Jump to content

Polska scena WoT - klany

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

Niezlomny #1 Posted 31 March 2011 - 12:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 14
Jak wygląda sytuacja w WOT pod względem polskiej sceny. Interesują mnie informacje dotyczące siły klanów, ilości, specyfiki.
Mam bogate doświadczenie w grach online. Głównie grałem w gry które tutaj wielu pogardza czyli "przynieś elfie 10 sznurowadeł to ci zrobie miecz".
Jako, że jest to beta testowałem też tą gre pod względem zachowania innych graczy, nasycenia gildiami itp.
Poniosłem tutaj porażkę, bo zbliża się wipe, a ja dalej jestem w ciemnej... Specyfika klanów jest bardzo nieczytelna dla mnie.

Z jednej strony zauważyłem, że większość klanów prowadzi masową rekrutację. Ot bierzemy co się da. Masz odpowiednie tier, teamspeak to chodz. Słabi sami się wykruszą. Znam ten schemat z różnych agencji outsourcingowych działających w finansach... Ekipy liczą w tej grze po kilkadziesiąt osób, czyli klasyczne elfie gildie z WoWa i klonów.

Z drugiej strony sama rozgrywka bardziej przypomina gry FPP. Grając w kilku klanach do których przyjęto mnie bez żadnej weryfikacji zauważyłem, że:
- panuje w nich totalny chaos
- składy są przypadkowe. Rekrutujemy kilkadziesiąt osób i potem ekipa na kampanie zawsze się znajdzie
- gracze w większości słabo się znają. W WoW rzecz nie do pomyślenia przy porównywalnej liczbie członków gildii. W warunkach bojowych nie musieliśmy mówić na TS "Niezłomny atakuje DD" tylko wystarczyło "cel DD" i każdy wiedział kto przemówił.
Może za bardzo porównuje tą gre do WoW, ale tam byłem w ekipie tak jak pisałem kilkudziesięciu super zgranych i zżytych graczy. Inne gildie funkcjonowały na podobnych zasadach. W Lineage 2 moja dziewczyna miała podobnie.

Istotą gier MMO jest teamplay. Klany, gildie, sojusze wynoszą rozgrywkę na zupełnie inny poziom, wymiar.
Może miałem pecha, ale przeraziły mnie ekipy które odwiedziłem. Wręcz zniechęciły do gry w klanach w WOT.
Po wipie będę grał. Będę też grał na przynajmniej przyzwoitym poziomie. Random nie jest tragiczny. Gdy człowiek wyłączy się na głupotę innych, to oferuje fajną zabawę.
Zauważyłem, że niestety random, a bitwy klanowe to zupełnie inna zabawa. Jeszcze w żadnej grze nie widziałem , aż takiej różnicy.

Jakie są najsilniejsze pod względem skilla, funkcjonowania klany na scenie?

Będzie to dla mnie cenna wskazówka i nie będę musiał skakać z kwiatka na kwiatek co uważam za bardzo nooberskie zachowanie.

Prosiłbym o spokojne wypowiedzi i w miarę obiektywne wypowiedzi. Nie chce zaczynać flame.

zuooo #2 Posted 31 March 2011 - 01:01 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 34
wystarczy trochę poszperać ^^

http://forum.worldof...olskich-klanow/

Wydaje mi się, że znajdziesz tam informacje o najbardziej liczących się polskich klanach.

Raulekk #3 Posted 31 March 2011 - 06:12 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 135
Tam nie ma żadnych informacji właściwie. 3 klany Daxona :P
Przeanalizuj stronki klanowe. Zobacz, jak szło poszczególnym klanom w turniejach - Battle League, Polish Open i teraz Ural Steel.

Polskie klany to: 1SBP, 1stPAD, Piraci, Black Devils, The Herd. Jest wiele innych, ale są marne. :P (Jak ktoś się z tym nie zgadza, to mogę wszystko to uargumentować :))

Convi #4 Posted 31 March 2011 - 06:21 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,626
Dorzuciłbym jeszcze PMHC - na lidze z naszymi czempionami zagrali bardzo ładnie i nasi mieli niezły orzech do zgryzienia.

danjou667 #5 Posted 31 March 2011 - 07:54 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 627
Raulekk, dzięki za umieszczenie 1SBP na liście. Od siebie jako jeden z rekrutacyjnych dodam, że My to klan dla ludzi powyżej 21 roku życia. I zdecydowanie nie prowadzimy masowej rekrutacji.

PigHunter #6 Posted 31 March 2011 - 08:41 AM

Senior Sergeant

• WGL PRO Player
  • 0 battles
  • 537

]Zobacz, jak szło poszczególnym klanom w turniejach - Battle League, Polish Open i teraz Ural Steel
+1

btw Dla mnie najprzyjemniejsze w tej grze jest granie w plutonie

Pirates jest klanem międzynarodowym. Tylko team Francis Drake jest w pełni polskim składem.

zuooo #7 Posted 31 March 2011 - 11:24 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 34

View PostRaulekk, on 31 March 2011 - 06:12 AM, said:

Przeanalizuj stronki klanowe. Zobacz, jak szło poszczególnym klanom w turniejach - Battle League, Polish Open i teraz Ural Steel.

Polskie klany to: 1SBP, 1stPAD, Piraci, Black Devils, The Herd. Jest wiele innych, ale są marne. :P (Jak ktoś się z tym nie zgadza, to mogę wszystko to uargumentować :))

Jak to nie ma informacji? Chyba wszystkie liczące się polskie klany "reklamują" się w tym temacie. Są nazwy, są linki do stron www i forum, nic tylko zaglądać i wybierać.

Wątpię, żebyś pomógł bardziej wymieniając tylko tagi klanowe.

Niezłomny, poszperaj tu i ówdzie, a  znajdziesz wszystko co potrzebujesz.

KruczoCzarny #8 Posted 31 March 2011 - 01:09 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 158

View PostNiezlomny, on 31 March 2011 - 12:13 AM, said:

Może za bardzo porównuje tą gre do WoW, ale tam byłem w ekipie tak jak pisałem kilkudziesięciu super zgranych i zżytych graczy. Inne gildie funkcjonowały na podobnych zasadach. W Lineage 2 moja dziewczyna miała podobnie.
W wowie masz instancje, rajdy, drużynowe pvp czy questy drużynowe - to wszystko WYMUSZA zgranie w zespole. W WoT czegoś takiego bardzo długo nie było, co właśnie zaowocowało takim poczuciem "chaosu", gdzie spotykają się ludzie tak samo przypadkowi jak na randomie. Nam pomogło wchodzenie do bitwy na "3,4", co przy odpowiedniej ilości ludzi tworzyło gry "20stu 1stpadowców vs reszta" - tak się poznawaliśmy wzajemnie :) Potem wprowadzono plutony i całkiem niedawno kompanie, co wraz z Ligą oraz obecnym turniejem znaczącą wzmocniło "skilla" współpracy w drużynie i wzajemne zgranie.

Najłatwiej będzie Ci ocenić do kogo warto próbować się dostać po turnieju oraz Clan Warsach. Nawet z większym naciskiem na te drugie ;)

Niezlomny #9 Posted 31 March 2011 - 01:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 14

View PostRaulekk, on 31 March 2011 - 06:12 AM, said:

Prosiłbym o argumentacje.
Intuicja podpowiada, że wipe odsieje ziarno od plew. Obecnie wiele klanów tzw "kogucików" posiada graczy którzy pomykają top tierami, a którzy są dziećmi x5 (nie załapałem się na to i nie żałuje). To trochę zaciemnia obraz gdyż staram się możliwie często grać w kompaniach i tam obserwuje różne ekipy. Wiele razy było tak, że jakieś RMS czy inne Husarie dostawały bęcki od kompanii która była zbieraniną przypadkowych graczy. Cóż z tego, że tamci posiadali same T9 i T10.
Do tej pory z wymienionych przez Ciebie ekip miałem przyjemność grać w kompanii tylko przeciw 1stPAD (kilka razy) i oni zrobili na mnie wrażenie. Byli najbardziej poukładani i najlepiej reagowali na czasem szalone pomysły moich towarzyszy.

Aha i nie chce zostać źle zrozumiany. Absolutnie nie zależy mi na dołączeniu do najsilniejszej, mega uber ekipy. Sam tag przy nicku skilla nie dodaje.
Chciałbym możliwie rozsądnie wybrać i nie tracić czasu na "koguciki" oraz dzieci neo.

Fiishu #10 Posted 31 March 2011 - 01:53 PM

Sergeant

• Veteran
  • 0 battles
  • 309
Zagraj w turnieju, albo spotkaj plutony z danego klanu to wtedy zobaczysz o co chodzi Raulkkowi. Kompanie są jakie są, BD nie grają na nich, bo nie mamy frajdy tłuc bez przerwy 10 tierami. Ze wszystkich klanowych starć największą frajdę miałem właśnie na sparingach oraz na wszelakich ligach.

MonstarBen #11 Posted 31 March 2011 - 01:53 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 280
Charakterystyka znanych mi klanów w 100% polskich.

1stPAD

*Rekrutujemy wszystkich / Awansujemy na klanowicza wielu / Na turnieje zbieramy najlepszych
*Klan zarówno dla pro-gamerów jak i dla ludzi którzy w WoT szukają chwilowej odskoczni od życia codziennego.
*Przedział wiekowy klanowiczów 11-45
*Średnia wiekowa ok. 20

1SBP

*Rekrutują ludzi w wieku 21+ jak już ktoś wspomniał
*Klan zarówno dla pro-gamerów jak i dla ludzi którzy w WoT szukają chwilowej odskoczni od życia codziennego.

Moim zdaniem klan który robi największe postępy, jeśli szukasz spokojnych ludzi w klanie to u nich chyba poczujesz się najlepiej.

O reszcie klanów nie będę pisał, za mało o nich wiem, a nie chce im robić jakiejś niezamierzonej anty-reklamy.

PigHunter #12 Posted 31 March 2011 - 02:06 PM

Senior Sergeant

• WGL PRO Player
  • 0 battles
  • 537
Problem z kompaniami jest taki, że jak na razie dostępny jest tylko jeden rodzaj ABSOLUTE. Mnie osobiście średnio się ten tryb podoba.

Mirek #13 Posted 31 March 2011 - 02:29 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 443
Tak samo jak przedmówca uważam że aspekt kompanii powinien zostać dopracowany. Fajnie czasem pojeździć niższymi tierami a póki co jest to niemożliwe przy aktualnym silniku gry. Mowa oczywiście o grach zespołowych a nie randomach/plutonach.

Wypowiedź Twoja Raulek jest co najmniej intrygująca ;) Przykładem jest chociażby ostatnia bratobójcza walka polskich klanów w Ural Steel między Herd i PIO. Obronną ręką po dwóch wygranych bitwach wyszli z tego staruszkowie ...

Convi #14 Posted 31 March 2011 - 03:13 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,626

View PostMirek, on 31 March 2011 - 02:29 PM, said:

Tak samo jak przedmówca uważam że aspekt kompanii powinien zostać dopracowany. Fajnie czasem pojeździć niższymi tierami a póki co jest to niemożliwe przy aktualnym silniku gry. Mowa oczywiście o grach zespołowych a nie randomach/plutonach.

Wypowiedź Twoja Raulek jest co najmniej intrygująca ;) Przykładem jest chociażby ostatnia bratobójcza walka polskich klanów w Ural Steel między Herd i PIO. Obronną ręką po dwóch wygranych bitwach wyszli z tego staruszkowie ...

Mirek, co ty wiesz o bratobójczych walkach ;). Dzisiaj będzie prawdziwe bratobójstwo na absolucie 1stpad na 1stpad ;)

Raulekk #15 Posted 31 March 2011 - 03:32 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 135
Argumentacja?

Zalety 1st PAD i Sarmatów zostały już opisane wyżej.

Co do Black Devils, to postaram się obiektywnie opisać ten klan, którego jestem de facto członkiem.
BD to casualowy klan, który nie organizuje treningów/sparingów itp. Gramy tylko w plutonach. Mobilizujemy się na turnieje, mam 2/3 treningi przed rozpoczęciem, a przed poszczególnymi meczami organizujemy godzinny trening.
Sukcesy to 3 miejsce w PO. Wystawiamy zazwyczaj dwie drużyny. Teraz dotarliśmy do ćwierćfinału w USC.

PMHC - jak dla mnie to jakkolwiek by oni nie grali, to ich "reklamowy" filmik, w którym wrzeszczą na siebie kto ma dowodzić, a kto nie(zaprezentowali poziom gimnazjum), skompromitował ich na tyle, że dyskwalifikuje ich to w moich oczach jako pretendenta do bycia szanowanym klanem.

The Herd - Nie znam atmosfery, itp. ale wg mnie swoją grą bronią się na tyle, że można spokojnie ich polecić.

Sylar38 #16 Posted 31 March 2011 - 03:47 PM

Senior Sergeant

• Special Beta Tester
  • 0 battles
  • 642

View Post_Cryolite, on 31 March 2011 - 01:53 PM, said:

1stPAD

...

*Przedział wiekowy klanowiczów 11-45

Małe sprostowanie : są też i starsi gracze

Fasti #17 Posted 31 March 2011 - 03:53 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 179
Jeszcze jest Viribus Unitis czy jakos tak pisane, to chyba jest klan polski. Wystawili sklad do absolute, wiec pewnie tez moga byc ciekawym klanem dla kogos kto zaczyna gre w WoTa : )

Roo4r #18 Posted 31 March 2011 - 05:05 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 222
Pozwolę sobie obronić trochę The Herd. Owszem może nie jest to klan na miarę wielkiej trójki, to Herdzi robią postępy, wiem, co mówię bo graliśmy z nimi na każdym turnieju. Co prawda nigdy nie wiemy, z którą drużyną, ale co tam :P Ja tam zaczynam szanować Herdów :) Co do PMHC to powiem, że owszem filmik był przezabawny :) No ale ostatnie wyniki w USC pokazują że albo ktoś tam się wziął za myślenie, albo doświadczenie z szeregu turniejów zaczęło procentować. W każdym razie naszą drużynę szkoleniową pojechali aż (nie)miło. Wygrana z Goferami (w jednym meczu) w tej sytuacji wydaję mi się nieprzypadkowa.

Co do Black Devils to myślę, że zrobimy niespodziankę na USC ;) I kto nas jeszcze nie kojarzy to wkrótce zacznie :P
Raulekk nie wspomniał najważniejszego. Trzon klanu BD tworzą moderatorzy i wieloletni użytkownicy forum Way of war (dawne EUFI), kto zna to forum to zna nas. Dodam, że w klanie panują zwyczaje jakie są na tym forum. Kto aspiruje do nas musi się dostosować. U nas nie skill jest najważniejszy :) A szereg wielu innych ludzkich cech. Pozdro

Obiekt57_US #19 Posted 31 March 2011 - 06:20 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 312
Bo się zarumienię ;) Tylu komplementów dawno nie słyszałem. W Ural Steel graliście z drużyną Tigesa. ---> Rasz to zło. A tak poza tym to nie marudzimy i tyle ;)

Redbull12 #20 Posted 31 March 2011 - 06:29 PM

Senior Sergeant

• Clan Commander
  • 0 battles
  • 574

View Postfinker_pl, on 31 March 2011 - 05:05 PM, said:

Raulekk nie wspomniał najważniejszego. Trzon klanu BD tworzą moderatorzy i wieloletni użytkownicy forum Way of war (dawne EUFI), kto zna to forum to zna nas.

O ja..EUFI...+20 do lubienia :Smile_great: