Jump to content

Zakazat/zrusit XVM - ano, alebo nie?

• This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

Dexeek #21 Posted 07 October 2013 - 11:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 48306 battles
  • 1,992
  • [PRASE] PRASE
Já si začal XVM vypínat, zjistil jsem, že to až příliš ovlivňuje herní styl. Především vůči spoluhráčům, člověk rajčata do útoku nepovede, protože od nich nic nečeká ale ona se často nechají strhnout a zaválčí. Možná tak až zas budu potřebovat kredity a vezmu T34 na grind tak se zapnutým XVM, protože to pomůže vyhnout se hrozbám, udržet se naživu, nasázet víc DMG a víc vydělat ale co se týká běžného expení tanků tak už není potřeba. Známější klan tagy poradí, kdo z nepřátel je vyloženě PRO a raději nechci vědět, kdo ze spojenců má jaký potenciál podle statistiky. Většinu podstatného přesvědčivě napoví už pohled na minimapku a to jak protivník ovládá svůj tank, rajčátko od skillera v pohybu trvá rozeznat asi tři vteřiny anebo do prvního výstřelu a to s velmi slušnou přesností. Vcelku pozitivně se mi tenhle přístup podepsal na WR. Stejně hraju pořád stejně tak budu radši věřit, že mám kolem sebe samý tankový esa a co je nejdůležitější, nevytočím se už při loadingu. Nevěřil bych, že to má tak výrazný vliv ale jsem o tom vcelku přesvědčený, i přes to, že půl roku zpátky bych na XVM nedal dopustit.
btw: Stačí se podívat na podpis, 150 bitev solo na tieru 7,6 s 65% WR? Nevidět to tak bych tomu sám nevěřil :D A o tom to je, XVM nutí hráče soustředit se na pravděpodobnosti vývoje bitvy, nad tím jak si povodit fialovej tank, kterej představuje aktuální hrozbu, zatímco rajčátka zmíraj rychlostí blesku. Pokud ten tank představuje hrozbu, je kličové ho sundat a vím jak na něj, tak je mi jedno, kdo ho řídí, vědět, že je to skiller je svým způsobem kontraproduktivní protože budu mít větší respekt, budu víc chybovat a budu vymýšlet absurdní taktiky, které nikam nepovedou...

Edited by Dexeek, 07 October 2013 - 11:51 PM.

tixyk #22 Posted 08 October 2013 - 04:29 AM

Sergeant

• Player
  • 36979 battles
  • 200
to vis ja taky becit ono tezko hrat a vyhrat kdyz proti tobe stoji fialovy hraci v cete typu OM-V exnom atd....a ty mas co cerveny suicidery|bot atd...
k cemu me je ze udelam 3000x vic dmg nez ten cerveny? ale fialova ceta udela 12000x dmg vic nez ten cerveny ? co z toho plyne nastrilam si nejaky dmg a jdu pric na co plytvat prachamy...skoda munice........a kdyz to mas 8x po sobe tak co jsi?
mimo to xvm jsem uz dva patche nepouzival a stejne jsem odhadoval bitky vcelku slusne staci znat par top eu klanu a vis jak bitka dopadne

Edited by tixyk, 08 October 2013 - 04:30 AM.

sonorek #23 Posted 08 October 2013 - 05:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23023 battles
  • 511

View PostIdahou, on 07 October 2013 - 05:41 PM, said:

Takže v tom problém nevidím, i když občas mám pocit, že nepřítel jde zásadně a jen po mě, což bude ale jen pocit, protože kůli mějm 53% W/R se asi jen tak někdo nepřetrhne

Hádej proč po tobě každý jde :teethhappy:  :teethhappy:  :teethhappy: . Jenom pocit to asi nebude :trollface:  :trollface:

Dwane_Dibbley #24 Posted 08 October 2013 - 05:50 AM

Sergeant

• Player
  • 5890 battles
  • 251

View PostDexeek, on 07 October 2013 - 11:35 PM, said:

Já si začal XVM vypínat, zjistil jsem, že to až příliš ovlivňuje herní styl. Především vůči spoluhráčům, člověk rajčata do útoku nepovede, protože od nich nic nečeká ale ona se často nechají strhnout a zaválčí.

To ja kdyz jsem na topce tak prave ty rajcata vyvedu do utoku http://wotreplays.co...ne_dibbley-t29. Se pak aspon cejtim jako skiller :)

Lass_Mich_Ich_Kann_Das #25 Posted 08 October 2013 - 07:06 AM

Major

• Beta Tester
  • 42304 battles
  • 2,882
Ja XVM pouzivam rad a vela krat mi to zachranilo uz prdel. Sondovat podla klan tagu, kto je jak dobry je neprakticke a nie vzdy ten klan tag za menom spravne urci kvalitu hraca, lebo v kazdom klane sa najdu lamy. Poslednu dobu stretavam celkom dost dobrych hracov bez klan tagu takze som za XVM rad. Ked pojdu schovat staty tak  XVM uz nebude tak dobry zdroj informacii ale vykompenzuje to schovanie mojich statov, vdaka comu mi uz nick nebude v zozname hracov svitit jak semafor.  :trollface:

Edited by skvido, 08 October 2013 - 07:07 AM.

veskis #26 Posted 08 October 2013 - 07:47 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32369 battles
  • 474
  • [PRASE] PRASE
XVM je pro mne dobrá věc. Používám jej na vyhledání primárních cílů. Když stojí ke mně bokem červený a (zelený, modrý, fialový) hráč, je jasné, že ji pošlu tomu lepšímu.
Díky tomu se stává, že fialová četa, která má být důvodem k zaručenému úspěchu, je rozstřílená jako první.
Další věc: pokud mně požádá o podporu nebo prevední nějaké akce lepší hráč, tak se přizpůsobím a třeba se něco přiučím. Slabší hráče v tomto ignoruji. Taky mi občas přijde, že mne někdo poslechne jen díky zelené barvě.
Slabší hráče nezatracuji, ale taky od nich nic nečekám. Sám sebe nepovažuji za nijak extra hráče a proto jsem rád, když mám v týmu někoho, kdo má slušné statistiky.
Dokáži si hru představit i bez XVM(zakázané api pro sdělování statistik), ale potom bych chtěl od WG statistiky alespoň ve formě noobmetru.

Šance na výhru mám vypnuté. Je to nic neříkající údaj.

Nadávání do noobů a idiotů přichází spíše od horších hráčů, kteří jsou naštvaní za nepodporu v kamikadze útoku. Jen občas se najde lepší hráč (modrý a fialový), který se cítí nadřazeně.

PS: za víkend jsem mněl dvě hry(bohužel jen dvě), které mne nadchly. A pokaždé to bylo s červeným hráčem. Perfektně jsme se doplňovali a ikdyž to byla nakonec prohra, tak to byl super zážitek.

lukasarcher #27 Posted 08 October 2013 - 07:59 AM

Major

• Player
  • 35590 battles
  • 2,848

View PostJejKey, on 07 October 2013 - 04:59 PM, said:

Ne, ja jsem treba bez XVM naprosto ztracenej. Je hezke, kdyz vedle sebe na minimape vidis tri dalsi tanky, ale kdyz ma kazdy z nich 44% wins, tak je jasne, jakou maji bojovou hodnotu => ze jsi tam sam a ze ocekavas neco, co ocekavat nemuzes.
Ja mel tedka asi dva dny vypadek XVM a ta frustrace prave z takovychto situaci byla naprosto neuveritelna.
Druha vec pak je, ze vetsina toho nejvetsiho zla stejne necte forum/patchnotes/...., takze o moznosti zakryti statu nebude vedet => stejne se nic nestane.
Ja uvazuju, ze si ty staty schovat necham, pac se vzdycky najde nejakej velice uvedomelej 50% hrac, co se nekde docetl velice inteligentni radu, ze je vzdycky potreba jit prioritne po hracich s nejvyssima stats... Takze i kdyz jsem nejmensi tank v bitce, arta je nalepena na mne atd.
To, ze to dotycnymu stejne nepomuze, pac zatimco se frajer s arty snazi naladit mne, tak spoluhraci v platoonu provedou se zbytkem kratky proces. Problem je, ze by to melo byt naopak, tedy spoluhraci v cete delaji navnadu a ja delam dmg. :hiding:

Stejný problém, červená artyna s XVM=moje smrt. RNG pro červené nooby je neúprosný, za plné jízdy dostanu IK od arty wtf. Jedna perlička z neděle. Četa Caernarvon + KT vs červená arty - Artyna 6x vystřelila z toho měla 5 zásahů a 5 killů, mě zabila s 1100 HP, kolegu s 1400 HP. Červenáček si udělal kill rekord a mám takový pocit že to nebylo skillem, jo RNG měří každému jinak.

Krelde #28 Posted 08 October 2013 - 08:11 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 73474 battles
  • 562
  • [PLYS] PLYS
No, plakání nad MM se objevuje zpravidla od hráčů kteří mu vůbec nerozumí. V posledních dnech celkem pravidlo.
Vezmou si 2 x T5 tank - KV1 a ELC a diví se že je to hodilo do T9 bitvy.
Pokud mě něco "[Odstraněno]" tak jsou to naopak skilleří kteří zalamí a pak vypisují všem ostatním jací jsou noobové a že by měli odinstalovat hru a kdoví co ještě.
Modří, nikoliv moudří, na to byli dost. Před pár dny jsem přesně takovéto potkal (četa 3 z rádoby dobrého klanu).
Nevyhýbá se to ani zemím koruny české a příslušníkům klanů zde působících.

Edited by Idahou, 08 October 2013 - 12:43 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Zároveň bylo odesláno oficiální upozornění. Idahou

blahic123 #29 Posted 08 October 2013 - 09:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 33980 battles
  • 634
  • [PRASE] PRASE

View PostKrelde, on 08 October 2013 - 08:11 AM, said:

No, plakání nad MM se objevuje zpravidla od hráčů kteří mu vůbec nerozumí. V posledních dnech celkem pravidlo.
Vezmou si 2 x T5 tank - KV1 a ELC a diví se že je to hodilo do T9 bitvy.
Pokud mě něco "[Odstraněno]" tak jsou to naopak skilleří kteří zalamí a pak vypisují všem ostatním jací jsou noobové a že by měli odinstalovat hru a kdoví co ještě.
Modří, nikoliv moudří, na to byli dost. Před pár dny jsem přesně takovéto potkal (četa 3 z rádoby dobrého klanu).
Nevyhýbá se to ani zemím koruny české a příslušníkům klanů zde působících.
sorry neděláme to naschvál :-D .... a nejsme rádoby, ale dobrý .... :child:

Fieldpanzer #30 Posted 08 October 2013 - 09:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Ked mňa niečo vytočí až tak že začnem písať do chatu tak je to obvykle stav 14:3 pričom ten posledný živý som ja, a všetky tri killy sú moje. :D Zažil som aj také týmy. Neviem čo som komu spravil že som si zaslúžil takých spoluhráčov :D

Pastaa #31 Posted 08 October 2013 - 11:03 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32791 battles
  • 1,220
  • [9-TDE] 9-TDE
XVM je dobrý sluha, ale špatný pán. Nemůže za to, že ho lidi neumí používat. Mám šanci na výhru vypnutou a používám ho jen k tomu co se zde objevilo už vícekrát, identifikace vlastních spoluhráčů a nepřátel. Navíc usnadňuje práci třeba i náborářům

blahic123 #32 Posted 08 October 2013 - 11:05 AM

Warrant Officer

• Player
  • 33980 battles
  • 634
  • [PRASE] PRASE
add XVM .... přesně tak to používám taky, rád vím, když na mě huláká někdo ať ho následuju, tak abych věděl co je zač ... bo na rudocha (ještě když má 2k bitev a nulový rating) se zpravidla vykašlu ...

a stejně když mám na mušce nějaké tanky .... tak rád vím jestli třeba vědí kam mě střílet ... tak se podle toho chovám

TrapperCZ #33 Posted 08 October 2013 - 11:24 AM

Corporal

• Player
  • 8225 battles
  • 182
Tak já nevím,ale na bojišti také nikdo neviděl kdo má jaký skill a mě docela zamrzí,když jsem mezi pěti červenými a první to schytám já,rád bych se zlepšoval,jenže když mě vyndají jako prvního,tak už toho moc nenadělám a jelikož jsem průměrný hráč,tak to zkrátka nedokážu ustát jako třeba skvído a jemu podobní,jsem holt telátko

Pastaa #34 Posted 08 October 2013 - 11:31 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32791 battles
  • 1,220
  • [9-TDE] 9-TDE
na bojišti bylo vic věcí jinak než je ve hře, než aby mě trápilo, že se v WW2 XVM moc nerozšířil ...

Dexeek #35 Posted 08 October 2013 - 11:55 AM

Lieutenant

• Player
  • 48306 battles
  • 1,992
  • [PRASE] PRASE

View PostDwane_Dibbley, on 08 October 2013 - 05:50 AM, said:

To ja kdyz jsem na topce tak prave ty rajcata vyvedu do utoku http://wotreplays.co...ne_dibbley-t29. Se pak aspon cejtim jako skiller :)
Však to je v pořádku :D Ale proč vyhodnocovat příležitost k průlomu na základě dlouhodobé statistiky obránců a útočníků? Ten útok je situační záležitost a pokud budou obránci adekvátně přečíslení tak jim houby pomůže jak moc fialoví jsou. Ale to jak moc fialoví jsou, jim pomůže ještě před pokusem o průlom, protože každej kdo má nahozené XVM se prostě bojí resp. "má respekt" a uplatnit od oka nejefektivnější taktiku si netroufne. Takže se čeká až se jim někdo z druhýho flanku dostane do zad a když se nikdo nedostane fialky zaútočí - voila, xvm právě rozhodlo bitvu. A tomu se chci vyhnout, protože vědět, že jsou fialový tak si taky nejspíš netroufnu a budu čekat na "lepší" příležitost, která samozřejmě nepřijde.
No ale ano, XVM je návykové, trvalo mi vcelku dlouho si odvyknout od té porce informací navíc...

Death_Hand #36 Posted 08 October 2013 - 12:40 PM

Corporal

• Player
  • 38636 battles
  • 102
  • [GRUT] GRUT
XVM nie je zly ako taky.Chyba je dost casto na spojnici stolicky a klavesnice (v hracoch). Je dobre vediet na koho v tyme sa da spolahnut rep. kto ako na tom je podla statistik. Je aspon predstava od koho sa co da cakat. Ine ocakavam od cerveneho typka s 25k + bitiek a win rate 600 a ine od tiez cerveneho 1k biteik tiez s win rate 600. Dokonca sa mu aj da lahsie tolerovat ked nieco zmrsi ved sa len uci. Ale problem je aj v MM. V poslednej dobe sa mi stava ze je to bud alebo. Bud 15:0-4 pre nas alebo naopak. Proste ked vidim 6 hier po sebe proti sebe len modero fialove tymi a na svojej strane indianov s 15K+ asi je niekde chyba a Hlavne nepomer v rozlozeni HT -  MT - TD.

M8ii #37 Posted 08 October 2013 - 03:18 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View PostDeath_Hand, on 08 October 2013 - 12:40 PM, said:

XVM nie je zly ako taky.Chyba je dost casto na spojnici stolicky a klavesnice (v hracoch). Je dobre vediet na koho v tyme sa da spolahnut rep. kto ako na tom je podla statistik. Je aspon predstava od koho sa co da cakat. Ine ocakavam od cerveneho typka s 25k + bitiek a win rate 600 a ine od tiez cerveneho 1k biteik tiez s win rate 600. Dokonca sa mu aj da lahsie tolerovat ked nieco zmrsi ved sa len uci. Ale problem je aj v MM. V poslednej dobe sa mi stava ze je to bud alebo. Bud 15:0-4 pre nas alebo naopak. Proste ked vidim 6 hier po sebe proti sebe len modero fialove tymi a na svojej strane indianov s 15K+ asi je niekde chyba a Hlavne nepomer v rozlozeni HT -  MT - TD.
No tohle je celkem paradox kdyz tady vsichni pisou jak rajcata maji megaRNG + davaji ostatni na ranu akdyz strilite do nich tak odrazeji
Jak to tedy je?
Pro si vsichni mysli, ze kdyby byli tymy naprosto vyrovnany tak by bitvy nekoncili vysledkem 15:0-4
Staci se podivat na turnaje a tam to kolikrat skonci na 0-1.
Porad zalezi na hracich, kdo udela lepsi tahy a na randomu kde je mnoho solohracu jeste vic.

LipsTullian #38 Posted 08 October 2013 - 03:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42576 battles
  • 579
XVM je velmi uzitecne, mam vypnutou predpoved viteztvi, ale zbytek poskytuje cenne udaje, napriklad u soupere:
top hraci rudi (v E100...;) tak to asi nebude takova katastrofa
hrac ma v danem tanku najeto 10-30 her? zrejme horsi vybava (motor, delo, atd), neni s tim szitej,
top ceta ruda? vim kde budou, jak budou hrat
priklad uzitecnosti u nasich:
mam spoluhrace s vybornejma statistikama na podobnem/stejnem tanku jako ja - vyplati se jezdit s nim, nenecha me ve stychu, dokazeme se podporit
rudy idiot na me zoufale klika pri odpoctu "nasleduj me" - v klidu ho mohu ignorovat, pac kdyz ho budu nasledovat, zavede me velmi rychle do garaze.
mame TD, ktere vi co dela ma na tom odjeto mrte her, vim, ze kdyz nekam jede, je schopen to podrzet a muzu se rozjet nekam jinam
mame celorudy team, souper to ma zlutozeleny - mame akci na 250k kreditu za 50k nastrilene damage - super - pouziju rajcata jako navnady a aspon z dostatecne vzdalenosti nastrilim co nejvetsi damage

atd atd.
hraci kteri maji s XVM problem maji sami mizerne statistiky a/nebo jsou nevyrovanni a pripokakani a/nebo nevi, jak to cist. Ze by se team vzdaval kvuli XVM...obcas se to stane, ale co si budem nalhavat, obcas se to stane i kvuli tomu, ze jsou hraci malomyslni z nevyhodneho pomeru techniky a to uz zakaz XVM neovlivni, rozhodne to ovsem neni pravidlo a uz vubec to neni duvod k zakazu xvm.

moznost zneviditenit svoje staty se mi taky moc nelibi, nevidim pro to duvod. Budou to maskovat jen (herni) idioti a pak trolici, kteri se budou vydavat za lamy:)

Derp_Trollington #39 Posted 08 October 2013 - 04:55 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostEternal_Noob, on 08 October 2013 - 03:49 PM, said:

moznost zneviditenit svoje staty se mi taky moc nelibi, nevidim pro to duvod. Budou to maskovat jen (herni) idioti a pak trolici, kteri se budou vydavat za lamy:)
Dekuju pekne.

Elnorka #40 Posted 08 October 2013 - 06:58 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17261 battles
  • 3,399
  • [PRASE] PRASE
ja xvm nepouzivam ani mi to nechyba a je to troska vyzva nevediet s kym a proti komu idem

btw. zachvilu sa chystam zmenit farbu a dufam ze nebudem v randome vyzerat takto:
Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users