Jump to content

Premium ammo (gold munice)

premiumammo goldammo golds ammo premiovamunice

• This topic is locked This topic is locked
632 replies to this topic

Poll: prémiová munice (771 members have cast votes)

Prémiová munice a její užití.

1. Voted Používám ji nonstop. (30 votes [3.89%] - View)

Percentage of vote: 3.89%

2. Používám ji jen na vyšší tier tanků, které nemohu prostřelit. (362 votes [46.95%] - View)

Percentage of vote: 46.95%

3. Voted Používám jí u nevyvážených tanků, které mají základní, nebo slabší dělo. (229 votes [29.70%] - View)

Percentage of vote: 29.70%

4. Voted Nepoužívám ji vůbec. (150 votes [19.46%] - View)

Percentage of vote: 19.46%

Co s prémiovou municí

1. Má svoje kouzlo a nechal bych to tak, jak to je. (184 votes [23.87%] - View)

Percentage of vote: 23.87%

2. Zlevnil bych jí, aby jí používal každý, jako primární munici. (21 votes [2.72%] - View)

Percentage of vote: 2.72%

3. Voted Zdražil bych jí, aby taková střela byla vzácnější. (152 votes [19.71%] - View)

Percentage of vote: 19.71%

4. Voted Zrušil bych ji, kazí to vyváženost hry. (265 votes [34.37%] - View)

Percentage of vote: 34.37%

5. Omezil bych počet kusů v tanku (149 votes [19.33%] - View)

Percentage of vote: 19.33%

možnosti prémiová munice

1. Voted Uvítal bych možnost v nastavení, která by možnost prémiové munice eliminovala. (252 votes [32.68%] - View)

Percentage of vote: 32.68%

2. Povolil bych jí pouze na roty a týmové hry. (137 votes [17.77%] - View)

Percentage of vote: 17.77%

3. Voted Povolil bych jí pouze na soutěže. (129 votes [16.73%] - View)

Percentage of vote: 16.73%

4. Voted nechat to tak jak to je (253 votes [32.81%] - View)

Percentage of vote: 32.81%

Vote Hide poll

wolfrodo #21 Posted 25 December 2013 - 03:05 AM

Private

• Player
  • 35236 battles
  • 8
  • [CSLET] CSLET
Battle Mechanics je s goldami NA P......I.....X....U..... to co kedysi bola hratelnost teraz upada... tazky tank nema vyznam.... absolutne sa mi nepaci gold municia

pedros111 #22 Posted 25 December 2013 - 09:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 62989 battles
  • 699

View PostHavocStarr, on 23 December 2013 - 11:15 PM, said:

Souhlasím s RagSaltem, na třetí otázku by to chtělo možnost: "zavést limit goldové munice na tank", např. 3-5 střel a hotovo. Jako ve skutečnosti. "Goldová" munice existovala i v reálu, akorát jich každý tank vozil pouze pár kousků, to samé bych zavedl tady. Kdo s ní neumí a holt si ji vystřílí na nějaké slabší kusy, pak má u nějakého těžšího protivníka holt smůlu. Jednak by hodně lidí střelbu goldy omezila, protože by si ji šetřila na těžké chvilky, jednak by to opět dalo výhodu těžce opancéřovaným a nemotorným heavy tankům, protože polovina z těch, co by do nich automaticky prala goldy, už ji jednoduše bude mít vystřílenou a pancíř bude mít větší význam. Lepších hráčů se to nedotkne, protože ti vědí kdy a kde ji využít a i těch pár kousků jim bude stačit a těm horším to aspoň sníží spoléhání na haluz faktor "nabiju gold a ono to někam projde" - což, přestože už tu padlo slovo o nerfu HEATů atd.., v mnoha případech rajčatům stále vychází až moc často, a aspoň je to přinutí naučit se mířit a učit se weakspoty.

naprostý souhlas, a vyřešilo by to i problém s cenou za tuto munici  !

xxsonic71xx #23 Posted 25 December 2013 - 10:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397
Asi většině uniká hlavní důvod zavedení premium ammo za kredity a to donutit hráče ve větší míře používat PÚ. a čím více "goldů" hráč vystřílí, tím větší šance na jeho menší výdělky, popř. prodělečnost. A co udělá rajče, když chce něco nastřílet a přitom neprodělávat? Začne pálit goldy a k tomu si pořídí PÚ :smile: . Takže omezením  množství prem. ammo nebo jeho zrušením, by si WG xxxxxxx do vlastní kapsy (peněženky).

Jmeno1 #24 Posted 26 December 2013 - 04:34 PM

Field Marshal

• Player
  • 50829 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
No, to nevím. Já hrál bez PÚ skoro 3/4 roku a goldy od té doby co byly za kredity jsem používal stejně jako teď s prémiákem. IMHO byl jediný důvod pro zpřístupnění goldů postavit všechny na stejnou úroveň, tzv. srovnat laťku. Vem si, že např založit klan a zkusit dobýt území bez goldové munice a bez finanční investice bylo skoro nemožné. A omezovat goldovou munici na počty je taky nesmysl. Některé tanky např. B1 jsou bez goldů téměř nehratelné. Tam potřebuješ skoro 40-50%. Já bych tohle neřešil a nechal to jak to je. Kdo umí bez goldů, umí, kdo musí mít goldy, tak si je klidně i koupí, ale lepší s nimi stejně nebude. Tak o co jde?

Crabtr33 #25 Posted 26 December 2013 - 04:54 PM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW

zdrazen gold munice je vyhodne reseni pouze pro WG, nikoliv pro hrace a celkovy balanc.

ja osobne bych bud gold munici zrusil uplne, nebo predelal jeji parametry na nejake normalnejsi hodnoty s prislusnou upravou porizovaci ceny. to by bylo vyhodne po hrace a balanc, ale WG by z toho nic nemelo, takze proto se to nikdy nezmeni.

stavajici stav je proste na hlavu postaveny. sam to vidim, kdyz na nekoho nemuzu, tak nabiju gold a fouknu mu to do "neprustrelne" casti pancire a ono to z 90% opravdu projde. stejne tak vidim, jak do mne ty rajcatka strili a pri nauhlovanem tanku by mne neprostrelily a ono jim to prochazi. smyslem hry prece neni byt neustale za nejakym neprustrelnym krytem (coz se zlikvidovalo nyni v 8.10). Kazdy tank ma svoje prednosti a slabiny, ovsem goldova munice vyrazne znevyhodnuje tanky v pancirem, malou rychlosti a nizkym RoF. toto je potreba vyvazit, ale zaroven by pak wot bylo dost jednotvarne.

Jaavehi #26 Posted 26 December 2013 - 07:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18327 battles
  • 93
  • [T_ESA] T_ESA

View PostPulytr_CZ, on 22 December 2013 - 10:43 PM, said:

Nepřijde vám, že se s prémiové munice stalo něco, s čím autoři moc nepočítali ? Dnes není problém narazit na tanky tier 1 až 10, kteří to tam perou od samého začátku do konce a nic jiného nevozí! Dost často to jsou hráči, kteří mají dost odehráno a snaží se nižší tiery prostě přeskočit. Obzvlášť srandovní to ale pak je, když scout tier 6 v desítkové hře dostane prémiovou municí od Tier10. Chápu obavy tankistů, když se sedmičkovým tankem mají hrát proti tier devět tankům. Tam je to příhodné a nikdy jsem se na takového hráče nezlobil. Já osobně je tedy ani v takové hře nikdy nepoužiji a radši hledám způsob, jak se jim dostat na kobylku. Ještě víc mě to překvapí, když například hraji s E75 a proti mě samé desítky a všichni to perou goldama, jako kdyby to potřebovali. Obzvlášť mě pak potěší finální report, kde přestože jsem nepoužil jedinou prémiovou munici mám dvakrát větší demage.  Podle mě se s prémiové munice stalo něco, co lidi s 20k a více bitev, kteří mají takřka všechny tanky a na účtě minimálně 20 milionů vůbec neřeší, co taková munice vlastně stojí. Zkušení hráči, kteří přestože vědí kam střílet a nemají to zapotřebí, jí začínají používat taktéž. Peníze si vydělají jinak, třeba na různých akcích, nebo týmových hrách.  Ze hry se tím podle mě stává ještě obyčejnější arcádovka stylu: vystřel kamkoliv, ono to projde! Rozdíly mezi tanky se naprosto ztrácí, tam kde dříve kralovali pomalý obrněnci, teď kralují obratný tanky s prémiovou municí. Taky se vytratila HE munice, dříve na větší vzdálenost bylo takřka zázrak něco prostřelit, dnes HE munici vozím jen na decap a i tam o tom začínám pochybovat, protože se to prostě odrazí, nebo to řekne "to bude bolet" "težký zásah" a poškození za nula.

Zajímalo by mě, jestli je to jen můj názor, nebo si to myslí více profi tankistů ;)

nauc se delat ankety a prestan plakat!

at si kazdej pouziva co chce, ted jezdim nizsi tiery (IV. - VI.) a tam zase strili vybusnyma, co chces delat proti nim? Vsude sama restrikce, prikaz, pravidlo. Za chvilku tu budu mit nalajnovany, ze musim jezdit jen s timhle tankem a timhle delem protoze rajcata me nedokazou sundat.

edit: gold pouzivam jen kdyz je treba

Edited by Jaavehi, 26 December 2013 - 07:44 PM.

Pastaa #27 Posted 27 December 2013 - 09:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32794 battles
  • 1,220
  • [9-TDE] 9-TDE
tuším jsem nedávno překládal, že se zřejmě uvažuje o tom, že gold má vyšší pene, ale mohl by mít nižší dmg. Je to jednak logické (teoreticky nižší kalibr střely) a hlavně člověk si pak víc rozmyslí, jestli střílet za plný dmg nebo s jeho postihem. Dost by se tím podle mě vyřešilo a i v CW už si pak každý rozmyslí, jestli pálit full gold. Zase se tím zvýrazní skill, kdo umí střílet má navrh nad tím, kdo střílet neumí.

Filip_SVK #28 Posted 27 December 2013 - 11:12 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 12622 battles
  • 528
Osobne su mi goldy sumafuk, jedine sa obcas zasmejem na demencii jednotlivcov ktory strielaju s goldami aj light tanky :bajan: proste idem v 13 90 a T-54 do mna vystreli 3 goldy :teethhappy: asi nema kam davat kredity, hold co narobis aj na dementoch WG zaraba :coin:

xxsonic71xx #29 Posted 27 December 2013 - 02:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View PostJmeno1, on 26 December 2013 - 04:34 PM, said:

No, to nevím. Já hrál bez PÚ skoro 3/4 roku a goldy od té doby co byly za kredity jsem používal stejně jako teď s prémiákem. IMHO byl jediný důvod pro zpřístupnění goldů postavit všechny na stejnou úroveň, tzv. srovnat laťku. Vem si, že např založit klan a zkusit dobýt území bez goldové munice a bez finanční investice bylo skoro nemožné. A omezovat goldovou munici na počty je taky nesmysl. Některé tanky např. B1 jsou bez goldů téměř nehratelné. Tam potřebuješ skoro 40-50%. Já bych tohle neřešil a nechal to jak to je. Kdo umí bez goldů, umí, kdo musí mít goldy, tak si je klidně i koupí, ale lepší s nimi stejně nebude. Tak o co jde?

Víš o co jde? O to, že např. B1 má být takový jaký je a umělé zlepšování (používaní goldů) jeho vlastností je nesmysl. Nikdo tě přeci nenutí s B1 hrát 1000 bitev! Na BDR G1B to je nějakých 16 000 zkušeností - to znamená, že i s bodákem v prdeli! Takže tvůj první argument je v čoudu. Rovnání laťky. OK. Ale i úplné odstranění goldů (to se nikdy nestane) nebo omezení počtu gold ammo znamená rovnou laťku pro všechny a navíc by omezení počtu goldů mělo pozitivní vliv na používaní mozečků. A tvůj poslední nesmysl o tom, že s goldy lepší nebudeš? Běž s kámošem na výcvikovku, oba si vemte tebou zmiňovanou B1 a ty jeď bez goldů a tvůj kolega s goldy. Schválně komu to asi půjde líp :child:

kopapakax #30 Posted 27 December 2013 - 02:48 PM

Corporal

• Player
  • 20024 battles
  • 125

View PostJensVanEcek, on 24 December 2013 - 12:23 AM, said:

Jo jo, ten limit je dobrý nápad.

A má to i historickou logiku: v historických článcích například o amerických tancích člověk čte skoro pořád, že problém s průrazností řešila HVAP či podobná munice, ale že jí bylo vždycky málo.

Jo, třeba Rusi měli v T-34 2-5 kusů podkaliberních nábojů "na Tigry". Jenže  při pohledu z druhé strany ten Tigr měl proti sobě třeba deset téček, takže si můžeš spočítat kolik to bylo popdkaliberek...

Ten limit je vhodný jen pro případné historické bitvy, na randomu niky nevíš co potkáš.

xxsonic71xx #31 Posted 27 December 2013 - 03:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View Postkopapakax, on 27 December 2013 - 02:48 PM, said:

Jo, třeba Rusi měli v T-34 2-5 kusů podkaliberních nábojů "na Tigry". Jenže  při pohledu z druhé strany ten Tigr měl proti sobě třeba deset téček, takže si můžeš spočítat kolik to bylo popdkaliberek...

Ten limit je vhodný jen pro případné historické bitvy, na randomu niky nevíš co potkáš.

Člověče, však o to jde!!!! Když budeš mít omezený počet gold ammo, tak s nima nebudeš valit svůj tier, který ti pózuje bokem, ale necháš si je na horší časy. Dnes jezdí rajčata full gold a ani je nezajímá co že to vyjelo proti nim!!

Edited by xxsonic71xx, 27 December 2013 - 07:29 PM.

mytthoss #32 Posted 27 December 2013 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 43534 battles
  • 875
  • [9-TDE] 9-TDE
Já fakt nevím, mě goldy fakt nevadí, hrát se dá i tak a dobře, ve hře jsou daleko větší problémy, než tahle munice. , Já osobně je používám jen na Fv 215(183) a na jiných tancích jen když si to žádá situace. Žádný propad hratelnosti sem po jejich zavedení za kredity nezaznamenal, jen zvýšený počet uplakánků. Ale je pravda, že se musím až pousmát, když mi do Baťáka borec s Obj. 268 sype HEATy.

daliborjanda #33 Posted 27 December 2013 - 10:29 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45590 battles
  • 766
Tak v T10 hrách proti těžce pancéřovanejm tankům jsem to ještě chápal,ale díky různým akcím se to rozlezlo vesměs po všech týrech a proti komukoliv. Dnes není problém získat PU během pár her a vydělávat takovej ranec kreditů že můžete naprosto v klidu jezdit full-gold.   Hlavně ruďáci a oranžády to loupou goldama ikdyž to absolutně není potřeba.

buh_vi #34 Posted 27 December 2013 - 11:24 PM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW

Líbí se mi nápad, který už se několikrát objevil v RU Q&A a to snížit poškození G střel. Mimo to bych na ně už zrušil slevy, popř. zdražil/vrátil že budou jen za G... kdo je chce ládovat ať platí.

View PostPezaCZ, on 22 December 2013 - 10:59 PM, said:

Eliminovat zrádný 25% haluz faktor.

A znova... tím eliminuješ těch -25%, když chytneš s klasickou municí +25% tak nabijíš HE?

View PostJejKey, on 23 December 2013 - 11:16 AM, said:

(aby US 90mm mela 4400cr/240 dmg a RU 122mm 4800cr/390 dmg mi prijde divne, atp.)

Souhlas, zdražit poměrem 122mm na 18 zlatých/7200 stříbrných!

Neophobius #35 Posted 28 December 2013 - 02:27 PM

Corporal

• Player
  • 13403 battles
  • 140

Já osobně bych to nechal vcelku tak jak je to teď. Maximálně bych zavedl nějaký rozumný limit počtu APCR/HEAT a HESH munice na stroje. Jinak nevidím v užívání goldů zase takový problém. Bitvy, kdy nachytám čistě full gold, se vidí jen velmi zřídka a když to do mě někdo střelí premkem, no booože to se toho stalo. Stejně se poměrně často stane, že dingne i gold, pokud člověk má správnou pozici tanku vůči střelci, takže bych to nějak nehrotil.

Osobně vozím jen na pár tancích pár kousků prem. munice a to jen když potkám se svou T-54 obludy typu E100, Maus a americké DERPtanky (E3,E4 apod.) atd. atd.

Zkrátka v tom nevidím žadný větší problém. Ano najdou se jedinci, kteří to sypou full, ale ruku na srdce ... mrkněte po bitvě do statů a i ti co sypaly full gold mají jen velmi zřídka lepší výsledky než hráči, kteří dávají goldy jen vyjímečně nebo vůbec. Proč ? Protože vše je o skillu, taktice a, co si budeme povídat, velké míře štěstí :smile:.

Ano jistě, spousta hráčů by chtěla být neprůstřelná jako naúhlovaný maus, mít zásobník jako WT E100 a rychlost T71, ale to by asi byla sotva zábava. Podle mě je pořád lepší raději vymyslet nějakou strategii jak toho či onoho protivníka vyřídit i finančně rozumnou cestou, než "nabiju golda jupíí" , což stejně často tak dokonale nefunguje :trollface:.

A to , že někdo někomu nadává do gold noobů ? A co ? :trollface: Ten kdo vám nadávat chce, vám stejně nadávat bude a nějakou záminku si stejně najde.. nebudete gold noob budete id**ti,mo**ns nebo jiné zvířátko z abecední zoo našich rajčátek :teethhappy:. Nechal bych je nadávat a hrál jak považuji za nejlepší :justwait:.

kubo4747 #36 Posted 28 December 2013 - 02:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11664 battles
  • 880
Nepoužívam ju vôbec a použil som ju ak by tak len na testoch... Podľa mňa však zlatá munícia ukončila pojem "tank", keď že ani silno opancierované tanky sa nemôžu už skoro vôbec na svoj pancier spoľahnúť. Z hry by som hu však neodstránil, pretože by to bolo podľa mňa neférové voči hráčom, ktorý nedávajú do hry peniaze. A to sa týka aj v rotách, CW atď. Nemusia hu mať len veľké klany, ale aj slabší nech hu majú... Akurát by som hu zdražil.

Bozsky_Perun #37 Posted 28 December 2013 - 03:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 39874 battles
  • 348
  • [INTAS] INTAS
Je mi jedno ci je gold neni,naopak to vitam a hlavne to plakanie gold noob a podobne :teethhappy:..A keby hu zrusili tak dufam ze by potom zvysili pene na E-100 lebo ta bez gold je tazko hratelna.Nevravim ze sa to bez goldov neda snou hrat,ale oproti inym tankom,medkam a tdckam ma zalostnu penetraciu..

PhoenixCzech #38 Posted 28 December 2013 - 03:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17250 battles
  • 810
  • [_CALM] _CALM
Goldy nepouzivam, hlavne proto, ze na to nemam :teethhappy: Samozrejme pomerove vozim vzdy nejaky ten gold na jistotu jak pise Peza. Kazdopadne jediny tank, ktery jedu full gold porad je T69, kde to je bez nich hodne hard. Na druhou stranu to jsou HEAT a dost casto to je sezrany. Tzn gold neni vzdy lepsi nez normal. Uz jen to, ze APCR aspon realne se vzdalenosti ztraci penetraci. Takze ti co na to maji, at to pouzivaji, vadi mi to, ale co s tim nadelam.

xxsonic71xx #39 Posted 28 December 2013 - 04:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View PostNeophobius, on 28 December 2013 - 02:27 PM, said:

Ano najdou se jedinci, kteří to sypou full, ale ruku na srdce ... mrkněte po bitvě do statů a i ti co sypaly full gold mají jen velmi zřídka lepší výsledky než hráči, kteří dávají goldy jen vyjímečně nebo vůbec. Proč ? Protože vše je o skillu, taktice a, co si budeme povídat, velké míře štěstí 

A nenapadlo tě někdy, že ty staty mají takové právě díky full gold nebo sometimes gold a že bez nich by je měli ještě o kus horší?? Škoda, že ve statech se nikde neobjeví počet vypálených gold ammo. Asi by bylo úsměvné zjistit, že ji nejvíc používají ti, kteří se tady dušují, že ji právě oni vůbec, ale vůbec nepotřebují, protože mají skill a ovládají taktiku :harp:

Edited by xxsonic71xx, 28 December 2013 - 04:56 PM.

Neophobius #40 Posted 28 December 2013 - 05:13 PM

Corporal

• Player
  • 13403 battles
  • 140

Pokud to měla být narážka na mě, tak jsem neřekl, že já osobně bych se vyznal v taktice nebo že bych měl skill :teethhappy:. Já o sobě nikdy netvrdil, že jsem dobrý hráč. Klidně se mi podívej do ostatních příspěvků :smile:. A z jakého důvodu ti to vadí, že když někdo použije goldy vylepší si staty. Samozřejmě, že pokud mu použití goldu vyjde, tak mu to prospěje. O tom žádná, ale nemám pocit, že by užití goldu nějak hodně zásadně ovlivňovalu hru pro obyčejného hráče jako jsem já. Pokud ten člověk , co střílí goldy nebude vědět kam střílet, tak je velmi pravděpodobné, že dingne i ten gold, takže bych to nijak nezveličoval :teethhappy:.

A ne, opravdu nemám takové předsudky, že kdo tu tvrdí, že goldy používá málo nebo vůbec, je "full golďák". Tohle prohlášení mi přišlo lehce z cesty, promiň.:teethhappy:

P.S.: Celkem chápu fialky, že když je to hodí se stockovou osmou do desítek, tak naládují goldy. Mít jejich rating a takovýhle MM, udělal bych asi to samé, pokud bych neviděl někoho bokem či zezadu (popřípadě T71 apod.). Ale já díkybohu staty neřeším...takže pro mě je ládování full goldů celkem bezpředmětný, jestli ti šlo o tohle :teethhappy:

Also tagged with premiumammo, goldammo, golds, ammo, premiovamunice

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users