Jump to content

Type 61

• Please log in to reply
138 replies to this topic

Dancing_smurf #121 Posted 09 June 2016 - 01:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21499 battles
  • 512
Konečné hodnotenie tanku Type 61 moja bilancia bohužiaľ nič moc 183 bitiek 60% winrate a priemerný damage 2200.

Tomuto tanku som asi dosť ukrivdil aj keď trošku právom v ničom síce nevyniká ale zahrať sa dá mnoho hráčov nad ním zlomilo trpezlivosť a nahádzali doň kopec freečok.
Mne sa ho nakoniec vďaka zálohám a podareným bitkám podarilo preexpiť a dokonca ho ku koncu expenia aj pochopiť (ako to u mňa býva zvykom tank pochopím pri predaji)
Ani neviem ako a podarilo sa mi na ňom získať dva znaky no a celkovo je to podľa mňa tank čo sa dá preexpiť len netreba stráca trpezlivosť hrať ho extrémne opatrne a dúfať.

Prvá časť jeho expenia keď sa ocitnete len so stock delom nie je nič moc budete musieť dosť používať goldy a tak isto alfa 240 je už na tier IX extrémne málo nehovoriac o tom,že často stretávate X.
Keď dostanete ale tú 105 ku stáva sa z toho celkom slušný suport tank delo trollí ako som už spomínal pred tým ale penetrácia je dostačujúca a goldy nie sú až tak potrebné (ako u E50 tky alebo T54)
Tým pádom ten tank nejde do mínusu naopak si aj niečo na seba zarobí,bohužiaľ ale troll faktor dela a nedostatok munície (32 kusov) spôsobuje častý nedostatok munície niekedy to zamrzí a chýba.

Tank nemá na rozdiel od svojho brata na tiere X skoro žiadne camo tak isto aj keď má síce dostačujúce DPM rozhodne nie je najlepšie na svoj tier a ani maximálka Vás nespasí hlavne ak sa treba zdekovať.
No to je práve ten faktor toho tanku v ničom neexceluje ale nie je ak sa ho naučíte hrať ani taký zlý ako sa môže na prvý pohľad zdať (proste je to taká stredná cesta)
Bohužiaľ ho ale oficiálne v pomere konkurencií človek musí radiť na spodok kedže na tiere IX sú medká ako T54,E50,Amx 30 ktoré skrátka majú lepšie správanie dela viac munície alebo majú viac pancieru rýchlosti a pod.

No ak zhodnotím japonskú líniu celkovo už trochu viem,prečo ľudí odrádza aj keď mne osobne sedeli tanky od VII po tier IX v podstate dostatočne mnohým hráčom pri ich preexpovaní potečú nervy.

skipSVK #122 Posted 19 October 2016 - 02:20 PM

Sergeant

• Player
  • 29832 battles
  • 291
  • [RASL] RASL

je to najhoršie medko na ranku 9, ak pozná niekto horšie tak nech ho uvedie, ale nech nerozpráva, že nehovorím pravdu.

- tank nemá motor, takže ani rýchlosť a ani obratnosť

- tank má vysokú siluetu, taže camo factor veľmi zlý

- tank nemá pancier, v kombinácii s vysokou siluetou je top vlastne iba cieľ na tréning a 90% striel ide do vás a aj prestrelí

- tank má strašne zlé delo, neviem z akého dôvodu má tak domršený kanón, ale čo my vieme. najviac ma hnevá, že to delo je aj na STB, mal som možnosť ho vyskúšať a z dobrého tanku robí delo, jeden veľmi situačný a závislý najviac závislý na RNG.

+ je depresia dela

Sumár, veľmi zlý tank na svojom ranku, špecifický spôsob hrania, skôr sa snažíte niečo trafiť tak aby vás nevideli, hru nerozhoduje, nedokáže začať a úspešne zakončiť žiadnu akciu. Je to vyslovene piavica na týme, ktorá vyžiera damage. Nedá sa snipiť, a niekedy vás rozhodí ako tento tank na 100 metrov netrafí. Na snapshoty zabudnite.

Potrebuje balanc, potrebuje lepší kanón, inak nemá vlastne žiadnu výhodu , na ktorú sa dá špecializovať.

peaker_cz #123 Posted 20 October 2016 - 08:14 AM

Captain

• Player
  • 40311 battles
  • 2,096
  • [BIA-] BIA-

View PostskipSVK, on 19 October 2016 - 01:20 PM, said:

je to najhoršie medko na ranku 9, ak pozná niekto horšie tak nech ho uvedie, ale nech nerozpráva, že nehovorím pravdu.

- tank nemá motor, takže ani rýchlosť a ani obratnosť

- tank má vysokú siluetu, taže camo factor veľmi zlý

- tank nemá pancier, v kombinácii s vysokou siluetou je top vlastne iba cieľ na tréning a 90% striel ide do vás a aj prestrelí

- tank má strašne zlé delo, neviem z akého dôvodu má tak domršený kanón, ale čo my vieme. najviac ma hnevá, že to delo je aj na STB, mal som možnosť ho vyskúšať a z dobrého tanku robí delo, jeden veľmi situačný a závislý najviac závislý na RNG.

+ je depresia dela

Sumár, veľmi zlý tank na svojom ranku, špecifický spôsob hrania, skôr sa snažíte niečo trafiť tak aby vás nevideli, hru nerozhoduje, nedokáže začať a úspešne zakončiť žiadnu akciu. Je to vyslovene piavica na týme, ktorá vyžiera damage. Nedá sa snipiť, a niekedy vás rozhodí ako tento tank na 100 metrov netrafí. Na snapshoty zabudnite.

Potrebuje balanc, potrebuje lepší kanón, inak nemá vlastne žiadnu výhodu , na ktorú sa dá špecializovať.

mě se zase až tak špatně s Type 61 nehrálo a dokonce s ním mám lepší výsledky jako u WZ-120.

Hodně záleží na MM (jestli jsi na vrcholu potravního řetězce nebo úplně dole).

Minulý víkend jsem s ním jezdil killy a dmg na maraton a byl jsem 3/4 na topu a i něco uhrál.

Edited by peaker_cz, 20 October 2016 - 08:15 AM.

skipSVK #124 Posted 20 October 2016 - 12:34 PM

Sergeant

• Player
  • 29832 battles
  • 291
  • [RASL] RASL

Ja netvrdím, že je to zlý tank ako taký, ale v porovnaní s inýme medkami na tom ranku patrí ku najhorším. V mojom pohľade najhorší. A robí to z neho práve to delo, respektíve, že nemá nič výnimočné na čo by sa dalo účinne hrať. Vyžaduje hranie vpredu aby sa minimalizovali faily dela, ale na také hranie nemá pancier  a ani HP modulov. Neviem ako u teba, ale u mňa je potrebné vystreliť celkom dosť rán, delo sa síce aj trafí ,ale tak zle, že je z toho odraz. Penetráciu pozorujem asi o 65% výstrelov tak odhadom, zásahy na takých 80%. Na diaľku je to náhoda. V hre sa nedostaneš na dôležité miesta včas, lebo nemáš výkon, takže akciu dokážeš rozbehnúť na troch mapách. Inak sa musíš uspokojiťťb s tým, že dôjdeš do polovice, čo je na streľbu celkom zlé, na strednú vzdialenosť je to tak 50/50 s tým delom. A útočiacim medkám tiež nepomôžeš. V obrane tiež nepodrží ak sú na teba zameraný. Overený štýl u mňa je podielanie sa na damage, vyhľadávanie opustených hráčov, alebo hráčov čo sú zamestnaný niečim iným a do nich dávať nejakú extra damage. Ak ho zrovnám s E50,T54,T54E1 alebo centurionom 7/1 je to jednosznačne najhoršie sa hrajúci tank, kde čakáš ako sa hra vyvíja a sám ju ovplyvňuješ iba okrajovo, teda jej vývoj. 

Určite to záleží aj na tom, že môj štýl hranie je agresivita a vytváranie tlaku na nepriateľa, k čomu sa tento tank vôbec nehodí.

peaker_cz #125 Posted 20 October 2016 - 12:46 PM

Captain

• Player
  • 40311 battles
  • 2,096
  • [BIA-] BIA-

Hrávám většinou solo random a pocitově se mi hrálo hůř se WZ-120 než s Typem 61.

T54 byla top 9tka, vyexpil jsem s ní T-62a i Obj.140.

Centorion 7/1 s top dělem je taky celkem dobrý, T54E1 umí udělat se zásobníkem taky pěknou paseku.

Na Škodu T50 jsem teď namontoval top dělo se zásobníkem (bez něj taky pěkná pohroma) a E50 nemám vyzkoumáno.

Edited by peaker_cz, 20 October 2016 - 12:47 PM.

skipSVK #126 Posted 20 October 2016 - 02:06 PM

Sergeant

• Player
  • 29832 battles
  • 291
  • [RASL] RASL
Pre mňa je ten tank neuveriteľne nudný, urobil som na ňom maraton a odvtedy je to iba štýlom 2x a ruky preč.

Ersgon #127 Posted 14 January 2017 - 05:33 PM

Private

• Player
  • 32801 battles
  • 21
  • [CZ-EX] CZ-EX

Velmi stručně: je to nejhorší tank ve hře vůbec. A nikomu bych ho nedoporučil.

- jeden jediný důvod je jeho dělo které překvapí a velmi často nepříjemně -

Kdo nevěří ať si ho zahraje. Osmička byla oproti tomuto opravdu skvělý tank.

nehned #128 Posted 05 March 2017 - 12:51 AM

Sergeant

• Player
  • 62199 battles
  • 207
  • [-CZL-] -CZL-
Vrátil jsem se k tomuto tanku po delší době a Type 61 mě prostě baví .  S ventilací , BiA a žrádlem nabíjí za 7.91 sekundy , dává kolem 400 damage .  Je to velmi dobrý suport tank s luxusní depresí , slušnou penetrací a přesností .  Nemá s ním určitě cenu hnát se někam dopředu ,jezdit se na férovku přestřelovat s nepřítelem , či zkoušet trejdovat hápka .   To nechte na ostatních co jsou na to lépe vybavení . Tenhle tank na to nemá.  Pokud ale máte rádi trol tanky a trol styl hry , tak Type 61 je pro vás to pravé . Přemýšlejte , kalkulujte kam ,s kým a proti komu , snažte se být nenápadný , příliš se neukazovat a bodat a bodat a bodat . Dělo Typa s tím opravdu nemá problémy ani na větší vzdálenost . Deprese vám pomůže se příliš neukazovat a motor i přes svůj nevelký výkon vás dokáže celkem hbitě dostat po výstřelu  zpět do bezpečí . Chápu ,že pro podstatnou část hráčů , to je , byl a bude nehratelný střep . Ale jakmile mu jednou přijdete na kloub , tak vás Type 61 odmění velmi slušnou zábavností . Za mě po Chi-Ri další skvělý japonský tančík. 

overlord48 #129 Posted 05 March 2017 - 09:50 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35571 battles
  • 545
  • [SVINE] SVINE
Trolluje ale jenom majitele.

Edited by overlord48, 05 March 2017 - 09:50 AM.

Jmeno1 #130 Posted 03 May 2017 - 05:59 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44567 battles
  • 7,992
  • [_AF_] _AF_
Nedávno jsem doexpil Leoparda PTA a s nadšením se jej zbavil, abych si pořídil úplně stejný velmi špatný tank. Jako obvykle jej hraji od stocku a je to skutečně zážitek, především ten kýbl na věži, který vám nedovolí se přestřelovat přes kopiečky, protože nejprve se vysune ta rozhledna, a až pak se dostanete k dělu. To už nepřítel vystřelí a couvá... Taky mám výborné teamy - 14 bitev WR 35%. I bot je lepší než já. :angry:

SG_semda #131 Posted 03 May 2017 - 10:06 AM

General

• Player
  • 33940 battles
  • 8,027
  • [ELLIE] ELLIE
Tenhle tank je nanic i v topu bohužel

SuperKravatak #132 Posted 14 May 2017 - 11:25 AM

Second Lieutenant

• Community Contributor
  • 44429 battles
  • 1,090
  • [_AF_] _AF_

Devítkový Type 61 vypadá na první pohled jako velmi schopný stroj, sklopení děla, alfa, DPM. Bohužel jeho rozměry, chování děla a absence pancíře jej značně degradují.

XxFuseklexX #133 Posted 07 November 2017 - 10:53 AM

Sergeant

• Player
  • 7505 battles
  • 208
  • [HUGO] HUGO
Ahoj, mám dotaz. Mám topové dělo. Odehrál jsem s ním 2 bitvy a překvapilo mě jak dlouho utahuje. Je to standart i u Stbaka? Jinak ta rychlopalka co je před topovym delem je fajn. Mám necelé 3skill posádku a samozřejmě kombo, nabijak utahovák dohled. Díky. 

erik_six #134 Posted 10 November 2017 - 06:32 AM

Corporal

• Player
  • 52981 battles
  • 152
  • [ANV-V] ANV-V

View Postzpocena_fusekle, on 07 November 2017 - 10:53 AM, said:

Ahoj, mám dotaz. Mám topové dělo. Odehrál jsem s ním 2 bitvy a překvapilo mě jak dlouho utahuje. Je to standart i u Stbaka? Jinak ta rychlopalka co je před topovym delem je fajn. Mám necelé 3skill posádku a samozřejmě kombo, nabijak utahovák dohled. Díky. 

Jop největší a zároveň vlastně jediný problém STB je dělo, jak soft staty tak přesnost. Jinak STB má všechno co medko má mít, pohyblivost, sklopení, dpm, alfu, věž co dokáže dingnout, atd. 

mamlass #135 Posted 11 February 2018 - 08:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29902 battles
  • 519
  • [G0G0] G0G0

Říkal jsem si, jestli na tomto tanku není lepší si nechat základní dělo s poškozením 240, protože to je kulomet... a asi není :)

Posílám hodně adrenalinovou bitvu s 5,8k nástřelem a 2,8k asistovaným poškozením... v této hře jsem si vybral solidní porci štěstí, tak snad se ke mně WGéčko následně neotočí zády :teethhappy:

http://wotreplays.eu/site/4159873#fisherman_s_bay-mamlass-type_61

EDIT: tak ještě jeden "hrdina" :B

http://wotreplays.eu/site/4162982#el_halluf-mamlass-type_61

Edited by mamlass, 12 February 2018 - 04:25 AM.

SG_semda #136 Posted 11 February 2018 - 11:19 PM

General

• Player
  • 33940 battles
  • 8,027
  • [ELLIE] ELLIE
Tak musím opravit svůj předchozí nástroj, sice to není nijak extra stroj, ale až tak špatně se mi s ním nehraje, nástřely dávám slušné

KreuZich #137 Posted 12 February 2018 - 12:56 AM

Sergeant

• Player
  • 27601 battles
  • 269

Tenhle tank má jen dvě pozitiva, alfa 390dmg a penetrace, oboje se rovná top dělo. Je to nejméně hrané devítkové medko, proč, protože je to děsný šrot. S top dělem je to aspoň hratelné, ale srovnat Type třeba s E50 čí Škodou, ani nejde. Tohle je support supportu..

A na tomhle tanku mě srážely nejvíce dvě věci, ten obrovskej hrnec na věži, který ti více méně brání ve využití deprese děla, a nulový fear factor. Prakticky, cokoliv na tebe udělá "yolo".:confused:

Nevím, ale podle mě ta linie nemá cenu ani expit, potom co zmršili i STB, tak zde není nic, co by stálo za tu snahu.:facepalm:

SG_semda #138 Posted 13 February 2018 - 10:12 AM

General

• Player
  • 33940 battles
  • 8,027
  • [ELLIE] ELLIE
Není až tak špatný, jen prostě nestíhá současnou metu

Utred007 #139 Posted 13 February 2018 - 10:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 38641 battles
  • 1,165
  • [LAAX] LAAX
Stačilo by trochu zvednout mobilitu a obratnost a aspoň by se přiblížil Leopardu PTA...takhle se klepu strachy, kdy ke mně na yolo dojede T71 se zásobníkem a na autoaim se základní municí si mě utočí....i ten Leoš občas něco troll dingne, ale do tohohle se může vycákat úplně všechno...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users