Jump to content

Oferty na rzecz fundacji charytatywnej w sklepie z podarunkami

• This topic is locked This topic is locked
138 replies to this topic

Sadzior #61 Posted 20 September 2013 - 04:03 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 42444 battles
  • 263

View PostMagicznyCyborg, on 19 September 2013 - 10:07 PM, said:

Jeżeli WG naprawdę by zależało na zrobieniu akcji charytatywnej z prawdziwego zdarzenia to po pierwsze daliby o wiele większy procent, po drugie daliby oferty tańsze niż są normalnie w grze. Ile to zrobić tańsze zestawy z goldem bez śmiesznych kredytów? Daliby jakieś 1000 golda za 2-3 euro i ograniczenie 3 kupna na konto (jakby nie chcieli żeby grę zalała masa golda). Czy jakiś czołg, którego nie można kupić też w jakiejś promocyjnej cenie. Dałoby się to zrobić i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Poprawiłby się wizerunek firmy i ucieszyło graczy.
A tak to taka akcja wygląda dla mnie osobiście trochę kiepsko. Fajnie, że dla fundacji coś wpadnie, ale dla mnie to jest tak jakbym szedł koło bezdomnego i wrzucił mu 5zł mając w kieszeni 200. Mógłbym mu zafundować jedzenie na tydzień i bym od tego nie zbiedniał, ale wystarczy, że wrzucę przecież 5zł i mogę mówić, że pomogłem i jaki to szczytny cel.
Teoria spiskowa:
Wiadomo, że ludzie lubią pomagać i jak zobaczą, że mogą wspomóc fundację kupując taką paczkę (w innych rejonach świata to nie są jakieś wysokie ceny) to kupią, może nawet Ci co nie chcieli kupować golda, ani nic. I co wtedy? Za każdego z nich WG wciąga ładne 75% co za coś niematerialnego w grze to ogromna suma pieniędzy. WG ma potencjał, aby pomóc, ale nie oszukujmy się to jest firma nastawiona na wysokie zyski. Z resztą widać jak lubią pieniądze po obchodach 15-lecia.
Tak więc: Nice try WG, ale mi oczu nie zmydlicie.
Zgadzam sie ale to wyglada tak :
"zbieramy na jedzenie dla bezdomnego- zafunduj nam obiad - damy bezdomnemu bulke"
Jesli chodzi o czolg - dobry bylby t 72 , dzieci z Czeczenii dobrze je pamietaja

Edited by Sadzior, 20 September 2013 - 04:05 AM.

kacp3r #62 Posted 20 September 2013 - 06:29 AM

Corporal

• Player
  • 43095 battles
  • 120
  • [PSQD] PSQD
Ludzie... właśnie tak tak hejtując wszystkie działania WG udowadniacie pewnej osobie, że macie przysłowiowy ból dupy. Przez ostatni miesiąc/dwa udało Wam się zmienić polską sekcję forum, gdzie można było czegoś się dowiedzieć w jeden wielki burdel gdzie każdy musi po narzekać. Jak Wam nie podoba się polityka firmy to najlepszą formą protestu jest wyłącznie gry i ew. wyjść z rodziną do kina/pograć w coś innego (jest jeszcze masa dobrych gier). Pamiętajcie,  ze nikt Wam nie każe grać  i płacić za tą grę.   Jeżeli myślicie, że kasa za gifty jest kasą za zmianę samych cyferek, to się gruuubo mylicie... Pamiętajcie, że WG musi z czegoś utrzymać całą firmę i opłacić wszystkie eventy jakie organizuje, a że dużo ludzi płaci. Pamiętajcie,  że gramy na serwerze EU a nie PL, więc czysto ekonomicznie ceny są takie, jakie są. Jeżeli poprawicie sobie samopoczucie/ego dając mi minusy, proszę bardzo. Tylko potwierdzicie SerBowi, że Polacy mają ból dupy (co Was tak interesuje na co on kasę wydaje, w końcu to jego prywatna sprawa).

Gniady #63 Posted 20 September 2013 - 06:35 AM

Sergeant

• Player
  • 31649 battles
  • 278
  • [_BLS_] _BLS_

View Post0Beta, on 19 September 2013 - 05:45 PM, said:

Żenująco wyglądają wasze posty. Za pewne NIGDY NIKT Z WAS nie przesłał ŻADNEJ FUNDACJI choćby grosza. NIGDY. Skoro jesteście tak zażenowani akcją WG i tylko tymi "25%" to czemu nie wyślecie pieniędzy bezpośrednio do fundacji? Link jest na dole ogłoszenia. To nic nie boli, WG nic nie zyska, a wy będziecie mieli czyste sumienie. I tak pewnie większość z was tego nie zrobi i chętnie powiem wam dlaczego - bo chcecie coś przy tym ugrać, a to stawia was na równi z WG.

Rozumiem jak wg byłoby mała firmą i potrzebowała by tych 75 % zysków..
http://world-of-tank...sy-w-2012-roku/
Gold nic nie kosztuje to wirtualny przedmiot.

SerwaPL #64 Posted 20 September 2013 - 06:38 AM

Corporal

• Player
  • 5451 battles
  • 131
Kto by nie chcial 2 tierowego ruska tetrarcha  :trollface: Ale inicjatywa dobra :smile:

SerwaPL #65 Posted 20 September 2013 - 06:39 AM

Corporal

• Player
  • 5451 battles
  • 131

View PostSerwaPL, on 20 September 2013 - 06:38 AM, said:

Kto by nie chcial 2 tierowego ruska tetrarcha  :trollface: Ale inicjatywa dobra :smile:
A i kiedy beda mnie hejtowac gimbusy ze sie nie znam i mam slabe staty  :veryhappy:
A minusy ciekawe kiedy wleca  :playing:
Nie wiem ja tam lece do gimbasy  :trollface:

Edited by SerwaPL, 20 September 2013 - 06:44 AM.

MagicznyCyborg #66 Posted 20 September 2013 - 07:29 AM

Corporal

• Player
  • 11943 battles
  • 152

View Postkacp3r, on 20 September 2013 - 06:29 AM, said:

Ludzie... właśnie tak tak hejtując wszystkie działania WG udowadniacie pewnej osobie, że macie przysłowiowy ból dupy. Przez ostatni miesiąc/dwa udało Wam się zmienić polską sekcję forum, gdzie można było czegoś się dowiedzieć w jeden wielki burdel gdzie każdy musi po narzekać. Jak Wam nie podoba się polityka firmy to najlepszą formą protestu jest wyłącznie gry i ew. wyjść z rodziną do kina/pograć w coś innego (jest jeszcze masa dobrych gier). Pamiętajcie,  ze nikt Wam nie każe grać  i płacić za tą grę.   Jeżeli myślicie, że kasa za gifty jest kasą za zmianę samych cyferek, to się gruuubo mylicie... Pamiętajcie, że WG musi z czegoś utrzymać całą firmę i opłacić wszystkie eventy jakie organizuje, a że dużo ludzi płaci. Pamiętajcie,  że gramy na serwerze EU a nie PL, więc czysto ekonomicznie ceny są takie, jakie są. Jeżeli poprawicie sobie samopoczucie/ego dając mi minusy, proszę bardzo. Tylko potwierdzicie SerBowi, że Polacy mają ból dupy (co Was tak interesuje na co on kasę wydaje, w końcu to jego prywatna sprawa).

A czy ja "hejtuje" wszystkie działania firmy? Jeżeli coś mi się nie podoba to o tym piszę, a jak mi się podoba to też piszę. Uwierz mi firma ma z czego się utrzymać i jakby zrobili, że np. przez tydzień za kupione paczki (o których pisałem) dawali większość na fundację to by nie zbiednieli. Mi nigdy nie będzie się podobać jeżeli celem akcji charytatywnej będzie zarobek. Jeżeli tak to nie powinni tego w ogóle ogłaszać i byłoby dobrze, bo chyba nie potrzebują poklasku, że pomagają? A tak to starają się namówić akcją, aby ludzie kupili pakiety, które są nieopłacalne i kosztują dużo (raczej mało osób by je kupiło normalnie) , a większość dochodów biorą dla siebie. Jeżeli Tobie to się podoba to ok, ale u mnie osobiście takie coś nie przystoi. Polecam przeczytanie o wdowim groszu.

W dodatku tak Ci przeszkadza opinia o Polsce jakiegoś gościa, który nie ma za grosz kultury, więc dlatego mamy nie wyrażać tego co myślimy. Czyli co, mamy się zamknąć podkulić ogonki i nawet jak nam się coś nie podoba to grać i nic nie mówić, aby ktoś nie napisał, że mamy "ból dupy". Sorry, ale nie. Forum jest od tego, aby wyrażać swoje opinie i jak komuś akcja się nie podoba to ma prawo to wyrazić. I to nie jest "hejt" tylko krytyka pewnej polityki firmy.

kuba_2002 #67 Posted 20 September 2013 - 07:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 45441 battles
  • 77
Tytul strasznie mylący
"Oferty na rzecz fundacji charytatywnej War Child w sklepie z podarunkami" sugeruje ze cala kwota zostanie przekazana na rzecz fumdacji, a na tej inicjatywie WG chce tylko zarobic
25% na dzieci 75% dla chciwego WG - jak dla nie proporcje ie na miejscu !
juz chyba lepiej wlacic to bezposrednio na konto fundacji.

rool72 #68 Posted 20 September 2013 - 07:49 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15183 battles
  • 505
jakby chcieli faktycznie aby tutaj ludzie coś kupili oraz żeby te pieniądze ich szły na rzecz fundacji, to daliby lepsze oferty w sklepie, a tak to w dupe niech sobie te oferty wsadzą.

Armored_Angel_ #69 Posted 20 September 2013 - 09:40 AM

Corporal

• Player
  • 33884 battles
  • 187
Łyżka dziegciu beczkę miodu psuje.
Czyli trzeba pomóc poszkodowanym w wojnie z Czeczeńcami bo idzie glosowanko na Joystic,  za dildo idzie reklama, reklama
dzwignią handlu, za reklamą idą dotacje.
Jeszcze jedno, po pierwsze kto was z tego rozliczy,  po drugie czy ktoś ukrywajacy sie pod nazwą Community już wsparł fundację ze namawia do tego kroku innych?
To jest żałosna technika
Żenujące, że aż chce sie płakać jak to przez własną chciwość żerujecie na ludzkiej naiwności.

Jeśli panu Community kłóci sie ta robota z sumieniem, to lepiej żeby z niej zrezygował,

Edited by RadomirusPL, 20 September 2013 - 10:16 AM.

remiko1410 #70 Posted 20 September 2013 - 10:43 AM

Private

• Player
  • 11547 battles
  • 39
ile przez te lata od kiedy istnieje firma , wg przeznaczyła euro na fundacje na biedne dzieci itd ??? 1000000 e ? prosze o podanie sum i nazwy fundacji !?? chociaż lepiej pózno niż w cale !!!!!!

fIyingdemon #71 Posted 20 September 2013 - 11:32 AM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View Postkacp3r, on 20 September 2013 - 06:29 AM, said:

[...]Jeżeli myślicie, że kasa za gifty jest kasą za zmianę samych cyferek, to się gruuubo mylicie... Pamiętajcie, że WG musi z czegoś utrzymać całą firmę i opłacić wszystkie eventy jakie organizuje, a że dużo ludzi płaci. [...]

taaa... pisałem w jednym poście, a oczekiwanie na wyniki z miesiąca TD tylko to potwierdzają - WG zlewa pracę i jedzie na event... i to nie są moje słowa, tylko pracownika WG, może nie w tej formie, bo to brzmiało mniej więcej tak: byliśmy na gamescom i wszyscy byli tym pochłonięci i została nas garstka i nie miał tego kto robić... każdy jeden pracodawca, normalny pracodawca organizuje imprezę, po wykonaniu pracy... a na prawdę praca na eventach jest taka wyczerpująca... że urlop trzeba wziąć... ja bym wolał bez eventów, a żeby robili to co mają robić, czyli usunąć bugi z gry... jeżeli nie mam kasy, to nie sponsoruję programu historycznego na kanale klonie discovery... WG stusuje polityczne poprawianie wizerunku, czyli to co na przykład robił P...kot przy akcji z krzyżem... to co robi każdy polityk podczas powodzi - wozi dupę za nasze pieniądze na tereny zalane, zamiast te pieniądze przeznaczyć na przykład na paliwo dla pojazdów z pomocą humanitarną... po co? lepiej sobie PR poprawić w CV, no nie? poudawać, że się interesuję, poobiecywać itd.... pisałem kilka razy już na forum - WG czuje oddech konkurencji, wie że dali ciała z WoWp i mają ból dupy, oni, nie my... i będą się chwytać wszystkiego by ocieplić swój wizerunek i naciągnąć następną rzeszę nowych nieogarniętych, którym wmówią to czy tamto, że jak nie działają przeciwpancerne to trzeba podkalibrowe kupić (za gold, bo za kredki to się mało komu chce tyle zbierać), ale o tym że one też rykoszetują na równi z PP, to już też cisza...

co do eventów - oni się tam bawią za naszą kasę, a nie pracują... praca to jest 2h konferencji z odpowiedziami na pytania... stanie przy stoisku, strzasznie męczące... rozlewanie kawy? strasznie męczące... event w muzeum? mają opłaconych przewodników, za nasze pieniądze... potem kilkadziesiąt osób idzie na piwo za nasze pieniądze i mała konfa z rozdaniem kodów do gry... hotel za nasze pieniądze, o przecież w autach nie śpią, ani w namiotach, lub w schroniskach młodzieżowych (kiedyś takie były)... znam to wszystko od podszewki... te całe eventy...

pisałem post wcześniej - plusem by było oddanie 100% dochodu, a ewentualny podatek z tego co na nas zarabiają na co dzień... o ile w ogóle będzie podatek z tego, bo to jest wpłata na fundację... no chyba, że trzeba przekupić kilku celników na granicach, żeby dzieci z byłych/obecnych republik ZSRR mogły dostać używaną odzież i "zapasy" żywności i leków...

Kakorrhaphiophobia #72 Posted 20 September 2013 - 11:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30417 battles
  • 1,191
  • [MHMMM] MHMMM

View Postmbpaw1, on 19 September 2013 - 03:03 PM, said:

Nareszcie WG robi coś sensownego!

Pod przykrywką ofiar wojny i lansując się na dobroczyńców, nie chodzi im o nic więcej jak PR i zwiększenie własnych przychodów.

Nic dodać nic ująć.

View PostSadzior, on 20 September 2013 - 03:44 AM, said:

Zdajesie ze po zlozeniu holdu wujkowi stalinowi dochody tak razaco spadly ze trzeba sie zaslonic biednymi dziecmi zeby cos szarpnac.
A moze 75% to koszty wlasne wyprodukowania sprzedawanego produktu... ah zaraz przeciez sa to wirtualnie generowane cyferki i jednym kliknieciem mozecie stworzyc miliard golda ...
Wasza szczodrosc nie zna wiec granic, zostanie to zapamietane przez waszych klientow.
Dajcie 100% dzieciom i kupimy.
Radosne podrygi waszych "specjalistow" od marketingu i obslugi klienta sa coraz lepsze.
Za kazdym razem walicie samoboje ktore pograzaja was jescze bardziej.
Moze zatrudnijcie ludzi ktorzy sie na tym znaja i pochodza z kregu kulturowego zblizonego do klienteli.
P.S.
Byly takie akcje charytatywne gdzie szanujaca sie firma do kazdej zlotowki oddanej przez klientow DODAWALA jescze jedna od siebie....

Mitth_raw_nuruodo #73 Posted 20 September 2013 - 11:48 AM

Private

• Player
  • 9769 battles
  • 28
War-Gaming/War-Child i na początku myślałem, że to fundacja charytatywna założona przez WarGaming :P

NicoP33 #74 Posted 20 September 2013 - 12:15 PM

Sergeant

• Player
  • 38077 battles
  • 283
  • [FENOM] FENOM
Jeśli ktoś czyta ten topik z osób które mają wpływ na podarunki to czekamy na jakieś promocje "sensowne" np. 10k golda + miesiąc premium za 19e.

Wasze propozycje są coraz bardziej nieatrakcyjne i odpychające.

TykTykTykiGotowe #75 Posted 20 September 2013 - 12:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28622 battles
  • 773
  • [D--PB] D--PB
Jak już było wspominane, jak już kto chce przelać pieniądze to lepiej bezpośrednio na konto. Ciekawe swoją drogą, czy jak coś tam kupią tym dzieciakom to wpakują tam też inskrypcje Stalina.

yankis #76 Posted 20 September 2013 - 12:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 58485 battles
  • 97
  • [O_I_O] O_I_O

View Postgrahoo87, on 19 September 2013 - 03:15 PM, said:

Czegoś tu nie kumam, złoto w grze, kredyty, czołgi, miejsca w garażu to jest tylko kilka kliknięć myszą, ewentualnie jeszcze kilka stuknięć w klawiaturę, co za tym idzie - nic nie tracicie, więc 25% to chyba trochę mało, co? Po raz kolejny pokazujecie, że wasza pazerność sięga granic. Bardzo fajnie, że chcecie pomóc innym, doceniam to ale przy okazji zaliczyliście chyba małego faila, co?

Weź jeden głąb z drugim sam coś daj. Przecież kasa z tego idzie na utrzymanie całego tego bajzlu, żebyś Ty i inni mogli pograć. Sam wykonaj rysunek w paint-cie i go sprzedawaj na rynku, a kasę wyślij potrzebującym. Co za ludzie, piana z pyska cieknie, jak widzą, ze komuś się powiedzie.

Ban się nie należy, już dosyć dostałem kochana adminko :)

WhyYouSpotMee #77 Posted 20 September 2013 - 01:01 PM

Corporal

• Player
  • 41861 battles
  • 171
Byłoby dobrze gdyby ...od teraz już zawsze 25% przeznaczano na cele charytatywne. W różnych krajach :) Pozdrawiam

Pedropoz #78 Posted 20 September 2013 - 01:05 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 58131 battles
  • 400
  • [WSI] WSI

Ludzie... właśnie tak tak hejtując wszystkie działania WG udowadniacie pewnej osobie, że macie przysłowiowy ból dupy. Przez ostatni miesiąc/dwa udało Wam się zmienić polską sekcję forum, gdzie można było czegoś się dowiedzieć w jeden wielki burdel gdzie każdy musi po narzekać. Jak Wam nie podoba się polityka firmy to najlepszą formą protestu jest wyłącznie gry i ew. wyjść z rodziną do kina/pograć w coś innego (jest jeszcze masa dobrych gier). Pamiętajcie,  ze nikt Wam nie każe grać  i płacić za tą grę.   Jeżeli myślicie, że kasa za gifty jest kasą za zmianę samych cyferek, to się gruuubo mylicie... Pamiętajcie, że WG musi z czegoś utrzymać całą firmę i opłacić wszystkie eventy jakie organizuje, a że dużo ludzi płaci. Pamiętajcie,  że gramy na serwerze EU a nie PL, więc czysto ekonomicznie ceny są takie, jakie są. Jeżeli poprawicie sobie samopoczucie/ego dając mi minusy, proszę bardzo. Tylko potwierdzicie SerBowi, że Polacy mają ból dupy (co Was tak interesuje na co on kasę wydaje, w końcu to jego prywatna sprawa)

- to jest topic na forum, na którym jest omawiana akcja charytatywna - więc to Ty w tym przypadku masz ból dupy. Ludzie mają prawo aby wyrazić swoją opinię i żaden burak jak serb nie ma prawa im tego zabronić. Mogą narzekać ile chcą - a narzekania te nie biorą się z niczego tylko z tego, że WG nie traktuje swojego klienta czyli nas odpowiednio tak jak powinno. Jeśli traktuje się inaczej dwóch różnych klientów kupujących ten sam produkt to nic dziwnego, że jest jak jest. Jakby WG zamiast śmiesznych pseudo akcji PR'owo- marketingowych zaczęło rozmawiać z ludźmi i ich słuchać forum pełne by było pochwał a nie stękania. Niestety za dużo w tej grze równych i równiejszych w pro-radzieckiej otoczce...

drunkchicken #79 Posted 20 September 2013 - 01:06 PM

Corporal

• Player
  • 52920 battles
  • 128
No to ja też dorzuce 3 grosze.
Nie uważam, żeby akcja ta wynikła z potrzeby serca , tylko z czystego wyrachowania. WG osiąga dwie korzyści. Po pierwsze , robi sobie PR i zaciera smrodek po Stalinie, żarze z d..y i ograniczonych graczach z zachodu, dla których wcześniejsze, rewelacyjne gry WG były zbyt skomplikowane ( no jak oglądałem film rocznicowy to się poczułem jakby mnie opluli). Po drugie, z biznesowego punktu widzenia robią reklame fundacji, ale jeśli ten szczytny cel przyciągnie coś ok.35% większą sprzedaż to wyjdą na tym do przodu.
Tak więc zapraszam na Humble, tam zobaczycie jak się robi akcje charytatywne z udziałem dóbr elektronicznych. Sam decydujesz ile dasz, sam decydujesz na co dasz. Wiem ,że EA to większa firma , ale ostatnio za 20 baksów ( bo mniej było mi wstyd dać, wystarczyło dać troche ponad 1$) dostałem piękną  pake gier (C&C,Battlefield 3,MoH, Crisis 2, Dead Space 1 i 3  że o Simsach nie wspomne).
Tak więc , ja się do akcji przyłącze. Nawet + poleciał, ale sklepu WG nie odwiedze. Tylko jak wejdziecie na strone fundacji , to zwróćcie uwagę, że domyślnie jest ustawiane na powtarzalne dotacje....

Cmd_Latina #80 Posted 20 September 2013 - 01:07 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 8965 battles
  • 1,969

View PostCassius, on 20 September 2013 - 01:01 PM, said:

Byłoby dobrze gdyby ...od teraz już zawsze 25% przeznaczano na cele charytatywne. W różnych krajach :) Pozdrawiam

Jest to pierwszy krok, aby organizować wiecej takich akcji.

Przykładowo polski zespół będzie się starał, aby w przyszłym roku jeszcze bardziej wspomóc WOŚP, jak to było w tym roku.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users