Jump to content

[INNE][0.9.4] Mod Pack by DjVirusPL 0.9.4 v6 oraz XVM by DjVirusPL 0.9.4 v4 / Instalator / 22.11.201...

virus djviruspl xvm paczka mody zoom mod modpack 9.4 0.9.4

• Please log in to reply
7075 replies to this topic

bengal69 #7061 Posted 11 December 2014 - 08:46 AM

Private

• Player
  • 6933 battles
  • 5
  • [1PLGO] 1PLGO

mam to samo dodatkowo na minimapce nie widać celowania

Out2 #7062 Posted 11 December 2014 - 08:48 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 8439 battles
  • 104

View PostMetafan, on 09 December 2014 - 04:34 PM, said:

Dzięki za pomoc,mam tak jak chciałem,jeszcze tylko jak zrobić aby u sojusznikow wyświetlał się nick nad czołgiem zamiast jego nazwy?

Za markery nad pojazdami, które nie zostały jeszcze zniszczone odpowiadają pliki markersAliveNormal.xc (widok normalny) i markersAliveExtended.xc (widok alternatywny, czyli po naciśnięciu klawisza LAlt).

Najprostszym i najszybszym sposobem jest zamiana między w/w plikami pól tekstowych odpowiadających za nazwę gracza i klanu oraz nazwę pojazdu. Otwórz w Notepad++ oba w/w pliki i dokonaj następujących zmian:

markersAliveNormal.xc

w linii 110 zamiast tego co jest wpisz: "name": "Player name",

w linii 131 zamiast tego co jest wpisz: "format": "{{nick}}"

(czyli parametry z pliku odpowiadającego za widok alternatywny)

Jeżeli zmiana ma objąć również pojazdy nieprzyjaciela to zmień według powyższej wskazówki wpisy w liniach 241 i 262.

markersAliveExtended.xc

w linii 110 zamiast tego co jest wpisz: "name": "Tank name",

w linii 131 zamiast tego co jest wpisz: "format": "{{vehicle}}{{turret}}"

(czyli parametry z pliku odpowiadającego za widok normalny)

Jeżeli zmiana ma objąć również pojazdy nieprzyjaciela to zmień według powyższej wskazówki wpisy w liniach 265 i 286.

----------

W jednym z dużo wcześniejszych postów (link, trzecia odpowiedź) opisałem zamianę całej sekcji textFields. Jednak przy takim rozwiązaniu trzeba sprawdzić i przestawić umiejscowienie pozostałych markerów, gdyż mogą zachodzić na siebie. Co za tym idzie, jest z tym zdecydowanie więcej roboty i raczej dla kogoś z większym doświadczeniem.

Z kolei w innym poście (link) opisałem, jak w widoku normalnym dla pojazdów sojuszniczych dodać nazwę gracza i klanu, czyli można powiedzieć, mieć wszystko w jednym.

View PostMaccer1908, on 10 December 2014 - 10:42 PM, said:

Co to za mod który zmienia wygląd garażu? Chcę go wyłączyć 

Minimal Hangar 9.4. Opisy modów z paczki masz w pierwszym poście.

kostek181pl #7063 Posted 11 December 2014 - 01:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14901 battles
  • 66
  • [LB_IX] LB_IX
O co kaman z tym celownikiem w arcie? Nie da się artą grać. Brak punktu celowania na mini mapce...

Kafi5 #7064 Posted 11 December 2014 - 06:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16206 battles
  • 31
Wie ktoś jak zmienić ten celownik ale tylko na arcie? jeśli tak poproszę o instrukcję.

dydex #7065 Posted 14 December 2014 - 09:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 35411 battles
  • 13
  • [PT1C] PT1C
panowie i panie co jest grane z czasem przeładowania ???? zatrzymuje się samoistnie. jak naprawić? czy to bug w grze czy wina modów. pewnie już to było to podajcie nr strony forum czytać wszystkie to trochę mi zejdzie. dzięki za pomoc

Mlody212 #7066 Posted 15 December 2014 - 07:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21749 battles
  • 10
  • [SLPS] SLPS

Cześć mam do was pytanie jak mogę zmienić sobie ustawienia w wocie z angielskiego na polski język zmienił mi się po wgraniu xvm'a da się to jakoś zrobić ???

Czy po prostu innego xvm'a muszę szukać ?

Metafan #7067 Posted 15 December 2014 - 11:13 PM

Private

• Player
  • 6484 battles
  • 4
  • [DP-18] DP-18

View PostOut2, on 11 December 2014 - 08:48 AM, said:

Za markery nad pojazdami, które nie zostały jeszcze zniszczone odpowiadają pliki markersAliveNormal.xc (widok normalny) i markersAliveExtended.xc (widok alternatywny, czyli po naciśnięciu klawisza LAlt).

Najprostszym i najszybszym sposobem jest zamiana między w/w plikami pól tekstowych odpowiadających za nazwę gracza i klanu oraz nazwę pojazdu. Otwórz w Notepad++ oba w/w pliki i dokonaj następujących zmian:

markersAliveNormal.xc

w linii 110 zamiast tego co jest wpisz: "name": "Player name",

w linii 131 zamiast tego co jest wpisz: "format": "{{nick}}"

(czyli parametry z pliku odpowiadającego za widok alternatywny)

Jeżeli zmiana ma objąć również pojazdy nieprzyjaciela to zmień według powyższej wskazówki wpisy w liniach 241 i 262.

markersAliveExtended.xc

w linii 110 zamiast tego co jest wpisz: "name": "Tank name",

w linii 131 zamiast tego co jest wpisz: "format": "{{vehicle}}{{turret}}"

(czyli parametry z pliku odpowiadającego za widok normalny)

Jeżeli zmiana ma objąć również pojazdy nieprzyjaciela to zmień według powyższej wskazówki wpisy w liniach 265 i 286.

----------

W jednym z dużo wcześniejszych postów (link, trzecia odpowiedź) opisałem zamianę całej sekcji textFields. Jednak przy takim rozwiązaniu trzeba sprawdzić i przestawić umiejscowienie pozostałych markerów, gdyż mogą zachodzić na siebie. Co za tym idzie, jest z tym zdecydowanie więcej roboty i raczej dla kogoś z większym doświadczeniem.

Z kolei w innym poście (link) opisałem, jak w widoku normalnym dla pojazdów sojuszniczych dodać nazwę gracza i klanu, czyli można powiedzieć, mieć wszystko w jednym.

Minimal Hangar 9.4. Opisy modów z paczki masz w pierwszym poście.

dzięki wielkie kolejny raz za pomoc

arczibald1969 #7068 Posted 16 December 2014 - 09:06 AM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 1
Czy Kolega DJ czasami aktualizuje XVM ??? :)

Brajan73 #7069 Posted 16 December 2014 - 01:10 PM

Private

• Player
  • 4137 battles
  • 3

Czasem aktualizuje (ost. akt. 22.11.2014)

Wszystko mi działa oprócz ...

Nie wiem co się z czym gryzie. Spokojnie poczekamy na aktualizację.

DjVirusPL #7070 Posted 16 December 2014 - 03:31 PM

First Sergeant

• Community Contributor
  • 12581 battles
  • 2,643
  • [-WIN-] -WIN-
Witam.  Mam uszkodzona plyte glowna w laptopie,  co za tym idzie nie moge aktualizowac paczki.  Mikolaj obiecal PC na święta. 

Metafan #7071 Posted 16 December 2014 - 03:31 PM

Private

• Player
  • 6484 battles
  • 4
  • [DP-18] DP-18

@Out2  Twoje rady okazały sie na tyle skuteczne że dostosowałem hitloga oraz markery do takiego stopnia jak chciałem. Ale niestety zawsze jest to ale,ponieważ usunąłem sobie z normalnego widoku poziom pojazdu np.V,IX widocznego pod paskiem HP(swoją drogą hp także zrobiłem z samego hp czyli {{hp}} na {{hp}} / {{hp-max}}) i teraz po usunięciu poziomu przestrzeń miedzy markerem a healthbarem jest większa. Jak j zmniejszyć u "swoich" i "wroga"?

Oraz na screenie zaznaczyłem jako 1 odległośc na panelu bocznym jak ją nieco zmniejszyć bo gram na mniejszej rozdziałce i troche dużo zasłania?

Screeny

Posted Image

Posted Image

Druga sprawa to od czego ta czacha i jak ją w razie potrzeb wyłaczyć?

Posted Image

Szulson_Kris #7072 Posted 16 December 2014 - 07:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14562 battles
  • 77
  • [EGIDA] EGIDA

Witaj METAFAN

Nie wiem na jakiej wysokości masz znacznik pojazdu. U mnie ma wartość, Jeżeli chodzi o oś "Y" -16. Jeżeli chodzi o Healthbar to wstaw taką wartość: "y": -20 natomiast nick: "y": -37 no i jeżeli u przeciwnika masz tylko Vehicle to też na osi "y" -37. czaszka wyświetla się Po zniszczeniu zwykłym czy po wysadzeniu??

Edited by Szulson_Kris, 16 December 2014 - 07:50 PM.

wojsam #7073 Posted 16 December 2014 - 10:51 PM

Private

• Player
  • 14576 battles
  • 1
  • [4_FUN] 4_FUN

Witam

Po zainstalowaniu moda 9.4 nie mam na mini mapie okręgów spotowania, wykrywania itp.

Proszę o pomoc co źle zrobiłem ?

ok juz sobie poradziłem

Edited by wojsam, 16 December 2014 - 11:22 PM.

Out2 #7074 Posted Yesterday, 10:07 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 8439 battles
  • 104

View PostMetafan, on 16 December 2014 - 03:31 PM, said:

(...) i teraz po usunięciu poziomu przestrzeń miedzy markerem a healthbarem jest większa. Jak j zmniejszyć u "swoich" i "wroga"?

Oraz na screenie zaznaczyłem jako 1 odległośc na panelu bocznym jak ją nieco zmniejszyć bo gram na mniejszej rozdziałce i troche dużo zasłania?

(...)

ODSTĘP MIĘDZY PASKIEM ŻYCIA, A IKONĄ KLASY POJAZDU

Rozumiem, że w pliku markersAliveNormal.xcmarkersAliveExtended.xc wyłączyłeś wyświetlanie ikony poziomu pojazdu (sekcja levelIcon), czyli zmieniłeś wartość parametru visible na false dla pojazdów sojuszniczych i wroga. Odstęp między markerami można zlikwidować na dwa sposoby. Albo przesuwając w górę ikonę klasy pojazdu (sposób łatwiejszy), albo przesuwając w dół markery, które znajdują się powyżej wyłączonej przez Ciebie ikony poziomu pojazdu (sposób trudniejszy, gdyż trzeba dokonać więcej zmian).

Opiszę sposób łatwiejszy. W obu w/w plikach, interesują Cię sekcje vehicleIcon dla pojazdów sojuszniczych i wrogich, czyli po dwie w każdym z plików. Położenie ikony w pionie regulujesz wartością parametru y, przy czym im więcej na minusie, tym ikona znajduje się wyżej, czyli przesuwa się w górę. Jeśli nie zmieniałeś położenia innych markerów, to myślę, że dobrze będzie jeśli ustawisz wartość parametru y na -27 (obecnie jest -14). Parametr y regulujący położenie ikony klasy pojazdu w obu w/w plikach znajduje się w tych samych liniach, czyli 33 (pojazdy sojusznicze) i 164 (pojazdy wroga).

Taka zmiana spowoduje, iż zwiększy się odległość między markerami, a opisywanym przez nie pojazdem. Choć chyba nie na tyle, by wyglądało to źle. Jeśli jednak by Ci to przeszkadzało, trzeba niestety skorzystać ze sposobu trudniejszego, wymagającego większej ilości zmian. Wtedy najlepiej pomóc sobie edytorem online na stronie XVM, który wprawdzie nie jest już kompatybilny z obecnym sposobem konfigurowania, ale nadal wyśmienicie nadaje się do ustawiania markerów.

ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY NAZWĄ GRACZA, A IKONA POJAZDU W PANELU BOCZNYM

Przyznam, że nigdy się tym nie bawiłem. Na pewno jednak zależy to od szerokości panelu, którą ustawia się parametrem width dla każdego panelu z osobna w pliku playersPanel.xc. Nie jestem też pewien, czy czasem, bez względu na ustawienia w w/w pliku, szerokość panelu nie zwiększa się automatycznie, gdy np. nazwa gracza jest dłuższa.

IKONA CZASZKI

Ikona czaszki pochodzi z pliku VehicleMarkersManager.swf (folder: res_mods\0.9.4\gui\scaleform), który jest podmieniany przez DjVirusPL w jego paczce. Najprostszym sposobem, jest pobranie oryginalnego XVM i podmienienie tego pliku, gdyż w nim nie ma ikony czaszki.

Edited by Out2, Yesterday, 10:19 AM.

Polesiaczar #7075 Posted Yesterday, 01:10 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 17222 battles
  • 124
  • [LUZIK] LUZIK

View PostOut2, on 17 December 2014 - 09:07 AM, said:

IKONA CZASZKI

Ikona czaszki pochodzi z pliku VehicleMarkersManager.swf (folder: res_mods\0.9.4\gui\scaleform), który jest podmieniany przez DjVirusPL w jego paczce. Najprostszym sposobem, jest pobranie oryginalnego XVM i podmienienie tego pliku, gdyż w nim nie ma ikony czaszki.

Ja w sprawie czaszki. Nie mogę "załapać" co oznacza pojawienie się tej ikony nad czołgiem przeciwnika?  W jakich okolicznościach się ona pojawia? Gdy czołg wroga zostanie wykryty, trafiony, zniszczony? Przez kogo (bo nie przeze mnie - to już ustaliłem)? Natomiast nie udało mi się określić jakiejkolwiek zależności. Kto wie, proszę o podpowiedź.

Mlody212 #7076 Posted Yesterday, 04:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21749 battles
  • 10
  • [SLPS] SLPS

Cześć mam do was pytanie jak mogę zmienić sobie ustawienia w wocie z angielskiego na polski język zmienił mi się po wgraniu xvm'a da się to jakoś zrobić ???

Czy po prostu innego xvm'a muszę szukać ?

Also tagged with virus, djviruspl, xvm, paczka, mody, zoom, mod, modpack, 9.4, 0.9.4

26 user(s) are reading this topic

5 members, 21 guests, 0 anonymous users

DarthHeavy, karolsar, MAyestroBro, Gustlik_97, marcin111825