Jump to content

Staty - jak vylepšit?

• This topic is locked This topic is locked
178 replies to this topic

PorterRockwell #81 Posted 13 January 2014 - 05:32 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19692 battles
  • 7,059

I k vlastnímu týmu se musí přistupovat opatrně ale zase bych nepropadal názoru, že "hraju sám proti 29". Kdyby to tak v týmu udělal každý, tak každý bude schovaný a bude čekat.

Někdy mě spoluhráči zklamou, když neudělaj poměrně jasnou věc (nepřítel za domečkem kouká na mě a týpek nepopojede pár metrů, aby ho napálil zezadu) ale dobře vim, že před 3.000 bitvama bych to udělal taky. A že v druhém týmu mají stejné problémy. Chce to jít do náhodný bitvy s tím, že spoluhráči nebudou moc sehraní a být na to připraven... 

View PostElnorka, on 12 January 2014 - 09:48 PM, said:

na vylepsovanie statov to chce hrat s tankom s ktorym mi to ide, mat pustenu poriadnu muziku (napr. Rammstein, Sabaton...),  mysliet 3 tahy dopredu, byt pripraveny na to najhorsie a dufat v ze kritickej chvili to nepokazite

Máš dobré, že u pořádné muziky dokážeš myslet 3 tahy dopředu a nejsi dobyvatel světa jako já :)

Walachian #82 Posted 21 January 2014 - 08:53 AM

Sergeant

• Player
  • 8514 battles
  • 204
  • [MACHR] MACHR

Můj názor je asi irelevantní vzhledem k mým výsledkům...nicméně. Když jsem začal hrát, tak jsem to hrál jako střílečku. Tank střelba, bitva....hurá dopředu. Ono se to ani jinak nedalo, protože můj předchozí notebook byl tak slabý, že jsem jel na nějakých 10-15 FPS. Což mi nevadilo, protože jsem houby věděl, jak to má fungovat a připadalo mi to normální. Pak jsem náhodou zjistil, že existují nějaké staty. Do té doby jsem si myslel, bůhví jak nejsem dobrý :D Inu, přeci jen jsem již trochu starší ročník a hry na počítači pro mě končili někdy v roce 1994 s Prince of Persia. 

Takže když jsem měl  už skoro pět tisíc her, tak jsem najednou zjistil, že ta hra má svoje zákonitosti, že tanky mají nějaké weakspoty a že jedna dobře vystřelená rána je lepší než bezhlavé střílení. Neříkám, že mi to teď najednou jde, ale přesnost střelby se mi zlepšila, stejně jako průměrný dmg v bitvě jde pomalu nahoru. Začal jsem "studovat" jednotlivá vozidla s kterými se potkám a už vím, který tank má zásobník, jak který tank asi dlouho dobíjí po ráně apod. Učím se úhlovat a celkem mi to začíná vycházet a není hezčí pocit, když do Vás protivník střílí a jen dingá :)

Takže jediný návod jak zlepšit staty je učit se, snažit se a nenechat se odradit, když to nejde. A hlavně se snažit poznat vozidlo s kterým jdete do bitvy. To je podle mne jedno z nejdůležitějších pravidel. Kdybych měl znovu začít, tak bych hrál jinak, ale na kdyby se nehraje ani v životě a ani ve hře. Spíše jde o to, aby se člověk poučil z chyb a hloupostí, které udělal. 

Další co je důležité na randomu, dle mého názoru, je sledovat tým......a reagovat podle situace. Je hloupost se hnát s medkem dopředu, když jsem na konci řady a o dva tiery niže než top HT nahoře. To není práce pro medka. Také moje zkušenost z chyb z minula. A i když mi to jde pomalu se zlepšovat, tak každé zlepšení přinese radost. A jestli jsem teď rajče? No jsem......, ze dne na den to proste nezlepším a nezlepším to ani tím, že nad tím budu přemýšlet. Jde to jen hrou a snahou. Stejně jako v práci, ve škole, prostě kdekoliv jinde. :great: 

Marthy #83 Posted 21 January 2014 - 12:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15208 battles
  • 453

Vidím že se to tady poněkud zvrtlo :o

no k původnímu dotazu-podle mého na zvýšení statů mají vliv hlavně 3 aspekty-znalost mapy,znalost tanků (toho s kterým jedu a ty které potkám)¨a sledovat minimapu.

Tu minimapu bych rozhodně nepodceňoval,každý plán který máš se musí měnit podle situace,a tu vidíš na minimapě.A taky,párkrát se mi stalo že jsem si v zápalu boje a s vidinou že sundám nějaký tank který se zdánlivě neopatrně vystavoval předemnou všiml že jeho kolega s čety je za mnou až podle díry v mém motoru. :d

Pivas #84 Posted 21 January 2014 - 12:30 PM

Sergeant

• Clan Commander
  • 72424 battles
  • 263
  • [KIN5S] KIN5S

View PostMarthy, on 21 January 2014 - 12:13 PM, said:

no k původnímu dotazu-podle mého na zvýšení statů mají vliv hlavně 3 aspekty-znalost mapy,znalost tanků (toho s kterým jedu a ty které potkám)¨a sledovat minimapu.

Ano i ne.Jsou tu experti co si najdou tank na zlepšení statů.

Znalost mapy je klíčová.Každý kamínek stromeček atd.

Minimapa?Tu sleduji 80% svého času.Díky minimapě dokážet najít slabinu v nepřátelském týmu,zjistit jestli ti někdo nejede do zad atd.

Nepodcenovat spoting.Většinou se snažím mít nastříleno a naspotováno.

Blond_Cecilka #85 Posted 21 January 2014 - 12:37 PM

Private

• Player
  • 1648 battles
  • 14

Veliký důraz bych i kladl na výběr tanku a taktiky, která využije jeho silné stránky. Na mém hlavním účtě mám přes 10tis bitev a jedu ISU-152, Objekt 704, Objekt  268 + prémiové LPT a T-25. Díky těm 2 prémiovým jsem se dostal někam k 50% WR a to horko těžko držím, jinak jsem měl cca 48%.

Na tomto mém novém funny účtě, který jsem měl původně pro manželku, jsem pořídil 3.tier "FCM 36 Pack 40" a výsledky jsou nadmíru uspokojivé (jedu jen sólo po večerech na publicu). Asi to bude i tím, že jsme si "sedli" a tím, že na 3.tierech je větší % nezkušených hráčů. Měl jsem i bitvu, kde jsem začínal na posledním místě s 5.tierama a na konci v hodnocení jsem byl 1.

Attached Files

• Attached File   Cecilka_2.png   451.52K

Walachian #86 Posted 21 January 2014 - 01:05 PM

Sergeant

• Player
  • 8514 battles
  • 204
  • [MACHR] MACHR

View PostMarthy, on 21 January 2014 - 11:13 AM, said:

Tu minimapu bych rozhodně nepodceňoval,každý plán který máš se musí měnit podle situace,a tu vidíš na minimapě.A taky,párkrát se mi stalo že jsem si v zápalu boje a s vidinou že sundám nějaký tank který se zdánlivě neopatrně vystavoval předemnou všiml že jeho kolega s čety je za mnou až podle díry v mém motoru. :d

Souhlasím s Tebou. Minimapu jsem dříve skoro ani nebral. Ono to bylo také tím, že to pro mně byl jen čtvereček kde se něco pohybuje. :)   Mně na té hře baví to, že tu hru mohu ovlivnit. Já vím, mnohé nářky RNG a MM, ale to jde nějak mimo mně. Každá bitva je jiná a má svůj půvab. Když to ukazuje šanci na výhru 23 procent, tak to beru jako výzvu. Samozřejmě, občas ve své snaze a horlivosti ledacos pokazím a pak si říkám u replaye, že jsem to měl udělat tak, či onak. Pak příjde bitva a říkám si......no, minule jsem tady udělal tu a tu chybu a teď to bude jiné a udělám zase jinou a nejraději bych se neviděl :hiding:

Jak čtu diskuse, tak mám pocit, že hodně hráčů dělá chybu, že se snaží nahonit staty za každou cenu a to je podle mně na úkor hraní a té pravé zábavy. Pro mnohé už to ani není hra, ale povinnost být co nejlepší, což je kolikrát na chybu, protože tahle hra je především o týmu jako celku. 

Nadává se na fialky....moje zkušenost je veskrze pozitivní. Většinou na randomu hrají pro tým a kolikrát se v závěru ukáže, že jejich dmg je například 3500, aniž mají kill, ale v je to, jako by sundali dva tanky. Mně se hodně vyplácí tyto hráče sledovat a když umřu, tak se dívat, jak to hrají. A pak člověk uvidí, že to co dělají má svůj smysl. Najdou se výjimky, ale asi jsem měl štěstí na tyto top hráče. Stejně jako na klan, kde jsem a přestože to občas pěkně pohnojím, tak se nemusím bát, že by mně někdo nadával anebo neporadil. 

Ono je snadné nadávat, že někdo hraje blbě,ale neříci co dělá za chyby. Bohužel na randomu to je dost časté. Bohužel, tuto praktiku je hlavně vidět u hráčů co donedávna byli rajčata a teď jsou pomeranče. Je to jen moje zkušenost, která je nepřenosná, ale faktem je, že opravdu se ti lepší, když jsou v týmu s námi rajčaty snaží udávat ton a poradit. 

tonda233 #87 Posted 21 January 2014 - 02:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34472 battles
  • 75
  • [STRIP] STRIP
No ono se na toto téma by se dalo hovořit do nekonečna, spiše jsem chtěl upozornit na úvodní otázku "staty jak vylepšit", spíš by asi měla znít jak se zlepšit ve hře...........

ClearEvil #88 Posted 21 January 2014 - 02:24 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

View PostClearEvil, on 05 December 2013 - 12:21 AM, said:

Název vlákna je "Staty - jak vylepšit?"
Pokud nemáte v úmyslu poradit, tak není důvod, aby jste sem psali.
OT je v archivu. 

Pjetkovic #89 Posted 21 January 2014 - 02:28 PM

Captain

• Clan Commander
  • 25003 battles
  • 2,474
  • [MACHR] MACHR

No tak když se to tu promazavá až takto tak to rovnou uzavřem, ne?

Staty - jak vylepšit?

- naučit se hrát, učit se od lepších hráčů, hrát se silnějšími hráči v četách, najít si klan, doměřovat střely, nepouštět se sám do akcí

- záměrně si zkazit staty např. špatnou hrou a pak se vrátit k původnímu stylu hraní -> staty se opět vylepšují

Tím je myslím odpovězeno, prosím o lock.

Edited by Pjetkovic, 21 January 2014 - 02:35 PM.

PezaCZ #90 Posted 21 January 2014 - 04:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18501 battles
  • 404
  • [0WNED] 0WNED
Njn, klasická cenzura alá clearevil.

ClearEvil #91 Posted 21 January 2014 - 05:09 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

A jak pomůže nováčkovi to, že se to dohadujete, která kytka/ovoce/zelenina toho v bitvě víc udělá?

Klidně tomu říkej cenzura. 

cNNk #92 Posted 21 January 2014 - 05:56 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,714
  • [9-TDR] 9-TDR

1. krok - zacit pouzivat mozek

pokud zvladnete prvni krok aspon prumerne tak na dalsi kroky uz prijdete samy.

Unicornus #93 Posted 21 January 2014 - 06:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32723 battles
  • 86

No našly se tu dobrý rady a taky spoustu pitomostí.

Na zodpovězení původní otázky je třeba se trochu podívat jak se statistika WN7 počítá. Detaily si můžeš přečíst např. na severoamerickým fóru:

http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/184017-wn7-what-is-it-and-how-does-it-work/

Teď úplně postačí vědět, že WN7 se tvoří součtem šesti čísel (resp. polynomů), které si xvm, případně kdokoliv jiný spočítá z údajů dostupných na profilu daného hráče na portálu wargamingu.

Jednotliví sčítanci jsou:

Frags:

Tohle číslo závisí především na průměrném počtu fragů za hru, a taky trochu na průměrném tieru pokud je menší než 6. Pokud zvýšíš průměrný počet fragů na bitvu o 0,1, zvýší se celkové WN7 o 45.

Damage:

Tahle statistika závisí především na průměrném poškození tebou způsobeném za bitvu ale taky celkem významně na průměrném tieru. Se stoupajícím tierem se vliv prům. poškození zmenšuje, tudíž pro celkové zvýšení je při vyšším tieru nutno nadělat větší paseku. (Což je celkem očekávatelné, že) Zlepšování této statistiky lze vyhodnotit podle následující tabulky:

Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 3 Celkové wn7 se zvedne o 1,043
Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 5 Celkové wn7 se zvedne o 0,715
Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 8 Celkové wn7 se zvedne o 0,383

Spotting:

Tahle statistika závisí na průměrném počtu naspotování a taky trochu na průměrném tieru, pokud je prům. tier menší než 3. Při prům. tieru nižším než 3 vliv této statistiky klesá. Pokud se ti podaří zvýšit průměrný počet naspotování za bitvu o 0,1, celkové WN7 se zdvihne o 12,5.

Defense points:

Toto je celkem zvláštní statistika, závisí na obraných bodech, tj počtu capovacích bodů které se ti podařilo shodit nepříteli. Maximální příspěvek této statistiky k celkovému wn7 je 220, což odpovídá průměrným def bodům 2,2. Zvyšování této statisiky nad tuto hodnotu nemá na celkové wn7 vliv.

Winrate:

Tato statiskika závisí výhradně (a téměř lineárně) na celkovém winrate, pokud se ti podaří zvýšit winrate o 0,05 v rozmezí 47-51% poroste tvoje wn7 cca o 0,8. Při zvyšování nad 51 roste wn7 cca 0,5 za 0,05 navýšení wr.

Low Tier penalisation:

Tato statistika má za cíl penalizovat hráče kteří mají nahráno hodně her a přesto mají nízký průměrný tier. Hráči kteří mají průměrný tier 5 a víc již tuto penalizaci nemají. Penalizace je max. -500 z celkového wn7. Např. hráč s průměrným tierem 3 a 1000 odehranými bitvami má tuto penalizaci -227,6

Celková statistika wn7 je závisí přibližně 75-80% na frags+damage, 10-15% na spotování a 5-10% na obraných bodech.

Při sledování vlastní statistiky je taky potřeba si uvědomi, že všechny údaje jsou průměry za bitvu, zož znamená, že s rostoucím počtem bitev klesá vliv jedné další bitvy navíc. Což způsobuje že časem je čím dál obtížnější svoje průměrné staty vylepšit pakliže jsi na tom nemakal od začátku. Proto je dobrý sledovat tyto statistiky průměrované za nějaké období. Noobmeter nebo třeba vbaddict.net umožňují sledovat posledních 1000 bitev nebo např jedno sedmi až 60-ti denní průměry. TAM JE POTOM MOŽNO SLEDOVAVAT JESTLI SE ZLEPŠUJEŠ ČI NIKOLIV A USPŮSOBIT TOMU STYL HRANÍ.

PŘEJU VŠEM HODNĚ ZDARU PŘI ZLEPŠOVÁNÍ SVÝCH STATŮ A TÍM I POŽITKU ZE HRY NÁS OSTATNÍCH.

Ještě bych dodal, že wn7 je postupně nahrazován statistikou WN8, která se počítá maličko jinak a představuje celkem podstatné zlepšení, takže pro zlepšování statů je určitě do budoucna dobře vyhodnocovat právě WN8, ale o tom až někdy příště.

Edited by Unicornus, 21 January 2014 - 08:38 PM.

kageroo #94 Posted 21 January 2014 - 06:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6045 battles
  • 412

View PostUnicornus, on 21 January 2014 - 06:17 PM, said:

Damage:

Tahle statistika závisí především na průměrném poškození tebou způsobeném za bitvu ale taky celkem významně na průměrném tieru. Se stoupajícím tierem se vliv prům. poškození zmenšuje, tudíž pro celkové zvýšení je při vyšším tieru nutno nadělat větší paseku. (Což je celkem očekávatelné, že) Zlepšování této statistiky lze vyhodnotit podle následující tabulky:

Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 3 Celkové wn7 se zvedne o 1,043
Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 5 Celkové wn7 se zvedne o 0,715
Zvýšení prům dmg o 1, při prům tieru 8 Celkové wn7 se zvedne o 0,383

A to je dovod, preco je WN7 zle. Ono staci nastrielat normalnu dmg na tiere 10 a potom dat nejaku hru s tierom 1, kde sa daju killy a WN7 sa o dost zvacsi. Opakovat stale dokola a WN7 1700+ je v kapse...

Jelente #95 Posted 21 January 2014 - 07:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14702 battles
  • 451
me by docela zajimalo, kdy nejpozdeji je potreba zacit farmit WNx, abych byl fialovej na 30k bitvach?

Edited by Jelente, 21 January 2014 - 07:00 PM.

Unicornus #96 Posted 21 January 2014 - 08:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32723 battles
  • 86

View PostJelente, on 21 January 2014 - 07:00 PM, said:

me by docela zajimalo, kdy nejpozdeji je potreba zacit farmit WNx, abych byl fialovej na 30k bitvach?

No to vyplývá z toho co jsem psal ... musíš začít hned od začátku, protože čím později začneš tím to budeš mít těžší. Je dobrý si uvědomit, že když máš např. WR 50% a odehraných 5000 bitev, tak když se kousneš a brutálně zlepšíš na průměr WR 60% a odehraješ dalších 5000 bitev tak tvoje výsledný WR bude pouze 55%. Aby ses dostal na fialových 60% budeš muset zabrat mnohem víc! Perfektně to popsal L. Carrol v alence v říši divů. Černá (resp. červená) královna tam alence vysvětluje, že její svět je nějaký lenivý, u nich že člověk musí běžet ze všech sil jen aby zůstal na místě, ale aby se někam dostal musí běžet ještě mnohem rychleji... Chytli se toho evoluční biologové, ale tenhle princip zasahuje skutečně do všeho... konečně i do mechaniky zlepšování statů na WOT :-)

Abych byl konkrétní tak ty máš cca 10000 bitev a wr 54,40% což je 5440 vítěztví. Abys dal do 30000 60% wr potřebuješ během následujících 20k bitev vyhrát cca 12500x což je přibližně 63 bitev z každé stovky 100, no přeju hodně štěstí.

Edited by Unicornus, 21 January 2014 - 09:17 PM.

romikuscz #97 Posted 21 January 2014 - 09:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7381 battles
  • 413

muze me nekdo todle vysvetlit ?

http://www.volny.cz/simpin/291%20wn8.JPG

http://www.wotlabs.net/eu/player/romikuscz

to jen potvrzuje, jak je wn8 odflaknuty vypocet.

lt_SaBot #98 Posted 22 January 2014 - 12:39 AM

Private

• Player
  • 21848 battles
  • 47

Jak zlepsit staty?

Davat dmg a vyhravat bitvy...

Davat dmg se da jenom pokud jses na zivu...Jak zustat nazivu?

Davat dmg znamena znat weakspoty nepritele.....Kde ma nepritel weakspoty?

Vyhravat bitvy znamena byt na ve spravnou dobu na spravnym miste.....Kde zjistim, kde je to spravny misto a spravny cas?

pak jsou samozrejme jeste takticky otazky:

Jsem v bitve top tier....Jaky je muj ukol, koho mam znicit a kam mam jet?  (tohle je asi nejdulezitejsi vec vubec, spousta lidi ma spatny staty hlavne kvuli tomu, ze jsou top tier a svoji praci v bitve proste neodvedou a bitva je prohrana uz od zacatku....ano..to jsou ty 15:0)

ona to v podstate neni arkadova hra s tancikama, ale strategicka tahovka, kde je minimapa alfa a omega (mod na zobrazeni posledni zname polohy nepritele na minimape je nutnosti....nechapu, proc tohle neni soucasti instalace hry)

Edited by lt_SaBot, 22 January 2014 - 12:47 AM.

kuchy #99 Posted 22 January 2014 - 07:56 AM

Lieutenant

• Player
  • 62086 battles
  • 1,543
  • [9-TDE] 9-TDE

View Postkageroo, on 21 January 2014 - 06:44 PM, said:

A to je dovod, preco je WN7 zle. Ono staci nastrielat normalnu dmg na tiere 10 a potom dat nejaku hru s tierom 1, kde sa daju killy a WN7 sa o dost zvacsi. Opakovat stale dokola a WN7 1700+ je v kapse...

Preto uz je win 8 :)

Pjetkovic #100 Posted 22 January 2014 - 08:10 AM

Captain

• Clan Commander
  • 25003 battles
  • 2,474
  • [MACHR] MACHR

Cleare ale nováčkovi byli řečeno, že na staty zatím jako nováček nemá moc koukat, protože nemaj vypovídající hodnotu (má 433 + 27 bitev). A protože se ptal na WN a XVM, tak je to naprostá pravda. I při nadprůměrným performance ratingu bude mít hráč s 500 bitvama velice nízký WN na úrovni "Bad", tudíž hráč jako on to skutečně nemusí řešit (kromě hraní samotnýho zatím nemá co vylepšovat). Tím pádem se topic může uzavřít. Na to jak zlepšit hru je tu spousta topiců jinde.

A néééboooo se dá diskutovat o tom, jak vylepšit staty u hráčů, kteří něco už odehráno mají, mají špatné statistiky a chtějí si je zlepšit. A můj příspěvek o tom, že pedobeařením se toho zas tak snadno nedosáhne, je pro takovou diskusi určitě přínosem. :trollface: Né vážně - všechno nebylo jen o tom co udělá rajče/fialka a byli příspěvky co do takovýho topicu patří. Neříkám tomu cenzura, ale lenost, protože podle mě jsi půlku toho, co jsi smazal, ani nečetl. Pokud se mýlím a tys to četl všechno, tak ti naopak nerozumím. A nevím, jak tomu mám říkat.

Edited by Pjetkovic, 22 January 2014 - 08:14 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users