Jump to content

Niech wszystko spłonie

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

Community #1 Posted 15 January 2014 - 12:40 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,774
Zapraszamy do zapoznania się z historią rozwoju brytyjskich czołgów wyposażonych w miotacze ognia. Przyjrzymy się też się groźnemu Krokodylowi.

Pełen tekst wiadomości

Tigerus1 #2 Posted 15 January 2014 - 01:14 PM

Sergeant

• Player
  • 25486 battles
  • 247

Czy mamy jakiekolwiek szanse na wprowadzenie do WoT'a pojazdów z miotaczami ognia?

PS: liczylem na jakis specjal zwiazany ze spalaniem czolgow :P

Edited by Tigerus1, 15 January 2014 - 01:20 PM.

Falathi #3 Posted 15 January 2014 - 01:57 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19285 battles
  • 10,655
  • [WG] WG

Raczej nie. 
Po pierwsze, miałyby beznadziejny zasięg. 

Po drugie byłyby skuteczne w momencie, gdy byłaby możliwość podpalenia silników - ale np. przy ataku od czoła miotacz okazałby się bezskuteczny. 

Właściwie jedyny przypadek, gdzie miałoby to sens to Churchill smażący lekkie skauty próbujące go objechać. 

Tak czy tak - nie, miotaczy ognia w tej grze raczej bym się nie spodziewał. 

Wyder #4 Posted 15 January 2014 - 02:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30169 battles
  • 344
  • [NSZP] NSZP

zmiast zajmować się pierdołami nieroby z WG może w końcu zaczniecie naprawiać waszą nędzną grę mam już dosyć tego że strzelam do przeciwnika a pocisk w magiczny sposób przelatuje przez niego niczym pocisk widmo mam dosyć strzelania do przeciwnika za 0hp mam dosyć waszych idiotycznych map na których 1 strona ma przygotowaną kampernie a 2 musi się męczyć z retardami które kampią za pancerną deską mimo to że niby teraz mozna przez nie strzelać mam dosyć tego że wiecznie bufujecie ruskie maszyny i mam dosyć tego waszego wiecznego ściemniania śmierdziele!! tak na koniec co o ściemniania to gratuluje opisu: Pirmaida znajduje się stosunkowo blisko dowrca PKP no chyba komuś się poj...ło jeśli dla niego stosunkowo blisko to koniec miasta gratuluje ogarnięcia i tak wszystko wygląda w tym wg!

i tak na marginesie hotel tychy to nora z odnowioną elewacją tak się składa że mieszkam w tym mieście i bywałem w tym "hotelu" i wiem jak to wygląda o reszcie się nie wypowiem bo jak zwykle cisniecie kity

Edited by Wyder, 15 January 2014 - 02:10 PM.

Falathi #5 Posted 15 January 2014 - 02:10 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19285 battles
  • 10,655
  • [WG] WG

Gratuluję odnalezienia się we właściwym wątku !

Na otarcie łez proponuję poradnik Loofaha. 

Wyder #6 Posted 15 January 2014 - 02:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30169 battles
  • 344
  • [NSZP] NSZP
a ja polecam nie robienia z ludzi debili i nie wporwadzanie ich celowo w błąd tylko aby osiągnąć swoje cele marketingowe nie będę chodził po forum bo mi się zwyczajnie NIE CHCE bo do was betony nic nie dociera!! a zniżki które "wynegocjonowaliście" są normalnymi cenami więc poraz kolejny ciulacie ludzi i tyle w temacie

Slynx #7 Posted 15 January 2014 - 02:30 PM

Private

• Player
  • 29831 battles
  • 41

View PostWyder, on 15 January 2014 - 02:01 PM, said:

zmiast zajmować się pierdołami nieroby z WG może w końcu zaczniecie naprawiać waszą nędzną grę mam już dosyć tego że strzelam do przeciwnika a pocisk w magiczny sposób przelatuje przez niego niczym pocisk widmo mam dosyć strzelania do przeciwnika za 0hp mam dosyć waszych idiotycznych map na których 1 strona ma przygotowaną kampernie a 2 musi się męczyć z retardami które kampią za pancerną deską mimo to że niby teraz mozna przez nie strzelać mam dosyć tego że wiecznie bufujecie ruskie maszyny i mam dosyć tego waszego wiecznego ściemniania śmierdziele!! tak na koniec co o ściemniania to gratuluje opisu: Pirmaida znajduje się stosunkowo blisko dowrca PKP no chyba komuś się poj...ło jeśli dla niego stosunkowo blisko to koniec miasta gratuluje ogarnięcia i tak wszystko wygląda w tym wg!

i tak na marginesie hotel tychy to nora z odnowioną elewacją tak się składa że mieszkam w tym mieście i bywałem w tym "hotelu" i wiem jak to wygląda o reszcie się nie wypowiem bo jak zwykle cisniecie kity

Muszę przyznać - szacunek. 5 linii tekstu i żadnego znaku interpunkcyjnego. (uznałbym wykrzyknik za znak interpunkcyjny, ale autor pewnie nie wie, że ma takie zastosowanie...)

Co do treści... cóż... to jest jeszcze trudniejsze. Analiza tekstu... przeczytałem to 3 razy i nie bardzo wiem o co chodzi, bo zapomniałem co było na początku "zdania".

Przydałby się jakiś translator z pseudo-polskiego na polski.

A co do tematu. Świetny artykuł, choć churchill'e z miotaczami ognia są bardzo często widoczne w wielu grach, więc dla nikogo takie informacje nie są zapewne zaskoczeniem ;)

Miotacze ognia w WoT? Mogłoby to być zrobione jako broń alternatywna do niektórych czołgów do "smażenia załogi" :D

Jakby na to nie spojrzeć, to 6 osób zamkniętych w stalowej puszce (np. Tiger 2) podgrzewanych paliwem z kilku churchilli... jak w piekarniku i wcale nie trzeba silnika podpalać;)

Ems #8 Posted 15 January 2014 - 02:31 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 37664 battles
  • 381
A co radzi Loofah w takich sytuacjach?

exmax #9 Posted 15 January 2014 - 02:32 PM

Captain

• Player
  • 40654 battles
  • 2,031

View PostEms, on 15 January 2014 - 02:31 PM, said:

A co radzi Loofah w takich sytuacjach?

Przestać grać.. :D

profes79 #10 Posted 15 January 2014 - 02:36 PM

Field Marshal

• Player
  • 21536 battles
  • 10,337
  • [FENOM] FENOM
Fajny artykuł. Akurat artykuły dotyczące stricte czołgów WG potrafi zaprezentować i na poziomie i - o dziwo - poprawnie przetłumaczone...

Hciwy #11 Posted 15 January 2014 - 05:10 PM

Private

• Player
  • 36424 battles
  • 2
  • [-K5-] -K5-

Na marginesie.e

Już się pali od grudnia, podłoga pod Wargaming. Tak to jest jak się nie realizuje własnych projektów, tylko kupuje zespoły i tworzy "plastikową" arenę ESport. Nie życzę im źle, ale tworzenie korporacji i marki, nie przekłada się na "ulepszanie" produktu, który dał kopa na życie. Hmm, widocznie to ślepa uliczka gier w necie. Biznes. Kiedyś widziałem Kisłyja na stronie WoT, który zachęcał, opowiadał o tym i owym, może nawet mnie inspirował, że warto grać dalej, dzisiaj widzę cwaniaków. Tak czy siak, dodatkowa lufa w angielskich TD zawsze mnie intrygowała.  Myślę sobie,że jak tak dalej pójdzie to za 2 lata WoT bedzie grą podobną np do http://www.hodowanko.pl/. Howgh.

TadzikMen #12 Posted 15 January 2014 - 05:53 PM

Sergeant

• Player
  • 27563 battles
  • 229
b. ciekawy artykuł ; ) oby takich było więcej

skillerek #13 Posted 15 January 2014 - 06:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4495 battles
  • 52
Przede wszystkim niech splonie ta sloma co WG z butow wystaje.

SuperMegaAfricanAvenger #14 Posted 15 January 2014 - 06:15 PM

Private

• Player
  • 4716 battles
  • 23

Mimo całego flejmu Serb się nie pomylił :/ Czytam ten butthurt i nie mogę przestać się śmiać z płycizny umysłowej niektórych :D

Artykuł w żadnym związku z mechaniką gry a Ci dalej pieprzą o strzałach za zero...

Edited by SuperMegaAfricanAvenger, 15 January 2014 - 06:16 PM.

Generalnews #15 Posted 15 January 2014 - 06:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44409 battles
  • 624
  • [MOSG] MOSG

Om czym artykuł nie wspomina ? Ano o tym,że gdy Churchille z miotaczem wspierały piechotę w ataku na umocnione punkty,  przeciwnik na sam widok czołgów z przyczepą najczęściej wystawiał w dobrze widocznym miejscu białą flagę . Z naciskiem na "w dobrze widocznym"

Taką ten wózek miał renomę :P

Edited by Generalnews, 15 January 2014 - 06:37 PM.

Dziadziol89 #16 Posted 15 January 2014 - 08:20 PM

Private

• Player
  • 16147 battles
  • 5
Z tego co słyszałem parę lat temu w jakimś filmie dokumentalnym, to załoga Churchill'a z miotaczem ognia nie mogła liczyć na litość, jeżeli została wzięta żywcem.

DREAMLINER_ #17 Posted 15 January 2014 - 09:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 28726 battles
  • 90

View PostDziadziol89, on 15 January 2014 - 08:20 PM, said:

Z tego co słyszałem parę lat temu w jakimś filmie dokumentalnym, to załoga Churchill'a z miotaczem ognia nie mogła liczyć na litość, jeżeli została wzięta żywcem.

Jeżeli, przeciwnik miał odwagę

swoją drogą to brytole zrobili z churchila czołg uniwersalny, od pojazdu minerskiego do pływającego i ziejącego ogniem. Tu rodzi się moje pytanie do community, czy edzie wprowadzony do lini bądź jako premium churchil AVRE z moździerzem petard?

Edited by blitz0857, 15 January 2014 - 09:23 PM.

Falathi #18 Posted 15 January 2014 - 10:42 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19285 battles
  • 10,655
  • [WG] WG

View PostDziadziol89, on 15 January 2014 - 08:20 PM, said:

View Postblitz0857, on 15 January 2014 - 09:18 PM, said:

Jeżeli, przeciwnik miał odwagę

swoją drogą to brytole zrobili z churchila czołg uniwersalny, od pojazdu minerskiego do pływającego i ziejącego ogniem. Tu rodzi się moje pytanie do community, czy edzie wprowadzony do lini bądź jako premium churchil AVRE z moździerzem petard?

1. Ta zasada generalnie dotyczyły wszelkich oddziałów uzbrojonych w miotacze ognia. Podobnie rzecz miała się ze snajperami - taka niepisana zasada, że tych ludzi na ogół nie brano do niewoli. 

2. AVRE byłby bardzo fajną koncepcją (ba, mogę wyobrazić sobie dodatkowe wykorzystanie taktyczne mostu na niektórych mapach w jakiejś dalszej przyszłości) ale wątpię - to był jednak pojazd inżynieryjny, moździerz miałby pewnie spory DMG ale bardzo kiepską celność, szybkość lotu pocisku i szybkostrzelność. W sumie trochę podobny problem, co ze Sturmtigerem. 

dzieciol1989 #19 Posted 17 January 2014 - 04:58 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 42164 battles
  • 1,133
  • [CKSS] CKSS
Bardzo fajny arykuł. Swoją drogą na lekkim czołgu taki podjazd na silnik e100 z miotaczem... zauważam że wg sobie gola strzeliło zaznaczając w artykule iż strzał w zbiornik go nie podpala ;>

LEONx6x6x6x #20 Posted 17 January 2014 - 06:14 PM

Sergeant

• Player
  • 26016 battles
  • 237
  • [-PJT-] -PJT-

View PostFalathi, on 15 January 2014 - 01:57 PM, said:

Raczej nie. 
Po pierwsze, miałyby beznadziejny zasięg. 

Po drugie byłyby skuteczne w momencie, gdy byłaby możliwość podpalenia silników - ale np. przy ataku od czoła miotacz okazałby się bezskuteczny. 

Właściwie jedyny przypadek, gdzie miałoby to sens to Churchill smażący lekkie skauty próbujące go objechać. 

Tak czy tak - nie, miotaczy ognia w tej grze raczej bym się nie spodziewał.

Gdyby zrobić myk jak z Codename Panzer to myślę, że miotacze ognia by były bardzo skuteczne na załogę czołgu :P Podgrzewanie czołgu to czerwoności sprawiło by, że załoga by się gotowała i by musiała opuszczać pojazd a to by było dosyć skuteczne ;)

A tak na serio to miotacze ognia by były myślę tylko skuteczne na pojazdy odkryte. Chyba, że by stosować napalm to wtedy by się przyklejało do pojazdu i by może i mogło to jakoś zaszkodzić np dla załogi (ale to tylko domniemania i wyobraźnia :) ).

Szkoda, że nie ma miotaczy ognia bo z wielką chęcią bym się pobawił takim czołgiem... To by mogło zdawać test na lekkich czołgach. Podjechać do arty, opluć ogniem i czmychnąć :)

View PostFalathi, on 15 January 2014 - 10:42 PM, said:

1. Ta zasada generalnie dotyczyły wszelkich oddziałów uzbrojonych w miotacze ognia. Podobnie rzecz miała się ze snajperami - taka niepisana zasada, że tych ludzi na ogół nie brano do niewoli. 

2. AVRE byłby bardzo fajną koncepcją (ba, mogę wyobrazić sobie dodatkowe wykorzystanie taktyczne mostu na niektórych mapach w jakiejś dalszej przyszłości) ale wątpię - to był jednak pojazd inżynieryjny, moździerz miałby pewnie spory DMG ale bardzo kiepską celność, szybkość lotu pocisku i szybkostrzelność. W sumie trochę podobny problem, co ze Sturmtigerem. 

Sturmtiger byłby po prostu artą... Z tym, że miałby słabą celność, ale za to ogrom demage. Było by prawdziwym wyzwaniem grać na nim, bo pewnie co 5 pocisk trafiał by obok/prosto w cel. AVRE za to mógłby się spełniać jako takie mniejsze KW-2 na V. Dużo pancerza i działo które na jeden strzał zdjęło by w zasadzie wszystko do V tieru włącznie. Byłby sporym problemem na polu walki.

Edited by LEONx6x6x6x, 17 January 2014 - 06:14 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users