Jump to content

Typ 3 Chi-NU [tier V, średni]

• Please log in to reply
141 replies to this topic

terminator_14678 #141 Posted 02 May 2017 - 01:21 PM

Corporal

• Player
  • 1515 battles
  • 100
Nie zgodzę się . Według mnie mobilnoscia dorównuje t-34 jeśli ma benzynke za kredki

OnizukaSensi #142 Posted 09 August 2017 - 10:05 PM

Corporal

• Player
  • 12580 battles
  • 126

Zdecydowanie najgorszy czołg jakim przyszło mi do tej pory grać. Dlaczego? Ponieważ pojazd ten nie ma absolutnie(!) żadnego wpływu na bitwę. Styl grania to w większości przypadków campa i to najgorszego rodzaju tzn. "zasadzka" -> wychylenie się na moment, celowanie (działo skupia, skupia i skupia...), oddanie strzału i cofka.

Powiem więcej: przy losowaniach +2MM z przegranymi w stylu "0:15" (a da się to ocenić właściwie po minucie bitwy) są problemy ze spłaceniem własnego HP i... to jest chyba największa bolączka tego czołgu: zależność od losowań. Jeśli ktoś tak jak Ja przeszedł drogę do Chi-Nu przez japońskie czołgi lekkie to niech wie, że na stocku praktycznie nie da się grać. Ja po 10 bitwach (same przegrane) straciłem cierpliwość i odblokowałem większość modułów za pomocą wolnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o wyposażenie... Na początku woziłem siatkę, lornetę i skupiacz.. Sugerowałem się opiniami graczy z tego tematu, którzy mieli na nim dobre wyniki, a że mam camo na 100%  na mojej załodze poza oczywiście dowódcą pomyślałem, że to może być dobry wybór... Niestety.. Po kilkunastu bitwach siatkę zamieniłem na dosyłacz i sądzę, że jest to najbardziej optymalne ustawienie. Na "papierze" kamuflaż niby lepszy (niewiele, ale jednak) od odpowiedników na swoim tierze oprócz M7, a w praktyce... świeci się po prostu w sytuacjach w których nie powinien. Zapewne wpływ na to mają gabaryty czołgu aczkolwiek w przypadku Chi-Nu wiele parametrów "papierowych" różni się od tego co jest w praktyce. Nie wydaje mi się żeby to było tylko odczucie. Wrócę jeszcze do tego przy zbiorczym podsumowaniu.

Wbiję do końca drugi perk (BiA) i sprzedaję bez sentymentów.

Zacznijmy od wad;

- Brak kamuflażu: Chi-Nu strasznie się świeci. Mam wrażenie, że nawet bardziej od VK 30.01H (czołg ciężki) mimo posiadanego perka i wożonej na początku siatki. Po prostu trzeba liczyć na zasięg widzenia tj. w to, że szybciej wykryjemy przeciwnika i celnie strzelać (co nie jest takie proste) żeby odechciało mu się jechać w naszym kierunku. 

- Kiepska mobilność: niby szybko się rozkręca do tych 38km/h, niby wieżyczka szybko się obraca, niby pod górkę jedzie w miarę szybko i jest ogólnie zrywny, ale... nie ma szans na ucieczkę, czy zmianę flanki. Gdy wróg ma przewagę liczebną, a wsparcie jest bardzo daleko to niestety trzeba walczyć. Dodam tylko, że nie wożę topowego radia tylko to najlżejsze...

- Działo: Niby czas skupiania "2,3" sek., a rozrzut "0,37" czyli nie tak źle, a w praktyce armatka sprawdza się gorzej niż.... ta stockowa jeśli mowa konkretnie o tych wartościach... Należy je poprawić stąd skupiacz

- Słaby pancerz, a właściwie BRAK jakiegokolwiek mocnego elementu, który dałoby się wykorzystać

- Mała pula HP: skoro mamy nijaką jak na czołg średni mobilność i pancerz to sama wytrzymałość powinna wynosić te 550-600.

Zalety:

- Opuszczanie działa. Jest naprawdę niesamowite. Bez tej jednej, wiodącej cechy Chi-Nu byłby po prostu niegrywalny. Na wszelkiego rodzaju większych górkach, czy wzgórzach Japoniec pokazuje pazur. Można wtedy śmiało powalczyć na pierwszej linii. Ciężko go ruszyć jeśli tylko na moment wystawiamy wieżyczkę i punktujemy rywala.

- Całkiem niezła celność w ruchu.

- Niezła alfa oraz pena. Praktycznie nie używam droższej amunicji.

Jak chodzi o wyniki: po 361 bitwach mam 2367 WN8, 753 DPB i... prawie 90 xTE (tu akurat jestem zaskoczony). Gdybym w niektórych syturacjach używał "prem ammo" to zapewne wyniki byłyby lepsze, ale gram bez większych spin, ponieważ Chi-Nu nie da się prowadzić bitwy w kierunku zwycięstwa (nawet na topce).

Tradycyjnie garść screenów:

Trzy "siekierki:

Posted Image

Top exp i dmg:

Posted Image

Posted Image

Z tego co widzę następcami gra się bardzo podobnie albo nawet tak samo. Miałem okazję pograć Chi-Ri na testowym, który niby jest padłem w tej linii, ale z moich odczuć VII tier broni się laserowym magazynkiem.

Edited by OnizukaSensi, 09 August 2017 - 10:08 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users