Jump to content

Oferty na rzecz fundacji charytatywnej w sklepie z podarunkami

• This topic is locked This topic is locked
138 replies to this topic

Scorpion_PL #21 Posted 19 September 2013 - 04:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23974 battles
  • 93
Serb "25% wpływów z tych zestawów zostanie przekazanych fundacji War Child" a reszta zostanie przekazana na dom mojego dziecka.

Pietro3157 #22 Posted 19 September 2013 - 04:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25357 battles
  • 779
  • [BSKID] BSKID
4500 golda + 4 500 000 kredytów za 49 euro? Chyba was coś boli. Za 20 euro mam 5500 golda...

grahoo87 #23 Posted 19 September 2013 - 04:53 PM

Sergeant

• Player
  • 10685 battles
  • 243

View PostPietro3157, on 19 September 2013 - 04:48 PM, said:

4500 golda + 4 500 000 kredytów za 49 euro? Chyba was coś boli. Za 20 euro mam 5500 golda...
zacytuję:
how terrible  :trollface:

Edited by grahoo87, 19 September 2013 - 04:59 PM.

Asgarot #24 Posted 19 September 2013 - 05:07 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 22306 battles
  • 297
  • [XCOM-] XCOM-
zestawy tak opłacalne że szkoda gadać... naprawdę zwolnijcie ludzi od PR ... taka akcja zamiast wyjść na plus budzi tylko niesmak kojażąc się z chamskim naciąganiem. lubie tą grę dlatego życzliwie radzę. chętnie sięgam do portfela ale nie kiedy ktoś chce ze mnie zrobić wała.

EragonMS #25 Posted 19 September 2013 - 05:21 PM

Private

• Player
  • 6403 battles
  • 8
Hyh... jak tak piszecie co czytam to lepiej prześlijcie całe te ok. 100 euro. A co do oferty to sporo racji macie więc bądźcie czujni :hiding:

Pan_Od_Kappy #26 Posted 19 September 2013 - 05:21 PM

Corporal

• Player
  • 11000 battles
  • 115
  • [SOFE] SOFE
WG coś wam się pojebało. Fakt to jest szczytny cel i z chęcią bym kupił któryś z tych zestawów ale po 1. 75% dla fundacji 2. 100euro? za 150-200zł max 3.Nie takie cienkie zestawy (prócz tetracha ale... w zestawie za 100 euraków...) To tylko moje zdanie i większość może się z tym nie zgadzać ale to forum i od tego jest właśnie żeby każdy mógł napisać swoją opinie.

Chris_Bu #27 Posted 19 September 2013 - 05:25 PM

Private

• Player
  • 32118 battles
  • 17
  • [CZAD] CZAD
Są dwie opcje:

1. Kupić czołg za 200 zł z czego 75% dostanie nasze kochane WG. Należy im się za to jak o nas dbają. Podchodzą do nas klientów z szacunkiem, słuchają naszych opinii, równo traktują, uczą prawdziwej historii, i tak dalej...
2. Przekazać 100 czy 200 zł bezpośrednio na jakąś akcję charytatywną i zamiast wirtualnego czołgu, kilku pikseli na monitorze, mieć prawdziwą satysfakcje i wspomóc potrzebujących 2 czy 4 razy bardziej niż w opcji pierwszej.

montana987 #28 Posted 19 September 2013 - 05:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4744 battles
  • 381
Biorąc pod uwagę fakt, że w takim Humble Bundle, zwłaszcza tych większych akcjach typu Origin, za dowolną kwotę można nabyć mnóstwo dobrych gier(i tu prywatnie uważam, że wiele z nich jest lepszych niż WoT) i że każdy kupujący może rozdzielić pieniądze dowolnie pomiędzy producentów i akcje charytatywne, to te Wasze 25% wygląda naprawdę śmiesznie. Jest to raczej akcja mająca na celu poprawienie okropnego wizerunku firmy, niż niesienie pomocy komukolwiek. W czasie, kiedy ponowne zdobycie nagrody Golden Joystick wisi na włosku, taki pijar się przyda, nie? Przecież będziecie się mogli pochwalić, że działacie charytatywnie. Do tego dołoży się jakieś zdjęcie nieszczęśliwego dziecka, które ściska SerB i wszystko będzie pięknie. A że to ściema i że nie zbierzecie nawet marnego procenta z tego co zbierają na HB? To nic, bo 75% i tak trafi do WG. Gratuluje pomysłu!

Edited by montana987, 19 September 2013 - 05:30 PM.

beluulampelu #29 Posted 19 September 2013 - 05:42 PM

Corporal

• Player
  • 12030 battles
  • 161
Dość nietrafione  podejście do problemu. Czuje niesmak . Akcja charytatywna byłaby gdybyście odwrócili proporcje. A tak to wygląda Żenująco
, przykro mi bo tytuł posta nastawił mnie troszkę inaczej.  Gdyby było  25% Wg reszta pomoc to tak, wtedy na pewno poleciałoby 19 ojro z mojego konta .

Edited by beluulampelu, 19 September 2013 - 05:45 PM.

0Beta #30 Posted 19 September 2013 - 05:45 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 369 battles
  • 1,362
Żenująco wyglądają wasze posty. Za pewne NIGDY NIKT Z WAS nie przesłał ŻADNEJ FUNDACJI choćby grosza. NIGDY. Skoro jesteście tak zażenowani akcją WG i tylko tymi "25%" to czemu nie wyślecie pieniędzy bezpośrednio do fundacji? Link jest na dole ogłoszenia. To nic nie boli, WG nic nie zyska, a wy będziecie mieli czyste sumienie. I tak pewnie większość z was tego nie zrobi i chętnie powiem wam dlaczego - bo chcecie coś przy tym ugrać, a to stawia was na równi z WG.

montana987 #31 Posted 19 September 2013 - 05:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4744 battles
  • 381

View Post0Beta, on 19 September 2013 - 05:45 PM, said:

Żenująco wyglądają wasze posty. Za pewne NIGDY NIKT Z WAS nie przesłał ŻADNEJ FUNDACJI choćby grosza. NIGDY. Skoro jesteście tak zażenowani akcją WG i tylko tymi "25%" to czemu nie wyślecie pieniędzy bezpośrednio do fundacji? Link jest na dole ogłoszenia. To nic nie boli, WG nic nie zyska, a wy będziecie mieli czyste sumienie. I tak pewnie większość z was tego nie zrobi i chętnie powiem wam dlaczego - bo chcecie coś przy tym ugrać, a to stawia was na równi z WG.
Masz rację. Różnica jest tylko taka, że nikt się z tym nie kryje. Jak ktoś chce pomóc, to pomaga, jak nie, to nie. WG natomiast, pod całą tą otoczką pomocy biednym i nieszczęśliwym, nie tylko zarobi kasę, ale i zyska rozgłos. To jest akcja pijarowa, a nie charytatywna.

Edited by montana987, 19 September 2013 - 05:51 PM.

0Beta #32 Posted 19 September 2013 - 05:52 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 369 battles
  • 1,362
Nawet jeśli, to co? Lepiej by było, gdyby WG zlało sprawę i nie ZROBIŁO NIC? Próbujecie powiedzieć, że reputacja firmy jaką jest WG powinna być ważniejsza dla nas niż chęć pomocy? To się nie trzyma kupy. Chcemy pomóc - pomóżmy. Ciesze się, że choć część - i to spora - graczy dziś dowiedziała się o tej fundacji i wspomogła ją, choćby częścią tych zysków WG. Bo to zawsze więcej niż nic, i gdyby nie oni - za pewne dziś konto fundacji wyglądałoby tak jak wczoraj.

RdzawyRycerz #33 Posted 19 September 2013 - 05:59 PM

Corporal

• Player
  • 24494 battles
  • 111

View Post0Beta, on 19 September 2013 - 05:52 PM, said:

Nawet jeśli, to co? Lepiej by było, gdyby WG zlało sprawę i nie ZROBIŁO NIC? Próbujecie powiedzieć, że reputacja firmy jaką jest WG powinna być ważniejsza dla nas niż chęć pomocy? To się nie trzyma kupy. Chcemy pomóc - pomóżmy. Ciesze się, że choć część - i to spora - graczy dziś dowiedziała się o tej fundacji i wspomogła ją, choćby częścią tych zysków WG. Bo to zawsze więcej niż nic, i gdyby nie oni - za pewne dziś konto fundacji wyglądałoby tak jak wczoraj.
Tylko że wiesz gdyby WG naprawdę chciało pomóc im to przygotowało by jakieś inne paczki (bądźmy szczerzy te są naprawdę marne i nieopłacalne) nawet jakieś małe po 20zł i dało z nich 75% dla fundacji przez tydzień. Jak mówili inni sprzedają oni towar w 100% wirtualny i to nie taki jak np. całe gry jak humblebundle co nie skazuje ich na jakieś wielkie koszta i masę pracy. A w obecnej formie widać że to kolejny etap budowania sobie PR na golden joystick po tym jak większość community wypieło się na nich za takie traktowanie jak do tej pory.

Pietro3157 #34 Posted 19 September 2013 - 06:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25357 battles
  • 779
  • [BSKID] BSKID

View Post0Beta, on 19 September 2013 - 05:45 PM, said:

Za pewne NIGDY NIKT Z WAS nie przesłał ŻADNEJ FUNDACJI choćby grosza. NIGDY.

Tego akurat nie wiesz...

A dlaczego miałbym kupować paczkę na której jestem stratny?

montana987 #35 Posted 19 September 2013 - 06:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4744 battles
  • 381

WG przez ostatnie trzy lata, bo wtedy powstał WoT i zrobiło się o nich głośno, nie robiło w kierunku pomocy innym nic, a jestem przekonany, że nie tylko przez ostatnie trzy, a od początku istnienia firmy. Dlaczego więc pomysł pojawił się teraz? Bo na szybko próbują załatać nadszarpniętą reputację, żeby mieć szansę na nagrodę. Idźmy dalej. Na stronie głównej masz linka do artykułu, w którym wielkimi literami zostało napisane "Oferty na rzecz fundacji charytatywnej War Child w sklepie z podarunkami", a poniżej wspomniane że zaledwie 25% zysków zostanie przekazanych. Według Ciebie to jest ok? Ja myślę, że nie i nazwę to obłudą.
A teraz zobacz na podany przeze mnie przykład HB. Całkiem niedawno mogłeś pakiet kupić świetnych gier od EA już za dolara i nie przekazać im z tego nawet centa, a mimo to wszyscy na tym zyskali. EA reputację, klienci gry, a akcje charytatywne pieniądze. Można? Można.

Edited by montana987, 19 September 2013 - 06:06 PM.

0Beta #36 Posted 19 September 2013 - 06:07 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 369 battles
  • 1,362

View PostPietro3157, on 19 September 2013 - 06:02 PM, said:

A dlaczego miałbym kupować paczkę na której jestem stratny?

Weź się palnij w łeb. Wspierając fundację też jesteś stratny, bo nie zyskujesz nic.

@up

Gram od 3 lat, i jeśli Ciebie obchodzi reputacja firmy, którą i tak każdy zna - spoko. Mnie to nie rusza, bo chcę tylko pomóc. Nie to co Wy, tak, Wy wszyscy, którzy marudzicie na jakiekolwiek paczki, których jak powtórzę - nigdy byście nie kupili, a tym bardziej nigdy byście nie wsparli fundacji.

Mirek_ON #37 Posted 19 September 2013 - 06:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 51295 battles
  • 333
  • [IN-NI] IN-NI
zaznaczam że to my dajemy pieniądze a nie WG które to przekaże ze swojej jałmużny 25% na te cele. właściwie to jeszcze więcej na tym zarobią bo jak sprzedadzą  normalnie założoną wartość złota to dzięki tej akcji mogą mieć 70% więcej  tej założonej wartości, czyli dodatkowo zarobią nawet po odjęciu tych 25%, no i uzyskają jeszcze rozgłos w mediach. świetny chwyt marketingowy. akcja charytatywna to całkowite wyzbycie się zysków, lepiej jeśli komuś zależy na pomocy to aby przelał pieniądze bezpośrednio na konto wybranej organizacji.

RdzawyRycerz #38 Posted 19 September 2013 - 06:17 PM

Corporal

• Player
  • 24494 battles
  • 111

View Post0Beta, on 19 September 2013 - 06:07 PM, said:

Weź się palnij w łeb. Wspierając fundację też jesteś stratny, bo nie zyskujesz nic.
Tylko na obecną chwilę naprawdę lepiej jest po prostu przekazać tą równowartość tych 25% fundacji. Poza tym tak o tym mówisz a sama jej wyślesz?

@up

Gram od 3 lat, i jeśli Ciebie obchodzi reputacja firmy, którą i tak każdy zna - spoko. Mnie to nie rusza, bo chcę tylko pomóc. Nie to co Wy, tak, Wy wszyscy, którzy marudzicie na jakiekolwiek paczki, których jak powtórzę - nigdy byście nie kupili, a tym bardziej nigdy byście nie wsparli fundacji.
Do tego np. na angielskim forum jest masa pomysłów jak można by dużo lepiej pomóc przez sklep WG. Np. specjalne oznaczenia i inskrypcje fundacji z których 100% idzie dla nich czy mniejsze tańsze paczki za 10 czy 20zł z większym % dla fundacji. A co do wspierania to odsyłam do pytania wyżej.

montana987 #39 Posted 19 September 2013 - 06:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4744 battles
  • 381

[...]
A gdzie ja napisałem, że mnie obchodzi ich reputacja? Ja tylko analizuję sytuację i wyciągam wnioski. A reputacja WG powinna obchodzić głównie WG właśnie, bo to oni muszą pozyskiwać i starać się utrzymać klientów.
I ponownie przytoczę Ci przykład z HB. Mimo, że tam minimum wynosi 1$, to średnia zazwyczaj jest ponad cztery razy wyższa, bo ludzie uważają, że warto, więc i fundacje zyskują. Tutaj nie chodzi wyłącznie o altruizm. I przestań narzekać, że ludzie nie pomagają, bo to bzdura. W Polsce co roku wiele kasy zbiera WOŚP, ludzie przekazują co roku 1% podatku, a i choćby Fundacja Anny Dymnej niesie wiele pomocy, a takie przykłady można by mnożyć, więc przestań bredzić. A to, że gracze nie znają tej konkretnej fundacji, bo problem ofiar wojny praktycznie u nas nie występuje, nie znaczy, że nie pomagają.

Edited by montana987, 19 September 2013 - 06:22 PM.

Floodom #40 Posted 19 September 2013 - 06:27 PM

Sergeant

• Player
  • 31882 battles
  • 220
  • [ZBIRY] ZBIRY
Mam wrażenie że wiele osób psioczy na tą akcję WG bo daje tylko 25% na cele charytatywne, a nie widzi tego że prócz tego zrobili im DARMOWĄ reklamę, która trafia do dużej liczby osób (zapewne 90% osób grających w tę grę, w tym ja o tejże fundacji nie wiedziało).
Należy pamiętać co tutaj traktujecie jako dodatek, bo mam wrażenie, że wiele osób chciałoby kupić sobie zestaw i później zasłaniać swój zakup tym że wspierał fundację.
Myślę też że sporo osób nie wie (albo nie chce wiedzieć) że nie musi kupować zestawu aby wspomagać tę akcję.

Edited by Floodom, 19 September 2013 - 06:27 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users