Jump to content

Czy zrobilem dobrze?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

destroy89 #1 Posted 30 October 2013 - 12:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 71
Witam.
Mam szybkie pytanie do doswiadczonych graczy. Mam wybadanego is-a dzialko z kv, silnik, gaski oraz wbite na nim 10k expa na nastepne dzialko. Jednak od dawna nosze sie z zamiarem sprzedania tego czolgu i powrotu do kv1s lub nawet do kv1 na ktorych gralo mi sie przyjemniej i mialem lepsze wyniki i zarobki. Po zagraniu 100 bitew na is wyniki mam tragiczne i wedlug mnie ten is to kv1s z troszke wieksza iloscia hp. Pytam wiec czy sprzedawac czy jakos docierpiec do is3? A jesli juz sprzedac to kupic kv1s czy kv1?

KrwawyMotyl #2 Posted 30 October 2013 - 01:06 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 381
Jeśli źle Ci idzie na IS to na IS-3 będzie jeszcze gorzej, skoro dobrze Ci się grało KV-1S to może warto go odkupić (chociaż są tacy co twierdzą że KV-1S nie jest dobrym nauczycielem), a IS-a może nie sprzedawaj, to Twoja pierwsza VII więc z początku będzie ciężko, zostaw go sobie w garażu i zbijaj tylko gwiazdkę 2x aż dobijesz do topowego działa z którym gra się troszkę lepiej (krótszy czas ładowania).

ulmus_montana #3 Posted 30 October 2013 - 01:19 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 285

View Postdestroy89, on 30 October 2013 - 12:50 PM, said:

Po zagraniu 100 bitew na is wyniki mam tragiczne i wedlug mnie ten is to kv1s z troszke wieksza iloscia hp. Pytam wiec czy sprzedawac czy jakos docierpiec do is3? A jesli juz sprzedac to kupic kv1s czy kv1?

Skoro dobrze gra Ci się kv, to jak sam zauważyłeś, w przypadku ISa masz praktycznie ten sam styl gry.
Nie wiem jak bardzo teraz został znerfiony IS3 (gra jeszcze się się aktualizuje) ale przesiadkę na niego z ISa wspominam bardzo dobrze.
Opłaca się "przecierpieć" na ISie zwłaszcza, że z topowym działem gra się całkiem przyjemnie. Następca to już naprawdę porządna maszyna

destroy89 #4 Posted 30 October 2013 - 01:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 71
JEzeli chodzi o tego isa to glownie dlatego nim tak kalecze ze czesto rzuca mnie na 8 i 9 a tam juz ciezko cos zdzialac z moim doswiadczeniem. Mam wiele czolgow w garazu glownie 6 tiery ale rozmaite mam medy ciezkie i nawet 2 td. Nie gonie za tierem raczej lubie pograc na roznych czolgach dla przyjemnosci wlasnie dlatego ten is mnie denerwuje. Prosze o porady.

Ghastly_ #5 Posted 30 October 2013 - 01:56 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 157
Wróć do kv1s/kv1 + do tego zacznij robić jakąś inną linię czołgów (np. niemieckie HT, linia do E100). Wbrew pozorom większa różnorodność w grze w przyszłości lepiej zaowocuje niż ciągłe granie tym samym.

Edited by Ghastly_, 30 October 2013 - 01:57 PM.

Alpa_Chino #6 Posted 30 October 2013 - 01:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,703
Nie ma sensu żebyś szedł teraz na siłę do IS3, bo IS3 na stocku ma to samo działo, zanim odblokujesz BL'a to będzie istny koszmar bo będziesz grał praktycznie z tym samym działem co teraz, ale cały czas przeciwko 8 a często i 10 tierem. Będziesz tylko tracił kupę kasy i nerwów.

NiViK_PL #7 Posted 30 October 2013 - 06:44 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 485
Wybitny nie jestem, ale mam IS-6 VIIItier który ma takie działo jak IS (z minimalnie szybszym rld)
Co mogę ci polecić oprócz tego co wyżej?? spróbuj nauczyć sie weakspotow (słabych punktów, tym działem możesz przebic prawie każdą IX od przodu, bez złota (problemem moga byc T95 czy VK45 B.
Jak rzuci cie na IX nigdy nie jedz sam i próbuj podgryzać wrogów od boków.

Haltes #8 Posted 30 October 2013 - 07:41 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 123
Wróć do KV-1S akurat ten czołg to niezły nauczyciel większych ciężkich tierów

Szamtoch #9 Posted 30 October 2013 - 08:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 73

View PostHaltes, on 30 October 2013 - 07:41 PM, said:

Wróć do KV-1S akurat ten czołg to niezły nauczyciel większych ciężkich tierów
Nic tak nie uczy jak gra działem D-25T przeciwko IV tierom ; )))
Prawda jest w stwierdzeniu, że może warto zabrać się za inną linie, poznać sposoby walki z danym typem czołgów żeby potem wiedzieć jak nim grać, nabrać nowych odruchów itd. itp. WoT jest najlepszy do VI/VII tierku, potem jest już zbyt dużo zgrzytania zębami ; )

Edited by Szamtoch, 30 October 2013 - 08:34 PM.

LFC_love #10 Posted 30 October 2013 - 08:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 25
Tak kv1-s jest dobrym nauczycielem jak być zakałą drużyny. Przy twoim skilu nawet nie wsiadaj na wyższe tiery, bo będziesz free fragiem, posiedz trochę na 5,6 (byle nie kv1-s) on na pewno cię niczego dobrego nie nauczy.

destroy89 #11 Posted 30 October 2013 - 09:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 71

View PostPanzer_Armee, on 30 October 2013 - 08:36 PM, said:

Tak kv1-s jest dobrym nauczycielem jak być zakałą drużyny. Przy twoim skilu nawet nie wsiadaj na wyższe tiery, bo będziesz free fragiem, posiedz trochę na 5,6 (byle nie kv1-s) on na pewno cię niczego dobrego nie nauczy.

Bez urazy ale ja prosiłem o opinie i porady doświadczonych graczy a nie kogoś kto ma mniej bitew odemnie a wmawia mi że "przy moim skilu bede free fragiem".

Darkness1611 #12 Posted 30 October 2013 - 10:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 14

View PostPanzer_Armee, on 30 October 2013 - 08:36 PM, said:

Ciekawe. Bardzo ciekawe przemyślenia. Akurat moim zdaniem KV-1s jest świetnym czołgiem do nauki. Rzuca go optymalnie do bitew, idzie nim zarobić i nauczyć się grać. Osobiście uważam że to jest najlepszy czołg dla gracza który ma już powyżej 2tyś bitew i jakieś blade pojęcie o grze ma. Po za tym KV-1s jest brany na kompanie seniorską, wiec tym bardziej warto go ogarnąć.

Witam.
Mam szybkie pytanie do doswiadczonych graczy. Mam wybadanego is-a dzialko z kv, silnik, gaski oraz wbite na nim 10k expa na nastepne dzialko. Jednak od dawna nosze sie z zamiarem sprzedania tego czolgu i powrotu do kv1s lub nawet do kv1 na ktorych gralo mi sie przyjemniej i mialem lepsze wyniki i zarobki. Po zagraniu 100 bitew na is wyniki mam tragiczne i wedlug mnie ten is to kv1s z troszke wieksza iloscia hp. Pytam wiec czy sprzedawac czy jakos docierpiec do is3? A jesli juz sprzedac to kupic kv1s czy kv1?

Nie wiem dlaczego dostałeś minusa ale co do pytania. Moim zdaniem warto trzymać KV-1 dla zarobków i gry for fun (zwłaszcza że go ładnie rzuca) Warto też grać KV-1s, a to dla tego że ma to samo działo co IS, KV-1s rzuca najwyżej na 8 tier i nawet jak będziesz miał na nim przegraną walkę to i tak wyjdziesz z kasą na plus. Jazda KV-1s daje ci możliwość walki z wyższymi tierami, a co za tym idzie, daje ci możliwość nauki walki z nimi, nie obciążając cię finansowo. Więc jeśli masz w garażu KV to nim zarabiaj, a KV-1s graj i ucz się walki. ISa warto zostawić w garażu, niech się przez ten czas kurzy, a jak już ogarniesz walkę to do niego wrócisz i będziesz expił do IS 3. Najważniejsze to nie iść byle szybciej byle prędzej w wyższe tiery. Jak uznasz że dobrze idzie ci gra tierem 5, przechodzisz na 6, jak już idzie ci 6 to idziesz dalej na 7. Jak 7 ci nie idzie, to tierem 5 zarabiasz na naprawę i amunicję do 6 i dalej grasz 7 ucząc się. Jak już idzie ci gra 7 to przechodzisz na 8. Nic na siłę i nic na szybko. Polecam ci też znaleźć klan. Wspólne bitwy treningowe ułatwią ci wyszukiwanie mocnych i słabych stron czołgów jak i ułatwi poznawanie mapy.

Do zobaczenia w bitwie  :smile:

LFC_love #13 Posted 30 October 2013 - 10:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 25
Wiesz w ogóle co to jest WN6,XVM itp.? To jak się dowiesz to porównaj swoje statystyki do innych graczy, to zobaczysz swój skil.

Ghastly_ #14 Posted 31 October 2013 - 03:11 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 157

View PostPanzer_Armee, on 30 October 2013 - 10:17 PM, said:

Wiesz w ogóle co to jest WN6,XVM itp.? To jak się dowiesz to porównaj swoje statystyki do innych graczy, to zobaczysz swój skil.

Już bardziej szanuje słabych początkujących graczy którzy chcą się czegoś nauczyć i zaglądają na forum niż ludzi, którzy zakładają nowe konta dla lepszych statystyk.

destroy89 #15 Posted 31 October 2013 - 03:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 71
EGZAKLYYYY:P Ghastly sam bym tego lepiej nie wymyslił:)

Na marginesie pytanie czy orientuje sie ktos co z tymi czekoladami co dostajemy za wygrane bitwy?

borussia996 #16 Posted 31 October 2013 - 07:43 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 4
ja bym na twoim miejscu wybrał kv-1s :biggrin:

Whisky80 #17 Posted 03 November 2013 - 08:56 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 28
Hej mam isa 3 wiec drogę przeszedłem ta sama. Ale jak doszedłem do 8 tieru kupiłem ponownie kv. Ja bym go doradzam siemka to siemka i według mnie nie uczy on tak grania jak kv-1. Kv-1 przes swoją mobilnosc uczy taktyki gdzie jechać a gdzie nie bo potem i tak nie będzie czasu się wrócić. Kv-1 uczy katowac oraz ustawiać sidescrapa. Kv-1 uczy grania w zwarcie oraz prowadzenia natarcia. Kv-1s uczy ściągać na strzała ;) ja się akurat uczyłem na su-100 większy fun według mnie. I jeszcze jedna cechą jak kv-1 wrzuci ciebie jako top tank to jak pograsz dobrze to nawet dobry gracz będzie miał problem ciebie wykończyć. Analogiczna sytuacja z kv-1s raczej nie będzie miała miejsca bo wiele pojazdów 6 tieru go łatwo wykancza.

Blitzstoper #18 Posted 03 November 2013 - 11:54 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 765

Mam wybadanego is-a dzialko z kv, silnik, gaski oraz wbite na nim 10k expa na nastepne dzialko.
Najpierw wymaksuj czołg, potem dopiero na niego narzekaj.

Pytam wiec czy sprzedawac czy jakos docierpiec do is3?
Docierpieć do IS3.
Odkryć, ale nie kupować.

A jesli juz sprzedac to kupic kv1s czy kv1?
Kup sobie KW-1, masz na nim najlepsze staty i najlepsze WR. Przeciwnicy są mało wymagajacy, a czołg jest OP.
Nie kupuj żadnego innego czołgu, bo mógłby być dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, a co gorsza: mógłbyś pogorszyć sobie staty i spadło by Ci effi!

glhf

jajowdz #19 Posted 03 November 2013 - 12:16 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 4
Nie sprzedawaj ISa, kup kv1 dla zarabiania i free expa a ISem narazie tylko zbijaj gwiazdki, a jak go wymaksujesz to jest fajna zabawa