Jump to content

Typ 3 Chi-NU [tier V, średni]

• Please log in to reply
141 replies to this topic

ZbysiaxXx69 #21 Posted 26 December 2013 - 11:45 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 28866 battles
  • 324
  • [TANKI] TANKI
Jak dla mnie bardzo przyjemny czołg, jak dotąd wszystkie w linii japońskich medów, faktycznie - jest całkowicie papierowy i niezbyt szybki, ale to nie brawler tylko snajper, grać nim jako TDkiem i można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty, działo celuje całkiem żwawo, szczególnie z dodatkowym wyposażeniem, dodatkowo naprawdę miłe kąty wychylenia działa - generalnie polecam, tylko trzeba mieć do niego cierpliwość, bo inaczej będzie Was ten czołg bolał.

nie_irytuj_sie #22 Posted 26 December 2013 - 12:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30511 battles
  • 55
  • [NIS3A] NIS3A
Hmm, czy snajper nie powinien mieć czasami dobrego działa? Ten chyba go nie ma ...

marVLs #23 Posted 27 December 2013 - 02:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13641 battles
  • 70
Tak szczerze to nic specjalnego, źle się nie grało, ale mega funu też nie było, ot zwyczajny tier5. Uciążliwy natomiast jest ten niski limit pręd. max. nawet z górki...

Edited by marVLs, 27 December 2013 - 03:56 PM.

MakeItRuff #24 Posted 28 December 2013 - 03:52 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20161 battles
  • 62

View Postsaxan85, on 26 December 2013 - 11:40 AM, said:

Macie na nim Ace tankera (asa pancernego)? Jak tak to się pochwalcie proszę. :)

i nic :(

Ace tanker
Grind do najprzyjemniejszych nie należy, mułowaty, bez pancerza. Jedyną zaletą jest depresja działa

chrzonszczyk #25 Posted 28 December 2013 - 09:42 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 6183 battles
  • 381
Jak chcecie sobie powbijać ase na japońcach to trzeba poczekać parę ładnych tygodni - w chwili obecnej grają wszak na nich sami zieloni+ i wyniki ma wywindowane pod niebiosa.

Kate_in_Chains #26 Posted 29 December 2013 - 12:42 AM

Lieutenant

• Player
  • 33583 battles
  • 1,857

Bardzo miłe zaskoczenie na V tierze , spodziewałem się trudnego w obsłudze czołgu, a otrzymałem całkiem przyjemnego małego szkraba. Znośna mobilność pozwala na dość szybką zmianę pozycji i poruszanie się za linią natarcia i wspieranie jej. Działo, jak na meda snajpera jest  całkiem niezłe, dobry czas przeładowania, dmg i czas celowania. Pociski lubią płatać figle, ale nie utrudnia to zbytnio skutecznego ostrzału. Penetracja wystarczająca. Najważniejsze to co posiada ten czołg poza działem to jego wychył. Partyzantka pełną gębą. Wychył pozwala szybko oddać strzał i zniknąć w gęstwinie. Najważniejsze co trzeba robic to pozostawać niezauważonym i nie dać się trafić. Pojazdy takie jak hetzer, t40, shermany e2,e8,m4, kv2, pz4 czyli maszyny zazwyczaj uzbrojone w haubice to nasi najwięksi wrogowie. Artyleria równiez 1 shootuje więc stały movement jest wskazany gdy wiemy , że zostalismy wyspotowani. Czołg ma często uszkodzony ammo rack, pali się po byle strzale, trzeba unikać  close combat , a w miastach próbować detrackować wyjeżdżające maszyny i kończyć je. Na szczęście mobilność jako tako pozwala na flankowanie dlatego np na ensku nie jesteśmy bezradną kupą hp.

Jak dla mnie 7,5/10, chętnie kiedyś odkupie jako toy tanka, chociaż mówię sobie cały czas, żeby nie kolekcjonować niskich tierów i rozwijać się. Polecam.

Nagano_PL #27 Posted 29 December 2013 - 10:36 AM

Sergeant

• Player
  • 37599 battles
  • 225
Prawie każdy strzał w nasz dzielny mały toster i pada moduł lub załogant :sceptic:

bork30 #28 Posted 29 December 2013 - 03:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 71141 battles
  • 605
Byłem pozytywnie nastawiony do tej linIi. Niestety po ostatnich akcjach w stylu cruser IV strzelający z pompom - wszystkie strzały weszły o osłonę działa, daję sobie spokój. To ostatni czołg z tej linii. Inne V medy (M4 czy T34) są lepsze, a na pewne nie takie papierowe. Med musi mieć jakąś w miarę mocną wieże, bo jak ma się ostrzeliwać za wzgórz.  Ktoś napisał- "grać jak TD i będzie dobrze". Nie po to się kupuje meda by grać z krzaków. To nie ma szans nawet z czołgami z III trieru. Ja dziękuję, to nie dla mnie.

Edited by bork30, 29 December 2013 - 03:40 PM.

J0K3ER #29 Posted 29 December 2013 - 03:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22012 battles
  • 311
kolejny tier i jeszcze kolejny to jeszcze gorsze medy to co teraz masz :D

bork30 #30 Posted 29 December 2013 - 05:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 71141 battles
  • 605
Mam w garażu M4 - długo nie grałem i tak dla porównania odpaliłem dziada. Od razu banan na twarzy - w pierwszej bitwie - snajper i wsparcie. To jest med. Tak jak mówiłem  dziękuje WOT za super przyjemnośc gry wspaniałym wynalazkiem Chi -Nu. Było miło.

polskiowczarek #31 Posted 30 December 2013 - 12:19 AM

Corporal

• Player
  • 7123 battles
  • 137
Ja tego czołgu nie czuję- czołg średni , który nie jedzie- 38 km/h vmax to jest żart, ale przyspieszenie i pokonywanie wzniesień to dopiero męczarnia.Działo niezłe, nie zaprzeczę, ale brak mobilności bardzo utrudnia jego wykorzystanie, pancerza nie ma, ale to nie HT, więc rozumiem (sęk w tym,że wielkość sylwetki i mobilność są takie jak w HT). Samo działo to trochę za mało.

nie_irytuj_sie #32 Posted 30 December 2013 - 11:37 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30511 battles
  • 55
  • [NIS3A] NIS3A
Następca jest równie mobilny, więc lepiej się przyzwyczaić. 

PanzerDivision82 #33 Posted 30 December 2013 - 12:25 PM

Corporal

• Player
  • 12475 battles
  • 181
  • [MIND] MIND

Widze duzo wpisow opisujacych bolaczki tego "med'a"... Wiekszosc niestety trafna:sad: i dobrze oddaje to, co sam bym naskrobal na jego temat.

Jedyny plus to depresja dziala i penetracja tego top'owego, reszta pozostaje milczeniem.

Jezeli nie masz top dzialka, to polecam od razu uzbroic sie w "golda" za srebro(chociaz nawet Wolverine odbijal moje gold-pestki hurtowo z przedostatniego gun'a), gdyz spenetrowac nie topowymi dzialami mozemy co najwyzej swoja kiszke.

Jak na med'a za duzy, za wolny i za malo manewrowy, Dmg dupy nie urywa ale i tragedii nie ma, pancerza tez nie ma :facepalm:  a przynajmniej poki co rzadnego nie stwierdzono, szansa na rykoszet od tego "med'a" mniejsza niz szansa na 10.kk w Lotto. Elegancko sie pali, moduly padaja rownie dobrze, zjada go na sniadanko wiekszosc jezdzacego szrotu poczawszy od 3 tieru w zwyz a w bitkach z 7tierem mozemy co najwyzej posmerac wroga po ... liczac na to, ze zdezorientujemy go na tyle, azeby ktos inny z naszego wsparcia/team'u zdazyl lepiej przycelowac i cos uszczknac z wrogiej maszyny... Po co ja w ogole mecze sie z tym czolgiem(?).

O ile gra wymaxowanym Chi-Ha sprawiala jeszcze troche radochy, o tyle kazdy nastepny Japonczyk, to kubek pelen cieplej i aromatycznej frustracji.

PL_NATHQJI #34 Posted 31 December 2013 - 10:42 PM

Private

• Player
  • 9327 battles
  • 2
Kocham ten czołg. Po prostu jest genialny. Działko jest wyśmienite, ma całkiem dobry dmg i chyba 3 najlepszą pene z medów 5 tieru. Gra mi się nim bardzo przyjemnie. Moim  zdaniem jest lepszy niż t-34, lecz gorszy niż m4. Dla tych co go nie lubią mam radę. Dajcie sobie spokój z tą linią, bo chi-nu jest esencją cech wyższych czołgów japońskich. Nie licząc słabej prędkości:-P. Btw Witam forumowiczów! To mój debiut na tym forum.:$

AegonIV #35 Posted 01 January 2014 - 12:11 PM

Private

• Player
  • 29624 battles
  • 25
  • [LIDER] LIDER
Myślę, że problemem jest tutaj wyłącznie załoga, a w zasadzie brak perkow - bo to nowy tank. Żarowa i kamo myśle że wiele tu pomogą bo tank się świeci jak nie powiem co, na standardowych miejscówkach innymi tankami nie jestem wykrywany jak w tym przypadku, ale  wiadomo, tam już mam po 3 i więcej perków. Tak po za tym czołg całkiem przyjemny, działo daje rade, celne.

xanthi1 #36 Posted 01 January 2014 - 02:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23718 battles
  • 538
Nawet niezły czołg na stockowym działku :) Na mnie niestety chyba jakiś czar padł, bo nie ważne czy rozwalę 0,1 czy 5 czołgów i tak mam na ogół porażki bo same pomidory grają... Na 27 bitew mam 19 porażek, więc samo przez siebie mówi... Aż dziwne, bo w poprzedniku takiej sytuacji nie było... Strach myśleć, co będzie na następnym... :D

kowan69 #37 Posted 02 January 2014 - 09:57 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,665
  • [SAMI] SAMI

Nie rozumiem tej gry, a już kompletnie nie rozumiem tego pojazdu.  Wsiadłem na full stocka, 20 bitew i nie zrobiłem nic, nawet 3 klasy.  W ostatnich bitwach, w akcie desperacji załadowałem go złotem i w tym jednym przypadku i tak nic to dało. W chyba 2 bitwach był zalążek niezłego wyniku, to akurat zostawałem sam  na pół drużyny przeciwnika. Rozumiem, że stock, że pierdziawki gówniane, ale jeszcze nigdy nie było aż tak źle.  Średnie doświadczenie 300 czy 350, z premium! Dramat, jak bot, jak ameba, załamałem się.

Myślę sobie to papier z dobrym opuszczaniem działa, no to bach na Hellcata.  

1100, 1200, znowu 1100 expa. No kurna nie mam gorszego dnia. 

Ale nie, Hellcat to inny pojazd, ma zajebiste camo, zapieprza jak mały kazik, ten jest bardziej przymulony, wyższy.

No to sobie myślę jak nic zubożona wersja VK 30.02M. No to bach na niego. 900, 1000, 800 bez żadnego premium. Kurna co jest. 

Zgłupiałem, pamiętam jak się gra, a tą popierdółką za cholerę nie mogę nic zrobić. Najbliższe 30k expa do następcy (i znów full stock!) brzmi jak wyrok, czas leci, a marzenia o ruskim kartoflu odpływają.

Kedorlaomer #38 Posted 02 January 2014 - 11:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 3915 battles
  • 882

@kowan69, japońskie czołgi są niezwykle specyficzne. Ja kupiłem jakiś czas temu Chi Nu Kai, praktycznie to samo co ten czołg, tylko z ciut lepszą wieżą(niezauważalnie), gorszym silnikiem i gorszym opuszczaniem armaty.

Pewnie go nie sprzedam, bo to premium, ale japońskie czołgi są po prostu bardzo słabe.

Chyba tylko X tier jest coś wart, ale trzeba beczkę soli zeżreć, albo setki tysięcy free expa przekonwertować, żeby do tego czołgu dojść.

W realu te maszyny pewnie jakoś tam sobie radziły, ale już z M3 Lee miały spory problem. Sherman M4, który był dosyć ciulowym czołgiem, robił z japońskich czołgów miazgę i był ich pogromcą - to też świadczy o ich możliwościach.

Myślę, że obecność tych maszyn w WoT, ma tylko znaczenie historyczne/kolekcjonerskie. Były takie czołgi, więc powinny zaistnieć w grze.

Jednak ich przydatność, biorąc pod uwagę mechanikę tej gry, mapy itd. jest marginalna.

To jest dokładnie taka sama sytuacja jak z niemiecką Panterą - niby jest w grze, ale nie wiadomo po co, czołg zbędny i mało użyteczny. Po prostu niepotrzebny.

Dlatego Kajtka zostawiam w garażu, ale japońskiego drzewka nie rozwijam, bo jest to bez sensu.

Współczuję tylko tym, którzy męczą się, walcząc o Is'a-6. Mój brat o mały włos nie rozwalił wczoraj klawiatury.

Nietrudno zgadnąć jakim grał czołgiem:facepalm:

Edited by Kedorlaomer, 02 January 2014 - 11:35 AM.

LEONx6x6x6x #39 Posted 04 January 2014 - 02:21 AM

Sergeant

• Player
  • 25723 battles
  • 236
  • [-PJT-] -PJT-

Ten czołg to syf... Może i ma tam jakieś obniżenie działa i działko które coś tam robi, ale jego brak pancerza po prostu powala. Gdyby chociaż miał większy zasięg widzenia... Wszystko czym grałem z tej linii do tej piątki jest do d*py. Wszystkie są słabe i się nie nadają. Może i miałem parę pozytywnych bitew, ale w ogólnym rozrachunku ten "czołg" jest do niczego. Równie dobrze mogli by samo działo osadzić na gąsienicach i wyszło by to samo. A jeśli następny czołg ma być taki sam albo gorszy to chyba sobie odpuszczę IS-6... Od początku wiedziałem, że te Japońskie "czołgi" to będzie syf. Jedyne co mi się w tych czołgach podoba to farba na pojazd... Camo wygląda na prawdę fajnie.

@up.

Jesteś w ogromnym błędzie co do użyteczności Panthery. To świetny snajper, bo jak wszystkie niemieckie czołgi ma dobrą celność i rzadko pociski latają na lewo i prawo. Ale to nie temat do gadania o Pantherze.

Wracając do tematu... Nie wiem czy faktycznie te Japońskie czołgi to by taki crap (gdyż nie zagłębiałem się bardzo w temat Japońskiej broni pancernej, gdyż raczej nie wiele jej używano a walki były głownie między piechotą w dżungli) ale w tej grze, są do niczego. Ponoć kolejne Japońce też nie są takie fajne. Jak na razie jestem bardzo zawiedziony a miałem nadzieję, że od piątki już będzie całkiem spoko się grało. No, ale czego się spodziewać, bo czołach które za wieże mają kontenery na śmieci...

Edit: Wiem, że uczepiłem się pancerza, a medami raczej bardzo rzadko gra się pancerzem, ale biorąc pod uwagę jego mobilność, nie psotawił bym go na półce medów, gdyż do objeżdżania przeciwnika ta kupa się nie nadaje.

Edited by LEONx6x6x6x, 04 January 2014 - 02:25 AM.

chrzonszczyk #40 Posted 04 January 2014 - 09:29 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 6183 battles
  • 381
Dojdź do czyraka to poznasz co to mobilność japońskich czołgów, chito jest najmobilniejszy z tej trójcy (i najprostszy w grze)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users