Jump to content

Nashorn

• Please log in to reply
404 replies to this topic

kakabara #241 Posted 10 June 2014 - 09:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

Odwołuję wszystko co złe na temat tego czołgu. Jest zajebisty.

Pod trzema warunkami:

1. długa 88

2. cała załoga ma cammo + siata + malowanie + lorneta

3. drużyna musi tak się rozstawić, aby móc w coś strzelać

Jeżeli wszystkie 3 warunki zostaną spełnione ten czołg robi się prawdziwym killerem.

Keritt #242 Posted 11 June 2014 - 07:56 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9826 battles
  • 89

View Postkakabara, on 10 June 2014 - 09:30 PM, said:

Odwołuję wszystko co złe na temat tego czołgu. Jest zajebisty.

Pod trzema warunkami:

1. długa 88

2. cała załoga ma cammo + siata + malowanie + lorneta

3. drużyna musi tak się rozstawić, aby móc w coś strzelać

Jeżeli wszystkie 3 warunki zostaną spełnione ten czołg robi się prawdziwym killerem.

1. Długa 88 wali kalafiory że aż zęby bolą. Na pełnym skupieniu potrafi nie trafić w czołg 100m dalej. 

2. Moja załoga miała po 3 perki w tym wszyscy camo plus do tego siatka i malowanie, a i tak spotowali mnie z odległości z jakich nigdy nie powinni mnie zobaczyć. Lornetka sporo daje, ale niecelna 88 dość mocno niweluje jej zalety.

3. Liczenie na drużynę to proszenie się o katastrofę. Pół biedy gdy masz pluton lub chociaż ze 2 ogarniętych w drużynie. Niestety często jest tak że, że scouty giną po szaleńczym rajdzie na wrogą bazę w 30 sec gry. Potem to już albo sam sobie coś wyspotujesz, albo czekasz w krzaku aż ktoś spotnie ciebie. Brak pancerza i manewrowości powoduje że LT i MT są śmiertelnym zagrożeniem przed którym się nie obronisz w żaden sposób. Do tego dochodzi jeszcze 240 średniego dmg, które daje rade na dystans, ale nie obronisz się tym w żaden sposób. 

Znałem potęgę długiej 88 z Tygrysa i Jagdpantery i z niecierpliwością czekałem na Nashorna. Rozczarowałem się dość mocno. Wiedziałem że nie ma pancerza i w zasadzie na td mi to nie przeszkadza, mobilność też nie, ale dość słabe camo i spaprana 88 sprawiły że miałem momentami dość tego tedeka. Sprzedałem z ulgą. 

kleryq_GOD_HATES_ARTY #243 Posted 11 June 2014 - 11:12 AM

Corporal

• Player
  • 29529 battles
  • 100
  • [A-B] A-B
To chyba graliśmy innym czołgiem. Nashorn to mój ulubiony czołg, i długa 88 NIGDY nie wyrzucała mi kartofli tudzież kalafiorów. Jest nieziemsko celna i spokojnie można na odległości 400-450 m walić nawet w ws. Pewnie mieliście niefarta z rng i tyle, tak jak ja swojego czasu z Chuchilem.

zirael0 #244 Posted 11 June 2014 - 03:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25169 battles
  • 644
  • [OVD] OVD
Właśnie w porównaniu z Jagdpanterowską 88 (długą rzecz jasna) to tutaj potrafi naprawdę walnąć kalafiora. Pół biedy jeśli walimy na dystansie 350+, ale jeśli z pełnego skupienia wali w ziemię przed wrogiem na dystansie do 100m (w sytuacji albo on albo ja) to coś jest nie halo. Czytam uważnie ten temat i o ile osobiście jestem zadowolony z Nashorna, to jednak coraz mocniej myślę, że WG próbując zbalansować długą 88 na VI tiery coś ruszyło z jakimś ukrytym dla nas parametrem.

Liton #245 Posted 25 June 2014 - 09:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14754 battles
  • 614

hmm.. jestem optymistycznie nastawiony, skoro to "lepsza wersja poprzednika", którym nawet dawało się coś ugrać.

EDIT

Czysta poezja dla snajpera, choć gram dopiero stockowym działem. Kto nie potrafi się tym pojazdem posługiwać powinien czym prędzej wrócić do poprzednika nauczyć się stylu gry. Można grać na 2 sposoby - stoisz w krzakach i z 300-400 metrów punktujesz (właściwie - dziurawisz jak sito) przeciwnika, albo jeśli rzuca na wyższe tiery - włączasz opcję myślenia i ustawiasz się tak, by punktować z boku przeciwnika, gdy będzie gdzieś jechać (obrona/zdobywanie bazy). Podstawowa zasada - dystans, dystans, dystans - tego powinien był nauczyć poprzednik. 

PS. Zakładać w ogóle 2gie działo? Gorsza penetracja i celność nie za bardzo mi się widzi jako coś do campienia..

Edited by Liton, 26 June 2014 - 12:53 PM.

kakabara #246 Posted 28 June 2014 - 04:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

Na drugim dziale strasznie się męczyłem, chociaż ma większy dmg. Pene zawsze możesz zwiększyć goldem. Za to 3 działko to cud miód :) Jednak z VIII już troche nie domaga ( a losuje dość często). W sumie to świetny pojazd, ale zależny od drużyny.

Zobaczysz na emilu jakim syfem jest stockowe działo.

Gang_Plank #247 Posted 04 July 2014 - 08:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21436 battles
  • 384
Jak można mówić że 203peny i 5s rld to mało ma 8.... Ale, ja mam wrażenie, że na jt88 czy tigerze I. To działo jest/było celniejsze.

kakabara #248 Posted 07 July 2014 - 06:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

Coś chyba ta swołocz pogrzebała przy MM, bo od kilu dni losowania są fatalne. Mniej więcej wygląda to tak:

8,8,7,8,6,7,8,8,8,7,7,6,

Także owszem można pograć ( mając topwe działo ) i z ósemkami, ale nie ma już takiej frajdy, a i dmg mniejszy.

Falathi #249 Posted 07 July 2014 - 07:52 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18095 battles
  • 10,217
  • [WG] WG
Oj nie zgodzę się. Nashorn IMO to jeden z niewielu pojazdów VI tieru, które dość spokojnie poradzą sobie w starciu z VIII bez obładowania się złotem. A i doświadczenia można zgarnąć więcej. 

Keritt #250 Posted 08 July 2014 - 06:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9826 battles
  • 89

View Postkakabara, on 28 June 2014 - 04:04 PM, said:

Na drugim dziale strasznie się męczyłem, chociaż ma większy dmg. Pene zawsze możesz zwiększyć goldem. Za to 3 działko to cud miód :) Jednak z VIII już troche nie domaga ( a losuje dość często). W sumie to świetny pojazd, ale zależny od drużyny.

Zobaczysz na emilu jakim syfem jest stockowe działo.

Skoro na 6 tierze narzekasz że długa 88 nie daje rady na 8, to powiedz mi jakim cudem JagdPantera mając to samo działo daje radę z 9 tierem? A JagdPantera jest wyśmienitym TD zarówno na 88 jak i na 105.

Gang_Plank #251 Posted 08 July 2014 - 07:42 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 21436 battles
  • 384
Ja to chyba dziwny jestem bo w nashornie to wręcz wole grać na 8. Bo więcej expa leci i jakoś jak człowiek czuje respekt to gra lepiej idzie.

Liton #252 Posted 08 July 2014 - 03:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14754 battles
  • 614

Po prostu strzelać nie potrafi i tyle - wielka tajemnica. Tygrys z 203 penetracji też walczy na IX waląc po weakspotach i jakoś życie toczy się dalej. 

PS. Drugie działo bije silniej, ale celność tragiczna w porównaniu ze stockiem..

kakabara #253 Posted 08 July 2014 - 08:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

View PostLiton, on 08 July 2014 - 04:45 PM, said:

Po prostu strzelać nie potrafi i tyle - wielka tajemnica. Tygrys z 203 penetracji też walczy na IX waląc po weakspotach i jakoś życie toczy się dalej. 

PS. Drugie działo bije silniej, ale celność tragiczna w porównaniu ze stockiem..

Strzelać na Noshornie to mnie nie ucz. Jak znajdę screeny to Ci udowodnię. Wiem doskonale co potrafi ta zabawka, jednak porównanie do Tygrysa zupełnie chybione. Przypominam, że jest to papier i w związku z tym walczysz na granicy ( przynajmniej ja tak robię) widzialności - pow 350 m. Spójrz na moją celność ogólną i dopiero coś skomentuj ( byle konstruktywnie). W związku z tym, możesz zapomnieć o weakspotach, a to z kolei wiąże się z tym, że aby mieć pewny hit używasz golda ( ja tak robię). 

W dalszym ciągu podtrzymuję swoją opinię, że na zwykłej ammo Z PONAD 350 m nie mam pewności strzału z przebiciem VIII tieru ( po za wyjątkami jak amx 50/100 , stanie bokiem itp )

Kto twierdzi inaczej nie zna tego czołgu, lub opowiada bajki.

Keritt #254 Posted 09 July 2014 - 07:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9826 battles
  • 89

View Postkakabara, on 08 July 2014 - 08:27 PM, said:

Strzelać na Noshornie to mnie nie ucz. Jak znajdę screeny to Ci udowodnię. Wiem doskonale co potrafi ta zabawka, jednak porównanie do Tygrysa zupełnie chybione. Przypominam, że jest to papier i w związku z tym walczysz na granicy ( przynajmniej ja tak robię) widzialności - pow 350 m. Spójrz na moją celność ogólną i dopiero coś skomentuj ( byle konstruktywnie). W związku z tym, możesz zapomnieć o weakspotach, a to z kolei wiąże się z tym, że aby mieć pewny hit używasz golda ( ja tak robię). 

W dalszym ciągu podtrzymuję swoją opinię, że na zwykłej ammo Z PONAD 350 m nie mam pewności strzału z przebiciem VIII tieru ( po za wyjątkami jak amx 50/100 , stanie bokiem itp )

Kto twierdzi inaczej nie zna tego czołgu, lub opowiada bajki.

Tygrys to też papier, a jego 100mm pancerza od frontu nie robi wrażenia nawet na 5 tierach. poza tym idąc w tą linię chyba wiedziałeś że te TD nie mają pancerza? 

Małe porównanie:

Naschorn - topowe działo długa 88 o średniej penetracji 203mm i średnim dmg 240 - walczy maksymalnie z 8 tierem.

JagdPantera - topowe działo 105mm o średniej penetracji 200mm i średnim dmg 320 - walczy maksymalnie z 9 tierem.

Czyli wg Ciebie nie da się grać JagdPanterą bez pełnego magazynu złotych pocisków. Wynika z tego że nie umiesz grać TD, tudzież nie umiesz grać TD bez złota. W czasach gdy złote pociski były tylko za "real money" strzeliłbyś focha i nie grał w wota, bo nie umiałbyś penetrować wrogich maszyn.

kakabara #255 Posted 09 July 2014 - 09:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

Ty nie chcesz, czy zwyczajnie nie rozumiesz tego co napisałem.

Gdzie widzisz moje stwierdzenia:

-"nie da się grać"?  Może w swoich snach?

Napisałem, że gra z 8 jest trudniejsza i żeby zachować poziom ok 1000 dmg na bitwę ja strzelam z APCRów.

Zawsze możemy porównać swoje osiągi na Noshornie, to zobaczymy...

zirael0 #256 Posted 09 July 2014 - 10:03 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25169 battles
  • 644
  • [OVD] OVD

View Postkakabara, on 09 July 2014 - 10:46 AM, said:

Ty nie chcesz, czy zwyczajnie nie rozumiesz tego co napisałem.

Gdzie widzisz moje stwierdzenia:

-"nie da się grać"?  Może w swoich snach?

Napisałem, że gra z 8 jest trudniejsza i żeby zachować poziom ok 1000 dmg na bitwę ja strzelam z APCRów.

Zawsze możemy porównać swoje osiągi na Noshornie, to zobaczymy...

"Ciekawe, żeczy waść prawisz.... Alem za stary na bajki." - czyli krótko mówiąc, używasz golda na dystansie, żeby zadać nim obrażenia, pociskami które mocniej tracą swoje właściwości na dystansie i są bardziej podatne na dingi? Brzmi logicznie...

kakabara #257 Posted 09 July 2014 - 10:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

Z daleka,z bliska zawsze kiedy gram przeciwko VIII tierom używam golda, żeby mieć pewność hita.

Stać mnie, was nie?  Przy okazji nie muszę się wtedy zbytnio przykładać. 

Ulżyło co poniektórym? :trollface:

Winię zaś za to obecny MM. Bowiem, gdyby losowania były tylko +1 nie miałbym potrzeby ładowania złota w przód KV4...

Edited by kakabara, 09 July 2014 - 10:26 AM.

Keritt #258 Posted 09 July 2014 - 10:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9826 battles
  • 89

View Postkakabara, on 09 July 2014 - 10:22 AM, said:

Z daleka,z bliska zawsze kiedy gram przeciwko VIII tierom używam golda, żeby mieć pewność hita.

Stać mnie, was nie?  Przy okazji nie muszę się wtedy zbytnio przykładać. 

Ulżyło co poniektórym? :trollface:

To nie kwestia stać, czy nie, ale kwestia ogrania. Nie umiesz penetrować 8 tierów na zwykłej amunicji AP i tyle.

Co do porównania "naszych" umiejętności na Nashornach to mi ten td zwyczajnie nie podszedł, ale nawet mimo to nie używałem na nim złotych pestek. Bo i po co? 203 mm spokojnie starczy na przebicie wszystkiego z czym się Nashorm może spotkać. 

kakabara #259 Posted 09 July 2014 - 10:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38932 battles
  • 664
  • [_KOR_] _KOR_

View PostKeritt, on 09 July 2014 - 11:31 AM, said:

(...) to mi ten td zwyczajnie nie podszedł, ale nawet mimo to nie używałem na nim złotych pestek. Bo i po co? 203 mm spokojnie starczy na przebicie wszystkiego z czym się Nashorm może spotkać. 

No popatrz, a ja mając na nim dużo więcej rozegranych bitew od Ciebie i siłą rzeczy spotykając się z większą ilością "najróżniejszych" przypadków ośwadczam Ci, że są sytuacje, w których zwykła ammo nie chce przebić przodu 8.

Czasami nawet siemka potrafi dingnąć.

Daruj sobie również gadanie o znajomości weakspotów w sytuacji, kiedy rozegrałem ponad 10k bitew. Bo to już zakrawa na absurd z Twojej strony.

StuprocentowyCebulaczek #260 Posted 09 July 2014 - 11:00 AM

Brigadier

• Player
  • 18119 battles
  • 4,293

Dodam tylko, że używanie złotych pestek na nim jest bez sensu, bo gold szybciej wytraca penetrację niż normalne ap! Jeśli ktoś myśli, że strzelając z golda będzie miał nadwyżkę penetracji, to żyje w błędzie. Golda tylko do podbramkowych sytuacji, jak coś twardego nas zajechało i nie chcemy ryzykować, do strzelania na dystans tylko AP, taniej nam to wyjdzie, nie będzie wkurzenia, że "jak niby mógł to odbić"( bo golda częściej się odbija) i częściej wejdzie.

Pozdrawiam, proszę się nie kłócić tutaj :>

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users