Jump to content

Jaká myš?

myš mouse wot

• Please log in to reply
102 replies to this topic

Leeroy_YOLO #101 Posted 12 July 2018 - 11:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4207 battles
  • 722

To mi dělala myška v práci taky ty double clicky...to je na výměnu myšky, pravděpodobně ochozenej spínač, kterej při stisku nedokáže udržet protisílu a občas proto sepne vícekrát (mě občas i 3x). Pak nám měnili dodavatele PC sestav a teď mám pro změnu myšku, u které když mačkám tlačítko moc blízko kolečku, tak se spínače vůbec nedotkne. U jedné z domácích myšek, kterou jsem časem odrovnal u LoLka (pravé tlačítko) mi zase připravila úsměvné chvíle ve WoWku, kdy při držení pravého tlačítka otáčím pohledem a ono to bylo občas takové "sekavé", myslel jsem si, že mám nějaký spajky na CPU než mi došlo, že mi jen vynechává to pravé tlačítko :) Ale mám je rád všechny..každá věc k něčemu dobrá :)

Neboj, nechci tě lekat, pokud nemáš tvrdej stisk (nenervuješ a nemlátíš do tlačítek nebo je tvrdě nemačkáš ) a nehraješ nějakou extrémní klikačku typu LoL, tak ta myš vydrží déle jak půl roku (na vadnej kus se ale samozřejmě dá narazit vždy ), normálním klikáním a u her typu WoT by měla vydržet spíše několik let. A pokud nehraješ nějaké hardcore střílečky, tak bych fakt u myši řešil jenom to, jak ti padne do ruky a jak se ti s ní bude pracovat (viz např. zmíněný dosah snímače, rozmístění tlačítek, rozměry, hmotnost, ...).

Pokud bys chtěla hrát střílečky na nějaké vyšší úrovni, pak bych k tomu ještě přidal přetížení (akceleraci / rychlost pohybu), protože u levnějších myší by rychlé pohyby rukou mohly končit ustřeleným kurzorem do pryč. Ale pokud střílečky na vyšší úrovni nehraješ, tohle nemusíš vůbec řešit (protože třeba u WoTka jsou prudké pohyby spíš kontraproduktivní, takže i myška za 200 Kč bude super, když padne do ruky)

Vlastně ještě jedna vlastnost - kabel. Hlavně tuhost. Někomu může vadit, když chce udělat pohyb a tuhej kabel, kterej není dobře managovanej (z jakýhokoliv důvodu, ať už nedostatek místa na stole, nemožnost narovnat kabel po rozbalení, ...) v tom pohybu brání. Ale když už ty myšky testuješ a jsi spokojená, tak ti vadit asi nebude.

Ale statistiky typu DPI (CPI), frekvence/reakční doba apod. jsou úplně bezpředmětný. Kvalita snímače, typ snímače apod., na tom by záleželo už více, ale když ti napíší model snímače, stejně z toho nepoznáš, jestli to je kvalitní, nebo ne, jaký to má požadavky (povrch po kterém kloužeš ) apod. Bohužel i třeba u té akcelerace snímače udávají hodnotu ne úplně vhodně, protože nevíš, jestli udávají minimální (která by měla na "libovolném" povrchu vždy fungovat) nebo nějakou pro marketing vyšší hodnotu (např. při použití ideální podložky - většinou od stejné značky) atd.

Ve výsledku stejně nejvíce záleží na tvém pocitu z té myšky (jak si na ni dovedeš zvyknout) a na nastavení sensitivity (což ty ovlivníš jen do té míry, do jaké ti to dovolí ovlivnit vývojář té hry, navíc jestli ti dá jen nějakej hrubej posuvník, nebo třeba i možnost nastavit si přesnou hodnotu, na kolik desetinných míst, atd) a dále na preferencích typu chci kabel / chci bezdrát / je mi to jedno; chci svítivou / chci spát (nesvítivou) / svítivou ale jen decentně; apod.

Edited by Leeroy_YOLO, 12 July 2018 - 11:21 PM.

Bery_CR #102 Posted 12 July 2018 - 11:25 PM

Captain

• Player
  • 49938 battles
  • 2,167
  • [KOBD] KOBD

Nedam dopustit na Logitech... vic nez 10 let jsem mel G5, za me dobre remeslne zpracovana, nikde se nic nekrouti, nevrze, dobre sedi do ruky a hmotnost se da upravit pomoci sady zavazi. Ale zacalo zlobit tlacitko v kolecku, tak ji mam nyni jako servisni a poslednich par let pouzivam nastupce G500s (dnes uz je take asi novejsi model). Prijemnou novinkou je moznost odblokovat krokovani kolecka, takze pak se da roztocit jako setrvacnik, ale to se hodi spis pro praci v rozsahlem dokumentu, pro hry nevyuzitelne. Nicmene u mysi vzdy plati predevsim to, zda vam sedne do ruky. ;)

Leeroy_YOLO #103 Posted 13 July 2018 - 12:33 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4207 battles
  • 722

View PostBery_CR, on 13 July 2018 - 12:25 AM, said:

Nedam dopustit na Logitech... vic nez 10 let jsem mel G5, za me dobre remeslne zpracovana, nikde se nic nekrouti, nevrze, dobre sedi do ruky a hmotnost se da upravit pomoci sady zavazi. Ale zacalo zlobit tlacitko v kolecku, tak ji mam nyni jako servisni a poslednich par let pouzivam nastupce G500s (dnes uz je take asi novejsi model). Prijemnou novinkou je moznost odblokovat krokovani kolecka, takze pak se da roztocit jako setrvacnik, ale to se hodi spis pro praci v rozsahlem dokumentu, pro hry nevyuzitelne. Nicmene u mysi vzdy plati predevsim to, zda vam sedne do ruky. ;)

G5 je legenda :)

Jinak v některých hrách se ten setrvačník dá taky docela dobře použít, např. u her, které nemají (nebo mají velmi malej) interní cooldown na výstřel, když si např. na MWHEELUP nastavíš +shoot u pušky, která obvykle mívá větší přesnost mezi výstřely než automatická puška, větší poškození, ale jako kompenzace je pouze poloautomatická, tímhle z toho uděláš imba op kulomet :D

Also tagged with myš, mouse, wot

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users