Jump to content

Typ 61 [tier IX, średni]

• Please log in to reply
204 replies to this topic

EilaAurora #1 Posted 22 December 2013 - 12:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9794 battles
  • 652
Temat poświęcony pojazdowi Typ 61 (japoński czołg średni IX poziomu)

RedDragon05 #2 Posted 23 December 2013 - 10:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9058 battles
  • 720
Już go dzisiaj widziałem na bitwie moim T20 na kopalniach. Wytrzymał krócej niż ja ale zadał dużo więcej dmg. (1300 mojego na 3000 jego).

Lukas0315 #3 Posted 27 December 2013 - 11:50 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 25646 battles
  • 286
  • [_CWS_] _CWS_

W skrócie: rzeźnik.

Full Stock

Mobilność: szybko się zbiera, ale prędkością i manewrowością bliżej mu ciężkiemu. Stockowy nie jest zwinnym czołgiem.

Gąsienice: niestety pierwsze gąsienice mają bardzo mały udźwig i nie można na nich zamontować wyposażenia. Z modułów możemy pozwolić sobie na lepsze radio. Ponadto gąski nie pochłaniają już tak często pocisków przeciwnika.

Pancerz: na papierze nie różni się zbytnio od poprzednika, ale jarzmo potrafi zatrzymać BL-10, a raz łączenie górnej i dolnej płyty kadłuba zatrzymało strzał z przyłożenia od chińskiej 110. Generalnie odbija więcej i w kryzysowej sytuacji potrafi zaskoczyć. Wieża jest podobna do STA-1 lecz wypaśny karabin-radar zastąpiła wieżyczka-cycek w stylu amerykańskich pojazdów T110EX. Cycek jest duży i przeszkadza w wymianie ognia zza pagórków, ponieważ łatwo w niego trafić, gdy sami nie mamy jeszcze linii strzału. Tak jak u STA-1 arta ściąga go na strzała. 

Uzbrojenie: Topowe działo 90mm z STA-1 staje się startowym działem w Typie 61. Już na początku ma zacięcie spamerskie, ponieważ na czysto wypluwa 10 strz./min. Z wentą i rammerem ładuje w 5.05 sec (z BiA można zejść poniżej 5). Szybko skupia i jest zabójczo celne podczas jazdy.

Stockowa wersja tegoż czołgu nie daje takiej frajdy jak stockowa wersja STA-1, ale nadal można namieszać. Penetracja zaczyna niedomagać, ale przy stylu gry z STA-1 nie jest aż tak istotna. Największą wadą Typ 61 jest przede wszystkim jego rozmiar, a zwłaszcza wysokość - co potęguje cycek na wieży. Jest tak wysoki, że mogłem prowadzić ogień opierając armatę na wieży T-54.

Jednakże mimo kilku sporych wad czuć zauważalnie, że można grać nim bardziej agresywnie niż STA-1. Więcej zniesie, szybciej przyceluje, przeładuje i zabije. 

Fully Researched

Mobilność: z lepszymi gąsienicami oraz silnikiem szybko się zbiera, łatwo skręca i trzyma te 47 km/h. Łatwo można nim okrążać przeciwników.

Pancerz: lepsza wieża podbija HP do 1700 oraz przede wszystkim zwiększa RoF do 12 co czyni ten czołg w wersji z 90'tką spamerskeigo rzeźnika. Cycek trochę się zmienił, ale nadal tam jest i straszy.

Uzbrojenie: zostając przy stockowej 90mm otrzymujemy szybkostrzelną armatę, którą można detrackować 2 czołgi jednocześnie bez żadnych konsekwencji. Z wentą i rammerem ładuje ~4,3 sec. Skupia 1,7 sec. 

Zakładając X'tierowe działo 105mm (które przechodzi na STB-1) otrzymujemy standardową topową penetrację (258mm) oraz avg. dmg. 390. RoF spada natomiast do 6 strz./min., co boli po przesiadce z 2x szybszej 90'tki.

Wymaksowanego Typa 61 od stockowego różni przede wszystkim RoF podstawowego działa, polepszona zwinność oraz wybór dział, między którymi postawiłbym znak "=". 90'tka jest spamerska i jej DPM wynoszący 2880 deklasuje konkurencje, natomiast 105'tka (DPM = 2340) wypada lepiej podczas wymiany ognia zza osłon/pagórków, gdzie sami możemy wybrać sobie moment oddania strzału. W tym wypadku większe obrażenia są efektywniejsze. Wybór uzbrojenia jest na tym czołgi kwestią stylu gry.

Czołg mimo swoich gabarytów składnia do agresywniejszej gry. Odniosłem wrażenie, że to taka większa agresywniejsza wersja STA-1, która bardziej zwraca na siebie uwagę, ale jak zerwie się ze smyczy to ręka/noga/mózg na ścianie.

Edited by Monomortal, 27 December 2013 - 11:53 PM.

MaxDamage87 #4 Posted 03 January 2014 - 03:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35682 battles
  • 86
Kolejny (drugi) bardzo przyjemny med po STA-1. Stockowy jest nie najgorszy, lufka pozwala zaspamować wroga pociskami co jakieś ~4,7 sek (bez dosyłacza, tylko z bia i wenta) więc można trzymać klienta na detracku no stop. Nie ma może oszałamiającej prędkości maksymalnej ale bardzo szybko się rozpędza. Obija nie za wiele, choć jak każdy czołg potrafi przyjąć za zero. Drugie działo daje sporego kopa, w końcu mamy jakieś konkretne alfa i pene, śmiało można wykręcać już wyniki po kilka-kilkanaście k dmg na bitwę. Niestety czołg ma sporą wadę, praktycznie każdy strzał w tyłek kończy się uszkodzonym silnikiem. Osobiście używam na nim wenty, stabilizatora i optyki co w połączeniu camo na załogantach daje nam niezłego snajpera. Mimo że STB-1 wymaga aż 255k expa zrobienie go na tym czołgu będzie bardzo przyjemne.

Edited by MaxDamage87, 03 January 2014 - 03:58 PM.

WiliamDrake #5 Posted 07 January 2014 - 03:16 PM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 20678 battles
  • 458
  • [PTS] PTS

Czołg jest świetny, trochę papierowy ale bardzo podobny do Pattona M46 i Leoparda PTA

jedna z pierwszych gier na nim, Radley, 2500+ xp

http://wotreplays.com/site/522856#malinovka-wiliamdrake-type_61

sechu #6 Posted 07 January 2014 - 04:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17165 battles
  • 1,018

View PostWiliamDrake, on 07 January 2014 - 02:16 PM, said:

Czołg jest świetny, trochę papierowy ale bardzo podobny do Pattona M46 i Leoparda PTA

jedna z pierwszych gier na nim, Radley, 2500+ xp

http://wotreplays.com/site/522856#malinovka-wiliamdrake-type_61

Do pattona M46 jest bardzo podobny. Ma guza w zamian dostaje celniejsze działo z większą penetracją. Jarzmo na wieży zatrzymuje pociski po 350 penetracja... Odbiłem ostatnio 2x złotą pestkę od WE100 :D 

Ja nim wczoraj wbiłem ASA i podobny wynik miałem. Z tego co się orientuje to trzeba na ASA około 1600 expa podstawowego. 

btw. Do LeoPta w ogóle nie podobny imo :P

maykee #7 Posted 09 January 2014 - 05:20 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 43900 battles
  • 131
  • [PMHC] PMHC

^^

1558 expa podstawowego na razie nie wystarczy na Asa :)
http://wotreplays.co...-maykee-type_61

Brakuje mi paru stopniu wychyłu działa do góry, troche mocniejszej wiezy jak jej rozmiar, choć jarzmo raczej nie zawodzi, no i irytują trochę te strzały z arty, ze względu na jego wysokość nietrudno wyłapać za tysiaka, aczkolwiek przyjemna w użyciu maszyna.

DooMFBI #8 Posted 09 January 2014 - 11:26 AM

Private

• Player
  • 54865 battles
  • 2
Czolg ssie strasznie jak na tier 9 armorka nie ma wszystko wchodzi 1 strzal z arty i koniec gry.
zbugowany ma widzenie bo z optyka mausa nie widzialem z 200m i zdechlem.
Najlepiej sie nim gra jako sniper camper.
Nic dodac wiecej czolg jest strasznie do kiszki jak na tier9 ciezko sie gra z 10.

sechu #9 Posted 09 January 2014 - 03:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17165 battles
  • 1,018

View PostDooMFBI, on 09 January 2014 - 10:26 AM, said:

Czolg ssie strasznie jak na tier 9 armorka nie ma wszystko wchodzi 1 strzal z arty i koniec gry.
zbugowany ma widzenie bo z optyka mausa nie widzialem z 200m i zdechlem.
Najlepiej sie nim gra jako sniper camper.
Nic dodac wiecej czolg jest strasznie do kiszki jak na tier9 ciezko sie gra z 10.

Jarzmo działa odbija pociski do 350 penetracji. Złote WE100 i E100 odbiłem. Da radę tym pograć agresywniej, ale trzeba uważać, bo jest dość wysoki, więc strzały arty mogą nas zahaczyć. Ogólnie mi bardziej pasował LeoPTA. czyli miałem camo + celniejsze działo. Zamiast -10 depresji, dość dobra wieża i gorsza celność bez camo. Ale dużo osób chwali sobie ten czołg. 

Edited by sechu, 24 January 2014 - 01:28 PM.

Lukasz_231072 #10 Posted 12 February 2014 - 02:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30610 battles
  • 94

Pewnie napiszecie, że głoszę herezje ale według mnie lepszy od T-54(to tylko moja opinia), fajnie się zrywa i osiąga prędkość maksymalną (tak jak poprzednik).

Naprawdę fajne działo 8,6s rld bez wenty i BiA pozwala ładnie tłuc DMG. Polecam grać tak, aby nie liczyć na ding od nas, wykorzystywać pofałdowanie map bo tak jak Sechu napisał mamy -10 stopni + wieża która czasem potrafi zaskoczyć (ale najlepiej grać tak, by nie tankować DMG na wieże, tylko wychylić się oddać strzał i cofka).

m4ckr0 #11 Posted 17 March 2014 - 12:35 PM

Private

• Player
  • 18179 battles
  • 25
  • [PAB] PAB

właśnie kupiłem kilka dni temu to cuś. w mojej ocenie przyjemny medzik, którym (praktycznie w stocku - mam na razie tylko gąski kupione i radio) można wkurzać każdego HTka, co prawda alfa niska bo zdarzyły mi się strzały poniżej 200, ale to margines, czołg dobry do spóły z czymś nieco twardszym a wolniej strzelającym, wczoraj dla przykładu grałem z kumplem, który siedział w t95 i stawianie pod niego czołgów na detracku i wykańczanie powoli z jego udziałem okazało się świetną taktyką :). pena stockowej lufki wystarczy do przebicia większości wrogów - z niektórymi jest problem, ale jak się nie idzie z mausem na czołówkę to jest dobrze :).

Podoba mi się, dla mnie STA-1 było zbyt mułowate, przyzwyczajony jestem do zupełnie innych medów bo mam ruskie t-62a w garażu, a więc styl gry jest zupełnie inny. czekam do wymaksowania, bo coś czuję, że tak jak ktoś wyżej napisał - będzie rzeźnia :).

btw. czy ktoś wie dokładnie ile sekund przeładowuje topowe działo z rammerem, wentą i BiA ? byłbym wdzięczny za taką informację bo jeszcze 70k ekspa do działa potrzebuję ;).

Shake94 #12 Posted 17 March 2014 - 05:07 PM

Corporal

• Player
  • 25580 battles
  • 111

8,2sekundy

Tak jeszcze dopowiem: na topowym dziale doznasz szoku, bo ma gorszą celność niż to pierwsze. Rozwiązałem ten problem zakładając wentylację, stabilizator oraz na załodze braterstwo i strzał z biodra.

Edited by Shake94, 17 March 2014 - 05:11 PM.

_BadJoke #13 Posted 27 March 2014 - 08:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 49219 battles
  • 303
Możliwe że nie ogarniam medów jednakże 8mką mi się dobrze grało, ten jest czołgiem wg mnie mniej mobilnym przede wszystkim. Ogólnie bardzo ale to bardzo Źle mi się nim gra, wymaksowałem go z free xp,  działo 105mm ... mogę je porównać tylko do jednego.. do BL-10 i na dodatek SPRZED buff'a do celności w 8.6. Ma rozrzut jak katjusza, do tego karton gips, większa wersja Chi-Ri, Jarzmo działa ŁYKA WSZYSTKO, nie łudzić się że coś kolwiek odbije, IS8 nie wiem czy golda miał czy nie, przebił CENTRALNIE JARZMO. Gdyby nie to że mam śrenią załogę na nim to bym go w piz.. sprzedał i przeskoczył na X chociaż pewnie jak znam życie dostane made in china model co będzie się nadawał do tarcia chrzanu.. IX tier jak narazie mnie rozje.. jak żabę na liściu - NIE POLECAM 

Edited by Miszka1987, 27 March 2014 - 08:42 PM.

Falathi #14 Posted 31 March 2014 - 02:50 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18792 battles
  • 10,457
  • [WG] WG
Kupiłem, zobaczymy jak będzie. Po prawdzie, grałem nim na razie więcej bitew tylko na testowym ( testowałem różne konfiguracje wyposażenia dodatkowego et c. ) i wyniki są raczej obiecujące. Pierwsze wrażenie jest takie, że to taki trochę Centurion, ale szybszy. Nie można aż tak polegać na wieży, do tego działo ma gorszą celność ale daje radę, a na dodatek przeładowuje szybciej. Generalnie można spokojnie ugryźć i X tiery. 

DED87 #15 Posted 31 March 2014 - 03:49 PM

Staff Sergeant

• Community Contributor
  • 64719 battles
  • 480
  • [PNE] PNE

View PostFalathi, on 31 March 2014 - 02:50 PM, said:

Kupiłem, zobaczymy jak będzie. Po prawdzie, grałem nim na razie więcej bitew tylko na testowym ( testowałem różne konfiguracje wyposażenia dodatkowego et c. ) i wyniki są raczej obiecujące. Pierwsze wrażenie jest takie, że to taki trochę Centurion, ale szybszy. Nie można aż tak polegać na wieży, do tego działo ma gorszą celność ale daje radę, a na dodatek przeładowuje szybciej. Generalnie można spokojnie ugryźć i X tiery. 

Mi sie gralo nim przyjemnie w drodze o STB. Tak samo jak i poprzednikiem.

Shake94 #16 Posted 01 April 2014 - 05:09 PM

Corporal

• Player
  • 25580 battles
  • 111

View PostFalathi, on 31 March 2014 - 03:50 PM, said:

Właśnie go skończyłem. Czołg całkiem fajny, jedynie to kapryśne działo. Na początku jak je założyłem to odczucia były straszne, ale zrobiłem reset umjejętności, dałem braterstwa oraz strzał z biodra. Założyłem na nim wentylację i stabilizator. Po tych zmianach można żyć z tym działem. Rozegrałem na nim 340 bitew przy średnim damage/bitwę około 2100, co uważam za dobry wynik. Do pełni szczęścia brakuje tylko asa, którego nie udało się wbić mimo 6 kili i ponad 6k dmg. Kupiłem dziś X, jak na razie wrażenia pozytywne, jedynie to działo... Rozegram nim więcej bitew to ocenię.

Onemoresong #17 Posted 02 April 2014 - 03:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 934 battles
  • 97

View PostFalathi, on 31 March 2014 - 03:50 PM, said:

Pograłeś 5 bitew  i goldem jedziesz odrazu 10 ? To jest tak jak się wgl nie ma pojęcia o grze ...

Stork21 #18 Posted 17 April 2014 - 10:23 AM

Private

• Beta Tester
  • 24110 battles
  • 8
  • [PNE] PNE
Jest sens  robić na nim topowy silnik ?

Onemoresong #19 Posted 18 April 2014 - 07:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 934 battles
  • 97
Ja nie zrobiłem , bo na pierwszym daje radę , Ważne jest topowe działo , na zwykłym kręciłem słabe wynik , rywal się wgl mnie nie obawiał , teraz jest inaczej :)

aport1996 #20 Posted 18 April 2014 - 09:09 PM

Private

• Player
  • 43802 battles
  • 36
Ja badałem topowy silnik tylko z tego względu, że wolę grać wymaksowanymi czołgami.Jednak jakieś znaczącej rożnicy w mobilności nie zauważyłem, więc decyzja należy do ciebie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users