Jump to content

Gra Orkiestra!

• This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

Raksh13 #41 Posted 09 January 2014 - 08:18 PM

Private

• Player
  • 6620 battles
  • 10
  • [EBP-M] EBP-M

View PostMachTraxzs, on 09 January 2014 - 07:29 PM, said:

Herezje wypisujesz.Wiem jak działa WOŚP, i na jakiej zasadzie jest przyznawany sprzęt, ale nie będę się tu rozpisywał.Może zwyczajnie Ty pokaż mi co, ile, gdzie i komu ofiarował "caritas" , a ja leniwie sypnę Ci zwykłym wujkiem google: co , ile, gdzie , kiedy i od ilu(nastu) lat ofiarowuje WOŚP i ile osób dzięki temu może cieszyć się życiem.Mi logo Caritasu kojarzy się jedynie z kontenerami na łachy, z których ok 70% zbiorów (tych niezniszczonych, firmowych) trafia do "lumpeksów" na podstawie umowy z firmami wystawiającymi te pojemniki.Nigdzie więcej ich symbolu nie widuję.Ale to Ty siejesz paranoję.

Tak sobie to czytam i zostalem zszokowany. Wiec zapytalem sie wujka gugla i oto co znalazlem:

m.onet.pl/wiadomosci/kraj,fvb5m

PanzerDivision82 #42 Posted 09 January 2014 - 08:23 PM

Corporal

• Player
  • 12477 battles
  • 181
  • [MIND] MIND

Imho, lepiej bylo by te kase (z licytacji na Alledrogo) przeznaczyc na pobliski "Dom Dziecka", zamiast karmic naczelnego troll'a i zebraka III RP...

Mam nadzieje, ze "WG" nie wspomaga tutaj "Zlotego Melona", bo klopocik jest slyszalem...

Edited by EilaAurora, 12 January 2014 - 07:58 PM.
Przypominam, że to nie jest wątek do prowadzenia debat na temat słuszności WOŚP. ~EilaAurora

asklocki3 #43 Posted 09 January 2014 - 08:44 PM

Captain

• Player
  • 14294 battles
  • 2,394
  • [-A_T-] -A_T-

View PostPanzerDivision82, on 09 January 2014 - 07:23 PM, said:

Imho, lepiej bylo by te kase (z licytacji na Alledrogo) przeznaczyc na pobliski "Dom Dziecka", zamiast karmic naczelnego troll'a i zebraka III RP...

Mam nadzieje, ze "WG" nie wspomaga tutaj "Zlotego Melona", bo klopocik jest slyszalem...

SIEMAAAAAAA! każdy grosz jest na wagę złota a co dopiero tyle kasiory z licytacji!

Wargaming i tak jest spoko, bo widziałeś żeby "wspaniałe war thunder" zrobiło jakąś akcję dobroczynną? czy wystawiło na aukcję coś, co zostanie sprzedane i pójdzie na akcję dobroczynną?

Ni...

Dobre jest to co robi WG  :) doceniam i duży + dla nich

PanzerDivision82 #44 Posted 09 January 2014 - 08:59 PM

Corporal

• Player
  • 12477 battles
  • 181
  • [MIND] MIND

View Postasklocki3, on 09 January 2014 - 07:44 PM, said:

SIEMAAAAAAA! każdy grosz jest na wagę złota a co dopiero tyle kasiory z licytacji!

Wargaming i tak jest spoko, bo widziałeś żeby "wspaniałe war thunder" zrobiło jakąś akcję dobroczynną? czy wystawiło na aukcję coś, co zostanie sprzedane i pójdzie na akcję dobroczynną?

Ni...

Co mnie obchodzi WarThunder?

Wole dolozyc sie do kumpli (kibicow), ktorzy co miesiac zawoza jedzenie, ubrania i zabawki dla dzieciakow z "Domu Dziecka" w mojej miescinie, wiec odbij z taka gadka, prosze...

Ile z tej "zebraniny" Jureczek rozda swojej rodzinie i sobie jako zarzadowi "Fundacji WOSP" ?

Knjaz_Gromowladny #45 Posted 09 January 2014 - 09:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33451 battles
  • 576
  • [AAP] AAP

Ebać Gadziny.

Bardzo WG mi zaplusował tą właśnie aukcją. Nawet jak z koszulki mam zrobić sobie obrus.

Choć z drugiej strony jak czytam te niektóre komentarze, to myślę, że część z Was powinno się eksterminować. Caritas ok, WOŚP zły. Żebrak III RP itp. 

Masakra. Może jak Wam, lub komuś bliskiemu sprzęt od Jurka uratuje życie, to zmienicie zdanie i zrozumiecie, że tu chodzi o życie ludzi, a nie o ebanego typa 59.

The_Tank_Gangster #46 Posted 09 January 2014 - 09:02 PM

Lieutenant

• Player
  • 7324 battles
  • 1,584
  • [-BR0-] -BR0-

Osobiście nie mam kasy na żadną z tych rzeczy... ale podbiję cenę choćby o te 50 groszy żeby Owsiak miał więcej kasy na sprzęt medyczny.

I do wszystkich którzy uważają że WOŚP to ściema i tylko Owsiak na tym zarabia:

Pojedzcie do pierwszego lepszego szpitala (najlepiej dziecięcego) w mieście typu Warszawa, Gdańsk lub Kraków i rozejrzyjcie się po salach. Na dziesięć sprzętów... na jakiś siedmiu widać serduszka z napisem "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". I to z różnych lat. 

Zaś co do Jurka Owsiaka. Mój wujek zna go dość dobrze, i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się że... Owsiak utrzymuje się z robienia witraży. A poza tym słyszałem kiedyś że mieszka w wielkiej willi. Gó...zik prawda :smile:. Mieszka w zwykłym domu jednorodzinnym pod Warszawą. A nawet jeśli część kasy z orkiestry idzie dla niego... to co, nie należy mu się? Za zorganizowanie, za nerwy że "sprawa się rypnie" chyba  coś mu się należy. 

Więc jeśli chcecie negować człowieka za to że robi coś dobrego, najpierw sami spróbujcie zrobić jakąś akcję charytatywną na skalę krajową, a nawet jak wam się uda, to czytajcie potem w komentarzach że to akcja typu "Zbiórka na Dom Mojego Dziecka". I potem możecie negować. 

Raksh13 #47 Posted 09 January 2014 - 09:26 PM

Private

• Player
  • 6620 battles
  • 10
  • [EBP-M] EBP-M
Panowie, mimo ze sporo ludzi wyrazilo tutaj swoja, delikatnie mowiac, negatywna opinie o panu Owsiaku, to nie chce byc tutaj zle zrozumiany. Nie chce obrazac WOSP, ale patrzcie na proporcje. Tyle ile orkiestra zbierala przez 20 lat z hakiem, tyle Caritas uzbieral przez rok. Szanuje pana Jurka i to co udalo mu sie zrobic (choc nie bez wsparcia wplywowych osob i mediow) i nie hejtuje go, ale to co niektorzy ludzie tutaj wypisuja o wspanialosci WOSP to juz lekka przesada. PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisane z telefonu.

asklocki3 #48 Posted 09 January 2014 - 09:36 PM

Captain

• Player
  • 14294 battles
  • 2,394
  • [-A_T-] -A_T-

View PostPanzerDivision82, on 09 January 2014 - 07:59 PM, said:

Co mnie obchodzi WarThunder?

Wole dolozyc sie do kumpli (kibicow), ktorzy co miesiac zawoza jedzenie, ubrania i zabawki dla dzieciakow z "Domu Dziecka" w mojej miescinie, wiec odbij z taka gadka, prosze...

Ile z tej "zebraniny" Jureczek rozda swojej rodzinie i sobie jako zarzadowi "Fundacji WOSP" ?

To dobrze że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie, pozdrów kolegów kibiców

Ale to że wg robi takie coś nie jest złe?

Harperr_pl #49 Posted 09 January 2014 - 09:42 PM

Private

• Player
  • 1107 battles
  • 1
Tak miły gest. Ale kto da 6 stówek za taki zestaw. Powinni zrobić kilka tych zestawów i za 100zł lub za 150zł zrobić. A nie wybulać nawet tysiaka na taki zestaw.

InfiniteBeer #50 Posted 09 January 2014 - 09:47 PM

Major

• Player
  • 26745 battles
  • 2,619
Ja pierd**e tu nie chodzi o zestaw ale o kasę dla dzieciaków. Zestaw jest tylko dodatkiem.

profes79 #51 Posted 09 January 2014 - 09:53 PM

Field Marshal

• Player
  • 23108 battles
  • 10,397

View PostPanzerDivision82, on 09 January 2014 - 08:59 PM, said:

Polecam czytać raporty finansowe fundacji - tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania :)

mayer_92 #52 Posted 09 January 2014 - 09:57 PM

Private

• Player
  • 44848 battles
  • 13
Brawa za włączenie się WG do tej akcji.
Jedna uwaga: czemu koszulki są tylko w rozmiarze XL? Czy nie lepiej byłoby rozmiar ustalić ze zwycięzcą aukcji, jak rok temu? Nie każdy jest gigantem, a może chciałby sobie pochodzić po mieście w koszulce z WoT'a, nie robiąc z siebie pośmiewiska.

12312319873 #53 Posted 09 January 2014 - 10:13 PM

Captain

• Player
  • 32685 battles
  • 2,288
  • [AHAM] AHAM

View Postasklocki3, on 09 January 2014 - 08:44 PM, said:

Ni...

herbatki lipton też zaczniesz kupować i wychwalać pod niebiosa bo jest na nich logo orkiestry ?

Koalizator #54 Posted 09 January 2014 - 11:00 PM

Private

• Player
  • 5253 battles
  • 37
Co prawda to prawda, że same "śmieci" i "szmatki" dają, których nikt nie kupił. To tylko kampania reklamowa. Jakby dali czołgi do gry po 10/20zł to by nawet 100k mogli zarobić. A tu jeden bananowiec kupi cuś tam za ponad 1k.  Osobiście za całość bym stówy nie dał.

Malcolm_x #55 Posted 10 January 2014 - 12:34 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 10831 battles
  • 416
  • [CARBO] CARBO

Pozwólcie, iż ja także dorzucę swoje 3 grosze, a będą owe grosze niestety bardziej na in minus niż plus.

Na początku co do samej aukcji, cóż nie jest na niej coś takiego, o czym człowiek mógłby powiedzieć, że chciałby to mieć, możecie powiedzieć szczytny cel, pozwólcie jednak, że do owego określenia szczytnego celu powrócę później.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, miło by było, gdyby na przykład owe  kody na czołgi poza tankiem którego przy dobrych chęciach można kupić na przykład na e-bayu, miały specjalną grafikę, bądź też zwykłe serduszko WOŚP-u było by to naprawdę coś dla tych którzy by owy towar licytowali.

Teraz powrócę do tematu szczytnego celu.

Czasami naprawdę zastanawiam się nad tym dlaczego owa WOŚP jest potrzebna, chyba tylko i wyłącznie dlatego by raz na rok gro polaków po prostu uciszyło swoje sumienie wychodząc z założenia, że dać trzeba skoro sąsiad daje, a gorszym od niego być przecież nie mogę. Dlaczego takie moje przypuszczenia?

O tym za chwilę.

Wpierw jednak to, osobiście postrzegam WOŚP raczej jako swoistą WOCS - czyli Wielką orkiestrę czystego sumienia, i to nie bez kozery, uważam bowiem, że nasz kochany naród w swym postępowaniu zakłamany raz do roku (i to trzeba przyznać, że skutecznie to czyni) pokazuje światu jaki to polak szczodry i jakie to wielkie i chętne ku pomocy serce ma.

Nic jednak bardziej mylnego, polak daje bo próbuje wpierw pokazać przed innymi, że nie jest gorszy, dalej zaś, daje by pokazać, że jednak robi coś w szczytnym celu. Co jednak po tym, i co dają owe grube miliony skoro przez pozostałem dni w roku z tego polaka to człowiek totalnie dotknięty znieczulicą?

Dlaczego tak twierdzę. Ano z prostej przyczyny, ja nie daję, tego dnia ni grosza, nie czuję potrzeby, widzę tą nagonkę która jest stworzona przez Owsiaka, i jakoś powiem wam szczerze nie widzi mi się to wcale jako coś pozytywnego.

Prosta jest tego przyczyna, jestem wolontariuszem i widzę codziennie jak wielką znieczulicą dotknięty jest nasz naród, niestety, tylko w ten jeden dzień i to tylko w najprostszy i najłatwiejszy z możliwych sposobów, poprzez sięgnięcie do kieszeni pokazuje polak, że serce ma wielkie.

Prawda jest natomiast taka, iż owej orkiestry nie było by trzeba, wystarczyło by tylko by każdy z nas, każdy jeden z osobna przynajmniej dwa razy do roku poświęcił swój czas i swoją pracę pomagając innym jako wolontariusz -gdyby tak się stało nie byłyby potrzebne nam żadne Owsiaki.

Glooodzilla #56 Posted 10 January 2014 - 05:12 AM

Private

• Player
  • 24486 battles
  • 7

Przestańcie gadać tu o jakiś plusach dla WG... takie podarki są warte jedno wielkie G... wystawienie gadżetów typu koszulki itp. ok tylko zastanówmy się ile faktycznie ludzie będą w stanie za to zapłacić gdyż są to zbędne śmieci które można dostać przy byle jakiej okazji za free. Uważam że WG mogło by się trochę bardziej wysilić wystawiając na aukcję coś unikatowego np. za jednego Type 59 zarobi się więcej niż za to wszystko razem wzięte. Nie oszukujmy się wkładamy kasę do kieszeni sępów które nawet na akcje charytatywne skąpią wirtualnego golda czy porządnego czołgu. Kody bonusowe dla nowych graczy? HAHAHAHHA śmieszne też mam 2 takie same ze spotkania we Wrocławiu + 4 z CD action mogę dorzucić zarobimy o 20zl więcej! Oczywiście nie mam tu nic do Polish Community niestety musicie dysponować takim chłamem jaki dostaniecie od milionerów z WG. Pozdrawiam!

DashPL

Twoje za przeproszeniem pier... o kant d.. rozbić. To ile bierze caritas na wiesz dokładnie tak samo co i wośp wiec przestań pierdoły wypisywać i podrzucać jakieś durne bazgroły. Nie ważne ile organizatorzy się na tym nachapią tego nie unikniesz ważne ile przeznaczą ilu ludziom pomogą a czy to będzie 5 czy 10 czy 90% to nie ma znaczenia. Jak uważasz że wszyscy powinni za darmo, bezinteresownie pomagać innym, wypruwać sobie flaki podczas organizowania całego przedsięwzięcia to nie wiem w jakim świecie ty żyjesz... jeżeli jesteś taka matka Teresa to zamiast wypisywać pierdoły na forum rusz szanowne cztery litery i sam coś zrób!

pcilver #57 Posted 10 January 2014 - 08:35 AM

Private

• Player
  • 20433 battles
  • 1

WOŚP powinien zmienić nazwę na bardziej adekwatną do tego co robi np.

Wujek Owsiak Podtrzymuje Przy Życiu Zombi (jakim jest służba zdrowia w Polsce).

Wielka Orkiestra Ratowania Socjalizmu w Polsce.

polecam tekst "Służba Pokarmowa":

http://tiny.pl/p6cg

pzdr

sirturok #58 Posted 10 January 2014 - 08:40 AM

Warrant Officer

• Player
  • 49178 battles
  • 819
  • [E-PIC] E-PIC
Świetna akcja z tą licytacją ,mam nadzieję, że sporo kaski wpadnie dla dzieciaków. Moralny duży + ode mnie dla WG:)

yyyr1 #59 Posted 10 January 2014 - 08:43 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34830 battles
  • 70
co innego dać na owsiaka  co innego kupić tą kretyńską paczke  warta  10 zł  w porywach

SirLEO2000 #60 Posted 10 January 2014 - 09:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 61695 battles
  • 76
  • [01SBP] 01SBP
Wszystko fajnie, gdyby nie podbijanie cen przez dziesiątki botów, które są zarejestrowane od kilku lat na Allegro, a nie kupiły ani nie sprzedały ani jednej rzeczy... No, chyba, że to gimbaza co ma konta nie wiedzieć po co i tak nic nie kupi. :D

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users