Jump to content

VK 30.02 (M)

• Please log in to reply
319 replies to this topic

PiVoSH92 #81 Posted 12 September 2013 - 09:48 PM

Sergeant

• Player
  • 18427 battles
  • 282
http://wotreplays.co...sh92-vk_30_02_m

No i jest asik, najprzyjemniejsza szóstka poza Hellcatem.

Xysiek #82 Posted 13 September 2013 - 12:45 PM

Corporal

• Clan Commander
  • 22345 battles
  • 166
  • [KFOR] KFOR
Zakupiłem ten czołg i polecam miłośnikom średnich czołgów. Gra się bardzo przyjemnie, szkoda tylko, ze MM jest do niego skopany.
Najlepiej polecam jechać w plutonie 3 osobowym np. 1 ciężki i dwa medy lub dwa ciężkie i owa (M)ini Panterka.
Pozdro

duch99 #83 Posted 13 September 2013 - 12:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21278 battles
  • 355
  • [4MOZA] 4MOZA
Jakie perki i wyposażenie będą optymalne dla tego czołgu?
Średnimi mało grałem (poza VK3601, ale tego traktowałem raczej jak szybkiego HTka).

Xysiek #84 Posted 13 September 2013 - 12:59 PM

Corporal

• Clan Commander
  • 22345 battles
  • 166
  • [KFOR] KFOR
Myślę, że najlepiej dać Dosyłacz, Optyka i Siata (Z perkiem kamo i malowaniem + siata = dobry spoter który potrafi przydzwonić, ale to tylko moje własne zdanie)
Posted Image

duch99 #85 Posted 13 September 2013 - 01:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21278 battles
  • 355
  • [4MOZA] 4MOZA
Ok dzięki za sugestie.
Na razie i tak muszę stoczyć nim przynajmniej kilkadziesiąt bitew, by go uszeregować we właściwej dla niego (i mojego stylu gry) roli: czy jako rasowego agresywnego flankera, przerośniętego scouta/spotera, czy raczej TDka. Czy też wszystko po trochu.
Na razie wyposażę go w to co akurat mam luzem na stanie, czyli w demontowalną siatę, lornetę i toolbox. Wiem, że zestaw taki sobie jak na meda (lepsze to niż nic), ale im go lepiej poznam, tym optymalniej "dostroję" do pod takiego nooba jak ja.
Tymczasem będę wdzięczny za dalsze uwagi i spostrzeżenia.
GL

Edited by duch99, 13 September 2013 - 03:37 PM.

Pivosh #86 Posted 13 September 2013 - 02:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21492 battles
  • 387
Tak se nim gram i jak tak dalej pójdzie to chyba Cromwell pójdzie na złom. Naprawdę mobilny pojazd uzbrojony w pierdyliard HP. Naprawdę świetny.

Edited by Pivosh, 13 September 2013 - 02:59 PM.

Herbata_z_Rumem #87 Posted 13 September 2013 - 03:35 PM

Private

• Player
  • 6179 battles
  • 11
Szybkie pytanie od newbie:
Czy ten czołg jest dobry na kompanie seniorskie?
Jeśli było takie pytanie, to przepraszam za lenistwo.

AGD #88 Posted 13 September 2013 - 03:51 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 102 battles
  • 1,501

View PostPivosh, on 13 September 2013 - 02:59 PM, said:

chyba Cromwell pójdzie na złom. Naprawdę mobilny pojazd
Dwa razy próbowali mnie "objechać" Cromwellem, i dwa razy wygrałem. Ale szanse były w miarę wyrównane, bo pociski VK30.02M od Cromwella też potrafią rykoszetować (różnica wysokości powoduje "ciekawe" kąty uderzenia przy walce z bliska). Cromwell jest szybszy i szybciej obraca wieżę, ale VK ma wystarczająco szybki obrót kadłuba+wieży żeby nadążyć z celowaniem. Lekko nie jest, ale da się (najlepiej żeby przeciwnik zwątpił i zrobił chociaż drobny błąd, bo naprawdę niewiele mu brakuje żeby VK "objechać" i bezkarnie obijać).
Mobilny to on jest, ale w porównaniu z Cromwellem więcej traci pod górkę i na "trudnym terenie", prędkość maksymalną też ma niższą. Tragicznie nie jest, z tym że jadąc na mapie Karelia za M6 zauważyłem że z górki i na "drodze" VK jest szybszy, a po zjechaniu "na pole" M6 zaczął mi uciekać. Nie żeby zaraz jakoś mocno, ale różnica prędkości była zauważalna. Tak że proponuję uważać na tą cechę VK, bo możemy się w pewnym momencie zapędzić na "orane" i nieprzyjemnie zdziwić. Trochę głupio jak nas HT wyprzedzają (na szczęście nie wszystkie i nie zawsze).

Na kompanie? chyba nie, bo ten czołg wszystko ma prawie:
- prawie szybki
- prawie dobre działo (celne ale penetracja i damage niskie)
- prawie dobry zasięg obserwacji (z optyką i lunetą)
- prawie ma camo (z siatką i kamuflażem + skill załogi)
no, tak jakoś. Za dużo tego "prawie", aczkolwiek w niektórych kompaniach może mieć sens jako spoter z niezłym działem, bardzo mobilny snajper, flanker itp.
Nie narzekam! tylko przypominam że cała niemiecka linia medów jest raczej dla graczy z pewnym doświadczeniem, takich którzy wykorzystają zalety VK30.02M (liczne) i zminimalizują jego wady.

juurn #89 Posted 13 September 2013 - 05:40 PM

Corporal

• Player
  • 28406 battles
  • 115
Dobry czołg trzeba przyznać ,dzisiaj 9 zniszczeń przeciwników nim nie było większym problemem  :harp:
Posted Image

prison13 #90 Posted 13 September 2013 - 07:27 PM

Sergeant

• Player
  • 33914 battles
  • 232
@ Xysiek
Z czego masz załogę? że nie ma naprawy?

Blitzstoper #91 Posted 13 September 2013 - 09:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37578 battles
  • 829

View Postjuurn, on 13 September 2013 - 05:40 PM, said:

Dobry czołg trzeba przyznać ,dzisiaj 9 zniszczeń przeciwników nim nie było większym problemem

Gratuluję świetnego wyniku, ale w pozostałych 18 bitwach zniszczyłeś 17 czołgów...

glhf

Pivosh #92 Posted 13 September 2013 - 10:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21492 battles
  • 387

View PostAGD, on 13 September 2013 - 03:51 PM, said:

Mobilny to on jest, ale w porównaniu z Cromwellem więcej traci pod górkę i na "trudnym terenie", prędkość maksymalną też ma niższą. Tragicznie nie jest, z tym że jadąc na mapie Karelia za M6 zauważyłem że z górki i na "drodze" VK jest szybszy, a po zjechaniu "na pole" M6 zaczął mi uciekać.
Nie no od Cromwella wiadomo, że wolniejszy, ale ogólnie VK przyjemniejszy w prowadzeniu. A z tym uciekaniem HTeków to chyba przesadzasz... Ta Panterka to ona mi się wydaję nawet ciut szybsza od T-34-85 (bo do 50 na równym chce sie rozturlac, a rusek więcej jak 45 coś nie chce bez górki).

Edited by Pivosh, 13 September 2013 - 10:30 PM.

juurn #93 Posted 14 September 2013 - 06:16 AM

Corporal

• Player
  • 28406 battles
  • 115

View PostBlitzstoper, on 13 September 2013 - 09:16 PM, said:

Gratuluję świetnego wyniku, ale w pozostałych 18 bitwach zniszczyłeś 17 czołgów...

glhf
no jak to ująć, po prostu byli lepsi  :teethhappy:

because_i_was_inverted #94 Posted 14 September 2013 - 11:22 AM

Corporal

• Player
  • 14714 battles
  • 142
Też macie wrażenie, że ten czołg bardzo łatwo się zapala? No i Ammo Rack jakiś taki wrażliwy...
Czy to tylko piątek 13tego?

AGD #95 Posted 14 September 2013 - 11:36 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 102 battles
  • 1,501

View Postpuni99, on 14 September 2013 - 11:22 AM, said:

Też macie wrażenie, że ten czołg bardzo łatwo się zapala?
Pierwszego dnia używania palił się jak zapałka (patrz mój post na poprzedniej stronie tematu), następnego - po zmianie wieży - praktycznie przestał sie palić. Jedno podpalenie, ugaszone bez problemu. Masz drugą wieżę? bo albo zmienili "palność" na serwerze, albo druga wieża powoduje coś czego oficjalnie podawana mechanika gry nie tłumaczy.
Ammo rack jest "wszędzie", co w połączeniu z cienkim pancerzem i małą ilością HP tego modułu powoduje wiadomy efekt ... chyba trzeba się przyzwyczaić.

Dawid_Olki #96 Posted 14 September 2013 - 08:04 PM

Corporal

• Player
  • 10206 battles
  • 147
Dzisiaj zagrałem pierwszy raz po nowym patchu. Odpalam nowy zbiornik, mapa bagno, gdzie to cholera jechać ni miałem pojęcia, ale w końcu po odnalezieniu miejscówki sądziłem, ze dałem dupy na całej linii. Bitwa przegrana. Ja na topie z 1600dmg (wtf sobie myślę, w sumie mało postrzelalem by taki wynik uzyskać, mile zaskoczenie). Druga bitwa, niestety nie pamiętam co i jak ale potem screen zapodam, wynik 1800dmg, sobie myślę cholera co jest o.O Trzecia to sprowadzenie na ziemie i z osemkami, 2200dmg, tu juz byłem w szoku, gdzie skutecznie wchodziło w Indianina, Ferdka, T32 czy chociaż KT. Mapa bagno again. Dalej? Non stoper z osemkami i non stoper jara sie jak pochodnia. Chyba tylko początek taki miły był ;)

Tallahasse #97 Posted 14 September 2013 - 08:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10190 battles
  • 81
To nie kwestia wieży, czołg po prostu ma tendencję do spalenia. Dziś w dwóch bitwach spaliłem wrogie vk 30.02M strzelając w "dzióbek" czyli załamanie przednich płyt. Jeśli ktoś może to niech sprawdzi ten wskazany potencjalny słaby punkt i napisze opinię. Jednakże mnie najbardziej dobijają moje statystyki... Nie wiem dlaczego ale non stop mnie losuje do drużyn za przeproszeniem kretynów, którzy jadą prawie wszyscy w jedno miejsce, a ja sam muszę bronić połowy mapy :angry: albo stoją schowani w krzakach lub za domkiem i czekają aż ich jeden po drugim odstrzelą. Jak siedzę w VK i losuje nam szturm to z góry wiem, że tego nie wygramy :teethhappy:  Ta sytuacja mnie irytuje tym bardziej, że jak się trafi przyzwoity team to jestem w stanie bez problemu zrobić ok 2 tyś dmg i nabić ze 4 fragi czyli taki przyzwoity wynik. Czytałem kiedyś, że jak się jednym czołgiem nabija dobre wyniki i wiele wygranych to później na innym się dostaje słabe drużyny. Nie wiem jak to jest, pierwszy raz mam taką sytuację...  :sad:

Edited by Tallahasse, 15 September 2013 - 11:16 AM.

because_i_was_inverted #98 Posted 15 September 2013 - 10:24 AM

Corporal

• Player
  • 14714 battles
  • 142
Od wczoraj nie zapalił się ani razu - widać pech początkującego albo problemy z ząbkowaniem. Inna sprawa, że większość bitew MM losuje z 8 tierami.

Krwawy_Baron #99 Posted 15 September 2013 - 11:14 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12882 battles
  • 80
Mogę powiedzieć, że fajna ta mini panterka. Na topowej konfiguracji wali co 3,5 sekundy, jest dość szybka i zwrotna. Skątowana potrafi co nieco poodbijać. A już jako snajper potrafi nieźle poturbować- celność działa pozwala nam z oddali dziurawić czołgi ósmego tieru (nigdy nie zapomnę jak niezauważony zjechałem do zera wrogiego T34 (amerykańskiego), który myślał, że jest klepany przez T-43).

Plusy:
- szybkostrzelne, bardzo celne działo
- dobrze zaprojektowany kadłub
- mobilność i zwrotność
Wady:
- dosyć duża jak na czołg średni 6 poziomu (ale to moja prywatna opinia, więc mogą znaleźć się przeciwnicy tego twierdzenia)

Co do losowań- niektórzy piszą, że źle losuje. Ja powiem, że sprawiedliwie- koło 40% bitew byłem na topie, 20% w środku stawki a pozostałe 40% walczyłem z ósemkami.

kowan69 #100 Posted 15 September 2013 - 11:57 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,660
  • [SAMI] SAMI

View PostKrwawy_Baron, on 15 September 2013 - 11:14 AM, said:

Mogę powiedzieć, że fajna ta mini panterka. Na topowej konfiguracji wali co 3,5 sekundy, jest dość szybka i zwrotna. Skątowana potrafi co nieco poodbijać. A już jako snajper potrafi nieźle poturbować- celność działa pozwala nam z oddali dziurawić czołgi ósmego tieru (nigdy nie zapomnę jak niezauważony zjechałem do zera wrogiego T34 (amerykańskiego), który myślał, że jest klepany przez T-43).

Plusy:
- szybkostrzelne, bardzo celne działo
- dobrze zaprojektowany kadłub
- mobilność i zwrotność
Wady:
- dosyć duża jak na czołg średni 6 poziomu (ale to moja prywatna opinia, więc mogą znaleźć się przeciwnicy tego twierdzenia)

Co do losowań- niektórzy piszą, że źle losuje. Ja powiem, że sprawiedliwie- koło 40% bitew byłem na topie, 20% w środku stawki a pozostałe 40% walczyłem z ósemkami.

Według mojej subiektywnej opinii mijasz się z prawdą drogi użytkowniku.

Działo nie jest super celne, w ogóle w tej grze nie ma takiego czegoś jak super celność, tylko generator licz losowych dzięki któremu działko potrafi posłać karttofla w krzaki obok, albo i w ziemie przed czołgiem. Ruskim 0,46 też można przysnajpić, więc nie piszcie mi ludzie nic o czymś takim jak super celność, bo takiego czegoś nie ma.

Pewne atuty to są widełki dmg, albo świetne opuszczanie działa, super celność to losowanie, atut którego czasami w teorii niby dobre działko; jednak nie ma, a z pozoru ślepy niecelny ruski cep potrafi ściągać przeciwników bez przymierzania w ruchu. To jest pic, a nie atut.

Generalnie;
Jak na ten poziom działko jest niezłe, zadawane obrażenia nie są patologią jak w przypadku czołgu tier wyżej, a maszyną da się przyjemnie pograć. Chyba, że się przez 17 gier z rzędu tym pojazdem nie ma topowego losowania (z niecierpliwością czekam na serię wyrównującą, wszak według wyznawców statystyki wszystko się kiedyś wyrówna) wtedy dochodzi się do wniosku, że diabeł tkwi w szczegółach, a pojazd niemiecki w tej grze nie moze byc ani za dobry, ani mieć za łatwo.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users