Jump to content

Typ 1 Chi-He [tier IV, średni]

• Please log in to reply
37 replies to this topic

burkoslaw #21 Posted 04 January 2014 - 02:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18564 battles
  • 1,334

View PostKoorvinox, on 03 January 2014 - 11:11 PM, said:

Mnie bardziej boli, że nie doświadczyłem "specjalnego MM" dla ledwo kupionych czołgów...

Hmmm on chyba jest w zależności od tieru od 2 do 20 walk

Vicelin #22 Posted 07 January 2014 - 12:32 AM

Private

• Player
  • 5325 battles
  • 49
Tak dziwacznym czołgiem jeszcze nie jeździłem. RNG z celnością działa i penetracją to większa loteria niż w ruletce. Raz nie mogę spenetrować bocznego pancerza Pz38t na 3 tierze, innym razem rozkładam Churcha 7 (ok, tylny pancerz :trollface:) na 6 tierze. Topowa armata cierpi chyba na syndrom radzieckiej 122mm - albo strzelać w ruchu, albo w pełni skupioną - dopiero wtedy trafia do celu. W ogromnej większości przypadków rzuca przeciw 6 tierom, gdzie ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu wpadł już medal Lehväslaiho. Inna sprawa, że non stop nim przegrywam, a bycie w topie tabeli pomeczowej przeciw właśnie 6 tierom tylko dopełnia mojej frustracji, żeby go przeskoczyć free expem przy pierwszej możliwej okazji.

dran1 #23 Posted 13 January 2014 - 02:46 PM

Corporal

• Player
  • 8698 battles
  • 163
top gun w pierwszej bitwie ... najs :)

blutengeld #24 Posted 17 January 2014 - 12:43 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30176 battles
  • 95
pierwsze działo to prawdziwa mordęga... 

addept #25 Posted 11 May 2014 - 02:40 PM

Lieutenant General

• Player
  • 47445 battles
  • 6,587
  • [-YUP-] -YUP-

Całkiem przyjemna zabawka po wymaksowaniu. Spamerskie i celne działko potrafiące zdjąć wroga na 400 metrów gdy wystawia tylko kawałek czołgu (oczywiście to pod warunkiem pełnego skupienia) pozwala siać pożogę i zniszczenia na trierach IV-V. Na trierach VI sprawdza się jako spoter jeżeli mamy zamontowaną optykę.

Pancerza mamy tyle co nic, ale to jest raczej normalne na tych trierach.

Dla mnie to taki T-34 (ruski med V trieru). Podobnie się nim gra, z tą różnicą, że Japoniec nic praktycznie nie odbija w przeciwieństwie do Ruska, ale za to ma bardzo dobrą depresję działa, pozwalającą spamować ogniem zza pagórków.

Jedna z ciekawszych bitew w moim wykonaniu na tym czołgu.

https://www.youtube.com/watch?v=RwiIaQjGT6E&list=UUrr1UyhVvsC9fF7jGBxfHtQ

Edited by addept, 17 September 2014 - 07:25 AM.

RapujaceFistaszki #26 Posted 12 May 2014 - 02:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8417 battles
  • 330
  • [NESI] NESI
Definicja gówna. Takie coś to nic innego, jak tylko skok na kasę graczy - konwersja golda i przeskakiwanie.

killallenemy #27 Posted 15 May 2014 - 09:31 AM

Private

• Player
  • 12298 battles
  • 36
Ktoś kto wymyślił tak kompletnie nieprzydatny czołg - konkretnie białorusini - musiał chyba być na ciężkim sobotnim kacu. Działo może i jest nie najgorsze , problemem jest mobilność+matchmaking ....Na 10 walk rozegranych tym "fantastycznym" tworem 9 jestem zmuszony rozegrać zazwyczaj na t6 (czasem t5). Wtedy ten czołg przestaje mieć jakiekolwiek zalety - na spotera ze swoją ruchliwością się nie nadaje , objechać cokowiek - impossible .Ot najlepiej po prostu skoczyć do wody. Gratulacje dla WG.

Karlito86PL #28 Posted 31 July 2014 - 11:43 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 19390 battles
  • 353
  • [ACT1V] ACT1V

Tak sobie myślę, że większość czołgów IV tieru jest losowana podobnie. Jeśli się nie mylę to mają losowanie -1, +2 więc statystycznie powinien być rzadziej na topie.

W tej chwili gram z tym większym działem ale chyba się przerzucę na spamera. 100 dmg cieszy ale penetracji i szybkości przeładowania trochę brakuje. Kto wie ile teraz trzeba expa do "M"?

elvishendrix #29 Posted 16 August 2014 - 06:49 PM

Corporal

• Clan Commander
  • 7196 battles
  • 102
  • [MSKI] MSKI

Może nie powinienem się jeszcze wypowiadać poważnie na temat tego czołgu, bo zagrałem w nim dopiero 20 bitew, ale nie mogłem się powstrzymać - Chi-He gra się świetnie, jest dość zwrotny, osiągana prędkość jest w porządku, pancerz może nie jest za bardzo do przyjmowania na siebie pocisków, ale to w końcu med. :smile: Działo (to z największą penetracją - 57 mm experimental? Jakoś tak) jest całkiem niezłe i nie miałem większych trudności z rozwalaniem większości spotykanych czołgów, poza może KV i Churchillami, przy nich trzeba już bardziej pomyśleć i mieć trochę szczęścia.

Chciałem jednak tylko napisać, że to już jest mój ulubiony czołg IV tieru, w ostatniej bitwie dostałem nim Medal Oskina za zniszczenie 3 czołgów VI tieru. :medal: Zacząłem się jednak wcześniej zastanawiać - czy wszystkie japońskie medy są takie fajne, bo wtedy chciałbym z pewnością dojść nawet i do X tieru.  Z tego co jednak poczytałem na forum, to japońce tieru V, VI i VII uznawane są za jakiś crap? Polecacie więc tę linię czy nie? Zawsze chciałem mieć też te niemieckie Leopardy z linii medów (mam już nawet Panther/M10 do szkolenia załogi, ale musiałbym zacząć od odkupienia Pz III/IV), polecacie bardziej linię niemiecką niż japońską?

RedDragon05 #30 Posted 25 November 2014 - 09:33 AM

Warrant Officer

• Player
  • 9058 battles
  • 720
@up
Masochista. Już Lee jest lepszy bo ma lepsze działo wg. mnie. To jakieś nieporozumienie ta linia... A że zechciało mi się T-34/85M to muszę 6 wyekspić...

bondyros #31 Posted 25 November 2014 - 09:34 AM

Colonel

• Player
  • 23416 battles
  • 3,588
  • [G2G] G2G

View PostRedDragon05, on 25 November 2014 - 09:33 AM, said:

@up
Masochista. Już Lee jest lepszy bo ma lepsze działo wg. mnie. To jakieś nieporozumienie ta linia... A że zechciało mi się T-34/85M to muszę 6 wyekspić...

to trza było przez LT wyexpić ten 5 tier --- Ke Ho jest o wiele wiele wiele przyjemniejszym czołgiem od tego 'czegoś'.

RedDragon05 #32 Posted 27 November 2014 - 09:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9058 battles
  • 720
Przez Ke-Ho nie miałbym tej 2 75(?) u Chi-Nu.

bondyros #33 Posted 27 November 2014 - 10:20 PM

Colonel

• Player
  • 23416 battles
  • 3,588
  • [G2G] G2G

View PostRedDragon05, on 27 November 2014 - 09:49 PM, said:

Przez Ke-Ho nie miałbym tej 2 75(?) u Chi-Nu.

Zgadza się. Kwestia tego czy wolisz mieć łatwiejszy grind na IV, a później uciułać 'trudną' V te 2'000 expa na to działo. Czy mieć to działo po 'trudnym' grindzie na IV.

burol111 #34 Posted 29 November 2014 - 01:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21496 battles
  • 755
  • [K4BUM] K4BUM
Jak dla mnie jeden z fajniejszych czołgów jakimi narazie grałem. Ogólnie linia japońska do tego modelu była dla mnie masakryczna. Tutaj po pierwszym dniu i rzucania na 6-5 tier klnąłem, że nie da sie tym grać.Niemniej wczoraj wieczorem i dziasiaj zaczęło rzucać lepiej, załadowałem z racji częstych losowań na 5-6 gold ammo i efekty od razu było widać . Grind przebiegł błyskawicznie winrato z 43 wyciągnęło się do 53 i odblokowałem chi-nu. Wbiłem na nim dwa razy asa pancernego, duży kaliber i top gun za 7 fragów, naprawde bardzo przyjemna gra. Co ciekawe czołg dinguje. Armata jako ktos mówił na papierze dobrze wygląda, a w grze często od boków się dingałem.

i_H_B #35 Posted 14 December 2014 - 12:28 PM

Private

• Player
  • 1753 battles
  • 2

A ja tak się zastanawiam co to w ogóle jest. Na IV tierze: wielki kloc. Powolny. Bez manewrowości (ani zakręcania, ani wstecznego). Działka (wszystkie) to kpina. Bardzo niecelne, bez choćby dostatecznej penetracji. Papier niesamowity a przy tym ciągle gubi gąski bądź traci silnik. Jedyny pozytyw to wspomniane w dyskusji opuszczenie działa. Tylko do czego się ono przydaje skoro to nie jest czołg snajper?

Dopiero zaczynam grać i nie powinienem oceniać żadnych czołgów w tej grze, ale jako że ciągnę pozostałe linie również, to mogę stwierdzić że jak na razie od samego początku (czyli od Otsu) obie nitki Japońskie to crap na kółkach (linia lightów trochę lepsza) w porównaniu do reszty nacji.

Jestem początkujący i bezpremkowy zatem nie mam dodatkowych modułów (tylko na jeden dosyłacz było mnie jak na razie stać) ani złotych konsumabli. Złotych pestek także nie posiadam.

EmirOmar #36 Posted 11 June 2015 - 08:16 AM

Sergeant

• Player
  • 8916 battles
  • 214
Jak dla mnie świetny. Może przyczyną, że go lubię jest to, że prostu kocham tą japońską linię. Do samego Chi-He nie byłem zbytnio przekonany, ale z czasem mi się spodobał. Najfajniesze jest działko i jego opuszczanie. Strzelamy praktycznie z każdeogo podjazdu. W dodatku mamy zarąbiste 75 dm co około 2,5 sekundy. Celność i czas celowania są przyjemne. Kolejną zaletą jest pancerz. Mamy tu kadłub od Chi-Nu i przez to, że jest na IV tierze, mnóstwo dinga. Jak się skątujemy, taki B1 jest bezbronny. W dodatku większość graczy na III i IV tierze ma stockowe lufki. Jak rzuci na V tiery nie jest źle, nawet na szóstkach sobie poradzimy strzelając na początku w IV i V tiery, potem objeżdżając ARL-a czy KV-85, który często będzie zbyt zaangażowany w walkę z innymi heavikami, by na nas zwrócić uwagę. Wtedy my go rozpeprzymi zarąbistym dpm-em. Czołg ma całkiem przyzwoitą mobilność i fajny view range. Można na nim trzepać wspaniałe wyniki. Ogółem mi się bardzo spodobał

Edited by EmirOmar, 11 June 2015 - 10:07 AM.

LP_Huo #37 Posted 07 October 2016 - 08:10 PM

Private

• Player
  • 3424 battles
  • 13
  • [WS-PL] WS-PL
Odkupiłem go, wsadziłem na niego moduły i jest to mój fun tank ;) Spamerskie działo wymiata, ogólnie japońskie medy lubię, nie jeździ się nimi na huuurrrraa, tylko gra ostrożnie, strzela i chowa w krzaki lub za pagórki. Dodatkowo depresja działa wyśmienita i całkiem dobra mobilność. Ja tam polecam ten czołg.

Bratis #38 Posted 27 June 2017 - 09:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8112 battles
  • 685

bardzo mily i sympatyczny czolg .Wymusza ostrozna gre  i przez to jest dosc grozny , celnie strzela , dosc szybko , na tyle wolny zeby sie nie pakowac w klopoty bo z pancerzem u niego kiepsko.Niezle camo .trzeba ostroznie nim grac a potrfi sie odplacic.

Nie jest to na pewno czolg do wyciagania bitew. Ale swoje na ogol nastrzela.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users