Jump to content

Waffenträger auf Panzer IV

• Please log in to reply
286 replies to this topic

Trelson #241 Posted 17 July 2016 - 07:56 PM

Sergeant

• Player
  • 28217 battles
  • 251

Opisałem swoje subiektywne odczucia. Grille mi po prostu niezbyt leży. Po za tym cóż z tego, że ma celność. Zbiłem ją sobie do 0.25 (da się do 0.24, ale Milka mi nie smakuję, wolę Goplanę lecz nie ma jej w grze), a tu jeb trafiają się bitwy gdzie stoję sobie na prochorowce w krzaczku i raz za razem pudłuję do hewików walczących o przejazd na drugą stronę. Nie zdarzają się takie serie często, ale są. A przy tej celności powinno być to rzadsze niż rzadkość, Mobilność fantastyczna, ale tylko do przodu, bo pojazd się nie obraca, a przynajmniej niezbyt żwawo. Camo? A co to jest camo na Grillu? 

Dostaliśmy kapryśny pojazd na 10 tier, który po żarówce kończy w grobie. Dlatego uważam, że o ile WT IV da się wpłynąć na bitwę, nawet po spocie uciec, grać na obroty wieżą itp, to Grille jest zbyt sytuacyjny. 

Albo się mylę i nie umiem grać grillem. Możliwe, niezbyt go lubię, zbyt często mnie *edited* ten tedek przez swoje kartoflowe kalafiory. Hetzerem potrawie niekiedy celniej snajpić na trollu. Na WT ani celność nie robi mi dziwnych rzeczy, prędkość pocisków jest bardzo ok, dmg przyzwoity, pena super. Dlatego dla mnie jest lepszy.

Edited by TariboW, 24 March 2017 - 10:50 AM.
wulgaryzmy

Urban_68 #242 Posted 09 September 2016 - 04:18 PM

Corporal

• Player
  • 14622 battles
  • 189
Spoiler

ponieważ usunięto mój post na temat tego wotowego wynalazku IX tieru

a w nagrode za opinie zostałem obdarowany ostrzeżeniem

post który przedstawiał po krotce satysfakcje z gry tym cudem

zamieszczam ponownie po własnej cenzurze zadowolenia inaczej 

pisanej pod wpływem wielkiego zadowolenia z tego co reprezentuje waffentrager auf pz IV .....IX tieru.....

owszem pewnie jestem pomidor i nie umiem grac....ale spróbujcie sami....

Vashet #243 Posted 09 September 2016 - 04:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33861 battles
  • 544

View PostUrban_68, on 09 September 2016 - 03:18 PM, said:

Spoiler

ponieważ usunięto mój post na temat tego wotowego wynalazku IX tieru

a w nagrode za opinie zostałem obdarowany ostrzeżeniem

post który przedstawiał po krotce satysfakcje z gry tym cudem

zamieszczam ponownie po własnej cenzurze zadowolenia inaczej 

pisanej pod wpływem wielkiego zadowolenia z tego co reprezentuje waffentrager auf pz IV .....IX tieru.....

owszem pewnie jestem pomidor i nie umiem grac....ale spróbujcie sami....

Tutaj naprawdę nikogo nie interesują uzewnętrznienia zupy pomidorowej, która wylewa po pijaku swoje frustracje zwalając winę tylko i wyłącznie na czołg..

I tak potwierdzam twoje słowa, nie umiesz grać, a twoje 900 średniego dmg to obraza nawet dla samogrających botów.

Urban_68 #244 Posted 09 September 2016 - 06:30 PM

Corporal

• Player
  • 14622 battles
  • 189

na pierwszym dziale niestety cudów nie wykrecisz

a po wykryciu przed zadnym pizdzikiem nie umkniesz ,

nie może być za bardzo z przodu jak i z tylu

a nie zawsze mapa podpasuje

nie wspominając ze czasami trzeba agresywnie wesprzeć drużynę

co z reguły oznacza zejście

bo nie można bez końca liczyć ze sojusznicy wystawia ci obiekt do strzału

a w porównaniu do RHM jest zwyczajnie ślepy

Vashet #245 Posted 09 September 2016 - 07:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33861 battles
  • 544

View PostUrban_68, on 09 September 2016 - 05:30 PM, said:

na pierwszym dziale niestety cudów nie wykrecisz

a po wykryciu przed zadnym pizdzikiem nie umkniesz ,

nie może być za bardzo z przodu jak i z tylu

a nie zawsze mapa podpasuje

nie wspominając ze czasami trzeba agresywnie wesprzeć drużynę

co z reguły oznacza zejście

bo nie można bez końca liczyć ze sojusznicy wystawia ci obiekt do strzału

a w porównaniu do RHM jest zwyczajnie ślepy

To nie jest łatwy TDek. Mało wybacza i właściwie wszystko na nim jest kosztem działa. Jeśli nie umiesz czytać minimapy i na bieżąco się dostosować to będzie tylko źródłem frustracji. Kluczem tutaj jest odpowiednie trzymanie dystansu (często na zasięgu rysowania), a gdy jest potrzeba przyciśnięcie wroga. To wszystko przychodzi z czasem i uwierz że kilka tysięcy bitew to o wiele za mało aby to opanować w stopniu nawet dostatecznym. Polecam trenowanie na niższych tierach bo z reguły im wyżej, tym wymagania co do skilla większe.

SirBushman #246 Posted 10 September 2016 - 08:27 AM

Lieutenant General

• Player
  • 50188 battles
  • 7,006
  • [-YUP-] -YUP-

To jest mój ulubiony TD nie premium.

Przyzwoita mobilność, wspaniała 128 mm, niezłe kamo, specyficzna rozgrywka.

Z mojego punktu widzenia - zdecydowanie lepszy od WT af E100 i na pewno porównywalny z Grillem.

Trelson #247 Posted 10 September 2016 - 10:51 AM

Sergeant

• Player
  • 28217 battles
  • 251
Tak, armata tej niszczarki jest niesamowita. Czasem zdarzy sie jakiś kalafior, czasem dwa, ewentualnie cała seria (dwa dni temu miałem 6 pestek pod rząd w glebę - ping i pakiety w normie) - ale to rzadkość, na ogół to jest morderca. Po prostu trzeba zrozumieć niesamowicie trudną rzecz do zrozumienia, że to nie jest pojazd szturmowy i nie ma dla niego miejsca w 1 lini poza wyjątkowymi sytuacjami... Wtedy gra nim jest niezwykle przyjemna. Mam nawet fajną powtórkę gdzie sam niemal na prochorówce zatrzymałem natarcie na tej drodze z laskiem, a comet wroga nie mógł mnie wykryć z 70 metrów mimo, że naparzałem ile wlezie. Ponad 6k dmg, niestety zginąłem, a byłaby kolejna M na WT. Celność działa jest tak dobra, że z daleka można siać pożogę wśród przeciwników.

Bielizna #248 Posted 15 September 2016 - 10:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 34711 battles
  • 1,337
  • [17WBZ] 17WBZ

jak przesiadłam się z RHMa to początkowo dość słabo mi się grało.

W ogóle nie mogłam się ogarnąć.

Ale już trochę nim pograłam i wiem co i jak.

Lubię go. Czołg naprawdę daje radę. Z drugim działkiem zwłaszcza.

Mam na nim już nawet dwie odznaki Kamikaze :P 

(za staranowanie..... nie, nie Mausa, a Grille 15).

Gold_No0B_Red_campeR #249 Posted 20 September 2016 - 05:37 PM

Corporal

• Player
  • 25827 battles
  • 107

takie szybkie pytanko 

na jakim dziale tak wam się dobrze tym czołgiem gra 128 czy 150?

Pozdrawiam

Vashet #250 Posted 20 September 2016 - 05:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33861 battles
  • 544

View PostGotrPL, on 20 September 2016 - 04:37 PM, said:

takie szybkie pytanko 

na jakim dziale tak wam się dobrze tym czołgiem gra 128 czy 150?

Pozdrawiam

Tylko 12,8 tak samo jak na RHM.

Lepszy DPM, celność, pena, czas celownia, prędkość pocisku w sumie wszystko prócz alfy.

Te 190 dmg per shoot więcej na 15cm, jak dla mnie zupełnie nie warte ucięcia wszystkich innych statów.

klosiu_1 #251 Posted 20 September 2016 - 06:11 PM

Major General

• Player
  • 49269 battles
  • 5,166
  • [_CHS_] _CHS_
W ogóle nie warto tracić expa na wynajdowanie działa 15cm, na szczęście dzięki łaskawości Serba nie trzeba go wynajdować:).

Gold_No0B_Red_campeR #252 Posted 20 September 2016 - 06:29 PM

Corporal

• Player
  • 25827 battles
  • 107
ok dzięki wielkie robię właśnie wierzchołek drzewa więc to są dość przydatne informacje :medal:

Trelson #253 Posted 20 September 2016 - 09:55 PM

Sergeant

• Player
  • 28217 battles
  • 251
Ale później po wybadaniu Grille 15 można sobie 15cm wybadać i zamontować dla zabawy raz na jakiś czas. Czasem mam takie pomysły i przy fajnym losowaniu można pięknie zdewastować przeciwników. Jedzie cdc na mojego waffla, liczy że przyjmie bułkę i będzie sobie objeżdżał. A tu 15cm na pokładzie i... i wielkie zdziwienie cdc :P

tmacon #254 Posted 05 October 2016 - 08:06 PM

Private

• Player
  • 34010 battles
  • 39
  • [1PDZW] 1PDZW

Nie lubię grać tdkami. Bardzo. Kampienie nie odpowiada mi. Generalnie gram nimi tylko by wykonywać misje.

Jednak potwornie podoba mi się ten czołg. Po zbadaniu 12cm zamienił się w bestię. Sprawdza się zarówno jako sniper jak i pseudo med z drugiej linii. Sprawdza się bardzo fajnie w agresywnej grze. 

Dzięki niemu moje słabe staty powolutku idą w górę. Nie mogę doczekać się grilla.

klosiu_1 #255 Posted 17 October 2016 - 04:46 PM

Major General

• Player
  • 49269 battles
  • 5,166
  • [_CHS_] _CHS_

http://wotreplays.com/site/3030817#pilsen-klosiu_1-waffentr_ger_auf_pz_iv

Generalnie w full kontakcie też się w miarę sprawdza :). Oba asy na nim nabiłem na mapach miejskich walcząc ryj w ryj. Przy normalnej tedekowej grze nie wiem ile dmg trzeba by nabić na asa, w każdym razie okolice 6k nie wystarczają :).

BloodyMazzi #256 Posted 19 November 2016 - 10:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44607 battles
  • 350
  • [_CHS_] _CHS_

Po 200 bitwach sprzedany, będą obniżki na święta, będzie grille.
Grałem nim na zmianę z E75, coż pancerz ma nieco gorszy hehe :)

Ale ma inne zalety, grało mi się nim lepiej niż rhm (lepsza lufa, lepsza mobilnośc).
W porównaniu do E75 (ten sam kaliber pukawki) znacznie znacznie celniejsza lufka, bez porównania właściwie.
Grałem oczywiście na drugiej 128, najgrubszej rury nawet nie odkrywałem.

Dla mnie czołg na plus. 

Paradoksalnie jak to zauważył kolega wyżej odnajduje się nawet na mapach miejskich, zarówno na Himmlu, w Stalingradzie jak i w Charkowie udało się wbić Mkę.
Na otwartych mapach jeszcze lepszy ;-)

Nie ze swojego spota na mke wystarcza nieco ponad 7k dmg :)

Najbardziej boli notorycznie padające działo (chociaż w sumie i tak lepiej działo niż amunicja :)

Po pierwszych kilkunastu bitwach byłem wniebowzięty, ponad 3k średniego dmg, na żadnym czołgu nie miałem nigdy więcej. 
Cóż później trzeba było jechać w delegację, normalnie działające internety się skończyły a obrażenia spadły dramatycznie...

Przyjemniejszy w obsłudze od T30. Zupełnie inny zresztą 

Jednak co celna lufa to celna. Zobaczymy jak to będzie wyglądać z następcą.
Jak na razie mam wrażenie, że spokojnie mógłbym mieć tier wyżej to samo działo (plus szybszy reload i szybsze podwozie i był by best TD ever ;-)

Wózek jest bardzo ekonomiczny, nie grałem na milce. Nie wydała mi się konieczna z załogą w połowie 5 perka :)

Penetracji wystarcza na praktycznie wszystko co się rusza. Pocisków premium jeśli już używałem to bardziej na zasadzie overkill'a w jakiś pachnących dramatyzmem końcówkach bitew niż z powodu rzeczywistego braku penetracji.

Jak by się ktoś zastanawiał to ja tą IX polecam :)

Edited by BloodyMazzi, 19 November 2016 - 10:48 PM.

kbrs #257 Posted 09 January 2017 - 12:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT

Przeszedlem borsuka, wspaniałego borsuka który jest na razie moim ulubionym tedekiem 8 poziomu. Swietne camo, armata na swoj tier, obrotowa wieza - rozegralem pare gier na waflu iv i na razie jest tragedia. Brakuje mi jedynie topowego działa, na razie gram na stocku z borsuka które no najgorsze nie jest, ale na dychach troche juz brakuje czasem peny jak sie chce przyfanzolic w cos bardziej opancerzonego. Jezdzi troche zwawiej od poprzednika, ale elewacja dziala mnie niemilosiernie denerwuje. Z przodu zero depresji, z tylu wiecej (ktos wie ile dokladnie?) ale znowu nie mozemy za bardzo podniesc dziala. W borsuku mi to specjalnie nie przeszkadzało ale on tez był niższy. Tutaj wszedzie trzeba podjezdzac tyłem, do tego camo już nie jest takie dobre ciagle sie swiece po strzale. Niby dwa takie podobne czołgi, niby ten wafel jest ciutke lepszy niz borsuk, ale nie mozemy sie polubic poki co. 

Swego czasu jeszcze na testowym ogrywalem dosc sporo borsuka jak go nie mialem i jego nastepcow (iv, wtf'a i grilla), jak Grillem bylem oczarowany tak do czworki jakos nigdy nie moglem sie przekonac. Mam nadzieje ze na 'zwyklym' serwerze bedzie lepiej.

kbrs #258 Posted 13 January 2017 - 04:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
Ten czołg to świetne działo przyczepione do gówna. Dobra celnosc, żwawe przeładowanie, dobry dmg i pena, przyczepione do blaszanej kukły widocznej zewsząd, będacej magnesem na wszystkie haeki, z wyjątkowo gówniana elewacja i przeciętna mobilnościa. Podjedz tyłem - szansa ze cos ustrzelil, szansa na dostanie ammoracka + duza szansa na padniety silnik/działo. podjedz przodem - w nic nie strzelisz bo depresji nie ma, duza szansa na padniety silnik/dzialo i do tego uciec cięzko. Dla mnie syf straszny, taki St. Emil 2 tiery wyzej. 

Barbarossa_APCR #259 Posted 13 January 2017 - 08:52 PM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View Postkbrs, on 13 January 2017 - 04:47 PM, said:

Ten czołg to świetne działo przyczepione do gówna. Dobra celnosc, żwawe przeładowanie, dobry dmg i pena, przyczepione do blaszanej kukły widocznej zewsząd, będacej magnesem na wszystkie haeki, z wyjątkowo gówniana elewacja i przeciętna mobilnościa. Podjedz tyłem - szansa ze cos ustrzelil, szansa na dostanie ammoracka + duza szansa na padniety silnik/działo. podjedz przodem - w nic nie strzelisz bo depresji nie ma, duza szansa na padniety silnik/dzialo i do tego uciec cięzko. Dla mnie syf straszny, taki St. Emil 2 tiery wyzej. 

Pojazd ma bardzo dobre maskowanie. Wyjątkowo gówniana elewacja? Ma 45 stopni elewacji działa, co jest chyba najwyższą wartością (chyba tylko arty mają więcej).

Mi się nim grało bardzo przyjemnie, oczywiście z topowym 128mm, bo to chyba jedyne rozsądne działo dla tego TD.

klosiu_1 #260 Posted 13 January 2017 - 09:55 PM

Major General

• Player
  • 49269 battles
  • 5,166
  • [_CHS_] _CHS_
Mnie się nim grało znacznie lepiej niż borsukiem, który cierpiał raz przez znacznie gorszą mobilność, dwa przez działo walące kalafiory jak złe, a trzy przez centralnie umieszczoną wieżę, więc jakby się nie wyjechało to trzeba było się mocno odsłonić. Wafel żadnej z tych wad nie ma, nawet w mieście da się swoje ugrać, zresztą oba asy na tym czołgu zrobiłem na mapkach miejskich w full kontakcie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users