Jump to content

Staty - jak vylepšit?

• This topic is locked This topic is locked
178 replies to this topic

Osburn #1 Posted 01 December 2013 - 01:07 PM

Private

• Player
  • 29 battles
  • 2
Ahoj koukám, co to je vůbec ten WN6 rating nebo co mi ukazuje XVM? Vím, jenom co znamenjí počet bitev a to kolik% bitev vyhraji, ale to moc neovlivním.. můžu ovlivnit ten wn? Mám 335, ale mám z toho pocit jako, že jsem lama, ale ve většině bitev dávám celkem solidní poškození, kill apod..

Elnorka #2 Posted 01 December 2013 - 01:11 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17261 battles
  • 3,399
  • [PRASE] PRASE
ak je toto tvoj prvy ucet tak zatial wn neries, mas velmi malo bitiek a navyse len s malymi tiermi a to sa zle pocita, pockaj aa budes mat aspon 1000 bitiek a vtedy to bude presnejsie a vyssie

Susik #3 Posted 01 December 2013 - 01:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40693 battles
  • 439
podle mě to řešíš moc brzo, ale na to, že máš odjeto 29 bitev tak to špatný nebude.Střílej,dorážej tanky a bude to v pohodě.

Osburn #4 Posted 01 December 2013 - 01:19 PM

Private

• Player
  • 29 battles
  • 2
433 bitev, :) Toto je druhý účet. Trochu mě to trápí, abych pak nebyl za "lamu"

Honorius_ #5 Posted 01 December 2013 - 01:35 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 29784 battles
  • 957
WN rating, podobne ako EFF rating v zásade číselne zachytávajú to, ako dobre človek hrá, momentálne asi najpoužívanejší a pre mňa aj najpresnejší rating je WN7. Staty sa prvých pár stoviek bitiek neriešia, nik z neba učený nespadol (dúfam, že zasa skvido nepríde protestovať :trollface:), takže zatiaľ sa na to vôbec nepozeraj.
Inak tie najdôležitejšie veci, ktoré treba ovládať pre dobrý herný výkon (teda aj dobré staty a hlavne väčšiu radosť z hry) sú: mať prehľad na bojisku, aspoň zhruba ovládať mapy, kde sa jazdí s akými tankami, kde sa dá kryť..., dobre poznať svoj tank, čo dokáže a čo nie, aspoň zbežne poznať ostatné tanky a v neposlednom rade je veľmi užitočné ovládať hernú mechaniku, systém penetrácie, spotovania a pod. (linky na videá oficiálneho WG kanálu, niektoré detaily sa odvtedy pozmenili, no stále sú to veľmi užitočné videá).

Godojarda #6 Posted 01 December 2013 - 02:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12286 battles
  • 793
  • [IDDQD] IDDQD
Chro,
Teď se moc nestresuj, občas koukni na nějaký návod... A hraj dál až budeš mít takových +2K bitev tak se začni dívat...  :smile:

Blc #7 Posted 01 December 2013 - 04:08 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22630 battles
  • 368
Jezdi čety, nejezdi večer, nebo když je málo lidí (horší MM), jezdi nadprůměrné tanky, snaž se co nejvíc mířit a být co nejdéle bez poškození vlastního tanku, sleduj minimapu a podle ní se rozhoduj, skoukni videa jiných a hlavně něco obětuj bohům, ať máš štěstí na RNG a naše severní sousedy.

Lolleray #8 Posted 01 December 2013 - 05:42 PM

Sergeant

• Player
  • 28843 battles
  • 254
Jediny dve pravidla... sleduj minimapu tak casto, jak jen muzes a pouzivej mozek ( bohuzel vetsina hracu se neridi ani jednim pravidlem ) :sad:

Godojarda #9 Posted 01 December 2013 - 06:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12286 battles
  • 793
  • [IDDQD] IDDQD

View PostLolleray, on 01 December 2013 - 05:42 PM, said:

Jediny dve pravidla... sleduj minimapu tak casto, jak jen muzes a pouzivej mozek ( bohuzel vetsina hracu se neridi ani jednim pravidlem ) :sad:

Chro,
Souhlasím...
Všimli jste si těch ,,SUPER,, teamů které často jedou všechny na jednu stranu, tam kempí, 2. strana je úplně volna ( možná tam jedou dva... ) a pak si stěžují na ty 2 že nedokázali odolat 8 tankům...?  :sad:

zwiratko #10 Posted 01 December 2013 - 07:21 PM

Sergeant

• Player
  • 11022 battles
  • 245
Není nějaká přesnější rada přímo ohledně statů?
Zda se staty zvedají spíše uděleným DMG či počtem kilů? Nebo je lepší ve hře nabrat co největší DMG nebo získat co nejvíce bodů za capování?

socanek #11 Posted 01 December 2013 - 07:24 PM

Major General

• Player
  • 30144 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View Postzwiratko, on 01 December 2013 - 07:21 PM, said:

Není nějaká přesnější rada přímo ohledně statů?
Zda se staty zvedají spíše uděleným DMG či počtem kilů? Nebo je lepší ve hře nabrat co největší DMG nebo získat co nejvíce bodů za capování?
Pro WN7 je nejdůležitjší DMG a killy. Body za obranu a spotting jsou méně výrazné. Někde na foru je vzorec pro výpočet, šup s tím do excelu, člověk krásně vidí, co má jaký vliv. Dají se i stanovit cíle. Ale potom musíš hrát jak robot :D
Obecně bych doporučil nějaký tank na nižším tieru, se kterým půjdou snadno nahonit killy a nějaký DMG dealer na vyšším tieru. Kombinací se pak tahá WN nahoru.....
Ale... tohle není primární cíl hry :)

Edited by socanek, 01 December 2013 - 07:25 PM.

PezaCZ #12 Posted 01 December 2013 - 11:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18501 battles
  • 404
  • [0WNED] 0WNED

View PostOsburn, on 01 December 2013 - 01:07 PM, said:

Ahoj koukám, co to je vůbec ten WN6 rating nebo co mi ukazuje XVM? Vím, jenom co znamenjí počet bitev a to kolik% bitev vyhraji, ale to moc neovlivním.. můžu ovlivnit ten wn? Mám 335, ale mám z toho pocit jako, že jsem lama, ale ve většině bitev dávám celkem solidní poškození, kill apod..
Pokud nebudeš hrát větší tier jak 5 tak by ti nikdo do lamy nadávat neměl. Hlavně se nežen hned na vysoké tiery, nejdřív se nauč hrát na těch nízkých.

ThePixen #13 Posted 02 December 2013 - 02:12 AM

Sergeant

• Player
  • 25599 battles
  • 228
Hodně hráčů by řeklo, že za hodnotu statů si můžeš jen a jenom ty. Já s těmi, kdo tohle tvrdí nesouhlasím. První rozdíl je to, zda hraješ sám, nebo jezdíš v četě, popřípadě pak s dobrým velitelem v týmu/rotách. Je obrovský rozdíl, jestli jsi sám a musíš dávat pozor naprosto na vše, co se kolem tebe děje. Mnohdy je toho tolik, že to ani nemůžeš všechno registrovat, pak dostáváš zbytečné rány, díky tomu míň vydržíš a pak ani neodvedeš "svou práci". V četě máš možnost jezdit s parťákem, kterému věříš, se kterým jste na TS, máte podobnou techniku, hlídá ti záda a každý si všímá toho, co se děje před vámi, v průběhu se jednoduše informujete, díky tomu pak vydržíš déle a opravdu kvalitní čety vyhrávají rajčatům bitvy. Teprve začínáš, bude toho na tebe hodně, dobrým hráčem se nestaneš za týden, s tím nepočítej. Projdi si výukové videa, hledej kvalitní informace. Je jedině dobře, že se o WN7 začínáš zajímat už teď, plno lidí ani neví, co to je za čísla při 12k odjetých bitev. Takže, urči si, jaký styl hraní ti nejlépe vyhovuje, aby ti to hraní šlo, poté si vyber strom v dané národnosti, kterému se budeš věnovat. Dnes mít 1800 WN7 odjezděných na low tierech není žádné umění ba naopak. Nehraj zbrkle, v žádném případě umřít a zase do bitvy s něčím jiným, jestli ti jde opravdu o to, být dobrým, drž nervy v klidu, přemýšlej, pokud se opravdu naštveš, raději to vypni, ve vzteku každý dělá blbosti a chybuje mnohem více, soustředí se pak mnohem méně. Vždy se řiď tím, že rozdáš 2x tolik dmg, než schytáš, zapomeň na to, že raději dáš větší dmg, než za málo hp dorazíš nepřítele. Ten nepřítel pak totiž s 60 hp může rozdat 2k dmg do tvých spoluhráčů a ty pak prohraješ. Právě zničené tanky se hodně hodnotí. Promiň, nezajímám se o vzorce, nejsem až takový fanatik, nezajímá mě to, prostě hraju jak nejlépe v danou situaci můžu. Když jsem začínal, též jsem byl noob. Pak jsem vstoupil do prvního klanu CSA, zde jsem potkal spoustu fajn lidí, hodně mě naučili, já zjistil plno dalších užitečných informací a staty se mi o něco v tu dobu začaly zlepšovat. Pak přišel odchod, hrál jsem hodně často sám, nastala situace, kterou jsem zmiňoval na začátku. Jenom dodám, že je fajn, když se v četě na někoho můžeš spolehnout, ale je blbý, když na něj spoléháš až moc, často totiž místo aby jsi pouze schytal dmg, když jsi na chvíli polevil, úplně zemřeš, protože nejsi informovaný a je to pak rychlý proces. Často jsem pak odešel z čety, je fajn si to vyříkat, dát si pauzu a pak to zkusit znovu, učit se z chyb... Pak jsem byl ve dvou dalších klanech. Bohužel tu nebylo příliš lidí, které by byli natolik lepší, než já, abych se posunul. V srpnu jsem přešel do Bii, WN7 1390 v té době, 53% WR. Našel jsem tu hromadu kvalitnějších hráčů, než jsem já, nebo přinejmenším stejně dobrých hráčů, kteří mě netáhnou jak zbytečné závaží, ale ani já je. Zvedlo se mi jak WN7 (bohužel ne o tolik, jsem prostě horká hlava), tak i WR, je to opravdu rozdíl a být někde, kde nebudu nijak moc vyčnívat, to je prostě fajn. Ty, pokud tě to neomrzí, máš ještě před sebou velkou cestu. Nemusíš se bát toho, že nemáš šanci dohnat někoho s 30k bitev. Od doby, co získáš první desítku se už budete lišit jenom v počtu desítek a nejspíš pořád ještě nebudeš tak zkušený, ale jako hranici, co tě dělí mezi dlouholetými hráči, ber tank tieru 10. Koneckonců hraj pro prdel a nikam se nežeň :D.

Stibb #14 Posted 02 December 2013 - 03:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29135 battles
  • 529
  • [-BTW-] -BTW-
No WR bohužel moc neovlivníš - jaký tým taková bitva, až na výjimky kdy si to vylouskáš sám, nebo k tomu hodně přispěješ.

EFF nabereš nejvíce hlavně capem/decapem základny.

WN je něco obdobného, ale ukazuje to ''skill'' hráče přesněji než EFF - tam už to moc na decapu/capu nenaženeš - tedy nějací odborníci co si mastí EFF na decapu,capu (hard camp base) nebo ''pedobéření'' tady moc nepochodí. Jde hlavně o způsobené dmg na tier (čím větší tier tím je větší dmg a tím to naskakuje rychleji) (opravte mě prosím, pokud se pletu). Ale to se dá zase nahnat pedobéřením např. T18.

Já začínal úplně stejně - časem se vypracuješ, chce to jen více bitev a mozek :)

Amexx #15 Posted 02 December 2013 - 06:09 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 44217 battles
  • 324
  • [FAME] FAME
Jak zlepsit staty ? Hraj lepe hledej chyby --> premyslej o hre cum na tu z******* mapu. Udrzuj svuj prumerny damage okolo T5 700+
                                                                                                                                                                                               T6 1000+
                                                                                                                                                                                               T7 1400+
                                                                                                                                                                                               T8 1800+
                                                                                                                                                                                               T9 2200+
                                                                                                                                                                                               T10 2600+

_Poles_ #16 Posted 02 December 2013 - 09:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 6840 battles
  • 623
  • [NR-CZ] NR-CZ
Ahoj vsem.Su total noob a zajimalo by me jaky tank je nejvhodnejsi tzn.co nejvice blbuvzdorny na tieru 7. pro HT a MT ???? Do tieru 6 mi tadle hra s par tanky jakztakz prumerne sla ale dostal jsem darem SP  a katastrofa stejne tak jsem vyzkoumal KV-3 a ISko a taky katastrofa pritom jsou hernim stylem velmi podobne KV-1 a T-150 ktere me velmi bavili.Apropo s kazdym tankem hraji velmi az daloby se rict fanaticky Agresivne i s TDcky. Predem dekuji za odpoved.
PS: pokud jsem to napsal tudle otazku do spatneho fora tak se predem omlouvam nejsem zbehli spisovatel na Wot forech.Diky

Jmeno1 #17 Posted 02 December 2013 - 09:51 AM

Field Marshal

• Player
  • 50804 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Jaký tank je blbuvzodrný ti nikdo neřekne, protože takový neexistuje. Pokud hraješ agresivně až bezhlavě tak KV-3 je dobrá volba, jen se musíš naučit využívat jeho výhody a nespoléhat, že pancíř je neprůstřelný. Podobně bych doporučil i Black Prince, kterého jsem si zamiloval. Tyhle pomalé tanky tě alespoň trochu přibrzdí, takže se nedostaneš do situací, kdy jsi sám na čele. Já trpím podobným problémem a proto jsem začal hrát dělostřelce a TD, abych se zpomalil, i když i tak se občas neudržím. Nechápu jak to ostatní dělají, ale já jsem i s T28 prototypem v první linii.  :smile:

zwiratko #18 Posted 02 December 2013 - 05:23 PM

Sergeant

• Player
  • 11022 battles
  • 245

View Postsocanek, on 01 December 2013 - 07:24 PM, said:

Pro WN7 je nejdůležitjší DMG a killy. Body za obranu a spotting jsou méně výrazné. Někde na foru je vzorec pro výpočet, šup s tím do excelu, člověk krásně vidí, co má jaký vliv. Dají se i stanovit cíle. Ale potom musíš hrát jak robot :D
Obecně bych doporučil nějaký tank na nižším tieru, se kterým půjdou snadno nahonit killy a nějaký DMG dealer na vyšším tieru. Kombinací se pak tahá WN nahoru.....
Ale... tohle není primární cíl hry :)

Ehm...takže čistě teoreticky :D CO je lepší pro zvednutí statů? Je výhodnější na konci hry nahánět poslední přeživší enemáky pro DMG, nebo je výhodnější si v klidu zacapovat?

socanek #19 Posted 02 December 2013 - 05:40 PM

Major General

• Player
  • 30144 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View Postzwiratko, on 02 December 2013 - 05:23 PM, said:

Ehm...takže čistě teoreticky :D CO je lepší pro zvednutí statů? Je výhodnější na konci hry nahánět poslední přeživší enemáky pro DMG, nebo je výhodnější si v klidu zacapovat?
Cap se počítá pouze do Eff. Na WN7 nemá absolutně žádný vliv. Takže teoreticky je lepší nahánět poslední přeživší, ale kdo by se s tím ..... Pokud je poblíž a mám na něj, tak si pro něj dojedu. Pokud je poblíž něj někdo jiný a já jsem u capu, klidně capuju, ale dávám si pozor, aby ho stihli dorazit. A pokud o něm nikdo neví, prdím na to :-D
P.S. Nejdůležitější je ovšem dožít se toho :-D

Edited by socanek, 02 December 2013 - 05:41 PM.

poustni_lisak #20 Posted 02 December 2013 - 07:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 2755 battles
  • 1,157
nějaký statistiky vůbec neřeš
hodně záleží s kým kde a co hraješ
když budeš hrát JEN náhodné bitvy, budou tvé statistiky příšerné
když bude hrát na notebooku na nejnižší možné rozlišení jen proto, aby si s prémiovým tankem vydělal nějaké kredity (tj. stylem 4 x damage a pak mne zabijte), protože je zrovna potřebuješ, budeš mít taktéž špatné statistiky
když se budeš učit, jak hrát a vůbec jak hru ovládat, budeš mít špatné statistiky
nic z toho ještě neznamená, že jsi automaticky špatný hráč
a ty ....(jedince) kteří mají potřebu se opájet statistikama, vůbec neřeš
žádný hráč totiž nemůže hrát sám a v bitvách obvykle nejvíce křičí a nadávají ti, kteří toho nejméně předvedou a kteří nemají v úmyslu pomáhat svému týmu a hrají jen na sebe

Edited by poustni_lisak, 02 December 2013 - 07:32 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users