Jump to content

Premium ammo (gold munice)

premiumammo goldammo golds ammo premiovamunice

• This topic is locked This topic is locked
632 replies to this topic

Poll: prémiová munice (771 members have cast votes)

Prémiová munice a její užití.

1. Voted Používám ji nonstop. (30 votes [3.89%] - View)

Percentage of vote: 3.89%

2. Používám ji jen na vyšší tier tanků, které nemohu prostřelit. (362 votes [46.95%] - View)

Percentage of vote: 46.95%

3. Voted Používám jí u nevyvážených tanků, které mají základní, nebo slabší dělo. (229 votes [29.70%] - View)

Percentage of vote: 29.70%

4. Voted Nepoužívám ji vůbec. (150 votes [19.46%] - View)

Percentage of vote: 19.46%

Co s prémiovou municí

1. Má svoje kouzlo a nechal bych to tak, jak to je. (184 votes [23.87%] - View)

Percentage of vote: 23.87%

2. Zlevnil bych jí, aby jí používal každý, jako primární munici. (21 votes [2.72%] - View)

Percentage of vote: 2.72%

3. Voted Zdražil bych jí, aby taková střela byla vzácnější. (152 votes [19.71%] - View)

Percentage of vote: 19.71%

4. Voted Zrušil bych ji, kazí to vyváženost hry. (265 votes [34.37%] - View)

Percentage of vote: 34.37%

5. Omezil bych počet kusů v tanku (149 votes [19.33%] - View)

Percentage of vote: 19.33%

možnosti prémiová munice

1. Voted Uvítal bych možnost v nastavení, která by možnost prémiové munice eliminovala. (252 votes [32.68%] - View)

Percentage of vote: 32.68%

2. Povolil bych jí pouze na roty a týmové hry. (137 votes [17.77%] - View)

Percentage of vote: 17.77%

3. Voted Povolil bych jí pouze na soutěže. (129 votes [16.73%] - View)

Percentage of vote: 16.73%

4. Voted nechat to tak jak to je (253 votes [32.81%] - View)

Percentage of vote: 32.81%

Vote Hide poll

Mates_is_BeAsT #41 Posted 28 December 2013 - 05:25 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 57223 battles
  • 175
  • [9-TDE] 9-TDE
WG když zavedl goldy na publicu tak to udělal čistě z marketingoveho duvodu.na to aby jsi mohl střilet goldy potřebuješ premiak,premiovy tank atd.noobaci si mysli nabiju goldy a vše prostřelim tato hra je jen zlaty dul pro wg.at si kdo střili čim chce noob zustane noobem.třeba hrač ROZZYR střili i na tieru 1 goldy .

xxsonic71xx #42 Posted 28 December 2013 - 05:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View PostNeophobius, on 28 December 2013 - 05:13 PM, said:

Pokud to měla být narážka na mě, tak jsem neřekl, že já osobně bych se vyznal v taktice nebo že bych měl skill :teethhappy:. Já o sobě nikdy netvrdil, že jsem dobrý hráč. Klidně se mi podívej do ostatních příspěvků :smile:. A z jakého důvodu ti to vadí, že když někdo použije goldy vylepší si staty. Samozřejmě, že pokud mu použití goldu vyjde, tak mu to prospěje. O tom žádná, ale nemám pocit, že by užití goldu nějak hodně zásadně ovlivňovalu hru pro obyčejného hráče jako jsem já. Pokud ten člověk , co střílí goldy nebude vědět kam střílet, tak je velmi pravděpodobné, že dingne i ten gold, takže bych to nijak nezveličoval :teethhappy:.

A ne, opravdu nemám takové předsudky, že kdo tu tvrdí, že goldy používá málo nebo vůbec, je "full golďák". Tohle prohlášení mi přišlo lehce z cesty, promiň.:teethhappy:

P.S.: Celkem chápu fialky, že když je to hodí se stockovou osmou do desítek, tak naládují goldy. Mít jejich rating a takovýhle MM, udělal bych asi to samé, pokud bych neviděl někoho bokem či zezadu (popřípadě T71 apod.). Ale já díkybohu staty neřeším...takže pro mě je ládování full goldů celkem bezpředmětný, jestli ti šlo o tohle :teethhappy:

Myslel jsem to všeobecně, ale docela bych to používaní goldů ve statech uvítal. Když už nic, tak by se aspoň vidělo, kdo tady kecá. 

PS: nejsem zastáncem úplného zrušení gold ammo, ale omezení na X kusů nebo % kapacity tanků. Hře by to ohromně pomohlo, protože by hráči  museli daleko více používat mozek!!!!! 

Edited by xxsonic71xx, 28 December 2013 - 05:55 PM.

Derp_Trollington #43 Posted 28 December 2013 - 05:49 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View Postbuh_vi, on 27 December 2013 - 11:24 PM, said:

Souhlas, zdražit poměrem 122mm na 18 zlatých/7200 stříbrných!

Ale no tak... 

Neophobius #44 Posted 28 December 2013 - 06:26 PM

Corporal

• Player
  • 13403 battles
  • 140

View Postxxsonic71xx, on 28 December 2013 - 05:42 PM, said:

Myslel jsem to všeobecně, ale docela bych to používaní goldů ve statech uvítal. Když už nic, tak by se aspoň vidělo, kdo tady kecá. 

PS: nejsem zastáncem úplného zrušení gold ammo, ale omezení na X kusů nebo % kapacity tanků. Hře by to ohromně pomohlo, protože by hráči  museli daleko více používat mozek!!!!! 

S tím omezením počtu nebo s procentuelním omezením bych naprosto souhlasil. Je pravda, že většina lidí by si pak rozmyslela , kdy je použít a kdy ne a vymyzeli by full golďáčci:smile:. A to zobrazení ve statech... nevim možná by to nebylo uplně marné.

Edited by Neophobius, 28 December 2013 - 06:26 PM.

Mates_is_BeAsT #45 Posted 28 December 2013 - 06:38 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 57223 battles
  • 175
  • [9-TDE] 9-TDE
at si každy střili čim chce,chceš sponzorovat wg tak střilej goldy ,k tomu aby jsi se zlepšil ti to stejně nepomuže tato hra neni jen o munici,ale využivani tanku všeobecně /panciř,camo, dělo a jinych věci/hraju to od bety a je to čim dal tim horši .stale se vyvijej ruzne mody /pamatovani pozic, zoom sniper,žarovka atd./ a vite proč?protože to hraje vic a vic noobu ktery by to po par hrach přestalo bavit a odešli by hrat něco jineho a to wg nechce je to jen byznys a vaše uvahy goldy jo a ne a blabla je k ničemu.běžte radši lovit lamky na public to je větši zabava

Edited by IIFRCIIMatesCZ, 28 December 2013 - 06:44 PM.

AkiroMxT #46 Posted 28 December 2013 - 07:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21286 battles
  • 413

View PostIIFRCIIMatesCZ, on 28 December 2013 - 06:38 PM, said:

at si každy střili čim chce,chceš sponzorovat wg tak střilej goldy ,k tomu aby jsi se zlepšil ti to stejně nepomuže tato hra neni jen o munici,ale využivani tanku všeobecně /panciř,camo, dělo a jinych věci/hraju to od bety a je to čim dal tim horši .stale se vyvijej ruzne mody /pamatovani pozic, zoom sniper,žarovka atd./ a vite proč?protože to hraje vic a vic noobu ktery by to po par hrach přestalo bavit a odešli by hrat něco jineho a to wg nechce je to jen byznys a vaše uvahy goldy jo a ne a blabla je k ničemu.běžte radši lovit lamky na public to je větši zabava

Vyuzivejte pancir?Dobrej blabol k cemu je pancir kdyz po tobe vsici pali goldy?Muj nazor je jasnej:GOldy sou pro decka nebo amatery co neumej mirit(nebo honice statu).Kecy typu kup si je taky,nemas na to:Mam na to nepotrebuji umim prostrelovat bez goldu.

PomFrit #47 Posted 28 December 2013 - 07:48 PM

Private

• Player
  • 44871 battles
  • 14
Rozhodně zavést pouze polovinu expů za poškození prémiovkou než standardní municí a vybalancovat/zdražit cenu prémiovky, střeďáky mají goldovku nesrovnatelně dražší než těžáky a TD.

Zoumi #48 Posted 28 December 2013 - 07:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23307 battles
  • 72
  • [OPCSR] OPCSR

Nechápu všechny tyto dohady o goldové munici (vzhledem k tomu, že se dá kupovat za kredity, to už ani není goldová munice).

Hraji to již od Bety a nevšiml jsem si závratného zhoršení hry způsobené goldovou municí. Kdo se nenaučil mířit, neprostřelí většinou ani s goldama a ten kdo to umí ji nepotřebuje vozit.

Přiznávám, že já osobně vezu vždy 5ks této munice v každém tanku (zvyk již od bety), když mě to v Centurionu I hodilo do Tier X bitvy aspoň jsem si nepřipadal jako hadrový panák.

Zato jsem si všiml, jak malé dítě jede v T110E5 a střílí po mém Centurionovy 7/1 goldy (mám dojem že to ukazuje XVM od Crabtreeho?) a neustále dingá, a když ho penetruji já do weakspotu jsem nařčen že jsem Goldnoob, v tomot tanku je goldová munice nanic, proto ji tam ani nemam. Kdyby to byla jen jedna bitva, ale to je den co den, bitva co bitva, tank co tank. A popravdě díky modu jsem si schválně za dnešek spočetl, že na mě byly vypáleno celkem 2 goldové náboje za 30 her.

V posledním oddíle mi chybí možnost: Jsem spokojen se současným stavem.

P.S.: Tato munice se používala i za války, takže nevidím důvod nepoužívat ji i zde.

P.S.S.: Nechápu proč si tu každý pořád jen stěžuje na artyny (člověk co se postaví doprostřed mapy a nekryje se a nebo s nimi nemá vůbec žádné zkušenosti a neví co to obnáší), goldovou munici (no koment) a podobně. Za chvíli to skončí tak že postavíme všichni proti sobě 15vs15 a na znamení po sobě začneme střílet.

akcido #49 Posted 28 December 2013 - 07:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37776 battles
  • 318

Já pořád nerozumím tomu proč tu lidi pláčou nad goldami.....dříve byly jen za peníze (goldy) od toho taky jejich název, dnes si je naopak  může koupit "zadarmo" kdokoliv (někdo se na to nadře víc, někdo míň). A jak už tu zaznělo, goldová munice Vám opravdu nezaručí průstřel. Naopak, často je větší šance že neprojde (typicky APCR na dálku a HEAT do představného pancíře). Tyhle diskuze jsou IMHO totalně k ničemu, nebotˇ stejně nic nemění.

P.S.

Zvykl jsem si, takže bych to nechal jak to je. 

Zoumi #50 Posted 28 December 2013 - 08:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23307 battles
  • 72
  • [OPCSR] OPCSR

View PostPomFrit, on 28 December 2013 - 07:48 PM, said:

Rozhodně zavést pouze polovinu expů za poškození prémiovkou než standardní municí a vybalancovat/zdražit cenu prémiovky, střeďáky mají goldovku nesrovnatelně dražší než těžáky a TD.

U většiny národů je premiová munice určena především ráží děla: např: němci 88mm 11goldů, 105 a 128mm 12goldů (105 u E-50 dokoce jen 10 goldů), nejprve se koukni a potom piš ptákoviny. Rozdíl za náboj Medium a Heavy je rozdíl max 1gold (většinou však stojí stejně) a nejdražší ji mají TD cca 3-4 goldy (mají větší ráži).

akcido: ámen

Edited by Zoumi, 28 December 2013 - 08:06 PM.

xxsonic71xx #51 Posted 28 December 2013 - 08:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View PostZoumi, on 28 December 2013 - 07:53 PM, said:

Nechápu všechny tyto dohady o goldové munici (vzhledem k tomu, že se dá kupovat za kredity, to už ani není goldová munice).

Hraji to již od Bety a nevšiml jsem si závratného zhoršení hry způsobené goldovou municí. Kdo se nenaučil mířit, neprostřelí většinou ani s goldama a ten kdo to umí ji nepotřebuje vozit.

Přiznávám, že já osobně vezu vždy 5ks této munice v každém tanku (zvyk již od bety), když mě to v Centurionu I hodilo do Tier X bitvy aspoň jsem si nepřipadal jako hadrový panák.

Zato jsem si všiml, jak malé dítě jede v T110E5 a střílí po mém Centurionovy 7/1 goldy (mám dojem že to ukazuje XVM od Crabtreeho?) a neustále dingá, a když ho penetruji já do weakspotu jsem nařčen že jsem Goldnoob, v tomot tanku je goldová munice nanic, proto ji tam ani nemam. Kdyby to byla jen jedna bitva, ale to je den co den, bitva co bitva, tank co tank. A popravdě díky modu jsem si schválně za dnešek spočetl, že na mě byly vypáleno celkem 2 goldové náboje za 30 her.

V posledním oddíle mi chybí možnost: Jsem spokojen se současným stavem.

P.S.: Tato munice se používala i za války, takže nevidím důvod nepoužívat ji i zde.

P.S.S.: Nechápu proč si tu každý pořád jen stěžuje na artyny (člověk co se postaví doprostřed mapy a nekryje se a nebo s nimi nemá vůbec žádné zkušenosti a neví co to obnáší), goldovou munici (no koment) a podobně. Za chvíli to skončí tak že postavíme všichni proti sobě 15vs15 a na znamení po sobě začneme střílet.

Koukám, že máš v hlavě pěkný zmatek :smile:. Na jedné straně se divíš, že se goldové munici (protože byla původně za goldy a nějak to zlidovělo) říká goldová a sám ji jako goldovou ve svém příspěvku nazýváš 4x. Pak zmiňuješ, že za války se "goldová" munice běžně používala, tak by se měla používat i tady, ale jaksi už nepíšeš o tom, že na tancích bylo takovéto munice jen po pár kusech!!!! A nakonec mně udivuje, že ačkoliv sám vozíš po pár kusech, tak máš panickou hrůzu z možného omezení množství "gold ammo" na pár kusů !!!  Kápni božskou!!! Že ty jsi jeden z těch "full gold noobs" :trollface:

Edited by xxsonic71xx, 28 December 2013 - 08:42 PM.

Zoumi #52 Posted 28 December 2013 - 08:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23307 battles
  • 72
  • [OPCSR] OPCSR

View Postxxsonic71xx, on 28 December 2013 - 08:36 PM, said:

Koukám, že máš v hlavě pěkný zmatek :smile:. Na jedné straně se divíš, že se goldové munici (protože byla původně za goldy a nějak to zlidovělo) říká goldová a sám ji jako goldovou ve svém příspěvku nazýváš 4x. Pak zmiňuješ, že za války se "goldová" munice běžně používala, tak by se měla používat i tady, ale jaksi už nepíšeš o tom, že na tancích bylo takovéto munice jen po pár kusech!!!! A nakonec mně udivuje, že ačkoliv sám vozíš po pár kusech, tak máš panickou hrůzu z možného omezení množství "gold ammo" na pár kusů !!!  Kápni božskou!!! Že ty jsi jeden z těch "full gold noobs" :trollface:

a.) Goldovou municí ji nazývám proto, protože ji tak nazývají všichni a je tak známá už od té doby co ji přidali do hry. (ono to není údiv, ale konstatování), ale díky za upozornění odteď používám výraz premiová minice.

b.) Kde přesně píši že mám panickou hrůzu z omezování či snad jsem proti? Spíše mne mrzí, že ten humbuk co okolo toho všeho děti dělají.

Mě nebude vadit když dají limit třeba 10%,25%50%, víc toho opravdu nevozím a ani zdražení, protože ji použiji opravdu jen vyjímečně.

Edited by Zoumi, 28 December 2013 - 08:54 PM.

xxsonic71xx #53 Posted 28 December 2013 - 09:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 54246 battles
  • 397

View PostZoumi, on 28 December 2013 - 08:52 PM, said:

a.) Goldovou municí ji nazývám proto, protože ji tak nazývají všichni a je tak známá už od té doby co ji přidali do hry. (ono to není údiv, ale konstatování), ale díky za upozornění odteď používám výraz premiová minice.

b.) Kde přesně píši že mám panickou hrůzu z omezování či snad jsem proti? Spíše mne mrzí, že ten humbuk co okolo toho všeho děti dělají.

Mě nebude vadit když dají limit třeba 10%,25%50%, víc toho opravdu nevozím a ani zdražení, protože ji použiji opravdu jen vyjímečně.

Já někde psal, že jsi psal něco o panické hrůze?? A jen tak naokraj. Pokud mi chceš tvrdit, že za 30her ti šly na Centuriona 2 goldy, tak tu kravinu odinstaluj, protože ti to buď evidentně kecá a ty pak máš zkreslené informace nebo jsi slušný camper :child:

Ale abychom to uzavřeli:  většina hráčů by byla spíše pro omezení počtu gold ammo, ale jak všichni víme, tak to se stejně nikdy nestane, protože WG naopak potřebuje ještě více vystřílených goldů a tím větší počet kredity poskytujících PÚ!! Někdy nám pocit, že WG naopak tajně snižuje střelám penetraci , aby bylo goldů potřeba co nejvíce!! 

Edited by xxsonic71xx, 28 December 2013 - 09:38 PM.

Eledra #54 Posted 28 December 2013 - 09:19 PM

Sergeant

• Player
  • 7081 battles
  • 270
Tak já sice vozím celé 2ks G na IS a cca 10ks na T32, nikdy jsem ještě neměla důvod ji vystřelit (stále amatérka - kratší životnost i když se průměr času od startu po smrt zlepšuje). Jsem pro početní omezení na tanku, mě spíš štve to, když tank který nemá vůbec problém prostřelit AP vše co potká v dané bitvě, "musí" střílet G. Většinou je to červenáček, ale i fialka se známých klanů to pere také. Další sortou je G "za trest", Typ 59 zastavil v půlce kopce, tak sem mu poslala 2x pozdrav z IS - penetrace vedle věže do těla tanku, a jeho střely odrazila. Následovalo F* v chatu no a začaly létat G jak o závod. Občas napíšu "GN", a jedu dál, případně zavřu bitvu a vezmu další tank - protože to už stejně většinou prohráváme 10*2-4 a taktiku "grupenpress" už znám z toho počtu prohraných bitev "dokonale".

PomFrit #55 Posted 28 December 2013 - 11:21 PM

Private

• Player
  • 44871 battles
  • 14

View PostZoumi, on 28 December 2013 - 08:03 PM, said:

U většiny národů je premiová munice určena především ráží děla: např: němci 88mm 11goldů, 105 a 128mm 12goldů (105 u E-50 dokoce jen 10 goldů), nejprve se koukni a potom piš ptákoviny. Rozdíl za náboj Medium a Heavy je rozdíl max 1gold (většinou však stojí stejně) a nejdražší ji mají TD cca 3-4 goldy (mají větší ráži).

akcido: ámen

Takže podle tebe je v pořádku když např. goldovej náboj do Pershinga ( 240dmg, 268mm průraznost ) stojí 4400 kreditů ( 11 goldů ) a do IS-3 ( 390dmg, 265mm průraznost ) stojí 4800 kreditů ( 12 goldů ). Rozdíl je cca +40% dmg pro IS-3 ale cena je jen o cca 10% vyšší !!!

Derp_Trollington #56 Posted 28 December 2013 - 11:32 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
A prave proto by se u US 90mm mel zlevnit :-)

Zoumi #57 Posted 29 December 2013 - 12:08 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23307 battles
  • 72
  • [OPCSR] OPCSR

View PostPomFrit, on 28 December 2013 - 11:21 PM, said:

Takže podle tebe je v pořádku když např. goldovej náboj do Pershinga ( 240dmg, 268mm průraznost ) stojí 4400 kreditů ( 11 goldů ) a do IS-3 ( 390dmg, 265mm průraznost ) stojí 4800 kreditů ( 12 goldů ). Rozdíl je cca +40% dmg pro IS-3 ale cena je jen o cca 10% vyšší !!!

No pokud to počítáš takto, tak to se hluboce omlouvám, to máš pravdu. Jenže pokud by to tak WG počítal, raději ani nechci vědět, na kolik by přišla premiová munice JagdPz E-100 a FV 215b (183mm), protože jsem dost skeptický co se týče slevy na menší ráže.

Protože prem. munici skoro nepoužívám, nedokáži posoudit její hodnotu, proto se omlouvám za to co jsem ti prve napsal.

View Postxxsonic71xx, on 28 December 2013 - 09:18 PM, said:

Já někde psal...

Nebudem dělat spame a zbytečně slovíčkařit. No do první linie se zrovna moc nehrnu...:hiding: to je pravda

Prostě mi to většinou narvou APčkem do weakspotu a neplýtvají goldy... krom individua v T110E5 :child:

Já nejsem proti omezení počtu, spíše mne zaráží požadavky typu 1/2XP, zdražit o 100% omezit jen na CW a podobně.

P.S.: někde v anglické části padl zajímavý návrh: jako cenu za vyšší penetraci rozumně snížit dmg.

Edited by Zoumi, 29 December 2013 - 12:12 AM.

Noobish_Kiddy #58 Posted 29 December 2013 - 12:11 AM

Lieutenant

• Player
  • 13551 battles
  • 1,598
  • [MACHR] MACHR

View PostIIFRCIIMatesCZ, on 28 December 2013 - 04:25 PM, said:

WG když zavedl goldy na publicu tak to udělal čistě z marketingoveho duvodu.na to aby jsi mohl střilet goldy potřebuješ premiak,premiovy tank atd.noobaci si mysli nabiju goldy a vše prostřelim tato hra je jen zlaty dul pro wg.at si kdo střili čim chce noob zustane noobem.třeba hrač ROZZYR střili i na tieru 1 goldy .

Ty sa hlavne ukľudni, a neťahaj Rozzyra po všetkých vláknach... Už v debate o CW je hnoja až až...

A ako už zaznelo predo mnou x krát... Goldy sú v poriadku...

To čo tu riešite je už nad moje chápanie nakoľko aj tak nič nezmeníte. 

A ja ani nechcem, nakoľko vidím kto goldom strieľa... A ak je to fialka, tak je mi jasné že by ma pravdepodobne prerval aj tak (Rovnaký, väčší tier...) A ak má menší tak mu nemám čo nadávať pretože by som nabil tiež...

A ak je to lama tak dingá aj tak :trollface:

Edited by Noobish_Kiddy, 29 December 2013 - 12:12 AM.

wildey1 #59 Posted 29 December 2013 - 02:40 PM

Private

• Player
  • 12654 battles
  • 32
Já mám T34 a goldy používám jenom na desítky. Vozím jich 7. Ale nechápu, jak může Type58 ustát bez damage ránu od T34. Hláška "neprorazila" mě dost naštvala.T8 neprobije t6 mt. To asi někde udělali soudruzi chybu.

kubo4747 #60 Posted 29 December 2013 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11664 battles
  • 880

View Postwildey1, on 29 December 2013 - 01:40 PM, said:

Já mám T34 a goldy používám jenom na desítky. Vozím jich 7. Ale nechápu, jak může Type58 ustát bez damage ránu od T34. Hláška "neprorazila" mě dost naštvala.T8 neprobije t6 mt. To asi někde udělali soudruzi chybu.

Ja si myslím, že chybu si urobil buď ty, alebo strela letela pod zlým uhlom a odrazila sa... to je predsa normálne.

Also tagged with premiumammo, goldammo, golds, ammo, premiovamunice

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users