Jump to content

Typ 61 [tier IX, średni]

• Please log in to reply
204 replies to this topic

cyborgian #201 Posted 20 April 2018 - 02:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29043 battles
  • 727

Gładka jazda i pif-paf z biodra dają jeszcze lepsze efekty. Jeśli nauczysz się grać dobrze tym pojazdem, to STB-1 będzie Ci pasował - szczególnie, że ma gładką wieżę bez garnka.

Acha i z racji, że padające moduły i załoganci to norma (na dziesiątce też!) - z praktyki wiem, że nie warto robić na początku perku naprawa. Od tego masz odnawiające się naprawiarki i apteczki, a jak dostaniesz bułę która niszczy 2-3 moduły i załogantów to i tak już nie masz większych szans na przeżycie - załoga nie zdąży naprawić, a dostaniesz finiszujący strzał od jakiegoś yolo-ziutka.

Japońskie pojazdy potrafią sprawiać frajdę, ale pomyłek nie wybaczają.

Edited by cyborgian, 20 April 2018 - 02:45 PM.

_Smigi_ #202 Posted 01 June 2018 - 05:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21036 battles
  • 52

View Postdevudesing, on 17 April 2018 - 09:13 PM, said:

Czołg w sumie nijaki a gra mi się nim... Świetnie!

Z medów 9 tieru mam na nim największe obrażenia na bitwe.

+ mobilność nie najgorsza i zwrotność

+ działo (choć trzeba skupić do końca a i tak są bitwy że sieje takie kalafiory że oezu)

-brak pancerza + wielki garnek na wieży

-padające moduły (ammo oraz silnik najczęściej)

kampić nim się nie da ze względu na działo, grać na pierwszej linii też słabo bo pancerza nie ma, poprostu trzeba szukać okazji na dmg

a czołg zostaje u mnie w garażu nawet jak skończę grind :)

Załoga:

1. bia

2. żarówka/naprawa

3. naprawa/kamo

sam jestem ciekaw jak z gładką jazdą oraz strzałem z biodra spisuję się działo ?

moduły: stabilizator, wenta, dosyłacz

Pozdrawiam!

No właśnie, działo 105 mm na papierze prezentuje się rewelacyjnie, a w rzeczywistości to jest miotacz kalafiorów. Strasznie irytuje mnie gra tym czołgiem bo pancerz na wieży bardzo rzadko coś odbije, a aktualnie jest wysyp wszelkiego rodzaju ruskich ufolotów lekkich, średnich i ciężkich gdzie ten czołg absolutnie nie ma nad nimi nigdzie przewagi (nie wspominam o depresji działa bo wieża i tak nic nie odbija prawie). Mobilność jak na ten pancerz bardzo średnia, jest dość zwrotny ale predkość max. nie powala. Wracając do działa, z biodra nic prawie nie wchodzi, chyba że z 10 m. bo nawet na full skupionym celowniku na średnią odległość potrafi trafiać wszystko dookoła tylko nie czołg w który się celuje. Mam wrażenie, że bardzo pokrzywdzony jest ten czołg aktualnie. I faktycznie trafiają się gry gdzie na farcie uda się wejść przeciwnej drużynie gdzieś na plecy, jednocześnie nie będąc wykrytym dzięki nienajgorszemu kamuflażowi i wtedy pokazuje swój potencjał, szczególnie przy dpm'ie 90 mm armaty ale jaki czołg by sobie świetnie nie radził strzelając przeciwnikom po tyłkach ... Skoro jest to czołg którego zaletą miało być działo powinni poprawić w nim obsługę 105mm bo w porównaniu do takiego Ob.430 wypada blado. 430 mimo większej masy i słabszego silnika jest ... szybsza, ma niezniszczalną wieżę i  o zgrozo ZNACZNIE lepszy kamuflaż ... co jest absurdem. Przewagą T61 jest depresja i 200 więcej dpm...

Michizoku #203 Posted 01 June 2018 - 08:11 PM

Corporal

• Player
  • 29814 battles
  • 188
  • [SP4RK] SP4RK

Nie jest taki zły jak piszesz. ;)

http://wotreplays.eu...chizoku-type_61

Nie twierdzę, że to rewelacyjna bitwa (po prostu dobra i tyle), ale chciałbym podkreślić, że zostawiłem go w garażu i wyciągam raz na kwartał.

Nigdy mnie nie zawodzi. :)

_Smigi_ #204 Posted 02 June 2018 - 12:19 AM

Lance-corporal

• Player
  • 21036 battles
  • 52
No widzę, że ze 105 grasz, na tej mapie jeszcze faktycznie można jego potencjał wykorzystać podobnie na malinowce bo teren na to pozwala. Dziwne, że przy takim dmg'u nie miałeś masterki. Niemniej nie pisałem, że jest zły tylko, że na tle konkurencji jest pokrzywdzony. Takie bitwy przynajmniej dla przeciętniaka takiego jak ja to rzadkość, chyba jedną miałem gdzie ponad 4k dmg zrobiłem. Jak zrobię 3k to już się cieszę, że udana bitwa.

lgorek #205 Posted 06 March 2019 - 05:21 PM

Sergeant

• Player
  • 19551 battles
  • 271
  • [PINGV] PINGV

Po rozegraniu ponad 100 bitew, czołg jak wg mnie jest dość dobry jak na swój tier brakuje mu kilka drobiazgów, ale o tym później. Gra mi się nim dość dobrze, może dlatego że lubie papierowe czołgi. Dodam że od początku grałem najlepszym działem i wieżą. Jak nie zginę przez moją głupotę lub drużyna zginie w 2min to średni dmg około 2500-3000. Jeszcze pewnie rozegram nim jakieś 150-200 bitew zanim odblokuje STB więc dam znać jak oceniam grę nim poźniej ale póki co to:

DZIAŁO 

Penetracja na APCR jest spoko pociski lecą szybką to plus, a czasami minus. Ponieważ przyzwyczajony do innych czołgów mierze z wyprzedzeniem i nie trafiam należy brać na to poprawkę. Co do celności to mam mieszane uczucia niby jest dobra ale mogła by być minimalnie lepsza tak samo jak czas skupiania. Na amunicji premium jest HEAT szkoda że nie jest to APCR z większą penetracją. Co jest ważne bardzo mało jest tu amunicji czasami jest tak że wystrzelam prawie wszystko raz zdarzyło mi się że zostały mi tylko HE, a mam ich tylko 3szt. 

WIEŻA i KADŁUB itp

No tutaj nie ma wiele o czym pisać, odbija sporadycznie, wieża nie jest zła, dobre kąty opuszczania robią swoje, jedynie co to wg mnie za mało jest podnoszenia. Garnek na wieży to inna historia, ale mało kto w niego celuje bo jak strzeli w całą wieże to i tak przebije, bardziej zauważyłem, że dzięki temu cyckowi bardziej się świeci, bo ona wystaje ponad przeszkodę. Pozostałe elementy jak silnik lub obracanie wieży nie jest złe. Mogło by być lepiej ale tragedi nie ma. Jedynie co należy uważać na HE arta tobi z nami sieczkę, tak samo kołowce. 

ZAŁOGA

Mam na niej załogę chyba 4 perkową (BIA, Camo, Zwiad i coś sie robi ). Zasięg widzenia dość spoko czasami więcej spotuje niż LT. Świecić się tak bardzo nie świeci jak każdu czołg takiej sylwetki. Załoga ginie jak w każdym innym czołgu z papieru. Jednak nie jest to problem. 

PROPOZYCJA

W tym czołgu nie potrzeba dużo zmieniać co bym zmienił to  tak naprawdę delikatnie parametry działa, dwie możliwości:

1. Czas szybkości celowania z 2.21s na 2.01s i rozrzut  z 0,35 na 0,31, czas przeładowania zostawiamy, (ewe. jeszcze lepsze parametry)

lub

2. Czas przeładowania 9,59 na 8,09 i rozrzut  z 0,35 na 0,31, szybkość celowania zostawiamy. (ewe. jeszcze lepsze parametry)

Osobiście byłbym za pierwszą opcją, dzięki czemu byłby taki zadziorny ten czołg. Ponieważ jeszcze lepiej sprawdził by się w swojej roli, bo to jest obecne kalafiory to jest masakra. Nie miałbym nic przeciwko gdyby szczelał co 6-7sek ale nie jak teraz 9-10sek.

Dodatkowo na dzień dzisiejszy mogę napisać że największą zmorą są pojazdy kołowe na HE, wg mnie rozwalily system spotowania, co tego bardzo dużo pocisków jest w te pojazdy za 0 i to na APCR. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users