Jump to content

20tka nejlepších (OP) tanků...

• This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

Havlas11 #21 Posted 20 September 2013 - 03:31 PM

Private

• Player
  • 5873 battles
  • 21

View Postlukasarcher, on 02 September 2013 - 10:07 AM, said:

Všechny  :trollface: Normální hráč, který má pár tisíc bitev a chce se posounout někam dál, nebude hrát za takové tanky, to hrají jen pedobeari a chudáci, co by na vyšších tierech nic nezabili.
No právě proto taky hraju jen za tanky 2 a 3 tieru a to konkrétně mam 1400her za pz35(f) a ted jsem dokonce přešel ještě o tier mín na micromause.Tuhle hru haju jenom proto aby mě bavila takže si chci co nejvíc zastřílet a pokud možno zabít co nejvíc nepřátel,rozhodně nahraju za malé tiery abych si zvedal WR nebo wn6.Jak sám píšeš na větších tierech bych nejspíš nic nezabil a jenom bych spoluhráčům kazil hru.Ještě k tomu jsem gold noob,protože pulka vystřílený munice jsou goldy a vubec mi to neštve,protože mam několik milionů kreditů a kromě goldů to nemam za co utratit když větší tier neplánuju.Hru si rozhodně užívám a každá medajle jako válečník nebo kolbanovka mi vždycky potěší což bych na větších tierech rozhodně neměl a rozhodně bych nikdy nezískal tu medajly za zníčení celýho týmu.Ted když hraju za micromause tak nemusim ani řešit mezi koho mě to hodí protože můžu jít maximálně proti 3tieru kde beztak propálim všechno.Jsem podle tebe chudák no,ale je mi to nějak jedno hlavně že mě hra baví a o tom to je :smile:

Edited by Havlas11, 20 September 2013 - 03:35 PM.

lukasarcher #22 Posted 20 September 2013 - 03:43 PM

Major

• Player
  • 35577 battles
  • 2,848

View PostHavlas11, on 20 September 2013 - 03:31 PM, said:

No právě proto taky hraju jen za tanky 2 a 3 tieru a to konkrétně mam 1400her za pz35(f) a ted jsem dokonce přešel ještě o tier mín na micromause.Tuhle hru haju jenom proto aby mě bavila takže si chci co nejvíc zastřílet a pokud možno zabít co nejvíc nepřátel,rozhodně nahraju za malé tiery abych si zvedal WR nebo wn6.Jak sám píšeš na větších tierech bych nejspíš nic nezabil a jenom bych spoluhráčům kazil hru.Ještě k tomu jsem gold noob,protože pulka vystřílený munice jsou goldy a vubec mi to neštve,protože mam několik milionů kreditů a kromě goldů to nemam za co utratit když větší tier neplánuju.Hru si rozhodně užívám a každá medajle jako válečník nebo kolbanovka mi vždycky potěší což bych na větších tierech rozhodně neměl a rozhodně bych nikdy nezískal tu medajly za zníčení celýho týmu.Ted když hraju za micromause tak nemusim ani řešit mezi koho mě to hodí protože můžu jít maximálně proti 3tieru kde beztak propálim všechno.Jsem podle tebe chudák no,ale je mi to nějak jedno hlavně že mě hra baví a o tom to je :smile:

A jak dlouho tě bude tohle bavit? Žádný cíl, progres, klan, roty, CW, nic. Docházíš o hodně, ale to je tvá věc.

Havlas11 #23 Posted 20 September 2013 - 03:53 PM

Private

• Player
  • 5873 battles
  • 21

View Postlukasarcher, on 20 September 2013 - 03:43 PM, said:

A jak dlouho tě bude tohle bavit? Žádný cíl, progres, klan, roty, CW, nic. Docházíš o hodně, ale to je tvá věc.
No to nevim jak mě to dlouho bude bavit a až mě to přestane tak si najdu jinou hru,ale zatim mě to pořád baví.No cíl mam  jen  abych co nejvíc naexpil posádku jinak asi nic,hraju prostě čistě pro zábavu.

Sabra16 #24 Posted 20 September 2013 - 08:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11730 battles
  • 94

View PostHavlas11, on 20 September 2013 - 03:53 PM, said:

No to nevim jak mě to dlouho bude bavit a až mě to přestane tak si najdu jinou hru,ale zatim mě to pořád baví.No cíl mam  jen  abych co nejvíc naexpil posádku jinak asi nic,hraju prostě čistě pro zábavu.
Jsem taky zakempil na 5. - 6. tieru a nevidím na tom nic špatnýho. Vysoký tiery taky hraje spousta tupců a nikdo to nelimituje. Taky uvažuju, že bych se na chvíli vrátil dolů. Ona ta trošku větší živelnost bitek taky má něco do sebe.... A ještě záleží, co od téhle hry každej očekává. Chodím do práce, čekám rodinu a ještě "makat" pro klan mě fakt nebere......

Oberst1939 #25 Posted 08 October 2013 - 10:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379
Každý tier má svůj dominantní tank. Tady je můj žebříček:

Tier I.  - T1 light tank
Tier II.  - T18 tank destroyer - dingá svoje tiery a má slušné dělo
Tier III. - Pz. 38t light tank - dobrý light ve všech směrech je na tom minimálně stejně dobře jako konkurence
Tier IV. -  T40 tank destroyer - supr dohled a na svůj tier je dělo ze Shermana OP
Tier V. - T49 tank destroyer - v dobrých rukou je to největší farma jakou jsem na tier V měl. Nikdo vás neuvidí a jen jezdíte a střílíte. Nevýhoda je málo munice.
Tier VI. - KV 1S - Tier VII dělo s 400dmg na tier VI tanku, který se hýbe jako medko. Nemusím říkat víc.
Tier VII. - T29 - neprůstřelná věž, velice dobré dělo, dost hitpointů
Tier VIII. - AMX 50 100 - jako jediný zásobník má dost damage do přebití, aby zabil jakýkoliv tank svého tieru. Navíc má pohyblivost medka. Nevýhoda je čas nabíjení.
Tier IX. - E 75 - Dokonalá heavyna. I po nerfu je na rovince stále výborně obratná a pokud ovládnete úhlování a sidescrapping, tak si to můžete v klidu rozdat i s průměrným hráčem v desítce. ST-I nezaostává ale o tolik. Má tvrdší věž, ale platí za to pohyblivostí. Oba tanky mají děravý spodní plát.
Tier X - Foch 155 - Zásobník na 3 rány po 800 dmg a 310 penetrace si poradí za 12s s jakýmkoliv tier X tankem vyjma Mause.

Oberst1939 #26 Posted 08 October 2013 - 05:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379

View PostKeldy, on 08 October 2013 - 10:50 AM, said:

dodal bych : tier 2 : BT-2 , LT co i s 75% posádkou jede do kopce na kempingovce max rychlostí + hodně slušné top dělo
tier 3 : Cruiser IV , 2x2 rány v zásobníku , super dohled a pohyblivost , kvůli němu jsem vyřadil Pz 38 a to byla srdcovka

4 & 5 ...hetzer & M4 , oba dokáží i ledacos oddingat + díky derpu jsou platní v současném MM proti + 2 tiery lepším tankům

Derpy nejsou co bývaly. Proti tier V už s nima máš problémy. Dá se, ale není to už ono :)

thalinka1 #27 Posted 16 October 2013 - 08:37 PM

Private

• Player
  • 6996 battles
  • 22
Z nizkimi tiermy maju ludia malo bitiek a vacsinu vyhraju rebricek je hovadina

HTTT #28 Posted 08 January 2014 - 06:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31558 battles
  • 73
ale no tak a kde je můj milovaný M3 Stuart? viděli jste někdy jak dokáže pobít tiery III? popravdě po dobrém zamíření a  goldem :trollface: sem s tím páral i KV-1 které si mě nevšímaly a proč ne? :smile: a nějaké ty kulomety jako třeba PZ I C si na mě taky nepošmáknou, protože je prostě zepředu oddingám...

Arne_CZ #29 Posted 23 January 2014 - 02:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17745 battles
  • 741
  • [R-U-R] R-U-R

View Postminduton, on 16 August 2013 - 09:03 AM, said:

... Vyřazeny byly prémiové tanky...

Tak a ještě ten samý žebříček pouze pro prémiové tanky, to by mohlo zajímat dost lidí.

IonorRea #30 Posted 24 January 2014 - 10:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14988 battles
  • 57

Tier I - III neriešim, aj trolovia a sealclubery musia mať svoj rajón.

Tier IV

SturmPanzer II - artyna, ktorá pri troche šťastia sfúkne ľubovoľný tank na stejnom tiery a na 2 rany môže utratiť ľubovoľný tier 5 pri kadencii 4 rany za minútu. Pomerne slabý dosah kanónu je po nerfe presnosti artýn skôr výhodou ako nevýhodou a v kombinácii s dobrým plošným účinkom ju narozdiel od britského Birch Gunu bere skúsený nepriateľ smrteľne vážne. Trup (narozdiel od nadstavby) odrazí aj niektoré autokanóny a nakoľko je StPz II veľmi nízky, má vyborný camo bonus. Je ho mimoto aj dosť problematické trafiť, KraVa-2 napr. nemá ani depresiu húfnice nato, aby StPz II pri facehugu (stretnutie na telo) priamo zamerala.

Riešením zápachu po OP u tohto stroja môže byť buď zníženie jeho výbornej penetrácie, alebo veľmi rýchleho času domierenia.

Matilda - po nerfe HEAT munície na Hetzerovej húfnici nefalšovaná kráľovná bojiska, ktorá prestrelí všetko s čím sa stretne vďaka presnosti a penetrácii, na druhú stranu jej ublíži len máločo z vlastného tieru výjma TDčiek a artýn. Nakoľko je radená ako stredný tank, často dostane nepriateľský tým ako protihodnotu podstatne menej noob friendly M3 Lee, už som dostal aj MM, kde 3 naše Matildy kontrovali 3 nepriateľské M3 Lee :trollface:.

Najjednoduchšie riešenie problémov, ktoré tento tank spôsobuje v tier 4 max bojoch ostatným tankom vrátane tier 4 ťažkých tankov je preradiť Matildu na tier 5 a navýšiť život na úroveň tier 5 prémiovej ruskej Matildy IV, oproti ktorej má britská verzia stále podstatne lepší kanón.

Tier V

KV-1 - za podmienky, že hráč nieje "škrob" a investuje do HEAT munície pre húfnicu, ktorá hlavne na mestských mapách bez velkých problémov pošle do večných lovíšť na 2 rany ľubovoľný tier 5 a s trochou šťastia na 3 rany všetky tier 6 vďaka solídnemu poškodeniu a penetrácii (370dmg 140mm). Narozdiel od preceňovanej dlhej 122mm na KV-1S netrpí húfnica postihom v podobe mizerne pomalého dobíjania, ktoré by tank činilo po výstrele bezmocným a taktiež je KraVa-1 na svoj tier lepšie pancierovaná (aj keď pomalejšia).

Hlavne v pomalom Churchillovy na Himmelsdorfe, alebo Ruinbergu bolo pre mňa stretnutie s húfnicou obdarenou KraVou-1 klanového relaxanta s prebytkom kreditov vždy adrenalinová záležitosť a paradoxne horšia než stretnutie Churchilla I voči KV-1S, ako už bolo spomenuté, prebíjanie má papierový strašiak tieru 6 s TOP kanónom podstatne dlhšie.

Najjednoduchším riešením by bol pravdepodobne nerf penetrácie 122mm HEATov pre húfnicu aspoň o 10mm, aby aspoň po nauhlovaní mali ťažké tanky stejného tieru nejakú šancu zabrániť penetrácii v mestskom boji a následnej strate väčšiny života.

Tier VI

Nič vážne ma nenapadá. Hellcaty a KV-1S vyčnievajú univerzálnosťou bez ohľadu na MM podobne ako kedysi VK3601H vďaka kombinácii mobility a výkonného kanónu, OP ich to ale v princípe samo o sebe nečiní, nakoľko oboje prestrelí v pohode väčšina tier 5 tankov...

Tier VII

T-29 - tank u ktorého sa Wargaming pokúsil vybalancovať extrémne silný pancier menším počtom HP (tj. "bodov života"), v tomto prípade menej než na strednom tanku stejného tieru (Panter), nevyšlo. Aj bez vyvynutých modulov a posádky je tento tank lepší než plne vyvynutý Black Prince s posádkou na tretiom skille. Plne vyvynutá T29 obecne nemá problémy poraziť tier 8 ťažký tank a pokiaľ máte prebytok peňazí, môžete vhľadom na možnosť T29 pri vrtení trvalo vystavovať prakticky nepriestrelnú vežu v hull down pozícii, kľudne zostať aj pri 90mm kanóne z M6, ktorý je s vytrénovanou posádkou a ventilačkou nadštandartne presný a spôsobuje výborné poškodenie za minútu.

Osobne by som tento tank premiestnil z tieru 7 na tier 8, navýšil život po vzore prémiového T34 na 1500 HP (namiesto pôvodných 1250) a upravil kanón, ktorého presnosť by stúpnla na 0,38 (z 0,42) čo by išlo skillom BIA a ventilačkou ďalej znížiť na 0,35, stejne ako to ide znížiť s 90mm kanónom. Nová presnosť T29 (s BIA a vent.) 0,35  by tak bola totožná zo stockovou hodnotou kanónu na T110E5. To vybalancovať vymenou za dlhšie 2,5 sec domeriavianie (oproti 2,3 sec), podobne ako sa tomu stalo vo väčšom rozsahu s Tigrom II u jeho presnejšieho dlhého 105mm kanónu v patchy 8.8. Vylepšením presnosti kanónu pri stále dostatočnej (aj keď voči Caernu s nižšou alfou pri TOP kanónoch citeľne horšej) rýchlosti domeriavania by tak mohol byť T29 aj pri nižšej penetrácii voči T34 a slabšom panciery oproti T32 plne použiteľný aj proti tierom 9, mimoto presunutie na vyšší tier umožnuje povoliť priamy prechod na líniu vežových TD (T30). Nakoľko je T30 s T29 designovo veľmi podobná, to nielen dáva zmysel, ale s herného hľadiska to umožní hráčom, ktorý si obľúbia T29, zostať verný konceptu amerických hull down tankov s nepriestrelnými vežami aj na vyššom tiery.

Zlepšenie 105mm kanónu by čiastočne negovalo aj momentálnu výhodu používania 90mm kanónu krmeného goldamy poskytujúcich nadštandartnú penetráciu, presnosť a veľmi vysoku DPM v jednom balení. O tier vyššie by už 90ka nebola taká ideálna voľba, rozhodne nie v tier 9 hrách, kde dobre nauhlované ťažké stroje vo výhodnej pozícii dokážu vpohode odrážať 90mm APCR muníciu od stroja s mobilitou na úrovni T29. Taktiež s ohľadom na Caernarvon by bolo lepšie, keby 90mm na T29, ktorá má aj v momentálnom stave na tiery 7 vyššie DPM než Caern s 83mm TOP kanónom o tier vyššie, nebola univerzálna voľba bohatého hráča, ale kompromis, kde by už bolo na zváženie, či radšej nepoužívať 105mm kanón zo (po úpravách) stejnou presnosťou, ešte lepšou základnou penetráciou a alfou, výmenou za nižšie DPM oproti 90mm. Voči Caernu by tak T29 s 105mm TOP kanónom vymieňala vyššiu alfu za lepšiu presnosť, DPM  a penetráciu u 20pdr. (83mm) na Caerne, to by zabezpečovalo v kombinácii s rozdielnou kompozíciou panciera dostatočne odlišný herný štýl u týchto dvoch strojov.

T32 s lepším pomerom výkonu ku váhe než plno stredných tankov by tak mohol byť po novom druhý tier 8 ťažký prémium tank, podobne ako sovieti majú značne odlišné KV-5 a IS-6 pre ľudí ktorým nesedí momentálne jediný ťažký americký prémiak T34, ktorý je výmenou za lepšie penetrujúce delo oproti T32 nielen menej agilný, ale aj horšie pancierovaný. T32 je zaujmavý tank nielen pre hráčov ťažkých tankov, ale vďaka svojej mobilite aj pre hráčov stredných tankov, nakoľko tier 8 americký prémiový stredný tank reálne v hre zatiaľ nieje. Prakticky žiadne úpravy (napr. u kanónu po vzore návrhu pre T29, ktorý má ale podobne ako Tiger II s TOP vežou pokročilejší optický systém merania vzdialenosti v podobe "uší", čo jakž takž logicky ospravedlňuje navrhovanú lepšiu presnosť pre T29) by u T32 pre preradenie k prémiovým tankom neboli nutné, aj keď by bolo možno lepšie použiť novšiu prototypovú verziu tohto tanku, ktorá už nemala slabinu v panciery trupu v podobe guľometu, podobne ako bola realne odstránená táto slabina v 8.8 s Tigra II, napriek tomu, že to vďaka nezmenenému 3D modelu nieje zrejme.

Neohrabaný a po patchy už zďaleka nie tak nezničiteľný "stredný tank" Super Persching, rozhodne nieje pre T32 žiadnou konkurenciou, skôr by sa po silnom buffe presnosti a rýchlosti streľby jeho kanónu pri zachovaní limitovaného MM hodil v roli prémiového vežového TD, za ktoré sa s goldamy stejne už hraje. To by zrejme uvítali z väčšej časti nielen jeho momentálny vlastníci (pretože milovníci herného štýlu agilných stredných tankov by sa mu stejne vyhýbali oblúkom), ale aj hráči, ktorým stále chýba trenažér pre ich americké posádky TDčiek.

Tier VIII-X

Čoskorý nerf rychlopalného TD obludária vrátane novo pridaných zázrakov tretej rýše snaď vyrieši zákopové vojny, uvidíme.

Z prémiákov vyčnievajú hlavne:

E-25ka - síce vyžaduje vyššie znalosti hernej mechaniky, využívania terénu a štatistík slabých miest tankov s ohľadom na slabšiu penetráciu, ale je taktiež najuniverzálnejšia vďaka svojej rýchlosti a camo bonusu v kombinácii s na svoj tier šialene vysokou DPM. Hráči v random battles, ktorých v E-25 stretávam majú bežne najviac zabitých, alebo rozhodujú o výsledku boja.

SU 122-44 - na stredné vzdialenosti bezpečne odráža kanóny s ~200mm penetráciou ako napr. 88mmL71 na Tigroch, tým pádom je pomerne priateľská k aktívnejšiemu hraniu v prvej línni a v kombinácii s dostatočnou penetráciou pre svoj tier resp. prémiovou pre tier vyššie nevyžaduje tak manévrovať okolo súpera a vedieť do hĺbky slabé miesta tankov ako v prípade E-25. Pre začiatočníkov pomerne ideálna voľba, ktorá ich nebude frustrovať podobne ako E-25 výmenou za vlastnosti, ktoré nový hráči väčšinou stejne nevedia využiť.

Obecne v boji 1 na 1 je SU lepšia voľba ako E-25, nemecký produkt je ale lepší týmový hráč, má viac potenciálu fungovať aj ako scout, resp. svojou vysokou rýchlosťou zachraňovať zúfalé situácie. Mierne OP mi pripadá napriek menšej schopnosti rozhodovať bitky SU-122-44, nakoľko na väčšie vzdialenosti sa narozdiel od boja s ostatnými tier 7 TD ani v Tigroch bez prémiovej munície nezaobídete.

To už snaď bude naozaj všetko :smile:.

Edited by IonorRea, 02 February 2014 - 03:33 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users