Jump to content

Jak kupić Gold

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

ammarmar #1 Posted 18 April 2011 - 01:47 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 2,074
Hej,

Napiszcie parę słów, jak kupowaliście złoto. Chodzi mi o to, który rodzaj płatności wybraliście (karta/przelew), walutę, czy wszystko poszło OK, czy nie, czy długo trwało zanim gold dotarł itd. Czy was bank nie oskubał przy konwersji albo co :)

Taki case-study trochę, myślę, że mógłby zachęcić (zniechęcić?) innych do zakupów.

BTW, właśnie zauważyłem, że ze strony znikła możliwość płatności w ZŁ (został tylko PlaySpan). Wczoraj miałem właśnie dylemat, co wybrać...

DriveBy #2 Posted 18 April 2011 - 01:52 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,468
Dobrze by było, gdyby ktoś podzielił się doświadczeniami z zakupów. Co prawda pre-order przeszedł mi i kumplowi bez problemów (przelewy24 i visa electron przez moneybookers), ale niedługo będzie trzeba dokupić golda, a z tym ponoć występują problemy. Czy dobrze rozumiem, że można kupić tylko przez ten PlaySpan a sprawdzone opcje z preordera są niedostępne?

0x7C00 #3 Posted 18 April 2011 - 01:52 PM

Private

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2

View Postammarmar, on 18 April 2011 - 01:47 PM, said:

Hej,

Napiszcie parę słów, jak kupowaliście złoto. Chodzi mi o to, który rodzaj płatności wybraliście (karta/przelew), walutę, czy wszystko poszło OK, czy nie, czy długo trwało zanim gold dotarł itd. Czy was bank nie oskubał przy konwersji albo co :)

Taki case-study trochę, myślę, że mógłby zachęcić (zniechęcić?) innych do zakupów.

BTW, właśnie zauważyłem, że ze strony znikła możliwość płatności w ZŁ (został tylko PlaySpan). Wczoraj miałem właśnie dylemat, co wybrać...

Ja płaciłem przez przelewy24, i nie było żadnych problemów. Mail z kodem przyszedł zaraz po dokonaniu płatności. Widzę, że teraz dostępny jest dotpay.

Kekacz #4 Posted 18 April 2011 - 01:59 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 154
Po zalogowaniu na stronie z adresem .eu ;) (co jest ważne, bo już kilka osób zalogowało się na stronie .com i złoto poszło na konto na serwerze US):
- Get gold -> dotpay -> ZŁ -> wire transfer -> wybór swojego banku (u mnie iPko) -> przelew na podany nr konta + podany tytuł przelewu -> 1-2 minuty i złoto pojawiło się w grze. Przelew robiłem pomiędzy godziną 18 a 19 w dniu roboczym.

DriveBy #5 Posted 18 April 2011 - 02:04 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,468

View PostKekacz, on 18 April 2011 - 01:59 PM, said:

Po zalogowaniu na stronie z adresem .eu ;) (co jest ważne, bo już kilka osób zalogowało się na stronie .com i złoto poszło na konto na serwerze US):
- Get gold -> dotpay -> ZŁ -> wire transfer -> wybór swojego banku (u mnie iPko) -> przelew na podany nr konta + podany tytuł przelewu -> 1-2 minuty i złoto pojawiło się w grze. Przelew robiłem pomiędzy godziną 18 a 19 w dniu roboczym.

Czy dobrze rozumiem, że teraz gold pojawia się na koncie i nie używa się kodu tak jak w preorderze?

Odnośnie banku - przenosi do logowania do banku i systemu przelewowego czy podaje się dane karty?

Szalona #6 Posted 18 April 2011 - 02:07 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,512
Na razie tylko pre-order przez Przelewy24, poszło bez zastrzeżeń.

Ważne, żeby było to w godzinach działania bankowości elektronicznej twojego banku. Inaczej może być opóźnienie (np. w nocy działają księgowania, i wtedy może być wstrzymane przetwarzanie płatności).

Kekacz #7 Posted 18 April 2011 - 02:10 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 154

View PostDriveBy, on 18 April 2011 - 02:04 PM, said:

Czy dobrze rozumiem, że teraz gold pojawia się na koncie i nie używa się kodu tak jak w preorderze?

Odnośnie banku - przenosi do logowania do banku i systemu przelewowego czy podaje się dane karty?

Ad. 1
Dostałem złoto od razu w grze, bez kodów. Kiedy po wylogowaniu się ze strony banku wróciłem do gry zrzuconej do paska, wyskoczyło w niej info, że odpowiednia ilość została właśnie przetransferowana i dodana do mojego konta.

Ad. 2
Przenosi do strony logowania banku. Numer konta i tytuł trzeba przekleic ręcznie.
Dane karty podaje się przy wyborze płatności kartą kredytową. "Wire transfer" czyli "przelew" to przeniesienie na stronę banku, czy inną formę w zależności od dokonanego wyboru.

DriveBy #8 Posted 18 April 2011 - 02:12 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,468

View PostKekacz, on 18 April 2011 - 02:10 PM, said:

Ad. 1
Dostałem złoto od razu w grze, bez kodów. Kiedy po wylogowaniu się ze strony banku wróciłem do gry zrzuconej do paska, wyskoczyło w niej info, że odpowiednia ilość została właśnie przetransferowana i dodana do mojego konta.

Ad. 2
Przenosi do strony logowania banku. Numer konta i tytuł trzeba przekleic ręcznie.
Dane karty podaje się przy wyborze płatności kartą kredytową. "Wire transfer" czyli "przelew" to przeniesienie na stronę banku, czy inną formę w zależności od dokonanego wyboru.
Dzięki za info. Faktycznie, jeśli bank działa dobrze to w tym trybie transakcja powinna iść od razu.

Kekacz #9 Posted 18 April 2011 - 02:15 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 154
Myślę, że właśnie dlatego wybiera się konkretny bank, z którego dokona się przelewu, aby otrzymać numer do wpłaty na konto znajdujące się w tym samym banku. Najczęściej przelewy wewnątrzbankowe realizowane są momentalnie, bez zbędnej zwłoki.

Raptor #10 Posted 18 April 2011 - 03:27 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,220
Też korzystałem z przelewów 24 i no problem.

Slavkos #11 Posted 18 April 2011 - 04:25 PM

Private

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 5

View PostKekacz, on 18 April 2011 - 01:59 PM, said:

ja zakupilem gold na .eu i tam jest ale niestety cale moje konto mam teraz na US!!! nie wiem dlaczego i na serwer Eu w grze nie moge sie juz zalogowac. Swoj GOLD moge tylko ogladac na stronce w profilu, Zalosne ale tak walsnie mnie potraktowano!!! a kochany SUPORT milczy jak zaklety od ponad tygodnia, nikt mi nie chce pomoc w tym temacie. niestety maja tam jakis balagan i chyba nie ogarniaja tego na dzien dzisiejszy ;/ ja zreszta tez mam nerwy na wyczerpaniu  :angry:

zyzio87 #12 Posted 20 April 2011 - 12:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 77
Najlepiej zapłacić kartą kredytową. Systemy rozliczeniowe działają 24/7, gold po chwili jest na koncie.

Szalona #13 Posted 20 April 2011 - 12:48 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 1,512

View Postslavkos, on 18 April 2011 - 04:25 PM, said:

ja zakupilem gold na .eu i tam jest ale niestety cale moje konto mam teraz na US!!! nie wiem dlaczego i na serwer Eu w grze nie moge sie juz zalogowac. Swoj GOLD moge tylko ogladac na stronce w profilu, Zalosne ale tak walsnie mnie potraktowano!!! a kochany SUPORT milczy jak zaklety od ponad tygodnia, nikt mi nie chce pomoc w tym temacie. niestety maja tam jakis balagan i chyba nie ogarniaja tego na dzien dzisiejszy ;/ ja zreszta tez mam nerwy na wyczerpaniu  :angry:
Gdzieś czytałem, zdaje się że na "Finacial issues", że jak napiszesz do support-u US to będzie szybciej.

ammarmar #14 Posted 21 April 2011 - 12:04 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 2,074
Udało mi się zakupić 2500 sztuk złota przy użyciu PlaySpan/Przelewy24 - przelewem z mojego banku. Po wyborze BZWBK przekierowało mnie na stronę banku, podobnie, jak np. w "Płacę z Allegro".
Wszystko zadziałało błyskawicznie, złoto od razu pojawiło się na właściwym koncie i właściwym serwerze.

Mała uwaga - nie wiem dokładnie, o co chodzi, ale PlaySpan "nagrodził" mnie na wejściu jakimiś ichnimi 100 punktami, co w efekcie dało rachunek niższy o kilka zł (ostatecznie zapłaciłem 37,95zł za 2500gld).

Tyle mojego wkładu :)

AH2V2 #15 Posted 21 April 2011 - 01:20 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 41
Klika złociszy można też zyskać przełączając się na GBP i właśnie dzięki tym punktom z PlaySpan (np. założenie u nich darmowego konta)

Kelly_US #16 Posted 21 April 2011 - 02:07 PM

Junior Sergeant

• WGL PRO Player
  • 0 battles
  • 233
Przelew w zł. Minute po wysłaniu miałem gold na koncie.

rimonek #17 Posted 21 April 2011 - 03:42 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 70
ja płaciłem na druczku. Wchodzisz na głowna strone wybierasz Wire transfer potem przekaz/przelew bankowy i masz druczek wypełaniasz jeśli nie masz drukarki wpisujac kod jaki tam jest +swoj e-mail i po 2 dniach miałem już informacje że na moje konto w WoT wpłyneła zamawiana ilość golda. ogólnie bez problemu.

LaM4 #18 Posted 25 April 2011 - 06:27 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 15

View Posta26118181, on 20 April 2011 - 12:42 PM, said:

Najlepiej zapłacić kartą kredytową. Systemy rozliczeniowe działają 24/7, gold po chwili jest na koncie.
Potwierdzam, zapłaciłem kartą kredytową i gold po chwili był na koncie.

sevae #19 Posted 25 April 2011 - 05:47 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 235
Ja wybrałem przelew, wybrałem bank, podało mi dane do przelewu, przerzuciło na stronę banku, zalogowałem się, wpisałem dane, wysłałem kasę na podane dane, wcisnąłem taki przycisk pod tymi danymi po wysłaniu kasy (słabo widać że to przycisk) sprawdzający stan transakcji, kasa w grze była w ciągu kilku sekund (opis z pamięci, ale mniej więcej tak to wygląda, nie było problemów).

Szczep_PL #20 Posted 28 April 2011 - 11:28 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 61
Jak już gdzieś pisałem - płaciłem w Żabce. Płacisz jakieś grosze więcej, ale przynajmniej żona się nie dowie :P