Jump to content

STA-1

• Please log in to reply
186 replies to this topic

Krisna #41 Posted 07 February 2014 - 08:55 AM

Extra Hardware

• Clan Commander
  • 43075 battles
  • 443
  • [EHW] EHW
Za chvili tento tank vyzkoumam a mam free xp sotva na to horsi delo. Mam ho vyzkoumat a nebo se mam se stock delem rovnou protrapit k tomu nejlepsimu delu?

DockyCZ #42 Posted 07 February 2014 - 10:55 AM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 22651 battles
  • 150
  • [P__P] P__P

View Postmartouf, on 06 February 2014 - 07:53 PM, said:

Jo přesně. STA svítí přez půlku mpay a má proti sobě SCI-FI  TD které dávají tento tank na ránu a když přežije tu první za 2 sekundy už letí další. Přitom STA už z první rány má zničený motor a shozený pás. + ping 300 a výše. Radost hrát to jo. V T 9a 10 nemá moc uplatnění. Už jsem klesl na 40% win ratio. Chytá superahráče,takže do 2 minut vymalováno. A já jim také moc nepomáhám,když to nemá žádné kamo a TD mě spotne dříve než já je a to stojím v křoví bez výstřelu. Zásahy od arty za plný HP také dobrý. Tank ujde,ale aspoň matlet by mohl něco odrazit ,když už je tak papírový. To už i ten helcat dobře matletem odráží. Střeďák tieru 8 a pancíř  jak tier 5 to už je na zamyšlení.

Jenom kritizuj, ale problém nebude v tanku.. :sceptic:

Stačí kouknout na tohle perfektně zpracované video (resp.lets play) a poznáte jaká je tenhle tank OP zbraň :justwait:

Btw. CAMO Bonus to má z T5-9 nejlepší (vcelku dostačující)

Edited by DockyCZ, 07 February 2014 - 10:56 AM.

PegLegPirate #43 Posted 07 February 2014 - 11:26 AM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
Krisna - s tim lepsim delem je to uplne jinz tank :). Takze budto odexpit necim jinym a nebo se protrápit tim horsim, zalezi na tobe, jestli ho budes chtit později v elite, jestli ne tak to druhé delo vynechej, nemá cenu :)

Seyrion #44 Posted 07 February 2014 - 02:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9710 battles
  • 626
Hele, a vsiml sis v tom videu, jak mu neumrel ani jeden clen podadky s nebouchl zadnej modul? A to ma malou lekarnu i malou sadu naradi. A me prijde divny. Me to umira vsechno i po zasahu od elc amx...

PegLegPirate #45 Posted 07 February 2014 - 03:29 PM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_

Ono to je jak kde, samozrejme Buldozer je skiller :), vi kam najet, strili rychle, v teto mape mel stesti ze mu tam najizdeli na misto 3 po sobe a nasledne nemohli na nej vyjet pac by je z vrchu odpravili a pak je daval fakt pekne az na to AT kde uz mu to bylo evidentne jedno zda vytuhne :) - k tomuto vsemu samozrejme potrebujes to aby tvoje HTs v zadech neumreli, jestli by se mu to stalo tak dostane pecku do zad a umre na ranu.

Ta posadka umira proste jak kdy, ja tam kazdopadne nosim opravy, hasicak i lekarnu, on byl ale s tim STA porad videt porad jenom castecne (vez) a tam je to s tou posadkou lepci :) - proste to hral na dobrem miste a presne jak se asi ma).

Ad ELC AMX a podobna zverstva: to je veliky nepritel pro STA, proto se nehrnout ze zacatku sam uplne dopredu, to te prospikuje opravdu vsude a nekoho z te posadky vzdy trefi, kdyz se to stane tak opravdu mir na pasy, jestli mu das jenom damage tak to je spatne, naklove te prilis a s malo hp musis byt nasledne hodne zalezlej :)

Seyrion #46 Posted 09 February 2014 - 12:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9710 battles
  • 626

Tak to mam v topu. Musim rict, ze me to prekvapilo, ze prestala mi tak rychle umirat posadka. A to i kdyz to totalne zalamim, tak mi skoro nikdo neumre. Zajimave. Kazdopadne, moje dojmy, jakozto milovnika japonske vetve... Nejsou veskrze pozitivni. Je to teda sranda tank, peknej zaskodnik. Uz jsem si s nim i zvedl efektivitu a trochu WR (Ale jsem porad neskutecne zaviskej na tymu. Treba s Rhm. Borsigem jsem schopnej otocit hru. S timhle ne). 

Takze, cekal jsem se zvedne rychlost, ale kdyz me do kopce predjelo ChiRi, musel jsem zvednout i druhe oboci. Mam pocit, ze ChiTo ma vetsi potencial zmenit hru. Jeho dpm je zastrasujici. Ale je to rozhodne sranda tank na hrani. 

Jo a ... vyexpit to delo me stalo asi 1,6 mil. kreditu. Bez premiove munice bych byl uplne marnej.

PegLegPirate #47 Posted 09 February 2014 - 06:20 PM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
Ja osobne STA muzu ;), uz se blizim na T9 k lepsi vezi a expim to vesmes s STAckem, hru ovlivnim obcas, samozrejme kdyz umiraji sici dokola tak se to neda :), nicmene damaguje to opravdu solidne a prijde mne fakt ok. Na druhou steranu jsem s chitem dal 5 killu uplne v pohode, opravdu zalezi na souperi ...

DockyCZ #48 Posted 10 February 2014 - 08:47 AM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 22651 battles
  • 150
  • [P__P] P__P

View Postmysakbm, on 07 February 2014 - 01:46 PM, said:

Hele, a vsiml sis v tom videu, jak mu neumrel ani jeden clen podadky s nebouchl zadnej modul? A to ma malou lekarnu i malou sadu naradi. A me prijde divny. Me to umira vsechno i po zasahu od elc amx...

To je ovšem problém zřejmě jen tvůj jak stojíš k ranám..

Už mám ten tank za den asi 60 bitev s ním hodil jsem tam druhé dělo (to už bohatě stačí i na některé T10 tanky) a jediné co mi často odchází je MOTOR nebo PALIVOVKA :mellows:

Seyrion #49 Posted 10 February 2014 - 09:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 9710 battles
  • 626
Dorky, myslim si o sobe, ze jsem docela dost dobrej hrac. Hraju s efektivitou kolem 1800 a to i s timhle tankem. S nim mam 100 bitev a to i se stockovym delem jsem byl docela dobrej damage dealer. Netrvalo mi dlouho a naucil jsem se s nim hrat docela dobre. Takze, kdyz jsem napsal, ze mi prestala umirat posadka, tak mi ver, ze to nebylo proto, jak jsem se jinak stavel k protivnikovi. Mam asi 400 bitev s hellcatem a tam je to podobny, tak vim, jak se stavit k souperi;) Mimo jine, za 100 bitev se jen tak nenaucis uhlovat. Ale skoro objektivne jsem zacal min utracet za spotrebaky, jakmile to bylo v topu.

DockyCZ #50 Posted 10 February 2014 - 09:51 AM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 22651 battles
  • 150
  • [P__P] P__P

View Postmysakbm, on 10 February 2014 - 08:12 AM, said:

Dorky, myslim si o sobe, ze jsem docela dost dobrej hrac. Hraju s efektivitou kolem 1800 a to i s timhle tankem. S nim mam 100 bitev a to i se stockovym delem jsem byl docela dobrej damage dealer. Netrvalo mi dlouho a naucil jsem se s nim hrat docela dobre. Takze, kdyz jsem napsal, ze mi prestala umirat posadka, tak mi ver, ze to nebylo proto, jak jsem se jinak stavel k protivnikovi. Mam asi 400 bitev s hellcatem a tam je to podobny, tak vim, jak se stavit k souperi;) Mimo jine, za 100 bitev se jen tak nenaucis uhlovat. Ale skoro objektivne jsem zacal min utracet za spotrebaky, jakmile to bylo v topu.

hele nejsem DORKY to za prvé:veryhappy:,

za druhé každý si o sobě můžeme myslet jaký jsme herně borec (skutečnost může být jiná)

a za třetí já nemyslím že s tímhle tankem ti pomůže se moc úhlovat..

Hlavně nebylo to myšleno jako útok na tebe, spíš tak že když ti tak chcípala posádka bylo to jen vždy tak častá náhoda, neboť jsi zrovna prostě stál blbě když ti přílítnula rána, toť vše ...

PS.: Na svůj nick jsem háklivej stačí, že mne občas řekne někdo Doky a už pěním! :izmena:

Seyrion #51 Posted 10 February 2014 - 11:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 9710 battles
  • 626
Docky, sorry:) Ja to nebral jako utok:).Ale jen jako argument, ze objektivne mi umiraji mene casto clenove posadky a bouchaj moduly. Mozna je ta topova vez jinak uzpusobena... ale opravdu mi za poslednich asi 15 bitev nikdo nezemrel. Tl mi driv bouchnul tank:)

PegLegPirate #52 Posted 10 February 2014 - 11:37 PM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
Ja jakozto noobek jsem mel s STA nove zazitky ;), poprve jsem jel cely vecr asi 15 bitev se zarovkou a a dopadlo to na 70%+ vyher , plne jiny pocit ze hry ;) no a tak jsem se porve dostal do rozlosovani, kde mne cerstve nainstalovany mod zahlasil ze mame 82% na vyhru, toz jsem to napsal do chatu, nasledne se 15 tanku otocilo a celne vyrazilo pres louku k souperi, vyhral jsme 15:6, spus nez t8 bitvu to pripominalo bots na t1 ;).

martouf #53 Posted 11 February 2014 - 01:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 46993 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ

View PostPegLegPirate, on 10 February 2014 - 11:37 PM, said:

Ja jakozto noobek jsem mel s STA nove zazitky ;), poprve jsem jel cely vecr asi 15 bitev se zarovkou a a dopadlo to na 70%+ vyher , plne jiny pocit ze hry ;) no a tak jsem se porve dostal do rozlosovani, kde mne cerstve nainstalovany mod zahlasil ze mame 82% na vyhru, toz jsem to napsal do chatu, nasledne se 15 tanku otocilo a celne vyrazilo pres louku k souperi, vyhral jsme 15:6, spus nez t8 bitvu to pripominalo bots na t1 ;).

Nejsi sám. Lemmings a občas vyhrajou. Nejsem si jist,ale aby se 15 tanků dohodlo že pojedou přez louku. Buď obrovská náhoda,nebo opravu boti. Jiank překvapivá strategie zabírá docela dost. V těchto případech i zkušený hráč zaváhá. S těmi procenty to je také ošidné. Měli jsme hru kde bylo na výhru 75% ,jo vyhráli,ale bylo to opravdu opravdu těsné. Jinak STA-1 se mi nezdá,že by to nějak moc hořelo. Němci bych řekl ,že hoří více. Nebo spíš s ním nemám proti wafli nebo jím podobné takovou životnost ,abych stačil chytit.

PegLegPirate #54 Posted 12 February 2014 - 02:59 PM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_

Martoufe - nedohodlo - ale naprosta většina sla proste stredem, doma nezustalo dokonce ani AT a 3 TD co to chteli zakempovat tak jeli s houfem nakonec taky :).

Mne STA hori tak ve 2 hrach z 50, podvedome z cele Japonske linie u těchto tanku nenastavuju ciste bok a snazim se tam mit vespod nejake to kryti, ze mirne nauhlovaneho predku toho moc nezažehnou, kazdopadne hasicak se s nim proste nosit musi a když dojde tak nezapomenout dokoupit :). To spis od Germanu slychavam i několikrát do tydne ze je v jedne mape zapali i 2x, ac se tvrdi, ze to ma byt opravdu rare zalezitost :).

Ja ted jezdim jenom Ri (Money + Exp), občas To (když se s nim jemne zachazi tak strili moc moc rychle a presne a hodne boli:o) - opet money a exp) no a s STA (Exp)... T9 uz ma všechny moduly krome dela, na které az vydelam tak s nim zacnu jezdit taky....no a pak na T10 255K exp to bude chvilinku trvat. (Jinak skoda, ze Japonsko není v národních valkach, sice bychom dostavali na budku ale byla by to moc zabava, třeba T1 bitva s Otsu tak to by bylo mozna i slusne hratelne :))

martouf #55 Posted 13 February 2014 - 02:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 46993 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Tak po novém patchy s tímto tankem. Vyřazený motor,a následně požár. To jsem v předešlém patchy moc neznal. Poškozený ano,ale né zničený. Copak zase pozměnili,že je tento tank ještě větší plechovka? Zase tak špatný tank to není,když na konci hry mám více HP nastříleno než T9 nebo 10. Nejhorší je,že i T59 začala nesmyslně hořet.

Edited by martouf, 13 February 2014 - 03:02 PM.

PegLegPirate #56 Posted 13 February 2014 - 03:49 PM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
Ja jsem po novem patchi dal s STA dnes 75% uspesnost - zarovka moc pomaha - utikam HT z ran a pak mam na ne většinou az 2 nez oni nabiji a horel jsem zatím jednou:). Nicmene  musim rict, ze mne to v 8.11.s t8 hodilo snad pokazde do topu na mape, tam jsem se naucil jiz mm neresit, protože to s STA jde uklovat docela rozumne. Zas s Type61 mne to hazi porad k 10-kam, a tam to bez mm nende :), je to tam navíc sama ceta a spol., ale jiz ji mam taky celou vyzkoumanou a ted jenom expit a expit na STBcko :). Nicmene, posadka se skillem v STA je nutnost (jak jsem zjistil po stovkách bitev s ni :), koukal jsem ted na US forum a oni tam všichni v STAcku jedou maskovani jakožto druhy sklil, no tak to tam budu muset dat jako treti, pac ja mam jako druhy napul opravy a myslim baziny a jenom jeden maskac, mne prijde ze to hrajou troinku jinak, ja se kryju za skalou a ne v rostlinách, no co uz, ale když to pisou je to ok mit tak to tam lupnu :)

Oneiromant #57 Posted 17 February 2014 - 02:44 PM

Private

• Beta Tester
  • 28692 battles
  • 47
me normalne vcera normalne zabil M5 Stuart s 20mm autocanonem. jsem myslel, ze mi jebne. zustalo mi po pocatecnim naporu 10% hp, Stuart si to ke me prikvacil  a z boku, pod nosem mych skvelych spoluhracu, do me naprazil celej zasobnik... vsechno mu proslo. tenhle tank ma hodne moc spatnej armor. ale gun ma vybornej, to zase jo. ale musi se s tim hrat az prilis opatrne na muj vkus

Dexeek #58 Posted 10 March 2014 - 01:45 AM

Lieutenant

• Player
  • 44564 battles
  • 1,859
  • [PRASE] PRASE

STA má svoje kouzlo, o tom žádná. Chybí mi asi 20k expů a stále marně čekám na Mko, jen včera mi to dvakrát hodilo první třídu... Bude ho hádám další tank, který zůstane v garáži i když si ho asi do týmovek neprosadím, podobně jako indiána :D Výhody i nevýhody byly uvedeny výše, díky papírovosti je každá chyba po zásluze potrestána. I přesto je to jednoznačně spolu s Indien Panzerem a Persihingem to nejlepší, co VIII tier nabízí.

Přihazuji pro zajímavost pár replayů, první pěkně demonstruje sílu DPM, druhý je taky docela výživný a ve třetím jsem přesně dvakrát zaváhal...všechny jsou o tom, že není nezbytné hrát STA jako support (i když by mi to možná k tomu proklatému Mku dopomohlo:trollface:), dokáže si zjednat respekt i na kontaktní vzdálenost. Už v tom prvním replayi je vidět, že pro většinu obyvatel serveru je problém vůbec trefit na dvacet metrů věž, natož nějakej poklop...

http://wotreplays.com/site/673894#pearl_river-dexeek-sta-1

http://wotreplays.com/site/673901#serene_coast-dexeek-sta-1

http://wotreplays.com/site/673905#airfield-dexeek-sta-1

PegLegPirate #59 Posted 10 March 2014 - 08:56 AM

Corporal

• Player
  • 29437 battles
  • 146
  • [_LVI_] _LVI_
To Oneiromant: jak jiz psano vyse, AMX, stuarti a obdobne jsou na ferovku se svyma kanonama problém jakéhokoliv japonce od t6 nahoru, uplne nablizko se radeji vyhnout, co to pry idrazi az STB na t10 :o)

jurgenb #60 Posted 11 March 2014 - 05:19 PM

Corporal

• Player
  • 32957 battles
  • 127

Já musím říct, že jsem z tohoto tanku docela zklamán. Je to osmý tier, ale pancíř žádný. Dingá dokonce méně než Indien Pz. Němec má aspoň přesné dělo, kterým se dá odsnipovat velmi slušný dmg. Bez topového děla jste povětšinou k ničemu. Tank svítí i nepohyblivý v křoví. Prostě nespotne soupeře, ale sám je spotnut. Docela "zvláštní" vlastnost středního tanku.

Po obrovské krabici krabici Ch-Ri, která je pomalu větší než Löwe (a taky bez pancíře), který mělo aspoň zásobník s 3x130 dmg během 3 sekund, je STA strašné zklamání. Věž nic necinkne, podvozek je papír a oddingá méně než ELC.

Bez topového děla jedině goldy, neboť APčka často selžou. Proti T9 a T10 ani nezkoušejte střílet, pokud nevidíte motor.

Edited by jurgenb, 11 March 2014 - 05:24 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users