Jump to content

World of Tanks 9.0 informacje i oczekiwania

9.0 nerfTD Havoc fizyka optymalizacja informacje oczekiwania WG HD grafika

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
158 replies to this topic

Alcarin #1 Posted 05 January 2014 - 05:20 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA

Co chwila widzę na forum nowy wątek z plotkami, przypuszczeniami, oczekiwaniami i informacjami na temat nadchodzących nowych wersji gry. 

Postanowiłem więc stworzyć ten temat i zebrać w nim wszystkie informacje dotyczące nadchodzącej wersji 9.0, która ma być pierwszą wielką aktualizacją w tym roku(i mam nadzieję, że nie ostatnią).

Chciałbym też, żeby powstała tu dyskusja na temat zmian w nowych wersjach oraz oczekiwań jakie wszyscy wobec nowych aktualizacji mamy... 

Cóż, ponieważ przed wersją 9.0 czeka nas jeszcze 8.11(wszyscy kochają WG za ich numeracje :P), a aktualizacja ta nie będzie - z tego co mi wiadomo - zbyt duża, nie widzę więc problemu z zamieszczaniem informacji i dyskusją odnośnie tej poprzedzającej wprowadzenie Havoca wersji 9.0. 

No, tyle wstępu czas na fakty.

Źródło 1

Tłumaczenie:

[9.0 i kolejne]Najważniejsze informacje

[8.11]Najważniejsze informacje

Będę aktualizował ten post z każdą nową informacją ;)

Moje oczekiwania wobec nadchodzącej wersji i kolejnych?

-Przede wszystkim optymalizacja. Do komfortowej gry potrzebuję tych 60 FPSów, a z każdą kolejną aktualizacją muszę wyłączać coraz więcej opcji, przez co gra traci wizualnie czego też nie lubię(bo WoT do pięknych nie należy, to też odbieranie mu wodotrysków to jak zmywanie tapety brzydkiej kobiecie). Spełnieniem marzeń byłoby wprowadzenie obsługi więcej niż jednego rdzenia, jednak to wymaga przesiadki z BigWorlda na coś innego. Nie wiem co może stanowić lepszą alternatywę, ale mam wrażenie, że byłoby to cokolwiek co obsługuje więcej niż jeden rdzeń. 

-Nowa mapa miastowa. Taka jak Himmelsdorf, tylko większa. Ostatnie mapy jakie dostaliśmy to głównie jakieś górki, pagórki, pola... 

-Wywalić Redshire -_- Ta mapa to porażka. O zwycięstwie decyduje to kto ma więcej TD i kto lepiej campi. Ew. kto szybciej bazę zajmie zależnie od trybu...

-Więcej rodzajów amunicji. Kiedyś pojawił się taki temat. Ktoś chyba nawet opisał na forum nowe rodzaje. Tak czy inaczej chodzi o to, żeby mieć większy wpływ na skuteczność swojego czołgu. Teraz mamy trzy rodzaje, z czego tzw. gold jest najlepszy. Bo zadaje dmg jak standardowy pocisk PP i ma czasami nawet dwukrotnie większą penetrację. Więcej rodzajów ammo sprawiłoby, że w bitwie trzeba by na bieżąco zmieniać rodzaj amunicji w zależności od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Teraz mamy trzy warianty... A i tak większość sprowadza się albo do walenia non-stop z golda, albo do przeładowania na złoto przy pierwszym rykoszecie. A pocisków burzących używa się jak trafi się na kogoś na tyle ogarniętego, że nawet z golda ktoś nie jest w stanie wbić to myśli, że chociaż moduły mu uszkodzi... Tak jak ostatnio IS-7 w starciu ze mną w ST-I... ;)

-Oczywiście nowa fizyka. Jeżeli w grze będzie funkcjonować tak jak w ostatnim odcinku ASAP to nareszcie będzie można wykorzystać elementy trenu do aktywnej walki z przeciwnikiem(zrzucanie na czołgi gradu odłamków, blokowanie odłamkami przejazdu etc.)

-Zmiany w MM. Są różne teorie spiskowe bardziej lub mniej prawdziwe. Nie chcę tutaj rozpoczynać dyskusji na ten temat, ale nie wiem w co mam wierzyć, kiedy po dwóch dniach trafiania do "niebieskich drużyn" z wr na poziome 60-70% nagle zostaję przerzucony na drugą stronę barykady i wr oscyluje w granicach 43%. Uważam, że powinien zostać wprowadzony algorytm, który tak jak w przypadku bitew 7vs.7 wyszukuje drużyny o podobnych umiejętnościach. Jak dla mnie takie losowanie może dłużej trwać, zresztą nie widzę powodu, dla którego nie można by dodać opcji wyboru losowania. Np. opcja "Standardowe losowanie" to losowanie przy użyciu dotychczasowego algorytmu MM, zaś opcja "Zaawansowane losowanie" korzystałaby z nowego algorytmu... Również wprowadzenie ograniczeń TD na stronę jest bardzo istotne, z opinią na ten temat powstrzymam się jednak do nadchodzącego nerfa, może wtedy coś się zmieni.

Pomysły są różne, to moje zdanie i chcę poznać waszą opinię, tak więc zapraszam do dyskusji. 

Edited by Alcarin, 09 March 2014 - 11:07 PM.

WhyMeArty #2 Posted 05 January 2014 - 05:30 PM

Sergeant

• Player
  • 11217 battles
  • 326
Ojojoj, wydaje mi się, że ta mapa to będzie miasteczko położone między dwoma górami. :teethhappy:

Edited by zymus12, 05 January 2014 - 05:30 PM.

Michallo2000 #3 Posted 05 January 2014 - 05:54 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 9307 battles
  • 649

T95 will be a special tank, not regular” (SS: according to this, it’s possible the second American medium branch might not get the T95 as a top tank at all – who knows?)

Jak to prawda, to trzea zbierać kase na odkupienie :D 

Edited by Michallo2000, 05 January 2014 - 05:55 PM.

Loofah #4 Posted 05 January 2014 - 05:59 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 10,706

View PostMichallo2000, on 05 January 2014 - 04:54 PM, said:

T95 will be a special tank, not regular” (SS: according to this, it’s possible the second American medium branch might not get the T95 as a top tank at all – who knows?)

Ale to nie chodzi o TD T95... tylko meda.

Alcarin #5 Posted 05 January 2014 - 08:24 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA

View PostMichallo2000, on 05 January 2014 - 04:54 PM, said:

Tak jak napisał Loofah. To zdanie nie dotyczy znanego nam T95, tylko nowego meda T95E6.

EDIT:

Spoiler

Chociaż patrząc po tym obrazie to nie można być pewnym dokładnej nazwy tego czołgu :P

Edited by Alcarin, 05 January 2014 - 08:30 PM.

Rev_PL #6 Posted 05 January 2014 - 09:53 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 15323 battles
  • 821
-Havoc będzie wykorzystywał do obliczeń wielowątkowość procesorów mam nadzieje że to kolejny krok WG na wykorzystaniu sprzętu w 100% a nie w 50% , ciekaw jestem jak będzie wyglądał wot na nowym silniku pewnie odżyję tak jak po 8.0

Alcarin #7 Posted 05 January 2014 - 10:31 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA
Pierwszy post został zaktualizowany o tłumaczenie informacji z pierwszego spoilera. Miłego czytania :)

Pomornik #8 Posted 05 January 2014 - 10:35 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 679
Znowu nerf dla skuteczności dział i to TD. Nerfa dla zbyt popularnego KW-1S jednak nadal nie ma.

Elua #9 Posted 05 January 2014 - 10:53 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 19819 battles
  • 279
  • [CHS] CHS

Tłumaczenia postów z FTR są na kilku blogach już np http://www.dom1n.com/

Nie wiem czy jest sens bys robił to po raz kolejny.

Alcarin #10 Posted 05 January 2014 - 11:27 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA

Nie każdy zna i czyta takie strony ;) A nie chciałem bez pozwolenia kopiować czyjejś pracy. Wydaje mi się, że znacznie więcej osób korzysta z forum, nawet jeżeli się na nim nie udziela. Ja sam dopiero zacząłem wcześniej ograniczając się jedynie do czytania.

Poza tym tłumaczenie to zawsze jakaś nauka, tym bardziej, że mój angielski ciężko określić jako "średni" :P Przynajmniej w mojej opinii. 

KrwawyKartofel #11 Posted 06 January 2014 - 12:22 AM

Sergeant

• Player
  • 9487 battles
  • 411
  • [STIT] STIT

Sypiące się od strzałów budynki i poprawione modele maszyn wyglądają rewelacyjnie ale ciekawe jakim sprzętem będzie trzeba dysponować aby cieszyć się w pełni tymi bajerami:)  Bo to,że wymagania będą większe niż obecnie to pewne..

Alcarin #12 Posted 06 January 2014 - 01:09 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA
Ciężko, żeby wymagania się nie zwiększyły. Podobno GTX760 ma dawać radę, ale nic nie wiadomo. Jeżeli to prawda... Sam SerB już teraz stwierdził, że ponad 40% graczy gra na sprzęcie poniżej wymagań gry. Nie wiem ilu graczy stać na wspomnianą kartę graficzną, ale zakładam, że przynajmniej jeżeli chodzi o Polskę to sporo będzie musiało jednak zrezygnować :P

Dirty_Gold_Noob #13 Posted 06 January 2014 - 06:38 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 9871 battles
  • 822
  • [-SWP-] -SWP-

Block Quote

-zostanie zwiększona szczegółowość budynków oraz roślin

Posiadacze słabszych kompów mogą wobec powyższego zacząć szukać innej gry.
Roślinność morduje fpsy w tej grze.

Elua #14 Posted 06 January 2014 - 09:46 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 19819 battles
  • 279
  • [CHS] CHS

View PostDirty_Gold_Noob, on 06 January 2014 - 05:38 AM, said:

Posiadacze słabszych kompów mogą wobec powyższego zacząć szukać innej gry.
Roślinność morduje fpsy w tej grze.

Roślinność ( trawę, kwiaty ) da się po prostu całkowicie wyłączyć w opcjach gry. Dla drzew i krzewów są specjalne mody - skompresowane tekstury 3% 6% 12% 25% 

malutoros #15 Posted 06 January 2014 - 10:18 AM

First Sergeant

• Player
  • 14183 battles
  • 1,456
  • [S-D_3] S-D_3
Ci ktorym sprzet nie wyrobi napewno pojda do konkurencji niejako przymusowo.Jak dla mnie to idiotyzm dodawac bajery a nie naprawiac oczywistych bledow czy zrobic optymalizacji.

Witek094 #16 Posted 06 January 2014 - 10:44 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30114 battles
  • 18
  • [-A_C-] -A_C-

Ja o wydajność się nie martwię. Myślę że z odpalonym Havok'iem na wysokich detalach bez HD nie będzie problemu. Nadal jednak czekam na jedną rzecz - dodanie reguły do systemu kamuflażu że wyspotowanemu pojazdowi kamuflaż spada do 0 i wraca do normy po wyjechaniu z zasięgu spotowania przeciwnika lub po schowaniu się za stałą osłoną (budynek, kamień). Co to nam daje? Koniec czołgów znikających na otwartym polu. To jest jedyna rzecz której brakuje w tej grze.

Edited by Witek094, 06 January 2014 - 10:45 AM.

Alcarin #17 Posted 06 January 2014 - 11:11 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 19074 battles
  • 196
  • [PMHCA] PMHCA

Trzeba przyznać, że system spotowania w tej grze do najlepszych nie należy. Rozumiem, że nie widzę przeciwnika za skałą, za rogiem czy gęstym krzakiem. Ale sytuacja, w której przeciwnik znika na środku otwartego pola tylko dlatego, że mu się siatka kamuflażowa włączyła to komedia. 

Uważam, że powinienem widzieć wszystko w zasięgu rysowania, chybaże czołg faktycznie się ukrył. Zrozumiem nawet mechanizm podobny do aktywnego kamuflażu znanego np. Z Crysisa dla nieruchomych pojazdów. Żeby nie było zbyt łatwo, ale nie mogę przeboleć tego co jest teraz. Nawet dzisiaj miałem taką sytuację. Nasz T71 dostrzegł wrogiego ob. 430 dopiero kiedy zbliżyli się do siebie na jakieś 30m czyli zasięg tzw. Xray spota :p Dodam, że obaj byli w ruchu.

bolo99 #18 Posted 11 January 2014 - 11:08 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 25460 battles
  • 1,174
  • [TANK] TANK
Havoc czy Havok? Która wersja jest poprawna? Czy może obie są prawidłowe bo 2 rożne technologie?

ankuba57 #19 Posted 11 January 2014 - 12:23 PM

Sergeant

• Player
  • 11630 battles
  • 408
Proponuję możliwość burzenia budynków i blokowanie tym samym niektórych ulic.

grdyka #20 Posted 11 January 2014 - 06:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 21758 battles
  • 1,240

Znajac polityke i postawy bialoruskich tworcow gry NICZEGO nie oczekuje.Co najwyzej moge byc czyms mile zaskoczony, ale raczej milego zaskoczenia sie nie spodziewam.

.

Wywalic Redshire? Byli juz debile, ktorzy postulowali wywalenie tej czy tamtej mapy. Okazywalo sie, ze kazda mapa ma swoich przeciwnikow i zwolennikow, a to oznaczalo, ze po wywaleniu jakiejs mapy spora czesc graczy protestowala. Te mapy wiec predzej czy pozniej wracaly. Ale debilizm jest niesmiertelny i co jakis czas kolejny debil wpada na pomysl by wywalic jakas mape, ku niezadowoleniu wiekszosci. Bialorusini, jak to Bialorusini, kieruja sie emocjami, a wiec odbijaja sie od skrajnosci w skrajnosc. Najpierw ida naprzeciw oczekiwaniom debila, a potem w pocie czola, pod wplywem powszechnej krytyki, dana mape przywracaja do gry (zmodernizowana).

.

Nigdy by mi do glowy nie przyszlo by mape Redshire nazwac niegrywalna. Jest grywalna, bo sie na niej gra. Wg statystyk, w obu trybach, wyniki sa zbalansowane.

.

Mnie ciekawi co nam zaproponuja Rosjanie. I czy rosyjska gra rzeczywiscie podbierze graczy grze bialoruskiej, jak niektorzy wieszcza.

Edited by grdyka, 11 January 2014 - 07:03 PM.