Jump to content

STA-1 [tier VIII, średni]

• Please log in to reply
299 replies to this topic

kogut22 #281 Posted 09 January 2017 - 11:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21588 battles
  • 93
  • [_PBP] _PBP

wolniejszy, z mocniejszą wieżą cdc. 

Choć zarobki ma straszne jak na 8, niczym tier X.

Edited by kogut22, 09 January 2017 - 11:19 PM.

KomarP2st #282 Posted 12 January 2017 - 07:03 PM

Sergeant

• Player
  • 26263 battles
  • 228

View Postkogut22, on 09 January 2017 - 10:18 PM, said:

wolniejszy, z mocniejszą wieżą cdc. 

Choć zarobki ma straszne jak na 8, niczym tier X.

STA-1 ma dosyć drogą amunicję ale dopiero jego następca potrafi wyczyścić kieszeń.

bork30 #283 Posted 18 January 2017 - 01:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 70307 battles
  • 593
Jak komputer wylosuję porażkę to będzie porażka choćbyś się nie wiadomo co  zrobił.  W jednej grze 3X rykoszet od LEO i 4X rykoszet od CHAFFE i jak tu nie wierzyć w ustawiane gry. 

szuwax666 #284 Posted 19 January 2017 - 09:34 AM

Lieutenant

• Player
  • 39864 battles
  • 1,884
  • [_CHS_] _CHS_

View Postbork30, on 18 January 2017 - 01:37 PM, said:

Jak komputer wylosuję porażkę to będzie porażka choćbyś się nie wiadomo co  zrobił.  W jednej grze 3X rykoszet od LEO i 4X rykoszet od CHAFFE i jak tu nie wierzyć w ustawiane gry. 

zmień komputer na taki co dobrze losuje :trollface: 

KomarP2st #285 Posted 19 January 2017 - 10:50 AM

Sergeant

• Player
  • 26263 battles
  • 228

View Postbork30, on 18 January 2017 - 12:37 PM, said:

Czasami pomaga kopnięcie w jednostkę centralną (tak żeby było słychać zmianę pracy wentylatorów), wtedy zmieniają się losowania.

Kwiliniosz #286 Posted 19 January 2017 - 11:26 AM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,109
Nie ogarniam tego czołgu. Chyba medo-snajperzy nie są dla mnie. Chi-Ri był sympatyczny, a ten mimo, że teoretycznie 100 razy lepszy, nie zachwyca...

TankerDomi #287 Posted 13 February 2017 - 09:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26371 battles
  • 1,183
  • [_CHS_] _CHS_

View PostKwiliniosz, on 19 January 2017 - 11:26 AM, said:

Nie ogarniam tego czołgu. Chyba medo-snajperzy nie są dla mnie. Chi-Ri był sympatyczny, a ten mimo, że teoretycznie 100 razy lepszy, nie zachwyca...

Też jakoś mi nie podchodzi. Mam wrażenie, że tym czołgiem bitwy nie wyciągnę. No chyba że przeciwnicy pomogą, tak jak w tej bitwie gdzie nabiłem ponad 4 k dmg-u.

http://wotreplays.co...ankerdomi-sta-1

rzorek89 #288 Posted 28 June 2017 - 11:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45621 battles
  • 702
  • [_COM] _COM

Skonczony grind.

W sumie przyjemnie nawet, aleee to nie czolg do wyciagania bitw czy odwaznej jazdy... Ot taka pantera - walka druga linia strzal i chowamy sie, czolg nie odbija nic praktycznie w dodatku co strzal pada ammo,kierowca,celowniczy,silnik, i inne - nie ma co szalec. Zalety to przedewszystkim dzialo, strzelanie podczas jazdy ? Zaden problem tak czesto wchodzilo ze az bylem w szoku, skupia jak stoimy dlugo i potrafi nie trafic a podczas jazdy na pagorkach trafia w deffendera bez skupiania z przebiciem xD

qqq10 #289 Posted 04 August 2017 - 08:55 PM

Corporal

• Player
  • 23497 battles
  • 198
Zdecydowanie w top 3 najdłużej grindowanych przeze mnie czołgów - zajęło mi to około 2 lata :sceptic: Zły nie jest, nie podszedł mi po prostu styl gry - fajne, celne (zazwyczaj) działo z dobrą peną, wystarczająca mobilność i z tego co pamiętam nie najgorsze camo. Ale to wszystko w pakiecie z wielkim, papierowym pudłem i strachliwymi Japońcami, co to mdleją na sam dźwięk słów "satelitarny gównomiot" No i oczywiście jego największa wada - działo tak nisko jak u kacapskiego naleśnika - z tym, że nad tym działem mamy jeszcze drugą połowę (nadal papierowego) czołgu. Więc oddanie strzału i wycofanie się bez strat własnych rzadko kiedy ma miejsce. Z racji tego nowy, "ulepszony" MM mu służy. Znacznie lepiej sobie Stasiu radzi pakując 2 strzały w HTka wyższego tieru  zanim ten zdąży przeładować, niż walcząc z szóstkami, które odpowiedzą strzałem za każdy nasz. Co z tego, że zabiliśmy taką Cromkę, czy innego T-34 skoro stracimy 1/3 HP? Problem tylko z tym działającym "dobrze" MM jest, że żeby zrobić dmg trzeba sypać goldem. Przez ostatnie 100k expa straciłem pewnie z 700k kredek. Jak dla mnie to przejść i zapomnieć. Ale jeśli ktoś lubi czołgi wsparcia, którymi nawet będąc na topie trzeba się chować za sojusznikami, to STA może mu się spodobać.

OnizukaSensi #290 Posted 16 March 2018 - 04:58 PM

Corporal

• Player
  • 12580 battles
  • 126

Kolejny, japoński szajs nienadający się do niczego... Działo, które miało być jednym z atutów na tym pojeździe jest najgorszym z jakim mi przyszło mieć do czynienia w WoT. Co z tego, że jest penetracja jak pociski lecą jakimś dziwnym lobem i to gorzej niż u Amerykanów (myślałem, że Hellcata nic nie przebije) w efekcie czego albo spadają na gąskę albo na ziemię albo dzieją się z nimi jeszcze inne rzeczy.. Bardzo to ogranicza możliwości strzelania na dystans, a czasami trzeba atakować na odległość. Nie mogę uwierzyć w to co napiszę, ale pod tym względem o wiele lepiej sprawdzali się poprzednicy (nawet beznadziejny Chi-Ri).

Skoro nie można poudawać od czasu do czasu TD to naprawdę zbędne jest tak wysokie camo. Czołg tylko do walki na bliski dystans przy umiejętnym używaniu depresji, a zważając na to, że teraz co drugi czołg ma -10 stopni (albo i więcej) plus 250mm(+) pancerza na wieży plus o wiele celniejsze działa sprawia, że dostajemy pojazd w którym (znowu) trzeba kombinować i modlić się o wsparcie sojuszników...

Moja cierpliwość skończyła się bardzo szybko więc przy grze STA umilam czas współtowarzyszom zachowaniami takimi jak: wyzwiska, bluzgi, pingowanie po mapie, czy wychodzenie z bitwy przed końcem. Oczywiście po prawie 130 bitwach ledwie 1410 średnich czyli nawet nie spłacam swojego HP...

W pi**u z tą linią i z tą frustrującą, stronniczą grą... Wystarczy.

w_krzaczory #291 Posted 03 April 2018 - 08:13 AM

Private

• Player
  • 21066 battles
  • 31
  • [BIVST] BIVST
Czołg tragiczny głównie ze względu na działo. Nic nie trafia nawet na pełnym skupieniu. Do tego mój model miał je zakrzywione lekko w dół przez co połowa pocisków lądowała przed celem. 2/10 NIE POLECAM.

cyborgian #292 Posted 04 April 2018 - 02:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28720 battles
  • 727

Jeśli STA-1 Wam nie wchodzi, to STB-1 spowoduje u Was ataki furii i irytacji. 10tką nauczyłem się skutecznie grać po około 1000 bitwach ;) teraz uważam, że jest to jeden z najlepszych medów w tej grze. Choć na początku byłem potężnie zawiedziony - wszystko wchodzi, załoganci padają, działo kapryśne wali kalafiory.... Tego pojazdu trzeba się nauczyć...

Nie wiem co się jeszcze pozmieniało od czasu premiery tej linii, ale kiedyś STA-1 był bardzo fajny i zwinny.

OnizukaSensi #293 Posted 04 April 2018 - 03:27 PM

Corporal

• Player
  • 12580 battles
  • 126

View Postcyborgian, on 04 April 2018 - 02:01 PM, said:

Jeśli STA-1 Wam nie wchodzi, to STB-1 spowoduje u Was ataki furii i irytacji. 10tką nauczyłem się skutecznie grać po około 1000 bitwach ;) teraz uważam, że jest to jeden z najlepszych medów w tej grze. Choć na początku byłem potężnie zawiedziony - wszystko wchodzi, załoganci padają, działo kapryśne wali kalafiory.... Tego pojazdu trzeba się nauczyć...

Nie wiem co się jeszcze pozmieniało od czasu premiery tej linii, ale kiedyś STA-1 był bardzo fajny i zwinny.

STB dostał niedawno buffa i ta wieża naprawdę robi robotę + pociski lecą z prędkością światła (1478 m/s na zwykłym naboju  i 1100 na złotym) + posiada APCR-y, a ten szajs, który wozimy na wieży nie posiada żadnej pozytywnej cechy poza penetracją na podstawowym pocisku. Kompletnie niczego.

Na "depresje" idzie zagrać i to na bliski dystans(!) (inaczej nie można grać tym "czymś" przez działo) na ledwie sześciu mapkach: El Haluf, Dębina, Pustynna Rzeka, Przełęcz, Overlord, Westfield. Wszystkie te mapy poza "Pustynną" nie są zbyt duże, a jednocześnie ukształtowanie terenu zapewnia idealną tarczę. Reszta to kombinowanie... Są mapki na których wręcz nie da się grać np. "Klasztor", tam to już w ogóle nie mam pomysłu co robić. Gdziekolwiek nie pojadę, cokolwiek bym nie zrobił to zawsze jest to skopana bitwa.

Nie należę do ludzi cierpliwych więc od poprzedniego posta zbijałem tylko i wyłącznie gwiazdki maksymalnie skupiając się na grze. Dzięki temu "coś" ostatnio zaczęło mi iść (a przynajmniej tak mi się wydawało), zrobiłem dwie odznaki biegłości, dobiłem do 90% na trzecią i stwierdziłem, że dzisiaj sięgnę po ten piękny "kamień milowy".. Byłem naiwny.. Jednak nie potrafię tym grać. Po dzisiejszej sesji statystyki bota (0,20 wykrytych na bitwę WTF!?), a przy tym dwa razy wywaliło mnie z gry dzięki czemu zrobiłem łączne "0". Cały wysiłek z zeszłego tygodnia poszedł się je**ć.

Nie wiem skąd wynika dzisiejsza niedyspozycja, bo mapki były dobre (choć ani razu nie trafiła się ta z wcześniej wymienionych),  ale podaje się. Po prostu dość. Chciałem zrobić mały eksperyment: założyć pierwsze działko i załadować full APCR. Dlaczego? Żeby być w stanie COKOLWIEK ustrzelić na odległość WIĘKSZĄ niż 200m, ale odpuszczam. Trzeciej szansy nie będzie. Nie umiem grać.

Obecny MM nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ naprawdę dużo ludzi wyczynia tym czołgiem jakieś cuda.

Edited by OnizukaSensi, 04 April 2018 - 03:36 PM.

klosiu_1 #294 Posted 08 April 2018 - 10:25 PM

Major General

• Player
  • 49204 battles
  • 5,126
  • [_CHS_] _CHS_
Teraz tymi czołgami (STA-1 i 2) faktycznie gra się dość ciężko. Niezbyt szybkie, niezbyt celne, bez pancerza, i jak napisałeś, bardzo wiele czołgów z którymi się spotyka jest po prostu lepszych, oferując podobne działa przy znacznie lepszym pancerzu czy mobilności. Takie papiery powinny mieć buffnięty chociaż rof, żeby coś mogły skutecznie podziałać. Zasada powinna być prosta, pancerz za mobilność i rof, brak pancerza odwrotnie. Nie muszą to być duże różnice, ale nie powinno być takich wynaturzeń, że T-44 znacznie lepiej opancerzony strzela tak samo szybko, celniej i jest o wiele mobilniejszy, nie dając STA najmniejszych szans w spotkaniu bezpośrednim.

OnizukaSensi #295 Posted 13 April 2018 - 07:47 PM

Corporal

• Player
  • 12580 battles
  • 126

View Postklosiu_1, on 08 April 2018 - 10:25 PM, said:

Nie muszą to być duże różnice, ale nie powinno być takich wynaturzeń, że T-44 znacznie lepiej opancerzony strzela tak samo szybko, celniej i jest o wiele mobilniejszy, nie dając STA najmniejszych szans w spotkaniu bezpośrednim.

No chyba, że wrzucisz rezerwy to wtedy te różnice zdają się boleć mniej tj. może inaczej: dostrzegłem z niemałym przerażeniem, że najlepsi gracze "randomowi" (np. Orzanel, SirCircon), czy Ci którzy naprawdę wymiatają na nacji japońskiej (np. DED87) jeżdżą właśnie z... racjami bojowymi. 

Czyli co? To ma być recepta na ten czołg??? Niby mam zachomikowane ponad setkę onigiri, ale naprawdę nie widzę sensu używania ich na tierach niższych niż X. Szarpać się żeby mieć aby 200-300wn więcej na pojeździe, który frajdy daje niewiele??? Podziękuje.

Nie mniej ludzie nawet w obecnej mecie potrafią robić na nim jakieś kosmiczne wyniki więc w moim przypadku dochodzi jeszcze... brak umiejętności... Nic innego nie pozostaje jak pokornie pochylić główkę, zakupić kilka siódemek i tam ćwiczyć...

Najbardziej przykre jest to, że ten RoF mają tylko dwie maszyny w tej linii -> Chi-To (na który również wylewałem pomyje, a z czasem zaczęło się coraz przyjemniej nim grać) i STB-1. Dzisiaj po przerwie zagrałem sobie jedną bitewkę i była to z tych cyklu "0:15" więc wyniki poniżej średniej. Pech nadal nie odpuszcza więc daruje sobie wbijanie tej 3 biegłości.

Edited by OnizukaSensi, 13 April 2018 - 09:33 PM.

cyborgian #296 Posted 20 April 2018 - 02:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28720 battles
  • 727

Co do racji bojowych - robiłem tą linię, kiedy się pojawiła w WoT czyli kilka lat temu i wtedy nawet nie myślałem o koncie premium a co dopiero racjach bojowych. Teraz wszystko się zmieniło.

Największą i najbardziej odczuwalną zmianą w grze była dobra załoga (5 perków) i właśnie racje bojowe! Dopiero z tym wszystkim STB-1 zaczął jeździć i strzelać jak ja chcę, a nie jak mówiło kapryśne działo. Podobnie miałem z STA-2. Konkluzja - projektujemy czołg do gry i na koniec odejmujemy te kilka procent jakie daje BiA i Racje Bojowe - jak ktoś chce grać jak trzeba musi więcej wydać.

I zakładam, że tak jest z STA-1 i w sumie każdym innym pojazdem tieru VIII+

klosiu_1 #297 Posted 26 April 2018 - 11:19 AM

Major General

• Player
  • 49204 battles
  • 5,126
  • [_CHS_] _CHS_

Czołgi japońskie z reguły potrzebują wszystkiego co się da wsadzić, żeby zminimalizować słabe staty dział i zmaksymalizować dpm. Na STB jeżdżę z racjami, wentą, bia i wszystkimi perkami na celność na załodze. Nadal potrafi zasadzić kalafiora seryjnie, ale przynajmniej jest grywalny, bo ma chory dpm i jak już dupnie kogoś z bliska, to nie puści ;).

Ale w STA 1 czy 2 nie wiem czy to się opłaca.

arek2602 #298 Posted 25 May 2018 - 05:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19488 battles
  • 507
  • [XIII_] XIII_
Pytanie do aktywnie grających na STA, jaki sprzęt polecacie na tym czołgu? Jacy są jesze dobrzy partyzanci na 8 poziomie?

GzikuPl #299 Posted 13 January 2019 - 06:27 PM

Corporal

• Player
  • 11452 battles
  • 131
Daje on obecnie radę? Bo szukam jakiegoś fajnego meda na VIII i tak się nad nim zastanawiam.

arek2602 #300 Posted 15 January 2019 - 03:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19488 battles
  • 507
  • [XIII_] XIII_

View PostGzikuPl, on 13 January 2019 - 06:27 PM, said:

Daje on obecnie radę? Bo szukam jakiegoś fajnego meda na VIII i tak się nad nim zastanawiam.

Działo całkiem przyjemne, za wyjątkiem dpm. Pancerz i zwrotność troszkę kuleją, ale ma znośny kamuflaż i zasięg widzenia. Zatem na mapach dużych (wielka bitwa) to samograj, na małych (większość), gdzie często walczy się na średni i krótki dystans trochę odstaje.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users