Jump to content

Německá větev TD nebo Ruská větev TD nemohu se rozhodnout

• This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

Loki_1389 #1 Posted 04 September 2013 - 04:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29104 battles
  • 697
  • [JLCI] JLCI
Zdravím, potřeboval bych poradit za který národ mám jet. Jestli Německá větev TD nebo Ruská větev TD nemohu se rozhodnout. Děkuji za každý názor  :smile:

ErenJager #2 Posted 04 September 2013 - 05:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51 battles
  • 1,239
Počkej si na 8.9, bude druhá německá větev. Jak se bude líbit ovšem, to už je druhá věc...

Posted Image

Loki_1389 #3 Posted 04 September 2013 - 05:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29104 battles
  • 697
  • [JLCI] JLCI
To zní zajímavě :-)

KarlVonHolinka #4 Posted 05 September 2013 - 08:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29327 battles
  • 317
  • [GU-NS] GU-NS
Hmm, to je luxusni designersky kousek  :teethhappy: .
Ma to otocnou vez? Jestli jo, tak to bude super :)

Edited by KarlVonHolinka, 05 September 2013 - 08:38 AM.

lukasarcher #5 Posted 05 September 2013 - 09:07 AM

Major

• Player
  • 35577 battles
  • 2,848
Ale do kopce s tím střílet nepude že ne? To když vystřelí, tak se skutálí dolů  :trollface:

Loki_1389 #6 Posted 05 September 2013 - 05:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29104 battles
  • 697
  • [JLCI] JLCI
Právě bych chtěl rozjet už teď nějaké TD ale nevím jaké, jestli za Němce nebo Rusáky. Nikdy jsem TD nejel a chci si to zkusit a právě tyhle dva národy mě zaujali ale nevím který z nich by byl pro začátek lepší než se to s TD naučím.

Modos82 #7 Posted 06 September 2013 - 07:50 AM

Private

• Player
  • 26983 battles
  • 30
Ahoj,

hraju jak ruskou tak německou TD větev.
Obě dvě jsou skvělé začínal jsem s německou a Hetzer a Stug jsou absolutně bezkonkurenční. JagdpzIV je docela katastrofa. Jgpanther je můj nejoblíbenější tank mám, s ním rekord 12 killů. Teď jsem se pořídil ferdinanda a grind na BL10 je porod :-D Nevím jestli pojedu 9 a 10 Tier dle toho co jsem četl tak recenze nic mov...
Ruská větev je pro začátečníka mnohem jednoduchší SU85B a SU85 jsou neviditelní snajpři. Su 100 je něco neskutečného nejrychlejší grind na další tier. SU152 kapitola sama o sobě 152mm troll kanon dávat tankům dmg 900 z boku a neřešit žádné weakspoty u 9 Tier a vždy dát min za 200 je neskutečná zábava. Tady určitě pojedu až do 10tieru.

Ani z jednou z těchto větví neprohloupíš.

Loki_1389 #8 Posted 06 September 2013 - 11:45 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29104 battles
  • 697
  • [JLCI] JLCI
Děkuji za vysvětlení :-), to jsem přesně potřeboval od někoho kdo jede oba národy a dokáže je zhodnotit. Rusko jasná volba pro někoho jako jsem já, který TD ještě nejezdil. :-)

martins02 #9 Posted 12 September 2013 - 03:06 PM

Private

• Player
  • 34256 battles
  • 40
  • [SWDCZ] SWDCZ

View PostModos82, on 06 September 2013 - 07:50 AM, said:

Ahoj,

hraju jak ruskou tak německou TD větev.
Obě dvě jsou skvělé začínal jsem s německou a Hetzer a Stug jsou absolutně bezkonkurenční. JagdpzIV je docela katastrofa. Jgpanther je můj nejoblíbenější tank mám, s ním rekord 12 killů. Teď jsem se pořídil ferdinanda a grind na BL10 je porod :-D Nevím jestli pojedu 9 a 10 Tier dle toho co jsem četl tak recenze nic mov...
Ruská větev je pro začátečníka mnohem jednoduchší SU85B a SU85 jsou neviditelní snajpři. Su 100 je něco neskutečného nejrychlejší grind na další tier. SU152 kapitola sama o sobě 152mm troll kanon dávat tankům dmg 900 z boku a neřešit žádné weakspoty u 9 Tier a vždy dát min za 200 je neskutečná zábava. Tady určitě pojedu až do 10tieru.

Ani z jednou z těchto větví neprohloupíš.

Ahoj
Jezdím Německou větev a pokud někomu nevadí od VIII tieru, pokud zvolíš Ferdu, určitá neohrabanost, ale super výdrž, tak vol Němce, Ferda je skutečný postrach a JagdTiger je můj mazlík, tím ovšem Ruskou větev nijak neznevažuji a je asi na každém, co zvolí, ani s jednou neprohloupíš.

ProfesorML #10 Posted 18 September 2013 - 05:01 PM

Private

• Player
  • 19797 battles
  • 13
Zkus německé TD. S ruskými TD sice moc zkušeností nemám, ale němci jsou podle mě super pro ty, co ještě nehráli TD. Hetzer má 60 mm čelní pacíř se sklonem 60° a stug je super snajpr. Radím se kouknout na jednotlivé tanky a pak si vybrat.

caramba666 #11 Posted 20 September 2013 - 11:52 PM

Corporal

• Player
  • 50 battles
  • 194
Mam za sebou obe vetve a doporucuji jet pomalu obe. Dulezitou otazkou je, na jakem tieru chces koncit. Pokud na desitce, pak Rusove, pak Francouzi a nakonec Nemci. Pokud na osmicce, jezdi Nemce, pak Rusy. Pokud chces nizsi tiery, vyborna bude na sestce a sedmicce druha nemecka vetev z 8.9.

PoliceState #12 Posted 21 September 2013 - 01:05 PM

Corporal

• Player
  • 6530 battles
  • 140
Německé dobré TD
  • Marder,Hetzer,Stug3,JadgPanther,Ferdinand
Německé špatné TD
  • Jadgpanzer IV
Je to mix sniperů a pouličních rváčů.
U sovětů jsem se dostal k nějakým Súčkám a hrálo se to taky libově.

Edited by PoliceState, 21 September 2013 - 01:06 PM.

Bismarck21 #13 Posted 24 September 2013 - 12:51 PM

Captain

• Player
  • 17527 battles
  • 2,223
  • [SVINE] SVINE
Přidal bych i Jagdpanther II ten je taky skvělý

lukasarcher #14 Posted 24 September 2013 - 02:59 PM

Major

• Player
  • 35577 battles
  • 2,848

View PostPoliceState, on 21 September 2013 - 01:05 PM, said:

Německé dobré TD
  • Marder,Hetzer,Stug3,JadgPanther,Ferdinand
Německé špatné TD
  • Jadgpanzer IV
Je to mix sniperů a pouličních rváčů.
U sovětů jsem se dostal k nějakým Súčkám a hrálo se to taky libově.

JgPz 4 není špatné, jsou jen špatní hráči. Celá větev je dobrá.

MarfyArt #15 Posted 27 September 2013 - 09:53 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 14481 battles
  • 418
Já také hraju obě větve, ale ne od začátku... němce od Hetzera a rusáky od SU-85.
Hetzer (stíhač za války vyráběný v Československu = pro našince skoro povinnost ho mít v garáži) je skvělé TD se 10,5cm houfnicí = zhasínač pětek... StugIII je parádně obratné TD a skvělý sniper se svojí 7,5 cm StuK 42 L/70...
lukasarcher má pravdu co se týče JgPz IV, je to trochu obtížněji hratelný stíhač. Jeho top dělo (8,8 cm PaK 36 L/56) ja na svůj tier slabé a penetrace 132 mm nedostačuje. Osobně jsem po dlouhém trápení nakonec opět osadil 7,5 cm StuK 42 L/70 s penetrací 150mm a už to šlo... Dále je Jagdpanther = naprosto dle mého názoru skvělý stíhač, který už se nemusí jen někde krčit vzadu v keříku, ale díky dělu 10,5 cm PaK 45 L/52 se s ním dá hrát už mnohem aktivněji... Vyšší TD za němce už nemám a tak nechci spekulovat. Pouze přidám můj názor na následující dvě TDčka. Já asi raději půjdu do pohyblivého Jagdpanthera II, protože v době kdy každý používá goldovou munici už dle mého názoru není Ferdinand takový neprůstřelný strašák co býval dříve.
.....
Za rusáky hraju od SU-85 a přiznám se, že mi zrovna moc nesedl (asi jsem ho neuměl hrát). Člověk si u tohoto TD musí zvyknout na to, že má vpředu pancéřování z alobalu aby nefoukalo za jízdy na posádku. teprve od SU-100 jsem začal mít ruská TD v lásce... Je to perfektní zabiják a jeho 122 mm D-2-5S je slušné zhasínátko... Podle stylu hry je ale použitelný i kanón 100 mm D10S. Dalším v pořadí je SU-152 se svojí "dunimírou" 152 mm ML-20. Na rozdíl od všech jiných je toto TD naprosto hratelné už od stockové verze. Já osobně jsem dosud ani 122mm děla co jsou v pořadí neosadil. Se 152kou je totiž na bojišti zábava... ISU-152 ještě nemám a tak nemohu korektně soudit... Na desítkové TOP dělo se ale u ISU-152 dost těším.
....
Na závěr mohu říci, že neuděláš chybu ani když budeš hrát obě najednou...  :blinky:

Edited by MarfyArt, 27 September 2013 - 10:01 AM.

Guzzler77 #16 Posted 27 September 2013 - 10:22 AM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 41674 battles
  • 327
  • [LAAX] LAAX
hram obidve tieto vetvy u rusov mam Obj.268 u nemcov zatial JagPantherII
na hranie je jednoznacne lahsia ruska vetva.su to sice pomale neohrabane stihace ale na kazdom tiere sa da namontovat delo co zhasina cokolvek na dve rany cize tie expi idu skoro same.a hlavne su to rusi-magicky space armor hlavne na obj.704 aj giganticky mantlet na ISU toho požeru az nechutne vela.a hlavne nehoria skoro vobec.naproti tomu nemci velmi casto aj so skillom preventivnej udrzby.nemci su ale hlavne skor long range sniper.zakempit a na otvorenej mape nastrielat 3x nasobok svojich hp.na to su stavany.a hlavne po osmi tier sa s nimi da za par minut presunut z jedneho kridla na druhe aby si podporil tim tam kde treba.okrem Jgpanzer IV je v tej vetve kazdy stroj zabavny a daju sa s nim zahrat pekne hry a ak ides aj ine nemecke vetvy motory uz budes mat co usetri zopar expov.vacsinou s nemcom stojis vzadu za najvacsim bojom takze si treba zvykat ze ti tim bude nadavat do camperov ale inak paradne stroje.
ale ako vravim davat na ranu dmg cez 800 je fakt paradny pocit ktory supera velmi zaboli cize asi by som siel do rusov.
P.S. druhu rusku vetvu nemam zacatu su to pohyblive stroje ale ako super mi nepridu nejak nebezpecne aj ked to moze byt tym ze som v nich stretol lamky co boli v prvej linii

globalplayer #17 Posted 27 September 2013 - 10:26 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 27758 battles
  • 111
  • [CSOB] CSOB
ja mam obe vetvy, u rusov 26 a na 263 chyba uz len par kreditov.
u nemcov mam prave jagdtigra
nedovolim si povedat ze jedna je horsia, jedna lepsia, u vysokych tierov vsak u rusov plati faktor strachu. ked niekde vystrics obj 704 alebo 268 kazdy vie ze to bude veeeeeeelmi bolet.
u nemcov to az take citelne neni, skor sa ti niekto postavi :)
ale zabavne su oba narody. jedine co bol porod bolo su 100m, a su 101

Oberst1939 #18 Posted 04 October 2013 - 10:02 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379
Tyto dvě větve jsou odlišné, že už ani více být nemohou.

Ruská větev (část končící Object. 268) je bezesporu nejjednodušší TD větví ve hře. Charakteristika těchto TD je prakticky stejná - obrovská alfa (dmg. na 1 ránu - od tier 6 máte k dispozici dělo s 400 poškozením). Další významnou vlastností je velice dobrý camo efekt všech ruských strojů, takže dokud nevystřelíte  jste těžko odhalitelní (závisí na posádce, ale stejně výstřel ze 122mm děla vás rozsvítí přes půlku mapy). Dalším pozitivem je pohyblivost. Bez výjimky se ruské TD pohybují velice dobře (ISU 152 a SU 152 řekněme průměrně, ale stejně jsou dost rychlé) a dokáží bez větších obtíží držet krok i s pomalejšími medium tanky. Když situace dovolí, tak nemusí ani kempit a vydají se na lov jako medka. Teď k negativům. Velká děla mají sice obrovskou alfu, ale horší přesnost , rychlost zaměřování a penetraci (ta je IMO vyvážena ale váhou projektilu a 175mm penetrace ze 122 se dle mých zkušeností téměř vyrovná 203mm penetraci německé 88/L71). Pokud se však člověk naučí trošku nadsazovat, tak není výraznější problém 3 z 5 ran na 450m trefit.
Druhá ruská TD větev "ploštice" jsou mnohem více podobné těm německým TD. Opět mají skvělé camo a pohyblivost, ale tentokrát nahrazují alfu velkým rate of fire, které mají ruské TD z první řady na TD podprůměrnou. Celá linie je zakončena famózním Obj. 263, který je asi nejvíc opomíjeným tier X ve hře a to neprávem. Má neprůstřelný čelní pancíř a velice dobré dělo na podporu z dálky.

Německé TD jsou mnohem a to zdůrazňuji mnohem těžší na hraní než jejich ruské protějšky. Na druhou stranu kdo je zvládne, tak si troufám říct, je mistr ve WOT a má v ruce vynikající nástroje. Němci až do tier VIII nemají zbraně, které by dávaly velké poškozeni. Za to ale vynikají přesností, rychlostí střelby a poměrně vysokou penetrací. S pancířem u německých TD moc nepočítejte. Něco začnete dingat až na tier VIII, ale vaše weakspoty jsou tragicky obrovské. Velké zlepšení je až Jagdtiger, který je asi zepředu nejpevnějším TD ze hry pokud dokáže schovat spodní plát. Tier X se pak vymyká úplně všemu a je to dle mého názoru jen pokus WG o to, aby Němci měli taky něco na trollení :). Zpátky ale ke hře. Narozdíl od Rusů mají německá TD vynikající dohled a naspotují nepřítele ve valné většině případů dřív než je on schopný vidět je. Hraní těchto TD je absolutně závislé na správném výběru místa s možností se přemístit do další dobré pozice. Taky je velice důležité se orientovat v problematice spottingu a camo faktoru atd. Až do přechodu na Ferdinanda je prostě základ zůstat neviděn. Německé stroje všeobecně neodpouštějí chyby (vyjímka E75 :) ).

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users