Jump to content

[INNE]LowFPS philipack 8.x

fps optymalizacja jakość mody paczka mods szybkość wolno słabe efekty

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

philip79 #1 Posted 16 August 2013 - 05:51 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 20413 battles
  • 755
  • [4BS] 4BS
Witam.

Temat powstał jako moje dotychczasowe podsumowanie i rozwiazanie problemu wydajności gry.

Jak wiadomo optymalizacja WOTa to już legenda. Z kolejnego patcha na patch ubywa kolejnych FPSów i nie powie to tylko ta część graczy którzy mają słabsze maszyny ale raczej zdecydowana wiekszość.
Problem polega na silniku gry, który nie potrafi obsługiwac kilku rdzeni jednocześnie, ma kiepsko zoptymalizowana grafikę oraz połyka zbyt duzo pamięci ram.
Elementami grafiki które najbardziej obciążaja system są:
dodatkowe efekty, pierdoły, fajerwerki, zasrane ptaszki, dymki i cholera wie co jeszcze wyobraźnia panów z WG przynosi, a co tylko utrudnia grę i ładnie nazywa sie efektami dodatkowymi, roslinność, która chyba jest tu najwiekszym winowającą, nie wiem z czego i jak ją zrobili i chyba nie chcę wiedzieć oraz wczytywanie tekstur i dodatkowe efeky w trybie snajperskim bo procesor musi w kółko wczytywac tekstury.
Jest także dużo modów mających poprawiać ilość klatek ale nie wszystkie sprawdzaja sie na wszystkich kompach albo są nieodpowiednio skompletowane. Na przykład czasami wgranie skompresowanych tekstur wręcz obniza wydajność a wgranie zakazanego przez WG moda usuwającego rośliność także potrafi tylko pogorszyć sprawę.
Nie zawsze wgranie wszystkich dostepnych modów poprawi osiągi, czasami może je po prostu pogorszyć.
Problem najczesciej lezy w złym doborze oraz kolejnosci wygrywania poprawek.

Posiadam leciwy już Intel 2x2.6Ghz, 4ramu oraz starego Gforca, do patcha 8.0 dało sie grać na przyzwoitej jakości.
Obecnie gdybym nie skompletował tej paczki grał bym na średniej FPS około 15-20.
Przetestowłem już wszystkie mozliwe poprawki i ich konfiguracje, na podstawie tych prób stworzyłem tą paczkę.
Jest to paczka modów którą stworzyłem do uzyskania maksymalnej ilości FPS zachowując przy tym przyzwoita jakoś i po tylu kombinacjach mogę spokojnie powiedzieć że z mojego sprzętu już nic więcej nie wycisnę.

Na obecna chwilę uzyskałem średnią FPS około 30-60 klatek zamiast 20- co bardzo mnie zadowala i myślę że jest to efekt nie tylko tyle co wyłączenia zbędnych efektów i detali ale także odpowieniemu dobraniu modyfikacji.

Paczka zawiera nie tylko modyfikacje mające na celu bezpośrednio zwiększyć wydajność ale też mody, które w porównaniu do swoich odpowiedników zabierając najmniej zasobów. Dodatkowo zwiekszyłem wydajnośc poprzez wyłączenie zbędnych fajerwerków i konfiguracje pliku preferences.xml, ustawień wottweakera, zwykłych ustawień gry oraz optymalizacji pamięci ram.
Ciekawe jest to że nie zdecydowałem się na kompresje tekstur ponieważ stosunek wydajności do jakości okazał mi się nieopłacalny.

Paczka jest w postaci kompletnego folderu res_mods oraz kilku dodatków:
  • konfiguracja WOT TWEAKER V2.5 FOR PATCH 0.8.7 BUILD 2 - wot tweaker dodany jest razem z paczką, wyłączone są najbardzie FPSo żerne efekty, najlepiej jeszcze raz zainstalowac i ustawic jak na screenie ponizej
  • konfiguracja pliku preferences.xmv - da sie tam zoptymalizować kilka elementów
  • WoTBooster - działający w tle optymalizuje pamięć ram poprawiając prędkość wczytywania map i gry
mody, które chyba najmniej obciążają
  • [0.8.7CT] WWIIHWA Engines v1.042 Beta - dźwieki silników
  • HRMOD Gun Sounds v1.81 - genialne dźwieki dział od gnomefather
  • gun loaded voice - dodatkowy raport ładowniczego po eng
  • Modern War Sound Mod Ambient v.3.2.1 by Quadro7F - odgłosy pola walki w tle

• Aslains_XVM_Mod_v.2.8.13_EN_87 - zestaw ikon razem z XVM od Aslana, wg mnie najlepszy
  • Aslains_XVM_config_2.8.11_player_name - konfiguracja XVM
  • Aslains_XVM_Mod_WinChance_Enabler
  • KKK_YK_0.8.7.1 - kolorowe komunikaty
  • Clock_and_calculator - tylko w garażu
  • OverCross_0.8.7_rev_b_by_PietrofSKY___BLUE - jeden najbardziej zoptymalizowanych i funkcjonalnych celowników dla graczy nie lubiących zbednych detali i fajerwerków
  • paintball_mod87 - oznaczenia trafień pocisków na pancerzu
  • sniper10x_087 - 10 krotny tryb snajperski ustawiamy poprzez edycje pliku Zoomx.xml (max x30, mozliwa dopuszczalna przez WG to x8)
mody zwiekszające ilośc FPS

• MaxFarplane_087 - usuniecie mgły poprawia płynność
  • remove_sniper_low_FPS.v8_0.8.7 - usuwa spadek FPS przy przełączenia w tryb snajperski

• dodatki:

• lowrespack - dodatkowe elementy poprawiające wydajność ale pogarszające jakość, które nie instalowałem
  • WOT TWEAKER V2.5 FOR PATCH 0.8.7 BUILD 2 - nalezy go zainstalować i ustawić jak na screenie poniżej
  • WoTBooster - plik odpalamy aby chodził w trakcie gry, czyscimy pamięc ram między bitwami
screeny z gry:
Spoiler                     

link do paczki  waga 639Mb

należy zrobic sobie kopię zapasową folderu res_mods i usunąć go, a nastepnie wrzucić zawartość archiwum do flderu z grą.
W rzypadku braku niektórych dźwieków należy wrzucić ponownie dźwięki od gnomefather link  oraz link (linki z playernotes) poniewaz robiły zmiany były także w folderze res.

Mozemy zrobić parę dodatkowych zabiegów:

ustawiamy koligacje procesora na 1 rdzen - klikamy pm w men.zadan na gre i ustawiamy koligacje na 0
mozemy użyć programów typu gamebooster w celu wyłączenia zdalnego pulpitu oraz procesów działających w tle.
jesli nie to przynajmniej wyłączmy efekt aero pulpitu i zbedne procesy
Wyłączamy antywirusa na czas gry (włączenie samego trybu u gier niewiele daje)
zarzucamy na noc defragmentacje przynajmniej tej partycji na której jest gra
jako że wot lubi połykac pamięć odpalamy w tle wotboostera aby ja czyscił podczas grania
czyscimy rejestr za pomocą np cccliner
defragmentujemy tez rejestr zmniejszając jego objętość

Na koniec tylko napiszę jak wyżej, że u mnie poprawa wynosi średnio około 20-30 FPS i bardzo prosił bym graczy którzy przetestowali tą paczkę o napisanie jakie efekty paczka odniosła na ich kompach.
Niektórych znanych rozwiazań nie zastosowałem celowo bo mogły się gryźć z innymi ale jesli o czymś zapomnialem to także prosze o dodanie.

skoro wg nie zamierza nawet kiwnąc palcem w celu optymalizacji gry musimy sobie jakos radzić sami. :smile:

mam nadzieje, że przygotowana paczka chodź troche pomoże
pozdrawiam wszystkich czołgistów.
:smile:

kroko91 #2 Posted 20 August 2013 - 08:43 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 5170 battles
  • 143
Cie chyba koleś pogrzało jak robisz 3 te same tematy..

philip79 #3 Posted 21 August 2013 - 12:33 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 20413 battles
  • 755
  • [4BS] 4BS
Albo to forum albo Moderatorzy cos pochrzanili i powielili mój temat.
.
tu jest prowadzony właściwy temat.
.
tak w ogóle nie mam zamiaru sie znowu denerwować i z powrotem zaczynać wymieniać bugi w działaniu tego forum.
prosze o zablokowanie i przekierowanie tego tematu na właściwy (link powyżej)

Edited by philip79, 21 August 2013 - 12:37 PM.