Jump to content

Waffenträger auf Panzer IV

• Please log in to reply
286 replies to this topic

SirBushman #261 Posted 13 January 2017 - 10:47 PM

Lieutenant General

• Player
  • 50188 battles
  • 7,008
  • [-YUP-] -YUP-

Mój ulubiony TD nie premium.

Nie lubić go można tylko nie ogarniając. 

W porównaniu z nim Rhm. Borsig WT jest po prostu słaby. 

Reserved99 #262 Posted 14 January 2017 - 11:35 AM

Lieutenant

• Player
  • 25380 battles
  • 1,993

View Postspidster135, on 13 January 2017 - 08:52 PM, said:

Ma 45 stopni elewacji działa, co jest chyba najwyższą wartością (chyba tylko arty mają więcej).

http://tanks.gg/wot/tank/pzsfl-ivc

90* :D Więcej niż jakakolwiek arta.

kbrs #263 Posted 14 January 2017 - 11:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
Nie wazne ile ma stopni, wazne ze z przodu moge dzialo podniesc ale juz go nie opuszcze, a z tylu na odwrot, mi to bardzo mocno przeszkadza. 

Barbarossa_APCR #264 Posted 14 January 2017 - 02:46 PM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View PostReserved99, on 14 January 2017 - 11:35 AM, said:

http://tanks.gg/wot/tank/pzsfl-ivc

90* :D Więcej niż jakakolwiek arta.

WTF :amazed: Co oni z tym ku*wa robili, ten Pzsfl-IVc to służył jako kątomierz podczas budowania bunkrów?  

View Postkbrs, on 14 January 2017 - 11:51 AM, said:

Nie wazne ile ma stopni, wazne ze z przodu moge dzialo podniesc ale juz go nie opuszcze, a z tylu na odwrot, mi to bardzo mocno przeszkadza. 

No to skoro o tym wiesz to wykorzystuj na swoją korzyść... Poza tym jak najedziesz tyłem na przeszkodę to przód idzie w dół dzięki czemu masz lepszą depresję względem podłoża, a jednocześnie dzięki 45* elewacji możesz nadal strzelać w poziomie tak samo i nawet do góry... Trza myśleć i z wad robić zalety ;]

klosiu_1 #265 Posted 14 January 2017 - 03:01 PM

Major General

• Player
  • 49269 battles
  • 5,166
  • [_CHS_] _CHS_

View Postspidster135, on 14 January 2017 - 02:46 PM, said:

WTF :amazed: Co oni z tym ku*wa robili, ten Pzsfl-IVc to służył jako kątomierz podczas budowania bunkrów?  

To jest mobilne działo plot a nie ppanc. Zresztą on mi się bardzo nie podoba, bo powinien mieć porozkładaną tą wannę do strzelania. Podejrzewam że dopiero wtedy dawało się na nim sensownie prowadzić ogień :).

kbrs #266 Posted 14 January 2017 - 07:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT

View Postspidster135, on 14 January 2017 - 02:46 PM, said:

No to skoro o tym wiesz to wykorzystuj na swoją korzyść... Poza tym jak najedziesz tyłem na przeszkodę to przód idzie w dół dzięki czemu masz lepszą depresję względem podłoża, a jednocześnie dzięki 45* elewacji możesz nadal strzelać w poziomie tak samo i nawet do góry... Trza myśleć i z wad robić zalety ;]

No pewnie, tylko wez potem ucieknij z takiej pozycji + z reguły w taki sposob zaden krzak cie nie zasloni. Najlepsze wyjscie to podjezdzanie wszedzie tyłem, co jest znowu wybitnie wolne. 

Barbarossa_APCR #267 Posted 14 January 2017 - 08:51 PM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View Postkbrs, on 14 January 2017 - 07:15 PM, said:

No pewnie, tylko wez potem ucieknij z takiej pozycji + z reguły w taki sposob zaden krzak cie nie zasloni. Najlepsze wyjscie to podjezdzanie wszedzie tyłem, co jest znowu wybitnie wolne. 

W takim razie nie pisz że czołg zły, po prostu Tobie się nie podoba :P

ZmecholZmechanizowany #268 Posted 15 January 2017 - 12:34 AM

Brigadier

• Player
  • 34149 battles
  • 4,286

Też ten pojazd mi nie leżał. Początkowe działo z borsuka to była kpina, całkowicie inne działo niż na borsuku, topowe to było eksterminacyjne ale nie dla przeciwnika, 

tylko dla kreta który postanowił sobie wykopać kopiec przed pojazdem przeciwnika. Ilość epickich strzałów w glebę co miałem na tym pojeździe nie zliczę, powinni nawet takie specjalne medale zrobić, medal farmera za dobre zaoranie pola. 

Nawet nie mam odwagi by spojrzeć na staty nim go skończyłem, bo zapewne nie są lepsze od średnio napisanego bota, żałosne.

Pozdro

Barbarossa_APCR #269 Posted 15 January 2017 - 12:44 AM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View PostZmecholZmechanizowany, on 15 January 2017 - 12:34 AM, said:

Też ten pojazd mi nie leżał. Początkowe działo z borsuka to była kpina, całkowicie inne działo niż na borsuku, topowe to było eksterminacyjne ale nie dla przeciwnika, 

tylko dla kreta który postanowił sobie wykopać kopiec przed pojazdem przeciwnika. Ilość epickich strzałów w glebę co miałem na tym pojeździe nie zliczę, powinni nawet takie specjalne medale zrobić, medal farmera za dobre zaoranie pola. 

Nawet nie mam odwagi by spojrzeć na staty nim go skończyłem, bo zapewne nie są lepsze od średnio napisanego bota, żałosne.

Pozdro

Grałeś na topowej 152 czy topowej 128? Bo jak dla mnie ta topowa 128 to zaraz bo dziale z Grilla druga najprzyjemniejsza armata jaką grałem w tej grze :P

ZmecholZmechanizowany #270 Posted 15 January 2017 - 12:54 AM

Brigadier

• Player
  • 34149 battles
  • 4,286

View Postspidster135, on 15 January 2017 - 12:44 AM, said:

Grałeś na topowej 152 czy topowej 128? Bo jak dla mnie ta topowa 128 to zaraz bo dziale z Grilla druga najprzyjemniejsza armata jaką grałem w tej grze :P

Oczywiście że na 128, pojazd po prostu nie był mi chyba pisany, tak to już bywa. Ja wiem że inni nim kroją wyniki bardzo dobre, ja nie potrafiłem, może też z tego powodu że zapomniałem jak się  kampi. 

Zresztą podobnie mam na Grillu, tam chyba z 30 czy 40 bitewek dopiero zagranych a też mi nie idzie, ta sama przypadłość. Muszę się na nowo poduczyć jak tymi pojazdami grać, bo póki co jestem osłabieniem dla teamu. Nie będę zwalał na innych, ja ponoszę tutaj winę ;).

Pozdro

Barbarossa_APCR #271 Posted 15 January 2017 - 01:08 AM

Brigadier

• Player
  • 16994 battles
  • 4,380

View PostZmecholZmechanizowany, on 15 January 2017 - 12:54 AM, said:

Oczywiście że na 128, pojazd po prostu nie był mi chyba pisany, tak to już bywa. Ja wiem że inni nim kroją wyniki bardzo dobre, ja nie potrafiłem, może też z tego powodu że zapomniałem jak się  kampi. 

Zresztą podobnie mam na Grillu, tam chyba z 30 czy 40 bitewek dopiero zagranych a też mi nie idzie, ta sama przypadłość. Muszę się na nowo poduczyć jak tymi pojazdami grać, bo póki co jestem osłabieniem dla teamu. Nie będę zwalał na innych, ja ponoszę tutaj winę ;).

Pozdro

No Grillek to już inna bajka, można jak medem trochę polatać :P 

PS. Tamten avatar był lepszy ;]

kbrs #272 Posted 15 January 2017 - 01:35 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT

Pisalem ze to cudowne dzialo doczepione do kupy, nie ze ogolnie pojazd jest slaby :>

zaczalem go powoli kminic co i jak, nawet bitwy z powyzej 5k dmg sie znalazly, tak czy siak ciezko sie odzyczaic od borsuka gdzie wlasciwie wszystko poza mulowatoscia mi pasowalo, tutaj chociazby dpm i szybki reload ponizej 10 s z zaloga z bia i dosylaczem robi swoje. oczywiscie gram na dziale 276 peny i 560 dmg, wiekszej lufki nawet nie tykam bo obstawiam ze tak jak na borsuku mi nie bedzie pasowac, tedek musi miec dobra pene i to jest imo podstawa do grania z krzaka. 

kbrs #273 Posted 15 January 2017 - 10:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
Ok, jednak poczatkowa zlosc byla troche bezpodstawna, wlasnie wpadla pierwsza oznaka biegłości. Mysle ze go rozgryzlem, wlasciwie wszystkie czolgi ktorymi gram, ktore lubie i te ktore mi sprawiaja duzo frajdy mialy dobre/bardzo dobre opuszczanie działa i uwielbialem gorzyste tereny, hulldown itd. Tutaj tego nie ma i lepiej spisuje sie na plaskim, w miastach gdzie mozna wykorzystac jego szybkie przeladowanie i obrotowa wieże. Podjazdy gdziekolwiek draznia, jak podjade przodem to musze miec "dziób" skierowany w doł = ciezko uciec, jak tyłem to znowu trwa to dłuuuugo, ale jakoś idzie to znieść jak się siedzi dalekooczywiscie nie bedac wyspotowanym. 

gladziu #274 Posted 17 January 2017 - 11:04 PM

Private

• Player
  • 22641 battles
  • 7
  • [3PK] 3PK

View Postkbrs, on 15 January 2017 - 09:49 PM, said:

Podjazdy gdziekolwiek draznia, jak podjade przodem to musze miec "dziób" skierowany w doł = ciezko uciec, jak tyłem to znowu trwa to dłuuuugo, ale jakoś idzie to znieść jak się siedzi dalekooczywiscie nie bedac wyspotowanym. 

Po tragicznych bitwach znalazłem w końcu metodę pozwalającą na normalne strzelanie. Dojeżdżasz do góreczki z krzakami, obracasz się jeszcze przed górką (czyli dla wroga za) dupą - jeszcze cię nie widzą, a dojechałeś w miarę szybko. Obrót, wjazd lekko tyłem z wykorzystaniem mega depresji działa. Strzelasz, jak się przypadkiem zapali żarówa to od razu "W" i jesteś szybko za górką żeby przeładować. Do kampy z drugiej-trzeciej linii na zarośniętych i pofalowanych mapach działa dobrze. Nie umiem za to grać nim w mieście, sidescrap nic tu nie daje, bo w tą blachę od razu wszystko włazi, a zakamuflować się nie da.

SirBushman #275 Posted 19 January 2017 - 02:36 PM

Lieutenant General

• Player
  • 50188 battles
  • 7,008
  • [-YUP-] -YUP-
Podobna taktyka, wystawiasz sie tylem, tylko żeby oddać strzał i natychmiast chowasz. Kilka razy wyjechałem i objeżdżałem HT dookoła ładując pestki w boki i tył z przyłożenia. Można nim grać bardzo agresywnie, widziałem kokosów, ktorzy grają nim tylko w pierwszej linii.

Liton #276 Posted 21 January 2017 - 02:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14763 battles
  • 614

W 1 linii ma się nim tylko 2 możliwości - wykręcić epicką bitwę, albo pada się jak szmata po pierwszych dwóch HE'kach. 

Pojazd potężny, ale dużo bardziej wymagający w grze, głównie z racji na MM, niż poprzednik. Mówiąc prościej - łatwiej się Borsigiem schować w krzaczorach przed VI poziomem, niż tym WT przed X tierem i lightami VIII poziomu.  

kbrs #277 Posted 23 January 2017 - 04:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
Spoiler
Spoiler
Spoiler

chyba moj rekord ever dmg, prawie 6,8 k dmg, do tego comet padl na strzal od ammoracka, chwile pozniej wuzeta po dwoch strzalach to samo, very nice.

Trelson #278 Posted 01 February 2017 - 09:33 PM

Sergeant

• Player
  • 28217 battles
  • 251

Dzisiaj go sprzedałem. Trochę mi smutno i nie smutno zarazem. Ostatnimi czasy tragicznie mi się nim grało. Z przyjemnie celnego stał się rozrzutnikiem. A "pałkę" przegięła dzisiejsza bitwa. Mapa - Zatoka rybacka. Losowanie w topce, po trzy IX na team - pestka dla tego TD. Strzelam do M103. Celuję w pięknie wystawioną dolną płytę - dwa pociski zniosło na górną, a trzeci wrył się w glebę. No nic, zaciskam zęby i próbuję dalej. Obijam jakieś nędzne VII kv3 i t29, po czym znów wracam do na nowo wyspotowanego M103. Dwa pudła pod rząd, po czym trzeci strzał tylko detrack. Zaczynam sie irytować coraz bardziej. Rozwalam na dwa strzały amx1390, który ośmielił się mnie wyspotować, bo nikt z teamu nie był łaskaw go rozwalić, ani sie nawet nim zainteresować. W międzyczasie ów M103 podjeżdża blisko. Zmykam za latarnię i zjeżdżam w dół, chcąc strzelić w podwozie jak M103 będzie jechał. Odległość ciut ponad 132 metry. I tak macie rację. Mimo krzyżyka celownika na środku pojazdu i kilku kropek kółka celownika na ziemi pod pojazdem, pocisk zarył w glebę. Pojazd został sprzedany, bo już nie mogłem znieść tych kalafiorów. 

Od kilku dni mam tragiczne serie celności na moich niemieckich tankach. Na każdym jednym RNG serwuje mi niesamowicie traumatyczne serie. Armata w Leopardzie 1 też mnie dziś trollowała. Wprawdzie Grille 15 oszczędził mi horroru z wczoraj, ale za to Lowe strzelał jakby miał krzywą lufę. Nie rozumiem tego, przecież po 21k bitwach i setek bitew na każdym pojeździe wiem do cholery jak nimi strzelać. 

Ale przecież wszystko w tej grze jest zbalansowane, sprawiedliwe i zupełnie przypadkowo losowe. 

Rh2kk #279 Posted 03 February 2017 - 03:23 PM

Sergeant

• Player
  • 47693 battles
  • 244

View PostTrelson, on 01 February 2017 - 09:33 PM, 

Od kilku dni mam tragiczne serie celności na moich niemieckich tankach.

Taki dzień po prostu. Ja tak samo miałem przewczoraj na Grille. Niby jeszcze lepsze działo ale tak samo bywa irytujące. Robię 15 misje  na t55 czyli 6k dmg i 3 fragi bo nie gram artami i nawet jakoś niezłe się grało wcześniej i misja już zrobiona 2 razy tyle ze jeszcze potrzebuje to wyróżnienie. No i przyszła środa i jakby ktos zamienił lufę. Pierwsza bitwa 4 niby pewne strzały i żaden nie trafiony, próbuje trochę gonić wynik ale kończy się podwójnym detrakiem i garażem z 0 na liczniku. Kolejna dwa strzały wchodzą z pewnych 5. Następna żeby podkręcić osiągi zdjęta gaśnica i założone racje a w efekcie detrack, pożar i garaż w 3 minucie bez celnego strzału. Potem coś trochę lepszego z 3000 g i powrót do bitew z 0-1500 a do tego wq... coraz większy. Odpuściłem po jakichś 20  bitwach i zjeździe średniego dmg o ponad 100. 

A po dniu przerwy znów jest OK. Wczoraj średnia pow. 3000 pomimo one shota od arty. 

Mysle ze  to głównie jednak kwestia psychiki. Jak grasz na luzie to nie zrywasz przedwcześnie strzału żeby wreszcie trafić, nie strzelasz snap shotów grając niszczycielem i celujesz optymalniej nawet chwile dłużej  po zwężeniu celownika do minimum... i wtedy wchodzi:) 

Leonaki21 #280 Posted 28 February 2017 - 10:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15052 battles
  • 80
  • [DI_T] DI_T
12,8 cm czy 15 cm czym się lepiej gra ? którą lufę polecacie ?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users