Jump to content

Nový grafický engine a podpora více jader

newgrafika engine core vícejadro podpora

• This topic is locked This topic is locked
181 replies to this topic

Zug007 #41 Posted 09 October 2013 - 01:22 PM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE
Proč by to dělali ? Myslíš si že si tu dlouhou chvíli v práci krátíš jen ty ? Nebuď tak sobecký, stačí že jsi sobecký ve hře, chceš sežrat i forum ?

clupendo #42 Posted 09 October 2013 - 04:54 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 40275 battles
  • 263
  • [VEEL] VEEL
No až bude nová grafika, tak doufám, že pořeší trochu optimalizaci. Protože na to jak ta hra vypadá je její náročnost přehnaná.

_Zerkof12_ #43 Posted 18 October 2013 - 10:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24711 battles
  • 757
  • [G0G0] G0G0
Je naozaj celkom skoda, ze sa aspon zatial neplanuje prechod alebo ciastocne rozlozenie resp vyuzitie viacerych jadier CPU... Ja mam E5200vku a 730i chipset /ja viem vhodne tak do muzea, nie na hry/ a k tomu som dal GT640 resp HD5670 /tusim, nie som is isty/ a bohuzial nestiha... je to skoro nehratelne... s 25% texturami a CPU pretocenym na 2.75G som sa dostal na 20-40 fps co je dobre tak akurat na zabavu, nie hranie :D

gadds #44 Posted 18 October 2013 - 10:50 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postskvido, on 09 October 2013 - 11:18 AM, said:

Nie je mozne tento prirodny ukaz(vosoust007) uz konecne zabanovat a znemoznit mu pristup na forko pre vseobecne blaho ?
No já se musím přiznat, že by mi tenhle baron Prášil našeho fóra nakonec ještě chyběl... :-)

Edited by gadds, 18 October 2013 - 12:07 PM.

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #45 Posted 18 October 2013 - 11:27 AM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882

View Postgadds, on 18 October 2013 - 10:50 AM, said:

No já se musím přiznat, že by mi tenhle baron Prášil našeho fóra nakonec ještě chyběl... cause he trolls really hard.:-)
Zmysel trollingu je ludi pobavit a nie unudit k smrti trapnymi vyplodmi fantazie.

gadds #46 Posted 18 October 2013 - 12:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 30192 battles
  • 3,199
  • [SVINE] SVINE

View Postskvido, on 18 October 2013 - 11:27 AM, said:

Zmysel trollingu je ludi pobavit a nie unudit k smrti trapnymi vyplodmi fantazie.
Asi mu to dělá dobře, možná je to součást nějaké komplexnější psychologické terapie...  :trollface:

martouf #47 Posted 19 October 2013 - 01:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Nepatří sem moc,ale mám dotaz a určitě tu bude dost odborníků na odpověď. Aplikace pro win. mají problémy využívat všechna jádra v procesorech. Je to i často vidět ,že využívají např 2 jádra ze 4 nebo jen 1 jádro atd. Jak to tedy funguje u mobilů kde je android a  4 jádro vs jejich aplikace ? Je počet vícejader jen takový marketingový  tahák a androidové aplikace to také neumí využívat nebo android(linux) je v tomto lepší?  Protože využívání vícejader by neměla být vlastnost aplikace ale spíše hardware který by měl umět zapojit všechna jádra když jsou potřeba a nečekat na software který to ani nemusí umět.

Zoubek #48 Posted 19 October 2013 - 02:24 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 20065 battles
  • 79
  • [CZSL] CZSL
Používání více jader procesoru je záležitost software, ale Windows (jakýkoli os) se snaží rozhodit procesy různě po jádrech a zatěžovat je rovnoměrně, ale nemůže sám od sebe "rozdělit" aplikaci na několik jader. Tzn. že na androidu ti více jader výkon přidá ale né v rámci jedné aplikace pokud nebyla napsaná pro více jader.

Shewa77 #49 Posted 20 October 2013 - 03:11 PM

Private

• Player
  • 8716 battles
  • 13

View PostZoubek, on 19 October 2013 - 02:24 PM, said:

Používání více jader procesoru je záležitost software, ale Windows (jakýkoli os) se snaží rozhodit procesy různě po jádrech a zatěžovat je rovnoměrně, ale nemůže sám od sebe "rozdělit" aplikaci na několik jader. Tzn. že na androidu ti více jader výkon přidá ale né v rámci jedné aplikace pokud nebyla napsaná pro více jader.
http://miho.blog.ziv...kazde-dva-roky/
Hážu sem jeden odkaz na 4 roky starý článek o výkonech procesorů, ve kterém autor mimojiné, vysvětluje problematiku počtu jader v procesoru a jejich zásluhu na nárustu výkonu. Pro ty kteří se nechtějí prokousávat celým článkem si dovolím okopírovat z článku pár odstavců:

Závislost mezi počtem jader procesoru a jeho výkonem je mnohem komplexnější než při pouhém přidávání tranzistorů k jednomu jádru. Z hlediska výrobce je mnohem jednodušší zdvojnásobit počet tranzistorů zdvojnásobením počtu jader než dosáhnout téhož zesložitěním původního jádra, o tom není sporu. Jaká je ale efektivita takto použitých tranzistorů? Použiju zde jemně morbidní příměr s hrobníkem, který kope hrob.
Jeden hrobník si přinese nářadí, vykope hrob a nářadí zase odnese.
Dva hrobníci si přinesou nářadí, při kopání si trošku překážejí navzájem a po práci nářadí zase odnesou. Nošení nářadí charakterizuje činnosti, které nelze paralelizovat. Takové se v každé reálné úloze vyskytují. Je tedy zřejmé, že práci sice dokonči rychleji (pokud se oba neodeberou na pivo, jednomu se mohlo nechtít), nicméně určitě ne dvojnásobně rychleji. Vliv zrychlení (speedup) při určitém poměru práce, kterou lze provádět paralelně (Parael Portion) při určitém množství „hrobníků“ ukazuje následující graf (všimněte si, že vodorovná osa je v logaritmickém měřítku), který je zobrazením Amdahlova zákona.

Amdahlův zákon nijak nepostihuje „překážení si hrobníků“. To charakterizuje nutnost paralelních části výpočtu synchronizovat se mezi sebou. To snižuje Parael Portion ale komplexním způsobem - čím vice hrobníků a menší hrob tím větší problém. Záleží tedy opět na charakteru úlohy a také na algoritmu.
Mohlo by se zdát, že řešením je kopání více hrobů současně. To ale většinou není to, co lidé chtějí - potřebují mít co nejrychleji vykopaný právě jeden hrob ;-)

Vždy platilo, že pokud programátor použil špatný algoritmus z hlediska časové složitosti, tak tím degradoval výkon aplikace. Nyní platí navíc, že výkon degraduje i v případě, pokud napíše algoritmus neparalelní. Paralelizace je v mnoha případech nesnadnou úlohou, přináší nutnost řešení nepopulárních záležitostí jako synchronizace vláken, deadlocky a podobně.

Mějme čtyři hrobníky, nářadí si musí opět přinést každý zvlášť (nebo počkají, až jeden z nich přinese všechno nářadí najednou, výsledek je stejný- do doby než je nářadí na místě tak ostatní zahálejí). Při kopání si překážejí ještě více, navíc se ale vyskytne jiný problém- hlína je odvážená nedostatečnou rychlostí, takže nemůžou kopat naplno, aby jim nezačala padat zpět do hrobu. Tento problém znázorňuje to, že procesor pracuje v nějakém reálném prostředí a je limitován faktory tohoto prostředí. Propustnost paměti ku příkladu. Tomuto problému se říká zákon klesajících marginálních výnosů nebo Dimnishing Returns.

Závěrem se sluší odpovědět na otázku z nadpisu: "Proč už výkon procesorů neroste na dvojnásobek každé dva roky"  Výkon procesoru stojí na třech pilířích- frekvence, počet jader a IPC. První pilíř neroste, druhy je z důvodu, které jsem ukázal, velmi problematický a třetí roste tempem, které ani zdaleka nemůže vynahradit stagnaci frekvence.

martouf #50 Posted 20 October 2013 - 04:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Takže ani zvyšování počtu procesorů není nekonečné a spíše kontraproduktivní ohledně propustnosti ostatních komponent. A jak fukguje deska která může mít na sobě 2 fyzické procesory? Bylo by to lepší z důvodu zdvojení prakticky všeho co je na desce nebo je to ještě horší?

Shewa77 #51 Posted 20 October 2013 - 06:08 PM

Private

• Player
  • 8716 battles
  • 13

View Postmartouf, on 20 October 2013 - 04:47 PM, said:

Takže ani zvyšování počtu procesorů není nekonečné a spíše kontraproduktivní ohledně propustnosti ostatních komponent. A jak fukguje deska která může mít na sobě 2 fyzické procesory? Bylo by to lepší z důvodu zdvojení prakticky všeho co je na desce nebo je to ještě horší?
Nejsem odborník, ale rád si občas něco o vývoji hardwaru přečtu. Klasické počítače, které dnes používáme pracují tak, že algoritmus řeší jako konečnou sekvenci postupně vykonávaných instrukcí nebo řeší problém stylem krok-za-krokem. Osobně si nemyslím, že budoucnost, alespoň využívající současnou technologii křemíku, by byla v paralelizaci. Ať už formou více jader v jednom procesoru a nebo zdvojování fyzicky více procesoru + dalšího hardware na jedne zákl. desce. Jak už jsem přepisoval z článku výše v současnoti je problém v tom, že napsat program pro 2 iavíce jader je hodně složité. A dosahnout toho aby pracovali všechny jádra na 100% prakticky nemožné. Každy programátor Ti potvrdí, že je dost složité napsat a odladit i jednovláknovou aplikaci, tak aby bezproblémově chodila. Natož pak, aby jsi napsal program pro víc jader a řešil synchronizaci všech vláken. Jak jsem přepisoval z článku výše: "Mohlo by se zdát, že řešením je kopání více hrobů současně. To ale většinou není to, co lidé chtějí - potřebují mít co nejrychleji vykopaný právě jeden hrob" ;-)
Budoucnost je otevřená a jen stěží předpokládat co se nakonec ukáže být tím nejlepším řešením. Může to být využití jiných materiálu pro výrobu čipu. V poslední době se hodně mluví o grafenu a nebo germániu. Je možné, že nakonec se budou materiály v čipu kombinovat, podle toho, na co se budou hodit nejlépe.
Budoucnost může být i v Cloudu, tedy kdy bude větší množství lidí využívat výpočetního výkonu nějaké vzdálené velmi výkoné výpočetní jednotky.
Nebo se může vývoj nakonec otočit úplně jiným směrem a v budoucnu začnou navrch získávat kvantové počítače. http://vtm.e15.cz/kv...ontovymi-pastmi

OtecSpermum #52 Posted 21 October 2013 - 11:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17112 battles
  • 531
  • [EVRA] EVRA

View PostErenJager, on 07 October 2013 - 04:41 PM, said:

Uplně nový/jiný grafický engine se samozřejmě pro WoT nedělá (byla by asi dost hloupost koupit studio, které engine vytvořilo a pak přejít na jiný), ale plánují se dost podstatná vylepšení, lepší anti-aliasing, vyšší kvalita atd.
O "podpoře více jader" nemá moc cenu hovořit, když nadpoloviční většina všech hráčů World of Tanks má jedno či dvoujaderné procesory. Po přidání Havoku bude Havok chodit na druhém jádru, ale nic dramatičtějšího bych nečekal. Navíc je to zbytečné: s vylepšeným renderem se spousta výpočtů přenesla na grafickou kartu, která je pro plynulou hru v podstatě důležitější, než procesor.
Každej nemá počítač na prd a chce aby to běželo na lepším enginu já osobně mám i5 tak nevím kde si vzal že každý má jedno nebo dvě jádra :teethhappy:  :trollface:
Takovej Cry engine nebo frosbite to by bylo něco a ne nejhorší engine jakej jsem kdy viděl . :teethhappy: Problém že vyvojáři jsou asi pěkný lamky a dělaj na zastaralém enginu který nemá budoucnost. Takový engine by se hodil možná na tahovku :teethhappy:  :teethhappy:

Edited by Jirka20, 21 October 2013 - 11:17 AM.

martouf #53 Posted 21 October 2013 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Myslím,že poposledním patchy by hráčům stačila jen hra bez lagů a špatné odezvy. Po posledním patchy mi bliká žárovička lagů jak kdyby někdo posílal morseovku.

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #54 Posted 21 October 2013 - 12:59 PM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882

View Postmartouf, on 21 October 2013 - 12:30 PM, said:

Myslím,že poposledním patchy by hráčům stačila jen hra bez lagů a špatné odezvy. Po posledním patchy mi bliká žárovička lagů jak kdyby někdo posílal morseovku.
Ona prestane blikat okolo 01:00, vtedy ten kto posiela srpavy morseovkou ide spat a hra prestane lagovat  :blinky:

Edited by skvido, 21 October 2013 - 01:12 PM.

Blitzmoon #55 Posted 22 October 2013 - 09:17 AM

Corporal

• Player
  • 21318 battles
  • 135
  • [1MSTB] 1MSTB

Odhalil si to! Kdyz do chatu spravne odpovis ve forme tecek a pomlcek, budes mit do konce dne roll pouze + 25% ;-).

Zug007 #56 Posted 22 October 2013 - 09:25 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

Zkus server EU2, EU1 ma sice papírově lepší odezvu, ale celkově je tam hodně záseku a nechtěných vyjetí, včera se nedalo na EU2 hrát, každých 5 sekund mi to přemístilo mojí pozici o několik metru- nehratelné, na EU2 jsem pak měl sice celkově odezvu výrazně horší, ale aspon mi neskákal tank po mapě jak klokan, zřejmě má WG s EU1 problém a neví si s tim rady nebo se jim do toho nechce investovat bůh ví, ale jistě vim že WG to nikdy nepřizná snad jen v případě kdyby věděli že se jim fanoušci složí na nový železo a oni na tom vydělají.... už aby byla open beta tanku ve WT, viděli jste ty videa ? WoT proti WT vypada jako doom II vs. crysis 3 :-)

Edited by Vosoust007, 22 October 2013 - 09:27 AM.

_Zerkof12_ #57 Posted 22 October 2013 - 09:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24711 battles
  • 757
  • [G0G0] G0G0
Ano poslednych niekolko dni/tyzden EU1 laguje ako prasa...

OT:

View PostVosoust007, on 22 October 2013 - 09:25 AM, said:

už aby byla open beta tanku ve WT, viděli jste ty videa ? WoT proti WT vypada jako doom II vs. crysis 3 :-)

Zatial vsak len pekna grafika, uvidime ako dorobia zvysok, teda, panciere, uhlovanie, spotovanie, penetracie, jedn. typy minucie atd

Zug007 #58 Posted 22 October 2013 - 10:28 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View Postbuster222, on 22 October 2013 - 09:36 AM, said:

Ano poslednych niekolko dni/tyzden EU1 laguje ako prasa...

OT:

Zatial vsak len pekna grafika, uvidime ako dorobia zvysok, teda, panciere, uhlovanie, spotovanie, penetracie, jedn. typy minucie atd

Tjn, určitě máš pravdu, proto čekám na otevřenou betu, ale efekty, fyziky, částicové efekty.... to všechno je prostě roky před WoT a to je základ, protože udělat stejnou hru nestačí, jestli bude fungovat i systém tak WoT podle mě skončí, jestli poslední dva roky nepracovali na revolučním enginu tak už tak obrovskou ztrátu WG nikdy nedožene, ale to už je hold evoluce :-)

Thellwinux #59 Posted 22 October 2013 - 11:53 AM

Lieutenant

• Player
  • 63625 battles
  • 1,778
  • [9-TD] 9-TD
Už aby všichni ti "WT tanky zašlapou WoT do země, protože koukněte jak super to vypadá" odešli hrát svou vysněnou hru, plnou efektů, částicových efektů atd. protože to je co Halík? To je základ! Nějaké mechanismy hry atd. kdo by se o to staral, hlavně, že jsou ty efekty :)

Carrier_ #60 Posted 22 October 2013 - 12:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9207 battles
  • 521

View PostThellwinux, on 22 October 2013 - 11:53 AM, said:

Už aby všichni ti "WT tanky zašlapou WoT do země, protože koukněte jak super to vypadá" odešli hrát svou vysněnou hru, plnou efektů, částicových efektů atd. protože to je co Halík? To je základ! Nějaké mechanismy hry atd. kdo by se o to staral, hlavně, že jsou ty efekty :)
Sorry ale tohle jsem nepochopil  :smile:
Teď hateuješ WT a kritizuješ jeho mechaniku nebo grafiku ?
Pokud je to mechanika na co narážíš, položím jednoduchou otázku.
Hrál jsi to ? Já ne... hrál jsem a hraju tedy jen letadla.

Edited by Carrier_, 22 October 2013 - 12:36 PM.

Also tagged with newgrafika, engine, core, vícejadro, podpora

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users