomicie, do IX tieru przebijam prawie za każym razem nawet gdy szybko wyjeżdżam zza rogu i nie celuje dokładnie. Gra się całkowicie zmieniła, polecam ten czołg.
A to ciekawe.... bo bez golda to ten tank w topowej wersji nie jest w stanie zrobić laski 9 tierowi,.......
Naiwniacy  zarzucali mi , że narzekam na niego choć nim nie grałem . Teraz obiektywnie moę stwierdzić , że szerzej rozkłada nogi do orgii.... niż tiger P i H...
Ogólnie nikt nie wie po co jest ten tank - rzekomo ze świetną ( gównianą) penetracją i kiepskim ( czyt. fatalnym pancerzem czołowym - nawet po aktualizacji i rzekomym wzmocnieniu pancerza - którego de facto nie ma...  ) tank nie jest w stanie zrobic laski ISowi 3....
EEE..... Nadaje się do campienia... ??? ... Jak jest gówniana drużyna to se można campić.... klientów na autostadzie....
PS po machlojkach z aktualizacją ( zginęły ulepszenia tanku i w du***ie mam czy są w garażu czy nie ) traktuje ten szmelc jak dziwke i nic jej nie montowałem  z ulepszeń , bo po co 2 razy płacić za to samo do gówna...
Ps 2 Niemieckie gówna sa super podatne na artylerię... Nawet Humel po rozwinięciu arty do 10 levelu zdejmuje  SZMATE 2 na dwa... hity.. ot taki urok tego gówna ... Chcesz być dobry w artyleri - strzelaj do niemców - zawsze za max DMG...

Edited by Mamtotu, 05 October 2013 - 01:19 AM.

acerad #11 Posted 05 October 2013 - 09:35 AM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 310
Po jaką cholerę -się pytam- odkopujesz  stary temat? Zostawiłeś mózg w lodówce?

cichy1173 #12 Posted 05 October 2013 - 09:53 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 701

View PostMamtotu, on 05 October 2013 - 12:48 AM, said:

A to ciekawe.... bo bez golda to ten tank w topowej wersji nie jest w stanie zrobić laski 9 tierowi,.......Naiwniacy zarzucali mi , że narzekam na niego choć nim nie grałem . Teraz obiektywnie moę stwierdzić , że szerzej rozkłada nogi do orgii.... niż tiger P i H...Ogólnie nikt nie wie po co jest ten tank - rzekomo ze świetną ( gównianą) penetracją i kiepskim ( czyt. fatalnym pancerzem czołowym - nawet po aktualizacji i rzekomym wzmocnieniu pancerza - którego de facto nie ma... ) tank nie jest w stanie zrobic laski ISowi 3....EEE..... Nadaje się do campienia... ??? ... Jak jest gówniana drużyna to se można campić.... klientów na autostadzie....PS po machlojkach z aktualizacją ( zginęły ulepszenia tanku i w du***ie mam czy są w garażu czy nie ) traktuje ten szmelc jak dziwke i nic jej nie montowałem z ulepszeń , bo po co 2 razy płacić za to samo do gówna...Ps 2 Niemieckie gówna sa super podatne na artylerię... Nawet Humel po rozwinięciu arty do 10 levelu zdejmuje SZMATE 2 na dwa... hity.. ot taki urok tego gówna ... Chcesz być dobry w artyleri - strzelaj do niemców - zawsze za max DMG...

Hahahaha. Pancerz jest baarrdzo mocny. Śmiało wyjeżdżam nim na is3. To is3 ma gowniany pancerz, i działo.

sliwerski #13 Posted 05 October 2013 - 10:03 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 118

View PostMamtotu, on 05 October 2013 - 12:48 AM, said:

A to ciekawe.... bo bez golda to ten tank w topowej wersji nie jest w stanie zrobić laski 9 tierowi,.......
Naiwniacy  zarzucali mi , że narzekam na niego choć nim nie grałem . Teraz obiektywnie moę stwierdzić , że szerzej rozkłada nogi do orgii.... niż tiger P i H...
Ogólnie nikt nie wie po co jest ten tank - rzekomo ze świetną ( gównianą) penetracją i kiepskim ( czyt. fatalnym pancerzem czołowym - nawet po aktualizacji i rzekomym wzmocnieniu pancerza - którego de facto nie ma...  ) tank nie jest w stanie zrobic laski ISowi 3....
EEE..... Nadaje się do campienia... ??? ... Jak jest gówniana drużyna to se można campić.... klientów na autostadzie....
PS po machlojkach z aktualizacją ( zginęły ulepszenia tanku i w du***ie mam czy są w garażu czy nie ) traktuje ten szmelc jak dziwke i nic jej nie montowałem  z ulepszeń , bo po co 2 razy płacić za to samo do gówna...
Ps 2 Niemieckie gówna sa super podatne na artylerię... Nawet Humel po rozwinięciu arty do 10 levelu zdejmuje  SZMATE 2 na dwa... hity.. ot taki urok tego gówna ... Chcesz być dobry w artyleri - strzelaj do niemców - zawsze za max DMG...

No jak po 16k bitew nie przebijasz dzialem 225 penetracji 9 tierow to gratuluje  :glasses: Ale twoje słownictwo wiele tłumaczy  kim jesteś  :sceptic:

Alpa_Chino #14 Posted 05 October 2013 - 10:16 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,704
@Mamtotu,
Wiesz co? Może zjedz Snickersa bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć :)

BuziekLechii #15 Posted 05 October 2013 - 07:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 2,170
@Mamotu bierz tego swojego IS-a czy tam dowolną IX(z czołgów ciężkich) i dawaj 1:1 z moim KT, złap mnie w grze i sprawdzimy do czego się ta "szmata" nadaje

Mamtotu #16 Posted 05 October 2013 - 08:28 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 234

View Postsliwerski, on 05 October 2013 - 10:03 AM, said:

No jak po 16k bitew nie przebijasz dzialem 225 penetracji 9 tierow to gratuluje  :glasses: Ale twoje słownictwo wiele tłumaczy  kim jesteś  :sceptic:
Tiaaa, nabiłeś sobie na ruskach statystyki i "cfaniakujesz"  jak żrebak na łące. Jak zrobisz taki wynik na niemcach  ( w których mało grałeś , a twierdzisz , że jesteś expertem ) to możemy " inteligientnie" podyskutować . Teraz słownictwo chyba mi się poprawiło ( a nie jest to właściwy temat do takiej oceny... ) ??? :laugh:
Ps . Jakby ten nieudolny szmelc był taki dobry , to by go nie podrasowywali  przy okazji aktualizacji....
Dość powiedzieć , że tiger 1 ( 7 tier) nie ma żadnych szans na przetrwanie w starciu z Cromwelem... ( 6 tier) ...

Edited by Mamtotu, 05 October 2013 - 08:31 PM.

sliwerski #17 Posted 05 October 2013 - 09:07 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 118

View PostMamtotu, on 05 October 2013 - 08:28 PM, said:

Tiaaa, nabiłeś sobie na ruskach statystyki i "cfaniakujesz"  jak żrebak na łące. Jak zrobisz taki wynik na niemcach  ( w których mało grałeś , a twierdzisz , że jesteś expertem ) to możemy " inteligientnie" podyskutować . Teraz słownictwo chyba mi się poprawiło ( a nie jest to właściwy temat do takiej oceny... ) ??? :laugh:
Ps . Jakby ten nieudolny szmelc był taki dobry , to by go nie podrasowywali  przy okazji aktualizacji....
Dość powiedzieć , że tiger 1 ( 7 tier) nie ma żadnych szans na przetrwanie w starciu z Cromwelem... ( 6 tier) ...

Nie dość ze jestes "pro elo "to jeszcze ślepy  ze niby gdzie ja gram mało Niemcami ?? Jakoś staty mam lepsze na Tigerze 2 i w Vk 4502(a) niz w Is3 wiec twoje gadanie ze gram tylko ruskimi jest śmieszne  a inteligentnie to możesz sobie pogadać ze swoimi ziomkami w gimnazjum bo chyba taki poziom reprezentujesz  :teethhappy:

cichy1173 #18 Posted 06 October 2013 - 12:03 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 701

View PostMamtotu, on 05 October 2013 - 08:28 PM, said:

Dali mu lekkiego buffa bo odjęli mu silnik oraz znerfili dolną płytę.  Jak byś czytał to byś wiedział

Mamtotu #19 Posted 11 October 2013 - 10:08 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 234

View Postcichy1173, on 06 October 2013 - 12:03 PM, said:

Dali mu lekkiego buffa bo odjęli mu silnik oraz znerfili dolną płytę.  Jak byś czytał to byś wiedział

Hmmm... NIe czytałem i nie wiem  , ale wiem , że teraz mogę bez stresu łoić ISem3 górną płytę tigera II , co przed aktualizacją było niemozliwe...

View Postsliwerski, on 05 October 2013 - 09:07 PM, said:

ze niby gdzie ja gram mało Niemcami ??

A tu kolega się stał niewolnikiem statystyk...  Zgodnie z Twoimi statystykami najwięcej łoisz ruskami , a niemcami to tak bardziej "przy okazjii... "
Ps te gimnazja to powinni zlikwidować bo uczą gówniaży dodawać procenty ( i to nie te z piwa... ;-) )

Donszefo #20 Posted 12 October 2013 - 11:06 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 30
Czekajcie chwilę, idę po popcorn i możecie  kontynuować.