Jump to content

Pz.Sfl. IVc

• Please log in to reply
266 replies to this topic

B1ES #41 Posted 03 November 2013 - 01:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26118 battles
  • 318
  • [MANSA] MANSA
Kupa nie niszczyciel. Tak bardzo mnie kusi żeby przeskoczyć go za wolnego dośw, ale może bardziej przydać się później :/

PERKOZ93 #42 Posted 03 November 2013 - 01:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12922 battles
  • 527
Da się zamontować 128 na stocku? Z moich obliczeń wynika, że jak się nie ma żadnych dodatków typu dosyłacz, to tak. Ale wolę się upewnić, bo tak to lecę po 128mm, a jak nie, to kupuję gąski i mam lepszy obrót.
Swoją drogą granie stockiem to sadyzm. Mała pena, słabe cammo, kiepska celność, bo pocisk lata po całym kółku, i do tego leci wieki.

Edited by PERKOZ93, 03 November 2013 - 01:22 PM.

MrDevlyn #43 Posted 03 November 2013 - 05:27 PM

Private

• Player
  • 6851 battles
  • 4
perko pomyliłes td  ten o ktorym mowisz jest na 7 tierze a nie na 5

MindChanger #44 Posted 03 November 2013 - 09:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
cammo świetne, działo świetne, mobilność dosyć dobra. Jest dosyć miękki, ale grając na dystans można wiele zrobić. Dla mnie jest idealny i polecam każdemu.

KrwawyKartofel #45 Posted 04 November 2013 - 02:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13553 battles
  • 531
Krótka 88 ma dużo lepsze wychyły na boki,penetracja też starcza na większość czołgów.

Salas11 #46 Posted 04 November 2013 - 04:05 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32344 battles
  • 341

View PostMindChanger, on 03 November 2013 - 09:54 PM, said:

cammo świetne, działo świetne, mobilność dosyć dobra. Jest dosyć miękki, ale grając na dystans można wiele zrobić. Dla mnie jest idealny i polecam każdemu.
Świetne camo? Bez jaj, z załogą 100% camo, siatką i malowaniem dalej świecę się jak psu jaja na wiosnę. Ten niszczyciel choć lekki i szybki jest naprawdę duży, a co za tym idzie łatwy do wyspotowania. Pisałem o tym już wcześniej, boczne płyty które są kompletnie bezużyteczne są większe niż sam pojazd. Poza tym da się nim pograć, ale gdy już wygrinduję VI tier, pozbędę się go bez większego żalu. Jeszcze ta załoga... Dwóch celowniczych i dwóch ładowniczych na V tierze to jakaś pomyłka... Ten sam zestaw co na SU-100Y, ale to bydle jest ogromne i ma potężne działo, więc da się zrozumieć.

MindChanger #47 Posted 04 November 2013 - 08:02 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412

View PostSalas11, on 04 November 2013 - 04:05 AM, said:

Świetne camo? Bez jaj, z załogą 100% camo, siatką i malowaniem dalej świecę się jak psu jaja na wiosnę. Ten niszczyciel choć lekki i szybki jest naprawdę duży, a co za tym idzie łatwy do wyspotowania. Pisałem o tym już wcześniej, boczne płyty które są kompletnie bezużyteczne są większe niż sam pojazd. Poza tym da się nim pograć, ale gdy już wygrinduję VI tier, pozbędę się go bez większego żalu. Jeszcze ta załoga... Dwóch celowniczych i dwóch ładowniczych na V tierze to jakaś pomyłka... Ten sam zestaw co na SU-100Y, ale to bydle jest ogromne i ma potężne działo, więc da się zrozumieć.

Ja nie miałem skilla cammo, ale był pomalowany czołg, nie mogli mnie wykryć na 300-200 metrów nawet. O wiele lepsze cammo niż ma Nashor, zobaczysz różnicę.

Kroolick #48 Posted 04 November 2013 - 08:45 AM

Sergeant

• Player
  • 78165 battles
  • 240
  • [SBP-R] SBP-R

View PostSalas11, on 04 November 2013 - 04:05 AM, said:

Pisałem o tym już wcześniej, boczne płyty które są kompletnie bezużyteczne są większe niż sam pojazd.
Bo to nie pancerz, ale podłoga.
Niestety, WG po raz kolejny wprowadziło pojazd, którym gra się tak, jak w rzeczywistości nigdy by się go użyć nie dało...
Posted Image
Nie mówiąc o tym, że to pojazd przeciwlotniczy, stąd dwóch celowniczych (podniesienia i kierunku).

Edited by Kroolick, 04 November 2013 - 08:48 AM.

Salas11 #49 Posted 04 November 2013 - 10:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32344 battles
  • 341
No proszę, poczciwy WG zrobił z tego niszczyciela. Pewnie nie mieli pomysłów jak uzupełnić nowe drzewko, więc na siłę wcisnęli nam pseudo TD-ka z klocków Lego. I stąd też bądź co bądź bardzo mocne jak V tier działa. Wszystko składa się do kupy   :glasses:

Edited by Salas11, 04 November 2013 - 10:11 AM.

OldBix #50 Posted 04 November 2013 - 01:06 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Zatem i ja się wypowiem. Nashorn już w garażu, Toster też jeszcze jest. Na stocku (podstawowe działo) zajefajna prędkość i mobilność, super 'omiatanie' lufą w płaszczyźnie poziomej, niezły (ale bez przesady to nie StuG) współczynnik Camo. W konfiguracji top (z najlepszą lufą): brak prędkości (-15km/h w porównaniu do wersji wyjściowej), całkowity brak ruchu poziomego lufą (po 5 stopni w obie strony) i drastyczna utrata camo po wystrzale. Można coś tam w bitwach zdziałać (miałem już takie po ponad 2500DMG), ale rzadko. Zazwyczaj po wykryciu, o które nie jest trudno, spada się momentalnie do garażu. Beznadziejne wychyły działa (na boki i w dół) nie pomagają w ukrywaniu się i dość często przyczyniają do tragicznego zejścia. Niemożliwe jest śledzenie celu i obliczenie wyprzedzenia dla strzału, bo zanim się celownik skupi, to wróg zdąży przejechać przez całe nasze 10 stopni kątowych. Niszczyciel jest dodatkowo ... brzydki.
Ciągle nie wiem czy go zatrzymam. W tej chwili mnie bardziej denerwuje niż dostarcza radości. Gdy dostaję miejskie mapy a dostaję nadspodziewanie często (Port, Himmelsdorf, Ensk), to niekoniecznie mi się chce z koła wyjeżdżać (choć kilka niezłych bitew miałem w Porcie pomiędzy pociągami). Zauważą nas - bum, bum - garaż. Zauważają często i dość szybko po odliczaniu do startu.
Być może moje negatywne nastawienie do Budy z Hot-Dogami wynika z grania podczas nieszczęsnego eventu x5 (kiedy to serwery zostają opanowane przez rozumnych-inaczej), ale nie sądzę by gra po przejściu eventowej szarańczy jakoś znacznie się poprawiła.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 04 November 2013 - 01:07 PM.

Kroolick #51 Posted 04 November 2013 - 01:21 PM

Sergeant

• Player
  • 78165 battles
  • 240
  • [SBP-R] SBP-R
Ja tam lubię TD, nawet z papierowym pancerzem (T49) albo z zaspawaną armatą (SU-101), ale Toster nie leży mi kompletnie. Waham się, czy robić topową armatę czy po prostu zacisnąć zęby i drzeć do Nashorna?
Wiem, że mam na nim słabiutką załogę (80-90%, bo to zbieranina), ale mimo wszystko nie bardzo ten wóz widzę, nawet po zmaksowaniu i wyszkoleniu załogi.
Może dlatego, że lubię TD, a nie czołgi plot.? ;)

PaniJadzia #52 Posted 04 November 2013 - 01:24 PM

Corporal

• Player
  • 27688 battles
  • 152
Mam już "toster" w ramach relaksu po zabawach z Jtigerem. Szybkość niezła, fajnie np. na Redshire podjechać i spotować obie camperskie górki. Dzięki temu "asa" wyrobiłem w drugiej czy trzeciej bitwie. Camo niezłe, ale nie wyobrażam sobie grać nim bez żarówki. Zresztą trochę za agresywnie nim sobie w weekend poczynałem no i efekty średniawe. W sumie to chcę dojść do klona "grubego maxa" a co będzie później to zobaczymy.

El_Cabanos #53 Posted 04 November 2013 - 04:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47146 battles
  • 973
  • [WERSO] WERSO
Co ty za bajki piszesz że beznadziejnie wychylanie działa jak masz po 22 stopnie w lewo i w prawo na przedostatnim dziale , nikt nie karze ci montować ostatniego i pozatym czas celowania 2.0 to dużo? Lol Nie czytajcie tego co on wypisuje bo to bajko pisarz
Pozatym nowe td niemieckie są zwrotne i w miare szybkie , wystarczy poczytać zagraniczne fora że je bardzo chwalą , nawet bardzo dobrzy gracze i yotuberzy tacy jak Jingles i Quickbaby są tego samego zdani
Takie bzdury piszesz że tego sie czytać nie da

Edited by Dalerius_PL, 04 November 2013 - 04:16 PM.

raffi30 #54 Posted 04 November 2013 - 05:53 PM

Corporal

• Player
  • 54536 battles
  • 136
  • [DICE_] DICE_
Jest fajny. Szybki, zwrotny, z siatką nawet nieźle się maskuje. Warunek walka na dystans. Uderzyć, zniszczyć i szybko zmienić stanowisko ogniowe. Straciłem niepotrzebnie expo na drugą 8,8. Zagrałem nią JEDNĄ bitwę. Fakt wygrana, ale wychył działa...  :ohmy:  Właściwie to brak wychyłu. Trzeba dożo się kręcić, a co za tym idzie tracimy maskowanie. Wróciłem do pierwszej 8,8. Cóż po odblokowaniu Nosorożca będę miał pojazd elitarny.  :trollface:

El_Cabanos #55 Posted 04 November 2013 - 06:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47146 battles
  • 973
  • [WERSO] WERSO
dlatego druga 88 w zupelnosci wystarczy na V tier

Edited by Dalerius_PL, 04 November 2013 - 06:55 PM.

Kroolick #56 Posted 04 November 2013 - 06:58 PM

Sergeant

• Player
  • 78165 battles
  • 240
  • [SBP-R] SBP-R
Topowa armata jest kapitalna.
A najbardziej podoba mi się kąt podniesienia - 90 stopni, czyli pionowo w górę. :)

Consilium #57 Posted 04 November 2013 - 09:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17823 battles
  • 737
  • [DKAII] DKAII
Badziew. Gdyby nie to ze na V sie dobrze zarabia, to bym radzil przeskoczyc. Pojazd by byl ok, gdyby nie byl taki wielki.

Luk9921 #58 Posted 05 November 2013 - 11:50 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16802 battles
  • 61

View PostSalas11, on 04 November 2013 - 10:11 AM, said:

No proszę, poczciwy WG zrobił z tego niszczyciela. Pewnie nie mieli pomysłów jak uzupełnić nowe drzewko, więc na siłę wcisnęli nam pseudo TD-ka z klocków Lego. I stąd też bądź co bądź bardzo mocne jak V tier działa. Wszystko składa się do kupy   :glasses:
Zwalczanie czołgów za pomocą dział przeciw lotniczych było dla niemców normalną praktyką szczególnie jeśli chodzi o sławne acht acht. W czasie kampanii w afryce mówiono wręcz ze linia frontu to głównie pola minowe i dwu kilometrowe strefy śmierci wokół niemieckich 88.

Kroolick #59 Posted 05 November 2013 - 11:58 AM

Sergeant

• Player
  • 78165 battles
  • 240
  • [SBP-R] SBP-R
O rany, wiedziałem, że ktoś z tym wyskoczy.
Nie, nie była to normalna praktyka i nie używano pojazdów plot. do walki z czołgami (no może w ostateczności typu wszystko albo nic). A takim pojazdem jest omawiany "tedek".

OldBix #60 Posted 05 November 2013 - 01:55 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostDalerius_PL, on 04 November 2013 - 04:03 PM, said:

Co ty za bajki piszesz że beznadziejnie wychylanie działa jak masz po 22 stopnie w lewo i w prawo na przedostatnim dziale , nikt nie karze ci montować ostatniego i pozatym czas celowania 2.0 to dużo? Lol Nie czytajcie tego co on wypisuje bo to bajko pisarz
Pozatym nowe td niemieckie są zwrotne i w miare szybkie , wystarczy poczytać zagraniczne fora że je bardzo chwalą , nawet bardzo dobrzy gracze i yotuberzy tacy jak Jingles i Quickbaby są tego samego zdani
Takie bzdury piszesz że tego sie czytać nie da
Na najlepszym dziale ma 5 stopni w obie strony. Założyłem je po to by nie musieć strzelać z amunicji premium. Każe mi go zatem zamontować współczynnik penetracji. Czas celowania w tej konfiguracji mocno utrudnia namierzanie poruszającego się w poprzek naszej linii ostrzału celu. I to nie są bajki tylko fakt.
Ten TD jest zwrotny, ale szybki to on jest tylko z wyposarzeniem (działo) stock. Na drugim dziale traci 10km/h a na trzecim dodatkowe 5km/h.
Czy linia jest dobra? To już kwestia osobistego podejścia do tematu i osobistych preferencji. Dla 'tyłowników', mocno zakampionych, czekających na podświetlenie przez spotterów różnorakich statycznych snajperów, ten niszczyciel będzie fajną opcją. Osobiście preferuję zgoła odmienne taktyki, więc dużo bardziej odpowiadają mi maszyny typu StuG, czy T49. Lubię sobie sam świecić, bądź robić to dla innych. Zatem w przypadku PzSlf IVc moja przeżywalność a co za tym idzie DMG/b są mocno poniżej zakładanego poziomu.
Nie przeskakuję linii przy pomocy FreeExp. Zacząłem od Mardera 38T i jadę powoli w górę. Jak na razie gałąź niczym mnie nie przekonała. Przy takim absolutnym braku pancerza jaki założyli deweloperzy, spodziewałem się znakomitego współczynnika kamuflażu. Okazuje się jednak iż jest on nawet nie przeciętny, lecz wręcz mierny.
Pomimo zdominowania przez TDki całego mojego garażu, nigdy nie zostałem kamperem. Preferuję bardziej aktywny i agresywny styl gry. Dlatego też nowa linia niemieckich niszczycieli niekoniecznie przypadła mi do gustu. Ocena innych nie wpływa na moją ocenę. Mam swój rozum i swoje preferencje - nie muszę nic małpować. Marder 38T nigdy dla mnie nie osiągnie poziomu SU-85B, PzSlf IVc nigdy nie osiągnie poziomu StuGa (bo o takiej przydatności jak T49 może jedynie pomarzyć), Nashorn jest blisko DickerMaxa (lecz i tak odstaje) a od Hellcata dzielą go lata świetlne, Sturer Emil ... Dopiero Ardelt (Rheinmetal-Borsing) może (choć wcale nie musi) mi się spodobać oraz ewentualnie WT E-100.
Bajki i brednie? Skoro tak uważasz :/ .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users