Jump to content

World of Tanks’deki Tarihsel İçerik

• This topic is locked This topic is locked
213 replies to this topic

Community #1 Posted 06 August 2013 - 03:02 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,279
Wargaming’den, World of Tanks’deki tarihsel içeriğin doğruluğu konusunda bir açıklama.

Tam haber metni

farukaan35 #2 Posted 06 August 2013 - 03:21 PM

Sergeant

• Player
  • 18458 battles
  • 217
Burnuma etnik milliyetçilik kokuları geliyor bu kararla...
Adamlar oyunu yapıyorsa tabi ki kendi büyüklerinin isimlerini tankların bir köşesine yazabilirler bir şey diyemem...Fakat şu da varki ben üzerinde stalin yazan bir IS7 sürmek istemem,ki birde o tankın üzerine TÜRK bayrağı arması yapıştırmışsam...Hadi bunu bir kenara koydum,hadi milliyetçi duygularımı bir kenara bıraktım ve dedim ki war gamingin dediği gibi madem o tarihi yaşıyoruz o tarihte ne varsa onunla oynuycaz,eyvallah...O zaman aynı zihniyet E-100'ün taretine HEİL HİTLER ! yazabilecekmi merak ediyorum..Cevap bekliyorum,saygılarımla...

KhanShabbir #3 Posted 06 August 2013 - 03:33 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 19820 battles
  • 437
stalin yazınca bişey yok, hitler yazınca oww ;)

bu espriyi biri yapacaktı ben yapayım dedim.

Kejjak #4 Posted 06 August 2013 - 03:33 PM

eSports Manager Europe

• Member
  • 3551 battles
  • 2,228
  • [WG-EU] WG-EU
Merhaba farukaan35,

Bu durumu ufak bir açıklık getireyim. Bize gelen bilgilendirmeyi size aktarıyorum,

Tarihsel doğruluk ve farkındalık "Axis" (yasaklı lider ve onun direk olarak sonuna kadar yanında bulunmuş müttefikleri) dışında direk olarak geçerli. Gerisi hala yasaklı olarak kullanılıyor. Ayrıca bu konu genel olarak hassaslığı arttırdığından moderasyonu ciddi bir şekilde takip edilecek.

Türk bayrağı ve For Stalin aynı tank üzerinde olmak zorunda değil. ( ne alaka zaten :) ) Bu kombinasyonları yapmak senin seçimin olacak her zamanki gibi.

Devam bilgiler geldikçe yazmaya devam edeceğim.

Not: @farukaan35 lütfen yazındaki yasaklı liderin ismini editleyebilirmisin, modlar görmesin. Forum kuralları burası içinde hala geçerli. Teşekkürler :)

DikkatLpgliUcak #5 Posted 06 August 2013 - 03:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 2068 battles
  • 1,608
Tarihsellik ve world of tanks...Almanlara bakıp gülüyorum sadece  :sceptic:

Edited by DikkatLpgliUcak, 06 August 2013 - 03:45 PM.

insmuh #6 Posted 06 August 2013 - 03:40 PM

Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 10756 battles
  • 1,748
uberjager burayı görürse dağıtır bak kaçın diyorum çabuuuk...

DikkatLpgliUcak #7 Posted 06 August 2013 - 03:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 2068 battles
  • 1,608
.

Edited by DikkatLpgliUcak, 06 August 2013 - 03:44 PM.

LaterTimeLord #8 Posted 06 August 2013 - 04:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17512 battles
  • 696
SSCB'nin kendi bile Stalin'in ölümünden sonra Stalin'i suçlamışsa, ve birkaç Beyaz Rus Stalin'le ilgili bir olayı abartıyorsa, sonuç tamamen ortadadır.

WG main staff = Belarussian Hardcore Commies:trollface:

bloodmoney35 #9 Posted 06 August 2013 - 04:52 PM

Private

• Player
  • 34314 battles
  • 43
''uluslararası ve ulusal yasalarla yasaklanmamış tarihsel açıdan doğru olan hiçbir içeriği oyunlarımızdan çıkarmayacağız.''  yasakları koyanlar ya da kaldıranlar 2.Dünya savaşının kazanan tayfası değil mi ?? Stalin yazan tank göreyim intihar ederim yine de o tankı patlatırım arkadaş.yeter şu Rus popilizmi

Frobisher #10 Posted 06 August 2013 - 05:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 2754 battles
  • 713
  • [R1SEN] R1SEN
tarihte yenilenler her zaman suçludur arkadaşlar.bununda karşılığını burada görüyoruz yasaklı liderle,adını bile söylemek suç artık bu oyunda. :blinky:

Edited by Frobisher, 06 August 2013 - 05:09 PM.

VanessaIves #11 Posted 06 August 2013 - 05:12 PM

Player

• Player
  • 2705 battles
  • 1,038
Konu hakkındaki hassasiyetinizi ve tepkinizi anlıyoruz. Fakat WG'in herhangi bir ideoloji savunması veya desteklemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Onu belirtmek isteriz.

Kejak'ın da dediği gibi konu moderasyon gözetimi altında. Tüm forumlarda bu durum böyle.

Ben habire forum kurallarını hatırlatan "kötü yönetici" olarak yine bu başlık altında yapacağınız yorumlara dikkat etmenizi öneriyorum. Forumda politika veya yasal tartışmaların yer alması yasak. Tabi ki İkinci Dünya Savaşı tanklarını içeren bir oyunu oynadığımızı göz önünde bulundurduğumuz zaman, bunu yapmak gerçekten zor oluyor, sizi anlıyoruz. Yine de lütfen yorumlarınızı dikkatli yazın, gireceğiniz tartışmalardan ötürü uyarı puanı almak durumunda kalmanızı hiçbirimiz istemiyoruz.

tugberksamur #12 Posted 06 August 2013 - 05:23 PM

Sergeant

• Player
  • 11467 battles
  • 249

View PostIshtara, on 06 August 2013 - 05:12 PM, said:

Forumda politika veya yasal tartışmaların yer alması yasak.

Yapılan duyuru yeterince politik zaten.Madem öyle Afrika Korps yazıları Rommel ile ilgili yazılar da konsun.Bu olmadıkça ben Stalin'le alakalı birşey görmek istemiyorum.Bu adamın adını bu oyuna koymak politikadan başka birşey değildir.Biz Avrupa server'ındayız Rusya değil.Bu server'ın %99 u istemiyor Stalin adını.Anket yapılsın öyle kararlaştırılsın oyuncuların kararı alınsın.

Pardon #13 Posted 06 August 2013 - 05:40 PM

Corporal

• Player
  • 22053 battles
  • 123
Kesin serb'in başının altından çıkmıştır bu.

Modlarımızda zor durumda kalmış kuralları anlatıyorlar, onlar için de üzülüyorum. Çünkü yayınlanana haber başlı başına politik. Komple konuyu kaldırmanız gerekir bu durumda ama yapamıyorsunuz haliyle.

Sonuç: Ruslar oyun konusunda kedi olalı bir fare tuttular sonunda; onu da politika ile hiç edecekler. Bir gün alman ağacını da kaldırırlarsa hiç şaşırmayın, nede olsa yeterince para kazandılar, doymuşlardır.

farukaan35 #14 Posted 06 August 2013 - 05:44 PM

Sergeant

• Player
  • 18458 battles
  • 217

View PostChejop_Kejak, on 06 August 2013 - 03:33 PM, said:

Merhaba farukaan35,
Bu durumu ufak bir açıklık getireyim. Bize gelen bilgilendirmeyi size aktarıyorum,
Tarihsel doğruluk ve farkındalık "Axis" (yasaklı lider ve onun direk olarak sonuna kadar yanında bulunmuş müttefikleri) dışında direk olarak geçerli. Gerisi hala yasaklı olarak kullanılıyor. Ayrıca bu konu genel olarak hassaslığı arttırdığından moderasyonu ciddi bir şekilde takip edilecek.
Türk bayrağı ve For Stalin aynı tank üzerinde olmak zorunda değil. ( ne alaka zaten :) ) Bu kombinasyonları yapmak senin seçimin olacak her zamanki gibi.
Devam bilgiler geldikçe yazmaya devam edeceğim.
Not: @farukaan35 lütfen yazındaki yasaklı liderin ismini editleyebilirmisin, modlar görmesin. Forum kuralları burası içinde hala geçerli. Teşekkürler :)
Hocam cevabınız beni tatmin etmedi bilakis hayal kırıklığına uğradım..Ben ikna edici bir açıklama beklerken siz bana  hitlerin ismini söylemek yasak ceza yersiniz diyorsanız zaten bize konuyu tartışacak bir alan (forum) bırakmıyorsunuz...

Edited by farukaan35, 06 August 2013 - 05:45 PM.

Frobisher #15 Posted 06 August 2013 - 05:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 2754 battles
  • 713
  • [R1SEN] R1SEN
Bununla birlikte Wargaming, Mihver devletlerinin kullandığı, istenilmeyen çağrışımlarda bulunan her türlü nişana karşı güçlü bir anti-faşist yaklaşımda olup, bizlerce kabul edilemez olarak görülen bu nişanların şimdi ve gelecekte de oyunlarımızda neşredilmesine izin vermeyecektir.
wg tarafını belli etmiş,hani tarafsızdınız siz? josef stalin gelecekse,yasaklı liderlerin tank yazılarıda gelsin o zaman
adalet nerde?

Edited by Frobisher, 06 August 2013 - 06:00 PM.

tugberksamur #16 Posted 06 August 2013 - 06:02 PM

Sergeant

• Player
  • 11467 battles
  • 249
Adamlar Rus server'ında yazmış, gurur duyuyoruz ve hatırlıyoruz.Fakat burda sansür koymuşlar.Wargaming nasıl bir amaç içinde acaba ? Hani savunma ve destekleme  söz konusu değildi?
Buyrun link herkes görsün türkçeye de çevirebilirsiniz.Bildiğin gurur duyuyoruz diyorlar.

http://translate.goo...tory/&sandbox=1

Frobisher #17 Posted 06 August 2013 - 06:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 2754 battles
  • 713
  • [R1SEN] R1SEN

View Postfarukaan35, on 06 August 2013 - 05:44 PM, said:

Hocam cevabınız beni tatmin etmedi bilakis hayal kırıklığına uğradım..Ben ikna edici bir açıklama beklerken siz bana  hitlerin ismini söylemek yasak ceza yersiniz diyorsanız zaten bize konuyu tartışacak bir alan (forum) bırakmıyorsunuz...

yasaklı liderin ismi yasak değil ki zaten(kendim bile zorlanıyorum bunu yazarken ban yiyeceğim diye.),wot forumu aratın bir sürü konu başlığında göreceksiniz yasaklı liderin adı yasak değil bir kere.

http://forum.worldof...-visits-hitler/
http://forum.worldof...er-drives-t-54/
http://forum.worldof...n-wgye-tepkisi/

yasaksa bunları kapatın sayın moderatörler  :smile:

kaku06 #18 Posted 06 August 2013 - 06:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8474 battles
  • 1,102
  • [HARB] HARB

View Posttugberksamur, on 06 August 2013 - 05:23 PM, said:

Yapılan duyuru yeterince politik zaten.Madem öyle Afrika Korps yazıları Rommel ile ilgili yazılar da konsun.Bu olmadıkça ben Stalin'le alakalı birşey görmek istemiyorum.Bu adamın adını bu oyuna koymak politikadan başka birşey değildir.Biz Avrupa server'ındayız Rusya değil.Bu server'ın %99 u istemiyor Stalin adını.Anket yapılsın öyle kararlaştırılsın oyuncuların kararı alınsın.
+1

farukaan35 #19 Posted 06 August 2013 - 06:39 PM

Sergeant

• Player
  • 18458 battles
  • 217

View PostIshtara, on 06 August 2013 - 05:12 PM, said:

Konu hakkındaki hassasiyetinizi ve tepkinizi anlıyoruz. Fakat WG'in herhangi bir ideoloji savunması veya desteklemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Onu belirtmek isteriz.

Kejak'ın da dediği gibi konu moderasyon gözetimi altında. Tüm forumlarda bu durum böyle.

Ben habire forum kurallarını hatırlatan "kötü yönetici" olarak yine bu başlık altında yapacağınız yorumlara dikkat etmenizi öneriyorum. Forumda politika veya yasal tartışmaların yer alması yasak. Tabi ki İkinci Dünya Savaşı tanklarını içeren bir oyunu oynadığımızı göz önünde bulundurduğumuz zaman, bunu yapmak gerçekten zor oluyor, sizi anlıyoruz. Yine de lütfen yorumlarınızı dikkatli yazın, gireceğiniz tartışmalardan ötürü uyarı puanı almak durumunda kalmanızı hiçbirimiz istemiyoruz.

İlk cümlenize istinaden bana bu linki açıklayabilirmisiniz peki Ishtara?

http://worldoftanks....ols_of_victory/

Bakın oyun rus oyunu diye tankların üstüne stalin yazmak serbest ama bırakın tankları foruma dahi hitlerin ismini yazmak yasak derseniz konu tıkanır Ishtara...
Onlar tanklarının üzerine stalin ismini yazmak isteyebilirler,ki haklıdırlar da..Ben burda barborossa harekatını savunmuyorum ki zaten o kadar büyük bir toprağı o kadar sert bir iklimde işgal etmek baştan sona yanlıştı,ki bunun yanlış olduğunu hitler dahi itiraf etti(Bkz. kavgam)Ruslar sadece vatanlarını savundular haklı olarak ve bu Hitlerin sonunu getirdi...Bi dakika yaa ben nereye geldim yine..  :harp:

Konuya dönüyorum,Rus serverinin anasayfasında durum bu iken siz ''Fakat WG'in herhangi bir ideoloji savunması veya desteklemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Onu belirtmek isteriz.'' diyorsanız ve bunda gerçekten samimiyseniz benim için konu kapanmıştır,saygılarımla...

1923BnJn #20 Posted 06 August 2013 - 06:59 PM

Colonel

• Player
  • 37236 battles
  • 3,557
çok saçma bir yasak, hemde çok, bir yahudi yapsa oyunu emin olun heryerde n..i simgeleri, heil h... yazıları olurdu, onlar bile bu kadar yasakçı kafayla oyun yapmazdı.

ayrıca özendirme korkusu ile yasaklamak başarıdan çok zararı ortaya çıkar, yasaklı olan şey merak uyandırır, insanların araştırma ve öğrenme istediğini coşturur ve yasaklarken unutturmaya çalışılanlar yasakken daha çok hatırlanır.

benim düşüncem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users