Jump to content

VK 30.02 (M)

• Please log in to reply
319 replies to this topic

TykTykTykiGotowe #261 Posted 22 October 2015 - 06:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28525 battles
  • 773
  • [D--PB] D--PB
Jak go przechodziłem to strasznie niemiło wspominałem cromwell-e, tak że cały czas cierpę do nich niechęć. 2 razy miałem sytuacje gdzie zostałem dosłownie zgwałcony jak wyjechał na mnie cromwell na otwartym terenie na full speedzie i zaczął mnie objeżdżać i spamować tym działkiem. Tak mi się przypomniało:)

rav4ever #262 Posted 17 November 2015 - 11:46 AM

Private

• Player
  • 9174 battles
  • 7
Co za przeklęty złom, to dziadostwo powinno być na V. Nie wiem czy to coś ma jakiekolwiek zalety, ale wadą na pewno jest działo, które często odbija, a jak wejdzie to po 100 dmg. Pozostaje zbijać na tym gwiazdki i modlić się, żeby rzuciło na IV.

Kocur_z_Cheshire #263 Posted 17 November 2015 - 06:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34514 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

@up

zagrałeś  tym czołgiem 11 bitew...

Ja zagrałem 90 z WR 67 i WN ponad 2000 a jestem słabszym graczem od Ciebie. Dla mnie obok Cromki i T34/85 najprzyjemniejszy med VI T.

Więc nie demonizuj :), a na Panterze gra się podobnie więc duzo przed Tobą..

KrwawyMotyl #264 Posted 18 November 2015 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21253 battles
  • 703

@rav4ever

Może to nie jest linia dla Ciebie, skoro masz się denerwować. VK3002 jest całkiem fajna, może miałeś wyjątkowego pecha co do kapryśności działa. Prawdziwe wyzwanie zaczyna się na Panterze i Panterze 2.

BloodyMazzi #265 Posted 23 November 2015 - 03:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 45263 battles
  • 350
  • [_CHS_] _CHS_

VK dla mnie już skończona. 100 bitew pykło pora przerzucić załogę tier wyżej.

Czołg nie najgorszy, ale też na pewno nie najlepszy.
Łatwo kręcić nim w miarę wysokie wn'y, wniosek wózek mało popularny.
Absolutnie nie aspiruje do miana fun tanka, myślę, że przez większość przechodzony byle szybciej bo gdzieś tam na szczycie we mgle czai się ten cały E50M...
Na twierdzy w ogóle nie widziany.

Jak pisałem, dla mnie nie najgorszy. Jest na zaszczytnym przed ostatnim miejscu :)
Według mnie lepszy jest tylko od Type 58 (w klasie MT na swoim poziomie oczywiście).

Zdania nie zmienię mimo wczorajszej wisienki na zakończenie.
Ostatnie 7 czy 8 bitew za średnim 1.8k dmg dało ponad 6k wn'a. Chyba jeszcze mi się jeszcze taka seria nie zdarzyła :)
A przynajmniej na czymś innym niż LT. Nie ważne.

Czołg praktycznie niczym się nie wyróżnia, bardzo przeciętny średniak. Ani szybki ani pancerny, bez depresji z kapryśną lufą.
Niby na papierze celny a w rzeczywistości mimo bardzo dobrej załogi (4 perk w drodze) często sadził takie kalafiory, że ręce opadają.
Słabo się nadaje do ofensywnej gry, gdzieś w połowie drogi wymieniłem wentylację na lornetkę.

Jako wsparcie daje radę. W stylu gry trochę podobny do Chi-to (ale japończyk ma dużo lepszą pukawkę kosztem iluzorycznie gorszego pancerza)
VK czasami coś odbije, sporadycznie raczej, głównie frontem wieży (ale na grę na nią nie ma się co nastawiać) czasami coś dingnie kadłub.
Nie zapalił się chyba ani razu (z automatem gaśniczym). Ammo pada mniej więcej co 2/3 strzał w bok. Wylecieć w powietrze, chyba mi nie wyleciał.
Na plus (taki specyficzny dosyć) jest tak mułowaty, że daje więcej czasu na ogarnięcie sytuacji w bitwie tzn.innymi MT zdarza mi się zapędzić za daleko. W Vce ciężko o głupi zgon :)

Dla mnie czołg bez historii.

Kocur_z_Cheshire #266 Posted 23 November 2015 - 05:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 34514 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View PostBloodyMazzi, on 23 November 2015 - 03:46 PM, said:

Łatwo kręcić nim w miarę wysokie wn'y, wniosek wózek mało popularny.

A nie jest tak, że dla WN nie ma specjalnego znaczenia ilu graczy nim jeździ? Wartości oczekiwane są jakie są, niezależnie od ilości graczy... Jak mniej to łatwiej wbic M-kę raczej. Tak pytam, bo nie jestem pewien...

GeorgeMcDonald #267 Posted 23 November 2015 - 06:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 138 battles
  • 89

View PostLestat_Darts, on 23 November 2015 - 05:18 PM, said:

A nie jest tak, że dla WN nie ma specjalnego znaczenia ilu graczy nim jeździ? Wartości oczekiwane są jakie są, niezależnie od ilości graczy... Jak mniej to łatwiej wbic M-kę raczej. Tak pytam, bo nie jestem pewien...

Wózek słaby--->mało popularny.

Mało popularny--->mało dobrych graczy na nim jeździ(używają FreeExpa lub robią tylko kilka bitew)

Mało dobrych graczy--->mało ludzi robi dobre wyniki.

Mało ludzi robi dobre wyniki--->niski próg WN.

Unikumy wybierają OP tanki i tam są wysokie progi, tam też trzeba się napocić na M.

GrossusSomoza #268 Posted 06 December 2015 - 10:39 PM

Private

• Player
  • 9137 battles
  • 12
Czołg słaby. Nie ma co dorabiać teorii. Bardzo słabe działo, niezbyt szybki, pancerz odbijajacy średnio. O-Hi bierze go na strzała. Dla mnie czołg typu zrobić XP na kolejny i zapomnieć jak najszybciej, szkoda nerwów.

Vampire_Lestat #269 Posted 13 December 2015 - 01:03 PM

Private

• Player
  • 33325 battles
  • 33
  • [_E] _E
A moim zdaniem to bardzo dobry, przyjemny w graniu czołg (w  odróżnieniu od Panther VII T). Jest dokładnie tym czego brakowało mi w Panther. Fajne, celne, szybko przeładowujące i skupiające działo, całkiem dobra mobilność, a i pancerz nienajgorszy.Taranowanie tym pojazdem to sama przyjemność (zwłaszcza z odpowiednim perkiem). Nie zamierzam pozbywać się Vk z mojego garażu, choć rozumiem, że nie każdemu ten kolos (jak na meda) może przypaść do gustu.

manolo550 #270 Posted 20 February 2016 - 03:37 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40022 battles
  • 1,423
ostatnio go sobie odkupiłem i gdzieś po 30 bitwach wpadł trzeci pasek - jak ktoś ma skilla to będzie świetny fun tank - oczywiście ma swoje wady (mułowata wieża, i nie domagające działo - nadrabiajace alfą i fajnymi HEkami) ale jak ktoś wie jak się poruszać po mapie nie będzie miał problemów - gram nim dokładnie tak samo jak cromwellem (na nim też mam trzy paski) czyli agresywny spot i flankowanie - pancerz ma fajny po kontowaniu 6 mogą mu skoczyć a ciekawa wieża przy kręceniu nią często wyłapuje w pokaźne jarzmo - generalnie bardzo polecam osobom ze stażem, podobnie jak e25 potrzebuje obycia, ale potrafi się odwdzięczyć - z wyposażenia, standardowo - optyka dosyłacz przyspieszone celowanie

Kredes33 #271 Posted 20 February 2016 - 04:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39041 battles
  • 1,226
  • [WIDMA] WIDMA
Chyba chodzi Ci o VK30.02D?

manolo550 #272 Posted 20 February 2016 - 08:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40022 battles
  • 1,423

View PostKredes33, on 20 February 2016 - 03:20 PM, said:

Chyba chodzi Ci o VK30.02D?

o tak, faktycznie nie ten wątek sory ;)

MSW_GetSome #273 Posted 27 February 2016 - 07:57 PM

Private

• Player
  • 28100 battles
  • 26

Grind właśnie zakończony, Panthera wjechała do garażu więc napiszę co nie co o eMce.

Są dwa panujące medy na VI: Cromwell i Rudy. VkeM i gameplay nią możemy porownac jedynie do Rudego.

A więc:

Mobilność jest bardzo porównywalna, na spoty dotrzemy w podobnym czasie, Vka gorzej się kreci i lekko odstaje na miękkim terenie.

Działo ma lepszą celność, pociski czesto latają blisko środka i raczej nie skupiam do końca na średnich dystansach. Natomiast samo kółko rozjeżdża się niemiłosiernie w porównaniu do Rudego. ( przestaje to tak razić jak gramy tylko Vka a nie zamiennie z Rudym) wiec perki na celność w ruchu i przy obrocie wieżą polecane.

Dobrze opuszcza lufę a wieży zdarza się odbić wiec hulldown wskazany.

Na początku ammorack albo silnik padaly po dwa razy w bitwie ale później wszystko ustalo i szczerze mówiąc w ogóle nie odczuwałem problemu z przekładnia z przodu. Na ok 140 bitew paliłem się  4-5 razy...

Jeśli ktoś lubi Rudego to polecam niemal identyczny gameplay (mniej agresywnie na poczatku i brać poprawkę na biedne kamo przy wybieraniu miejscowek) i tyle z filozofii. Konczylem gring mając ponad 90% odznaki biegłości bez żadnej napinki. Przyjemny pojazd, zwłaszcza po tym co się naczytałem.

Dosylacz, skupiacz i lorneta.

Bia i perki specjalistyczne.

Zaskakiwka #274 Posted 01 March 2016 - 02:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31092 battles
  • 63
  • [F-T-F] F-T-F

Ja ogólnie nie mogłem uwierzyć czytając opinie że ten czołg jest aż tak wielkim paździerzem, a jako że zacząłem robić linie które wcześniej omijałem padło na Fałkę M. Co do grindu - błyskawiczny, bo sporo modułów miałem i w sumie zacząłem od 1 bitwy w topowej konfiguracji. Czołg w grze dosyć przyjemny - ważne żeby wykorzystywać go jako wsparcie. U mnie polegało to na dojeździe do miejscówki, włączeniu lornety i nawalaniu co popadnie. Celność a'la Cromwell - kiedy stoi pociski lecą bez problemu tam gdzie się chce, jednak podczas jazdy już tak fajnie nie jest. Penetracja - bardzo dobra i wystarcza w sumie na wszystko co nam stanie na drodze. Perki na załogantach mam trochę z tyłka, bo załoga pochodziła z TDków, które olałem. Full camo, żarówa i indywidualne - pomimo to dosyć często się świecił. Mobilność - umiarkowanie dobra, jak już się rozbuja to jedzie dosyć szybko, ale przy rushu trochę odstaje. Spory ciężar i niezły pancerz czyniły z niego fajnego tarana - jak już się wjedzie w jakiegoś lighta albo Cromkę na full speedzie to zazwyczaj był już na dobicie. W ostatniej bitwie wpadła 1 odznaka, masterka chyba przy pierwszej lub drugiej bitwie, więc poza nabijaniem na nim stat nie służyłby już do niczego i zrobił miejsce Panterce. Ale jeżeli kiedyś linia niemieckich medów do E50M mnie znudzi to będę wiedział do czego wrócić.

Staty po grindzie:

Spoiler

Urizite #275 Posted 21 March 2016 - 07:21 AM

Corporal

• Player
  • 15386 battles
  • 100
  • [1-BST] 1-BST

Czołg zakupiony, zrobione ze 100 bitewek. WSZYSTKIE NA TWIERDZY! Czołg w miarę mobilny, mogący prowadzić się na równo z rudymi w rushu. Fajny pancerz służący do taranowania, potrafi fajnie odbijać :)

PS: Jeździliśmy twierdzę na 5 type64 i dwie eMki.

Edited by CHEATedByRNG, 21 March 2016 - 07:22 AM.

Exorcist__ #276 Posted 06 April 2016 - 04:18 PM

Corporal

• Player
  • 20051 battles
  • 148
  • [_SOW_] _SOW_

Pantera I w Garażu wiec parę słów o VK (M)

Dla mnie najlepsza ze wszystkich VK VI tieru.

To  po prostu połączenie VK D (szybkość) z VK P (pancerz). Świetne działo. Duża ilość HP. Świetny do taranowania. Naprawdę żaden ciężki VI tieru mu nie straszy nawet w walce bezpośredniej.

Jak dla mnie w garażu zostanie na zawsze :)

strat3go #277 Posted 01 May 2016 - 04:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14846 battles
  • 65

xDDDD

Nie jestem do końca pewny czy wszyscy o tym samym czołgu piszą ;P Jestem w trakcie grindu na tym badziewiu i nie mogę się doczekać panterek na których już grałem na testach.

Grywałem na gorszych badziewiach ale grindowanie do przyjemnych nie należy i na pewno nie będę miło wspominał tego czołgu. Typowe wsparcie, o szarżowaniu nie  ma mowy, taki snajper bardziej bo mułowaty strasznie. Chyba najgorsza wersja Vk jaką grałem ;/ Ktoś pisał coś o pancerzu... Wchodzi wszystko od 4/5 tierów wzwyż, trzeba mieć dużo sprytu grając tym tankiem. Jeszcze parę tysi expa i przesiadka ;D

Kocur_z_Cheshire #278 Posted 01 May 2016 - 10:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34514 battles
  • 787
  • [-IKP-] -IKP-

View Poststrat3go, on 01 May 2016 - 04:12 AM, said:

Nie jestem do końca pewny czy wszyscy o tym samym czołgu piszą ;P Jestem w trakcie grindu na tym badziewiu i nie mogę się doczekać panterek na których już grałem na testach.

No nie wiem, Panterka z VII tieru nie jest w graniu w niczym lepsza od tej M-ki, tylko ładniej wyglada. Uwazam, że M-ka na swoich tierach jest nawet lepsza niz Pantera na swoich. To kłucie IX tierów po 135... Gdybym musiał wybrac do grania którys z tych dwóch czołgów to zdecydowanie byłaby to M-ka...

dr_Klapsik #279 Posted 08 June 2016 - 09:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23395 battles
  • 902
Chyba nigdy nie ukończę tego czołgu.. :sceptic:     O Panterce można sobie tylko pomarzyć - może za jakieś 2 lata, jak uzbieram tyle niepotrzebnego free expa.  Ten czołg jak dla mnie, to chyba największe marnotrawienie czasu na świecie..  

Edited by dr_Klapsik, 08 June 2016 - 09:21 AM.

Traktor18 #280 Posted 17 July 2016 - 04:47 PM

Private

• Player
  • 34863 battles
  • 19
Nie wiem jak wy robicie na tym czołgu wyniki. W mojej opinii jest do d.py, chyba że trafi ci się fajna mapa i grasz na same szóstki, ale takie losowanie to raz na 10. Przecież to jest badziew. Ma dużo słabsze działo niż 5 tierowy poprzednik a jest tier wyżej !. Regularnie grasz z 8 tierami co z tym działem  to słaba sprawa.  Super mi się grało poprzednikiem 5 tierem VK 30.01.H, myślałem że będzie podobnie z M'ką, ale jest to jedna wielka męka ...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users