Jump to content

World of Tanks współpracuje z War Child UK

• This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

Community #1 Posted 03 December 2013 - 06:04 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,295
Współpracująca z nami organizacja charytatywna War Child UK uruchomiła nową kampanię pod nazwą „Prawdziwa wojna to nie gra“, którą z przyjemnością wspieramy.

Pełen tekst wiadomości

EvoTeo #2 Posted 03 December 2013 - 07:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14144 battles
  • 56
  • [PL_AK] PL_AK
To miłe że zebraliście tyle pieniędzy na rzecz tamtych dzieci  :great:  .

"Wspierając muza oraz inne instytucje dydaktyczne" - powinno pisać muzea :hiding:

Kraftwerk #3 Posted 03 December 2013 - 11:30 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 15376 battles
  • 56
Panowie z WG,

chylę przed wami czoła. To w jaki sposób dbacie o swój wizerunek, PR i społeczność to prawdziwy majstersztyk! Nie znam firmy która w ten sposób działa na rynku. najbardziej podoba mi się wasza komunikacja poprzez stronę www i fb.

Co do samej gry... no cóż żaden tytuł nie przyciągnął mnie na tak długi okres. Gram od zamkniętej bety. Nawet cywilizacja pykana jeszcze na Amidze spadła na drugie miejsce.

To w jaki sposób firma potrafi zarobić jest jest mistrzowskie i inni wielcy np. Blizzard może się od was uczyć!

Naprawdę... szacunek.

Życzę sukcesów.

PanKapsel #4 Posted 04 December 2013 - 09:21 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17448 battles
  • 62
  • [BIVST] BIVST
Właśnie chciałem też Was pochwalić za to co robicie ale pan Kraftwerk mnie ubiegł.  :smile:

Dodam tylko że BARDZO fajnym doświadczeniem jest uczestniczenie w społeczności tworzonej przez nie-amerykańską firmę :harp:
Macie zupełnie inne, bliższe Europejskiej mentalności, podejście do okołogrowej rzeczywistości.

Ps. Żeby nie było - jako Polak musze hejtem jakimś zarzucić, zatem: I TAK WAM NIE WYBACZE, ŻE ZABRALIŚCIE MI MOJĄ VK'e 36.01!  :angry:  :glasses:

aszlej #5 Posted 04 December 2013 - 09:47 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18107 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Fakt faktem, zdolnosci PR maja wysokie. Podoba mi sie taka dzialalnosc. W UK w Bovington doskonale dziala przy muzemum czolgow, WG Tank academy. Fajna rzecz. Ludzie przy okazji zabawy poznaja historie. Swietnie, ze wspieraja muzea na swiecie i ciekawe akcje. Ale oczywiscie musi byc jakies ale...

... jako duży wydawca gier typu free-to-play, który poprzez swój sukces zwiększył wiedzę i świadomość historyczną graczy,...

Co to jest? Raz, ze wszedzie pisza, ze gra odzwierciedla realia historyczne. Dwa, w grze te realia maja sie nijak do historii. Trzy. Akcja ze Stalinem (prosze bardzo hejtujcie sobie) i nie tylko, pokazuje jak oni postrzegaja te prawde historyczna. Owszem, od dawna mowilem, ze WoT ma ogromny potencjal dotarcia do poteznej rzeszy ludzi, ktorzy do nauki ze tak powiem, namaszczenia nie maja. Ma mozliwosc przez zabawe podswiadomie wtloczyc spory kawal wiedzy do ich glow. Jednak takie wybiorcze i "jedyne sluszne" traktowanie historii moze spodowac wiecej szkody niz pozytku.
Robcie dalej swoja robote wspierajac muzea i prace konswerwacyjno, wydobywcze zabtykow. Jednak nie bierzcie sie do propagowania historii. A jezeli chcecie, to przelamcie durne stereotypy i "Mowcie jak bylo na prawde."

Vielo #6 Posted 04 December 2013 - 10:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 4736 battles
  • 1,264

View Postaszlej, on 04 December 2013 - 09:47 AM, said:

Fakt faktem, zdolnosci PR maja wysokie. Podoba mi sie taka dzialalnosc. W UK w Bovington doskonale dziala przy muzemum czolgow, WG Tank academy. Fajna rzecz. Ludzie przy okazji zabawy poznaja historie. Swietnie, ze wspieraja muzea na swiecie i ciekawe akcje. Ale oczywiscie musi byc jakies ale...
Co to jest? Raz, ze wszedzie pisza, ze gra odzwierciedla realia historyczne. Dwa, w grze te realia maja sie nijak do historii. Trzy. Akcja ze Stalinem (prosze bardzo hejtujcie sobie) i nie tylko, pokazuje jak oni postrzegaja te prawde historyczna. Owszem, od dawna mowilem, ze WoT ma ogromny potencjal dotarcia do poteznej rzeszy ludzi, ktorzy do nauki ze tak powiem, namaszczenia nie maja. Ma mozliwosc przez zabawe podswiadomie wtloczyc spory kawal wiedzy do ich glow. Jednak takie wybiorcze i "jedyne sluszne" traktowanie historii moze spodowac wiecej szkody niz pozytku.
Robcie dalej swoja robote wspierajac muzea i prace konswerwacyjno, wydobywcze zabtykow. Jednak nie bierzcie sie do propagowania historii. A jezeli chcecie, to przelamcie durne stereotypy i "Mowcie jak bylo na prawde."
Odnośnie historii: warto zwrócić uwagę również na zwykłe sprawy, które nie wywoływały tyle kontrowersji. Każdy czołg w WoT ma swój historyczny opis, podobnie jak medale. Można dowiedzieć się całkiem sporo o wielu pancernych asach, okresach produkcji czołgów czy ich wyglądzie. W podręcznikach szkolnych tej wiedzy albo nie ma albo podana jest w tak nieatrakcyjny sposób, że równie dobrze mogłoby jej nie być, lżej by się nosiło plecaki.

Edited by Vielo, 04 December 2013 - 10:26 AM.

aszlej #7 Posted 04 December 2013 - 10:31 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18107 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Vielo, prosze Cie nie zaczynaj. Widocznie sie nie zrozumielismy. Czolg ma swoj historyczny opis i medale? Ok pokaz mi realia historyczne w doborze chocby kamuflazu? Jakim cudem jako pustynnego na ten przyklad niemcy uzywaja oryginalnie zimowego?  :sceptic: Takich kwiatkow jest wiecej.
Ja nie mowilem ze nie ma. Mowilem o wybiorczym traktowaniu historii. Rozumiesz? Nie mozna, jezeli sie chce edukowawc ludzi, podawac im miksowanych danych bo potem urosnie stado oslow, podobne temu edukowanemu na wikipedii. Bo przeciez encyklopedia czy historyk w szkole nie moze sie lepiej znac. Teraz dotarlo? WG ma potencjal, ale trzeba go odpowiednio wykorzystac. Tymi pierdolami ktore wypisywali przy okazji shitstormu ze Stalinem zwiekszaja swiadomosc historyczna? Zupelnie podobnie jak w UK gdzie zakazuje sie na lekcji historii mowic o holocauscie i obozach koncentracyjnych, bo to obraza muzulmanow. A potem masz kwiatki, gdzie mowi sie o polskich obozach koncentracyjnych.

Edited by aszlej, 04 December 2013 - 10:34 AM.

PanKapsel #8 Posted 04 December 2013 - 10:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17448 battles
  • 62
  • [BIVST] BIVST
Rozwijając temat lekcji historii - lekcja w sali komputerowej z odpalonym WoT'em?  :smile:  Można sobie obejrzeć jak taki Tygrys wyglądał, podyskutować o budowie czołgu itd a później w pokoju treningowym powalczyć z trójką T34 (oby historyczna poprawność była zachowana).

Kłania się temat niedoczekanych historycznych bitew w WoT przy okazji  :teethhappy:

I lekcja ciekawa i plecak pozostaje lżejszy!

Vielo #9 Posted 04 December 2013 - 10:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 4736 battles
  • 1,264

View Postaszlej, on 04 December 2013 - 10:31 AM, said:

Tymi pierdolami ktore wypisywali przy okazji shitstormu ze Stalinem zwiekszaja swiadomosc historyczna?

Teraz rozumiem. Myślałem, że mówimy o grze a nie forum czy innych mediach.

aszlej #10 Posted 04 December 2013 - 11:06 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18107 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Nie lap mnie za slowka. Temat byl o dzialalnosci WG ogolnie w propagowaniu historii. A tu takie kwiatki. Przeciez to byl oficjalny komunikat na stronie glownej WG. A w grze to samo. Gdyby faktycznie miala byc historycznie poprawna, to ludzie graliby chyba tylko niemieckim sprzetem. Rozumiem balans i takie tam, bo to gra. Ale Czasami ten rebalans jest wrecz chamski. Do tego te nieszczesne kamuflaze i ... historyczne napisy na czolgach. Tak kolejny placzliwy watek, ale nie mozna go pominac, mowiac o grze majacej zapedy do krzewienia wiedzy historycznej. Skoro rosjanie maja "Za stalina" "Stalingrad" "Za Moskwe" i takie tam podobne.  Dlaczego tak mocno bronicie sie przed np. amerykanskim powszechnie uzywanym "Let`s kill commies" albo niemieckim "God mitt uns" To sa tez przyklady historycznie udokumentowane. Jednak o nie jakos doprosic sie nie mozna.

Edited by aszlej, 04 December 2013 - 11:07 AM.

niiktos #11 Posted 04 December 2013 - 11:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 4619 battles
  • 364

View PostVielo, on 04 December 2013 - 10:59 AM, said:

Teraz rozumiem. Myślałem, że mówimy o grze a nie forum czy innych mediach.
To w grze nie ma napisow gloryfikujacych morderce i tyrana jakim byl Stalin?
a to ciekawe...

Regulus #12 Posted 04 December 2013 - 02:31 PM

Private

• Beta Tester
  • 7508 battles
  • 34
jak pamiętam, to 100 000 jest z 20% od transakcji, czyli 400 000 dla WG pewnie troche mniej bo inne koszty:P

PanKapsel #13 Posted 04 December 2013 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17448 battles
  • 62
  • [BIVST] BIVST
Eszszszsz.... A Polaki narzekają i kasę WG wyliczają jak zawsze... No dobrze że chłopaki takie akcje robią nie? Wiadomo że klepią kasę na nas-przecież WG to moloch teraz jest. A za darmo się nie da tak firmy rozdmuchać. Co do reklam Stalina tez już gadki było więcej niż potrzeba. I z resztą nie widziałem czołgów z takimi napisami   :tongue:
A co do edukacyjności gry i okołogrowych działań to też trudno im odmówić że robią kawał dobrej roboty w tym temacie. Ja i nie tylko (ludzie ktorzy zaczęli grać razem ze mną) zainteresowaliśmy się tematem WWII, bitew pancernych, budową czołgu itd itd. I jakoś nie przypominam sobie żeby Diablo czy Starcraft czy Battlefield uczył czegokolwiek.

A że czasem dziwi Dzień Sputnika itd... cóż... Jak by Amerykanie tą grę zrobili to byśmy dopiero wtedy zobaczyli stronniczość i byśmy Dni Indyka, Dni Zabójstwa Kennediego, Dni Zakończenia Wojny Secesyjnej świętowali.

niiktos #14 Posted 05 December 2013 - 12:25 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 4619 battles
  • 364
Gdzie podzialy sie komentarze mowiace np o Stalinie?
Kluly kogos w oczy?
byly niewygodne?

Michallo2000 #15 Posted 05 December 2013 - 03:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17944 battles
  • 723
0.1$ niech idzie na potrzebujących.
Bo nam tu WG zbankrutuje niech tak nie szarżują, bo podniosą ceny...

aszlej #16 Posted 05 December 2013 - 11:23 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18107 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Przepraszam bardzo. Co sie stalo z postami moimi i Vielo, zawierajacymi dyskusje nt. bardzo mocno zwiazany z tematem watku? Czyzby znow oficer polityczny zajrzal i dyspozuycje wydal?

Powoli widze robi sie forum totalitarne.
Dziekuje za takie "wolne" forum. Prawda w oczy kole jak widze.

PanKapsel #17 Posted 06 December 2013 - 11:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17448 battles
  • 62
  • [BIVST] BIVST

Przepraszam bardzo. Co sie stalo z postami moimi i Vielo,

Heh, rzeczywiście wywalili Twoje posty. Mojego jednego tez chyba nie ma...

Średnio średnio WG  :sceptic:

Karoligor #18 Posted 07 December 2013 - 11:02 PM

Private

• Player
  • 8775 battles
  • 28
To ruscy... oni mogą wszystko.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users