Jump to content

Co s campery ... pasivními hráči?

camping campers camp pasivní passive

• Please log in to reply
73 replies to this topic

Titanium_Ghost #1 Posted 05 November 2013 - 02:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 60692 battles
  • 754
  • [HOR-S] HOR-S
Mám zdvořilý dotaz na zástupce WG ...
Co mám dělat, pokud v průběhu bitvy je většina mých spoluhráčů tzv. "campers", resp. totálně pasivní hráči?
Už mě to opravdu někdy nebaví. Já se snažím být se svým vozítkem (v rámci možností / s ohledem na možná rizika) aktivní, většina mého týmu či zásadní skupina (např. téměř všechny těžké tanky v našem týmu) jsou naprosto pasivní. Tito "campers" / pasivní hráči popojedou na začátku bitvy kousek od naší báze, a pak ... naprosto "nehnou zadkem" a jen čekají, čekají a čekají. S ničím nepomáhají, nespolupracují, vyloženě vyčkávají až jim protivník najede přímo před jejich kanón. Taková bitva většinou probíhá tak, že tým protivníků nejprve zničí první část našeho týmu - tj. ty, kteří se snaží hrát normálně (včetně mě), a pak zlikviduje druhou část našeho týmu - ony
zmiňované "campers" / pasivní "spolu"..hráče.
V jedné dnešní bitvě jsem se ale zdravě naštval. Poté, co se po pár minutách po začátku bitvy opět zformovala početná skupina "camperů" jsem chvíli počkal, zda se přece jen nerozhýbou. Ne, nerozhýbali se. ... OK, tak jsem je několikrát upozornil na to, že "campí". Nic. ... OK, obracím svůj tank a zajíždím až dozadu za tuto skupinku "camperů" a přestávám se (rovněž) aktivně účastnit boje - podle zásady: sám hlavou zeď neprorazíš (= sám nepřátelský tým neporazíš). Své rozhodnutí jsem chat-em vysvětlil celému týmu. "Campery" to vůbec nezajímalo, ale od ostatních aktivních spoluhráčů jsem začal dostávat varování, že pošlou stížnost na mě!!  Opět jsem všem spoluhráčům vysvětlil, že nehodlám aktivně bojovat a být za hlupáka - někdo se v týmu snaží a někdo se jen "veze".
  • Prosím, mohl bych dostat radu - od zástupce WG či od Vás hráčů - co mám s "campery" dělat?
  • Za sebe navrhuji, aby přibyla po stisku klávesy "Z" (v průběhu bity) i následující položka v "koláčovém" menu ... DON'T CAMP FOLKS !!  /  PŘESTAŇTE CAMPOVAT !!
Děkuji předem za odpovědi, resp. za zvážení mého návrhu!
T.G.
Edit: oprava malé chybičky ...

Edited by Titanium_Ghost, 05 November 2013 - 07:42 PM.

miko353 #2 Posted 05 November 2013 - 03:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161
Ono nie vždy je kempenie na škodu, často dokáže pár dobrých kemperov vyhrať bitku, keď práve tá odvážna časť tímu pokape ako muchy. S úbytkom arty sa už toľko nekempí, hrá sa aktívnejšie, hoci vždy sa nájde pár T34iek, čo to zakempí hneď na začiatku bitky. Ak ich to baví, neberiem im to, my si v čate dokážeme vyhrať bitku aj sami a v tých vyšších tieroch už tí hráči občas vedia ako hrať. Riešením je používať XVM a prispôsobiť sa tímu, prípadne sadnúť do LT a spotovať to pre tie kempy. Keď chceš v radiálnom menu vlastné odkazy, tak si stiahni mód.

anonym_xldlsLkDDHqs #3 Posted 05 November 2013 - 05:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 363
A nebo i za úplné nic dostane přes 500 exp.....kde je pak ta motivace hráčů?
http://www.q3.cz/images/39shot_007.jpg

Edited by Kulica, 05 November 2013 - 05:55 PM.

zbiju #4 Posted 06 November 2013 - 09:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 41321 battles
  • 1,057
Toto kempení je super při módu útok, kdy tvůj tým útočí. Nejlepší to je na karélii, kdy půlka týmu vyjede na kopeček uprostřed (G7) v domnění, že z tama postřílí všechno. Po včerejšku, kdy jsem tuto mapu měl asi 6x (a je jedno, jestli jsem útočil, či bránil, vždy hafo lidí bylo na kopečku), tak vypínám mód mapy útok.
Když jsem upozornil hráče v mausu, že by měl být v první linii, že má jen 10minut na to, aby se dostal na jejich základnu, tak to bylo bez odpovědi. Nakonec jsme prohráli na čas, ale chlapáci na kopečku (maus, foch a nějaké objekty) to přežili s úsměvem na tváři (maus 0 dmg). Nakopat takové hraní do zadele ...

Uthor #5 Posted 06 November 2013 - 09:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13855 battles
  • 516

View Postzbiju, on 06 November 2013 - 09:10 AM, said:

Toto kempení je super při módu útok, kdy tvůj tým útočí. Nejlepší to je na karélii, kdy půlka týmu vyjede na kopeček uprostřed (G7) v domnění, že z tama postřílí všechno. Po včerejšku, kdy jsem tuto mapu měl asi 6x (a je jedno, jestli jsem útočil, či bránil, vždy hafo lidí bylo na kopečku), tak vypínám mód mapy útok.
Když jsem upozornil hráče v mausu, že by měl být v první linii, že má jen 10minut na to, aby se dostal na jejich základnu, tak to bylo bez odpovědi. Nakonec jsme prohráli na čas, ale chlapáci na kopečku (maus, foch a nějaké objekty) to přežili s úsměvem na tváři (maus 0 dmg). Nakopat takové hraní do zadele ...

Útok ještě i někdo hraje krom zombíků,kteří to mají nastavené defaultně,s velmi malou možností objevu,že tento mód jde vypnout?

Jinak co se týče kemperů dá se to řešit dvojím způsobem. Pokud mám tank,který umožňuje spotting,tak jim jedu svítit a doufám,že něco trefí. Pokud ne,tak kempuju s nimi,protože jakákoliv jiná aktivita většinou vede k rychlému návratu do garáže. Team se ti nepřizpůsobí a proto je potřeba se přizpůsobit teamu.

Něco jiného je v četě,tam používáš těch 12 červených pouze jako živý štít,nebo maximálně jako spottery,nebo zdržovače nepřátelského útoku na druhé straně mapy.

Jmeno1 #6 Posted 06 November 2013 - 10:38 AM

Field Marshal

• Player
  • 50135 battles
  • 11,807
  • [_AF_] _AF_

View PostUthor, on 06 November 2013 - 09:25 AM, said:

Útok ještě i někdo hraje krom zombíků,kteří to mají nastavené defaultně,s velmi malou možností objevu,že tento mód jde vypnout?
Já to hraju, baví mne to. Obecně jsem typ útočníka než campera, čemuž odpovídají i mé statistiky. Faktem je, že když jsem jednou zkoušel hrát jen capming systém, tak se mi statistiky začaly zvedat, ale taková pasivní hra mne nebaví. Od té doby až tak moc neuznávám zelené, modré a fialové hráče se super statistikami, kteří nastřílejí vysokou DMG, ale mají to především z kempingu a dostřelování protivníků, které jim rozdělají útočící hráči (čest výjimkám).

View PostKulica, on 05 November 2013 - 05:11 PM, said:

A nebo i za úplné nic dostane přes 500 exp.....kde je pak ta motivace hráčů?
Za tohle by měla být automatická nula (0). Ono by to ty hráče přestalo bavit poslat tank do bitvy a jít na cigaretku a nebo tam ten tank jen tak nechat a jít hrát s jiným tankem. Absolutně nechápu, proč to WG nějak neošetří, vždyť tohle je to nejjednodušší.

Edited by Jmeno1, 06 November 2013 - 10:43 AM.

miko353 #7 Posted 06 November 2013 - 02:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12888 battles
  • 1,161

Něco jiného je v četě,tam používáš těch 12 červených pouze jako živý štít,nebo maximálně jako spottery,nebo zdržovače nepřátelského útoku na druhé straně mapy.
Môžem potvrdiť, často využívaná taktika. Hlavne tie nízke TDčka ako E-25, Jagdpanzer IV alebo AC 48 sú skvelý štít na hulldown.

vojtechas #8 Posted 06 November 2013 - 05:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11276 battles
  • 471
já by sem campery střílel a je to. samozřejmě že to nedělám nejsem blb

prcir #9 Posted 06 November 2013 - 09:51 PM

Private

• Player
  • 6407 battles
  • 23
Já osobně camp využívám taky,ale to minimálně.. Když už tak zajedu na jiný místo kde na někoho uvidím a ne u základny.Tyhle lidi co sednou a čekaj taky nemám rád.Většinou je to prohra a když navíc nic nestřelí,tak taky necháp proč by měli dostávat nějaký body.Boužel střílet je nemá cenu.Jen to odnese ten co je střelí a jemu přibude ještě kompenzace za to že nic nenahrál a ještě ho sejmul vlastní  :sad:

Jelente #10 Posted 06 November 2013 - 09:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14702 battles
  • 451
tanky je podle mě pro tebe špatná hra. třeba takovej pacman online. tam je camp absolutně vyloučený.
v tancích jak opustíš okop, někdo jiný ti tam najede a ty pak musíš na některých mapách i týden hrabat lopatkama v zamrzlé půdě, než si vyhloubíš nový :(

nm_pytre #11 Posted 06 November 2013 - 10:07 PM

Corporal

• Player
  • 1742 battles
  • 179
vysvetli spoluhracum, ze si maji odinstalovat xvm nebo ty odinstaluj WoT a mas po problemu.

Urvyhnat #12 Posted 07 November 2013 - 12:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13062 battles
  • 988

View PostJelente, on 06 November 2013 - 09:56 PM, said:

tanky je podle mě pro tebe špatná hra. třeba takovej pacman online. tam je camp absolutně vyloučený.v tancích jak opustíš okop, někdo jiný ti tam najede a ty pak musíš na některých mapách i týden hrabat lopatkama v zamrzlé půdě, než si vyhloubíš nový :(

To jste se vyznamenali....         ..... vjet do starého okopu!.....

666jan #13 Posted 09 November 2013 - 02:12 PM

Private

• Player
  • 27164 battles
  • 43

Já už útok dávno vypnul a začínám uvažovat i o střetnutí (vysvětlovat zombíkům, že např. na Himellsdorfu je zásadní dobít kopec, je o nervy).
Co se campení týká, dokud budou WG ve hře nechávat tak hrozné mapy jako Redshire (měl by být přejmenován na Campshire), tak bude počet camperů jen růst a aktivní hráči s tím nic neudělají.

PorterRockwell #14 Posted 09 November 2013 - 03:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19480 battles
  • 7,059
Kempení je taky taktika. Problém je, pokud hráči zvolí vzájemně nekompatibilní taktiku.

Když se na tom kempení shodnete, nebo se doplňujete (někdo zakempí stranu, kudyma nikdo nejede), tak je to fajn. Ale pokud část týmu chce nebo potřebuje hrát aktivně a část jí oslabuje tím, že nikam nejede, pak mě to taky dokáže podráždit.

Jenže, každý hráč je pánem svého tanku a pokud prostě nevidí, že situace vyžaduje být aktivní, tak to nevidí, nezachová se podle toho a dělá chybu. Na druhou stranu najet někam nesmyslně je taky chyba.

KubaLetsPlayer #15 Posted 09 November 2013 - 04:04 PM

Private

• Player
  • 6523 battles
  • 41

WG asi kempení podporuje. Viz. příchod OP německých stíhačů,které si od 8. úrovně WG vycucal z prstu.I tak si ale myslím že je poměrně dostatek aktivních hráčů.Spíše mě udivují lidi kteří s artynou jedou do první linie , nebo týpci s papírovými TDčky ( S35 ca , Nashorn ...).Kemperům napomáhá i  divný způsob kamufláže ( Po tom co mě neviditelné TDčko zabije tak se najednou rozsvítí ).

Jinak pokud tě kempeři opravdu štvou , hraj roty.

rado135 #16 Posted 09 November 2013 - 06:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 68397 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD
treba este ubrat kredity a expi za dmg do tanku co si nenasvietis
a pri 0 dmg , 0 nasvieteni treba dat rovnaku odmenu 0 kreditov 0 expov
par dni budu hraci nadavat ale prinuti ich pohnut sa
ono sa to uz ozaj tazko hra ked i ta arty je viac v utoku ako lahky tank co sa posadi vedla nej

anonym_xldlsLkDDHqs #17 Posted 09 November 2013 - 07:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 363
Něco podobného jsem navrhoval nedávno v sekci návrhů a připomínek:
"Jelikož se množí bitvy, kde i na tier X hrají boti a hráči, co týmu nepomohou a postihy nějak moc nefungují, tak by situace šla zlepšit třeba tímto:
tier I-III: 0 DMG nebo 0 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností + jen zaplatit opravy tanku a munici
tier IV-V: pod 150 DMG nebo pod 150 spot DMG za bitvu = opět 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
tier VI-VII: pod 300 DMG nebo pod 300 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
tier VIII-X: pod 500 DMG nebo 500 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
Pak nějak ještě přidat bonus za 0 ujetých metrů....
Myslím, že hráči co v bitvách nic neudělají by měli ztížené se dostat na výšší tiery a narostla by snaha i v bitvách trochu pomoct týmu."
Jen by se muselo doladit co s artynama.

Edited by Kulica, 09 November 2013 - 07:56 PM.

Pan_Martin #18 Posted 11 November 2013 - 07:25 PM

Sergeant

• Player
  • 3468 battles
  • 241
Systém spottingu (dohlédnout nejdál a nebýt skoro vidět), masivní penetrace a alfa damage (zejména nová TD s děly o dva tiery vyššími) je prostě přímo návod k tomu, dojet na výhodnou pozici a tam zakempit. Je možné se vztekat, je možné se rozčilovat nad takovýmto pasivním hraním, nicméně to zaručuje delší pobyt v bitvě i lepší statistiky. Zejména fialky s nastřílenými průměry kolem 4000-5000 a spotingem půl tanku na bitvu jsou typickými příklady takových kemperů.

globalplayer #19 Posted 11 November 2013 - 07:34 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 27763 battles
  • 111
  • [CSOB] CSOB

View PostKulica, on 09 November 2013 - 07:53 PM, said:

Něco podobného jsem navrhoval nedávno v sekci návrhů a připomínek:
"Jelikož se množí bitvy, kde i na tier X hrají boti a hráči, co týmu nepomohou a postihy nějak moc nefungují, tak by situace šla zlepšit třeba tímto:
tier I-III: 0 DMG nebo 0 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností + jen zaplatit opravy tanku a munici
tier IV-V: pod 150 DMG nebo pod 150 spot DMG za bitvu = opět 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
tier VI-VII: pod 300 DMG nebo pod 300 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
tier VIII-X: pod 500 DMG nebo 500 spot DMG za bitvu = 0 zkušeností a zaplatit opravy tanku a munici
Pak nějak ještě přidat bonus za 0 ujetých metrů....
Myslím, že hráči co v bitvách nic neudělají by měli ztížené se dostat na výšší tiery a narostla by snaha i v bitvách trochu pomoct týmu."
Jen by se muselo doladit co s artynama.

no, ja by som bol hlavne za postih 0 ujeto metru.
par krat sa mi stalo ze som niekde isiel, bol som spotnuty a arty mi dal ammo rack.. to znamena 0 damage,0 spot damage...

Schorai #20 Posted 11 November 2013 - 07:41 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 21813 battles
  • 1,117
  • [ANV-V] ANV-V
Při stavu top tier TD, co nespotneš a ony tě smahnou na dvě až tři rány se taky nikam moc necpu... Když by mi nehrozilo, že třeba s IS-7 někde nerozumně vyjedu a dostanu bombu v rozmezí 900 - 2000 od nespotnutého TD, tak bych o agresivnější hře možná i uvažoval. Poslední dobou se tento princip začíná uplatňovat na stále nižších tierech (SU-100Y / Sturer Emil). Dokud budou mít tanky monstrózní alfu, tak nikdo rozumný se nepocpe dopředu.

Also tagged with camping, campers, camp, pasivní, passive

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users