Jump to content

Sturer Emil (Pz.Sfl. V)

• Please log in to reply
585 replies to this topic

Loofah #81 Posted 12 November 2013 - 02:04 AM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View PostMindChanger, on 11 November 2013 - 06:49 PM, said:

odblokowałem działo, na szczęście miałem zgromadzone 20 k free expa wcześniej. Stockowy TDek to jest szit, bo nie możemy strzelić, stracić cammo i uciekać, bo mamy za małe alpha.
A z nową bronią po kilku bitwach mogę powiedzieć, że ten TD jest op jak Dickermax na VI tierach. Bardzo mi się teraz podoba, po wystrzale wydaje mi się, że już nie tracę tyle cammo ile w stockowej. Nabicie dmg, które było osiągnięciem na stockowej lufie to teraz pestka (no, może kilka  :teethhappy: ).
Przetrwajcie grind lufy, później to bajka ;)
edit: http://wotreplays.co...hanger-pz_sfl_v
Jedna z najbardziej stresujących gier przez końcowy etap bitwy  :teethhappy:
Naprawdę? Ten czołg jest tak OP jak churchill GC na swój tier. Jak pograsz więcej będę ciekaw opinii, bo może udało Ci się trafić na np 4-5 map na których ten TD cokolwiek jest w stanie zrobić, bo na reszcie zwyczajnie wypada tragicznie - w sensie równie OP jak churchill GC (jakbyś ktoś nim nie grał i nie domyślił się jak "dobry" jest to czołg).

Avenger_144 #82 Posted 12 November 2013 - 08:42 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15183 battles
  • 451

View Postvdrpl, on 12 November 2013 - 01:42 AM, said:

Podsumowując. Grałem wszystkimi wcześniejszymi tierami i mogę bez wyrzutów sumienia napisać, że póki co 7 tier jest zdecydowanie najsłabszym czołgiem, pomimo, że na papierze prezentował się całkiem przyjemnie.
Ja bym raczej powiedział, że to kwestia bardzo indywidualna, Sturer Emil jest po prostu inny od poprzedników. Osobiście stawiam go wyżej od Pz.Sfl.IVc i Nashorna bo jest "jakiś", jednym strzałem potrafi rozstrzygnąć bitwę (a że nierzadko jest to strzał niecelny i w konsekwencji przegrana to inna sprawa :blinky:). No i ta depresja działa, w przypadku tego typu pojazdu to naprawdę ogromna zaleta.

Pz.Sfl.IVc bardzo przypadł mi na stocku i wiązałem z nim duże nadzieje, ale zakres ruchu w poziomie topowego działa to jakaś masakra. Nashorn ma faktycznie lepsze camo podczas strzelania, ale wiele razy zginąłem z powodu słabej depresji. Zajmując pozycję na wzniesieniu trzeba się ciągle wiercić, więc pozorna przewaga camo nad Emilem znika. Może jestem dziwny, ale z tej linii najbardziej przypadł mi do gustu Pz.Sfl.V.

ini1 #83 Posted 12 November 2013 - 10:48 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 57896 battles
  • 3,174
  • [SAMI] SAMI
na pewno jesteś dziwny :{

im więcej gram tym bardziej go nienawidzę, wczoraj uparłem się zrobić na nim 5k doświadczenia,  3x miałem zdjętem, na innym td to było by 3-4 gry, na tym ?

na tym mam średnią 600 expa na bitwę i 2/3 to przegrane :{

dzisiaj musiałem rozegrać 5 bitew by w końcu zdjąć z niego gwiazdkę :{

zresztą co się będę rozpisywał, zobaczcie sami :{

Posted Image

InfiniteBeer #84 Posted 12 November 2013 - 12:10 PM

Major

• Player
  • 26745 battles
  • 2,633
Ja dzisiaj kończę grind tej maszynki i mam mieszane uczucia. Nie można tutaj łatwo rozgraniczyć "+" i "-" ponieważ każdy plus ma swoje wady (nie na odwrót!) co powoduje, że każda gra nim jest innym doświadczeniem ;)
-Działo: topowe na tym tierze rządzi, super alpha oraz depresja dają mu dużą przewagę  jednak zaraz pojawiają się minusy w postaci tragicznego wychyłu w poziomie oraz chimerycznej wręcz celności. Działa ma straszną wadę w postaci znoszenia pocisków w dół. Na dystansie do 300 metrów wystarczy skupić celownik, jednak powyżej 300 metrów zaczynają się jaja i pocisk dostaje takiego obciążenia, że trzeba nieraz brać bardzo dużą poprawkę przy celowaniu.

-Kamo: dużo ludzi narzeka tutaj na jego kamo a jak dla mnie jest ono lepsze niż na Nashornie. Być może dlatego, że nie gram nim zaraz za HT. Dodatkowo pomaga nam w tym depresja jednak zaraz potem tą zaletę niweluje wychył na boki co może powodować nie potrzebny ruch kadłubem i w rezultacie wychył zza krzaczka. Ale jeśli mam być szczery to nieraz nawet jeśli nie miałem krzaków to po strzele potrafiłem być niewidoczny, Worze na nim siatkę + 100% załogi na kamuflażu.

-Pancerz: nie ma, choć czasem coś odbije od mniejszych działek jakie posiadają scouty ;p Dodatkowo jak już na wyspotują to najczęściej tracimy pół hp z racji tego, że jest ogromny i nawet jeśli się schowamy to zawsze istnieje możliwość, że wyłapiemy pigułkę bo osłona jest za niska.

-Mobilność: wolny muł, jedyne co ma fajne to prędkość samego obrotu bo jeśli chodzi o jazdę to dupy nie urywa.

Jeśli chodzi o ogólną ocenę to może być. Super nie jest ale tragiczny też nie.  Działo, które posiada częściej irytuje niż relaksuje a to ma być jego główna zaleta.

MindChanger #85 Posted 12 November 2013 - 12:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29471 battles
  • 1,412

View PostLoofah, on 12 November 2013 - 02:04 AM, said:

Naprawdę? Ten czołg jest tak OP jak churchill GC na swój tier. Jak pograsz więcej będę ciekaw opinii, bo może udało Ci się trafić na np 4-5 map na których ten TD cokolwiek jest w stanie zrobić, bo na reszcie zwyczajnie wypada tragicznie - w sensie równie OP jak churchill GC (jakbyś ktoś nim nie grał i nie domyślił się jak "dobry" jest to czołg).

Do miast się nie nadaje, ale górzyste lub zalesione tereny są dla niego świetne, można fajnie posnajpić z tym nowym działem.

http://ftr.wot-news....ck-sturer-emil/

Polecam lekturę, zgadzam się z SSem w 100 % :)

Loofah #86 Posted 12 November 2013 - 01:13 PM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View PostMindChanger, on 12 November 2013 - 12:58 PM, said:

Do miast się nie nadaje, ale górzyste lub zalesione tereny są dla niego świetne, można fajnie posnajpić z tym nowym działem.
http://ftr.wot-news....ck-sturer-emil/
Polecam lekturę, zgadzam się z SSem w 100 % :)
Zresztą nawet tutaj pisze właściwie że Sturer nie ma zalet prócz działa, tylko co po dziale gdy nie da się go wykorzystać... Posnajpić SIĘ NIE DA - kończy się amunicja. Raz próbowałem snajpić to po 5 minutach od poczatku rozgrywki zostałem z 2 pestkami na el hallufie. TAKI SNAJPER  z niego. Branie HE w tym czołgu to też jakaś porażka i ostatnia rzecz jaką bym zrobił. Nawet na type59 nie mam ani jednego HE bo ma zbyt mało innych pestek, a przydatność HE jest i tak bliska zero.
Zalesiony teren jest dla niego fajny?? Że co? Taki teren jest fajny bardziej dla Nashorna który w takim wypadku jest...lepszy - ba większość innych TDków w takim momencie jest lepsza. A górzysty zwykle NIE JEST dobry bo wróg wystawia tylko wieże, a dobre pozycje gdzie można wykorzystać 15 stopni są zwykle BLISKO pola walki = śmierć dla nas a nie dla przeciwnika.
Nadal uważam Sturera za najgorszy T7, na szczęście 2 dni temu go skończyłem, sprzedałem i nigdy nie zamierzam wracać do niego, na szczęście T8 rekompensuje tragedie na T7.

Edited by Loofah, 12 November 2013 - 01:14 PM.

dzidek_1 #87 Posted 12 November 2013 - 01:15 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11454 battles
  • 1,094
już go sprzedałem - najgorsza faktycznie mała liczba naboi oraz wg bardzo mała  prędkość lotu pocisku - strzelac trzeba z dużym wyprzedzeniem i liczyć, że przeciwnik się nie zatrzyma albo nie zmieni trasy

Edited by dzidek_1, 12 November 2013 - 01:16 PM.

PERKOZ93 #88 Posted 12 November 2013 - 10:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12922 battles
  • 527
nie ten temat sorki

Edited by PERKOZ93, 12 November 2013 - 11:00 PM.

dkfan #89 Posted 13 November 2013 - 01:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40382 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL
Kupiłem Emila pozostawiwszy Nashorna z wr 62% i dmg na poziomie 1400, liczyłem na 1600 ale ostatnie bitwy karały mnie strasznym losowaniem teamów i MM.
Cóż Emil...rzeczywiście elewacja ujemna działa jest przyjemna, czasem się przydaje ale nie jest walorem tego pojazdu który daje nam jakąkolwiek przewagę nad przeciwnikiem, ot zwyczajnie mniej trzeba się wychylać, ale zawsze chociaż trochę, a to trochę i tak wystarcza by każy kto ma ochotę nas uszkodził.
Na plus pozostaję bardzo przyjemna zwrotność w miejscu pojazdu 30 stopni daje szansę na odnalezienie się w nieco bardziej dynamicznej akcji.
Kolejny plus to kamuflarz, conajmniej taki sam jak na Nashornie który oceniam nieźle i absolutnie złego słowa na niego nie powiem. (4/5 członów załogi kamuflarz na 100%, siatka i malownaie za 17500 srebra).

A teraz to co my Polacy lubimy najbardziej, narzekania.
Minus pojazd ten zdecydowanie posiada o 1 wadę za dużo, jeżeli już mamy pojazd pozbawiony pancerza, z mizernym kątem poziomym ostrzału obdarzony czestymi losowaniami z IX to dlaczego jest on jeszcze powolny!! Ani przed nikim uciec, ani się szybko wycofać lub chociaż nadążyć za innym. Przegrwasz to na obronę szansy nie masz, wygrywasz nawet nie postrzelasz bo większośc maszyn w twoim teamie jest conajmniej o 10km/h szybszych od ciebie.

Moja najwieksza frustracja to działa, stockowe ma penetracje 169....fajnie dopuki nie pojawiają się w bitwie IX-ki a takich bitew miałem dopiero 2. Ponad 50.000 expa na drugie w dodatku obowiązkowe działo, szy ktoś tu dostał rozwolnienia? Żaden z td VII nie zmusza do wygrindowania tak absurdalnej ilosci expa (przeciętnie topowe działo wymaga 16-20k expa, najdrozsze z nich 30k+ w AcMle46 ) by przejsc do nastepnego w linni pojazdu.

MH90 #90 Posted 13 November 2013 - 09:46 PM

Corporal

• Player
  • 18630 battles
  • 101
  • [NVM] NVM
Jestem zmuszony zmienić zdanie co do tego czołgu  :teethhappy:  Z topowym działem można się nim nieźle pobawić  :blinky:

PERKOZ93 #91 Posted 14 November 2013 - 05:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12922 battles
  • 527
Potwierdzam, z topowym działem można się nieźle zabawić. Tu dla przykładu byłem na samym dole drabiny pokarmowej. Tak samo jak poprzednik, doskonale sprawdza się w tłuczeniu wyższych tierów. Nawet na losowaniu z X tierem z krzaczka z dystansu mógł by z tą peną robić DMG.

http://zapodaj.net/i...fb93232cddb.jpg

http://zapodaj.net/i...60638404979.jpg

http://zapodaj.net/i...59e659f7da3.jpg

ini1 #92 Posted 14 November 2013 - 09:12 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 57896 battles
  • 3,174
  • [SAMI] SAMI
tuż przed wybadaniem 2 lufy ( 1700 expa mi brakuje ) w końcu wywalczyłem specjalistę
Posted ImagePosted ImagePosted Image
myślę że  w końcu zaczynam go ogarniać
td NIE NADAJE się na randomy
jest ściśle zależny od drużyny, jak ktoś jest z przodu i spotuje to można nabić fajny wynik
jak jesteś sam giniesz jak szmata, bo zjedzie cię byle lt
niestety, przy zalewie pomidorów na randomach gra solo to katorga
Jak ktoś może zagrać nim w plutonie 2 a jeszcze lepieje 3 osobowym to bajka
Mi niestety nie było to dane :{
acha, grę na srebrnej ammo odpuściłem sobie z ~20 gier temu, jadę tylko na złocie, a nawet ono, potrafi dingnąć przy strzelaniu na odległość +200m, poza tym z celnością tej armaty ma się szczęście że w ogóle trafia się w czołg :{
na przykład tiger2 jest nie penetrowany z przodu z 250m  ( władowałem w niego 4 pestki i wszystkie dingneły ), a e75 z 50m odbił 3, a potem mnie skasował 1 strzałem :{
ogólnie jak cię zobaczą to jesteś trup najpóźniej po 2 strzale ( notorycznie losuje mnie 2 lub 3 od dołu ), a widać cię z ~200m za krzakiem i z kamo na ~90% na 3/4 załogi :{
mam nadzieje że z 2 działem da się pograć na srebrze, na razie grind dość drogo mi wychodzi :}
na w końcu doczłapałem się do tej topowej armaty
dmg odpowiednie, w końcu nie muszę się martwić o przebijanie przeciwników :}
tylko rel trochę boli, 10s, to nie 6, ale penetracja to w zupełności nadrabia :}
1 gra z top działem
Posted ImagePosted ImagePosted Image
elc na hita
Stuart na hita
tiger na hita, miał 50% życia
Churchill na 2 ja zacząłem, potem su100 i ja skończyłem
i strzał w wieże t34 za 441 hp, na 1 dziale nawet ze złota takie cuda były by niemożliwe :}
coś czuje że teraz grind będzie przyjemny :}
\

Edited by ini1, 14 November 2013 - 10:29 PM.

FARGO44 #93 Posted 14 November 2013 - 11:19 PM

Corporal

• Player
  • 13939 battles
  • 175

View Postdkfan, on 13 November 2013 - 01:39 PM, said:

szy ktoś tu dostał rozwolnienia? Żaden z td VII nie zmusza do wygrindowania tak absurdalnej ilosci expa (przeciętnie topowe działo wymaga 16-20k expa, najdrozsze z nich 30k+ w AcMle46 ) by przejsc do nastepnego w linni pojazdu.
No nie sądzę, żeby dostał rozwolnienia. Raczej przemyślana taktyka: po 3 kolejnych świetnych td-kach dostajesz na dzień dobry wolne gówno, które świeci po całej mapie i woła do arty "zabijcie i skróćcie moje cierpienia" z armatą, którą nie przebijesz niczego powyżej 7 tieru (a wylosuje cię złośliwie za każdym razem z 9 tierem). Nie wiem jak Ciebie, ale mnie korci wypieprzyć po raz kolejny kasę i z wolnego expa kupić topową armatę. I o to w tej białoruskiej zabawie pewnie chodzi ..

dkfan #94 Posted 15 November 2013 - 06:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40382 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL

View PostFARGO44, on 14 November 2013 - 11:19 PM, said:

No nie sądzę, żeby dostał rozwolnienia. Raczej przemyślana taktyka: po 3 kolejnych świetnych td-kach dostajesz na dzień dobry wolne gówno, które świeci po całej mapie i woła do arty "zabijcie i skróćcie moje cierpienia" z armatą, którą nie przebijesz niczego powyżej 7 tieru (a wylosuje cię złośliwie za każdym razem z 9 tierem). Nie wiem jak Ciebie, ale mnie korci wypieprzyć po raz kolejny kasę i z wolnego expa kupić topową armatę. I o to w tej białoruskiej zabawie pewnie chodzi ..

Być może to skok na kasę WG, 50k exp+ mało kto ma tyle cierpliwości, ja narazie się męczę bo wszystko co odłożyło mi się przeznaczyłem na moduły w Canaveronie a nie zrobię WG przyjemności żeby wydać złoto na exp, trudno będę cykał po 3-4 bitwy dziennie, do świąt działo będę miał  :tongue:  
To na co zwróciłem uwagę to rzeczywiście losownia... k...6 razy pod rząd z IX......zniósłbym to dizelnie gdyby ten łajdak nie był taką ślamazarą 25km/h....Nashornem VIII poprostu oflankowywałem (zanim założyłem topowe działo) ale z tą mobilnością mogę oflankować klasztor na Klasztorze a nie ht IX tieru, czasem zaskocze jakiegoś przysypijacego od boku, zza krzaka ale większość bitew wymaga ostrej pracy która i tak często kończy się porażką bo walka nim jest skuteczna przy w miarę stabilnej linni frontu, gdy coś się załamuje nie ma szansy nic trzymać bo pada się na 2-3 strzały.

Hey_Ho_Lets_Go_ #95 Posted 18 November 2013 - 09:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 76468 battles
  • 925
Męczę się tym niszczycielem kilka już dni. WOT specjalnie taką "zawali drogę" wstawił do drzewka aby kasę wyciągnąć. Wszystkimi poprzednimi czołgami z tej gałęzi niszczycieli bardzo przyjemnie się grało, braki w pancerzu nadrabiały fantastycznym jak na swój tier działem zwrotnością i mobilnością.
Najbardziej wkurzające jest to, że jeżeli kasy się nie wyłoży to człowiekowi statystki póżniej lecą i wyzywany jest od noobów. Jest kilka takich niegrywalnych czołów w różnych drzewkach. Kolejne tiery pownny być ewolucją...następca powinien byc lepszy...
W tej gałęzi wiadomo że cała zabawa od 8 tieru się zaczyna.  W tym przypadku chodzi tylko wyłącznie o wyciągnięcie kasy od ludzi którzy nie będą mieli cierpiliwości  męczyć się z tym szrotowatym Pz.Sfl.V .
Tym się nie da nie noobić przynajmniej bez topowej armaty....no i często wrzuca na wyższe tiery.

Edited by Dredom12, 18 November 2013 - 09:20 AM.

FARGO44 #96 Posted 18 November 2013 - 04:42 PM

Corporal

• Player
  • 13939 battles
  • 175
Nie ma pancerza, prędkości i camo, a do topowej armaty droga wiedzie przez mękę. Ten czołg to jeżdżąca katastrofa, największa z jaką się dotychczas spotkałem. "Pochwale" się - mam winratio na poziomie ... 8% (na poprzenikach odpowiednio 62 i 64%). Dla mnie to przykład przewrotności tej gry i ich twórców: po 2 świetnych td, dostajesz totalne gówno, które skłoni Cię do wydania kwoty równej zakupowi czołgu premium, byle się tylko tego czegoś pozbyć i przeskoczyć poziom wyżej.Golden joystick za ten czołg ..

OldBix #97 Posted 18 November 2013 - 06:22 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Kupiłem. Stoi w garażu. Już 20k FreeExp na top lufę odłożone. Niech się 'franca' kurzy. Takim jak teraz - nie wyjadę.

Loofah #98 Posted 18 November 2013 - 06:23 PM

General

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 8,726

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 18 November 2013 - 06:22 PM, said:

Kupiłem. Stoi w garażu. Już 20k FreeExp na top lufę odłożone. Niech się 'franca' kurzy. Takim jak teraz - nie wyjadę.
105 z full gold ammo nie jest tragiczna... tylko super kosztowna, ale lepsze to niż free exp (łątwiej robić kredyty niż free exp) :) No i amunicji ma dosyć.

Edited by Loofah, 18 November 2013 - 06:24 PM.

FARGO44 #99 Posted 18 November 2013 - 06:48 PM

Corporal

• Player
  • 13939 battles
  • 175
Problem nie w lufie moim zdaniem. dobry TD albo ma pancerz, albo camo, albo jak nie ma camo, to przynajmniej szybko spieprza z pola rażenia (vide JPanther II). Ten typ nie ma żadnej z tych 3 cech. Armata stockowa nie jest zła, ale co z tego, kiedy albo człowiek nie zdąża dojechać na pole bitwy, albo co chwile się "świeci" i pada od 1, góra 2 strzałów.

TomMcLeone #100 Posted 18 November 2013 - 07:39 PM

Private

• Player
  • 19636 battles
  • 48
tym sie nie da grac.
zrobie go z free expa za golda, trudno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users