Jump to content

Malowanie czołgów

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

Konrad6123 #1 Posted 28 April 2011 - 07:10 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 13121 battles
  • 131
  • [2DPA] 2DPA
na internecie widziałem że można robić skiny do czolgow. trzeba miec konto premium?

Naginata #2 Posted 28 April 2011 - 07:25 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352
Nie trzeba. Trzeba mieć dwie sprawne rączki, mózg i program graficzny.

Minio #3 Posted 28 April 2011 - 07:28 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 26731 battles
  • 792
  • [X-RAY] X-RAY

View PostNaginata, on 28 April 2011 - 07:25 AM, said:

Nie trzeba. Trzeba mieć dwie sprawne rączki, mózg i program graficzny.

ROTFL :D

hornbeam #4 Posted 28 April 2011 - 09:55 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 22758 battles
  • 309
Złośliwce wstrętne  :lol:

Jak chcesz sam malować skórki to odpowiedź powyższa (+ talent).

Jak chcesz po prostu mieć to poszukaj na forum, zajrzyj World of Tanks Skins, ściągnij i wrzuć. Wystarczy podmienić pliki (dobrze zrobić sobie kopię oryginałów na wszelki niewielki) i masz. Oczywiście tylko lokalnie, pozostali widzą Twój czołg tak jak mają zrobione w swoich klientach (tak samo jak Ty widzisz inne czołgi według swoich lokalnych ustawień, bez względu na skórki które oni mają).
Natomiast WG chyba ma wprowadzić jakąś możliwość kupowania sobie zmiany skórki na czołgu (za golda) w ten sposób, że inni tez mają widzieć taką Twoja skórkę.

Zwir #5 Posted 28 April 2011 - 03:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3075 battles
  • 17
A jaki to ma być program graficzny?

Fisher94 #6 Posted 28 April 2011 - 04:38 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 17929 battles
  • 682

View PostZwir, on 28 April 2011 - 03:12 PM, said:

A jaki to ma być program graficzny?
Photoshop? Na pewno on obsługuję tę wtyczkę do edycji tekstur. Nie dam sobie ręki obciąć, czy GIMP by sobie nie poradził.

michbudz #7 Posted 28 April 2011 - 05:08 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 787

View PostFisher94, on 28 April 2011 - 04:38 PM, said:

Photoshop? Na pewno on obsługuję tę wtyczkę do edycji tekstur. Nie dam sobie ręki obciąć, czy GIMP by sobie nie poradził.
Gimp sobie poradzi. Trza ściągnąc wtyczkę do obsługi dds i działa jak ta lala.

Fasti #8 Posted 28 April 2011 - 05:57 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 7159 battles
  • 179
pendzelek w reke i malujesz;D

Kelly_US #9 Posted 28 April 2011 - 08:55 PM

Junior Sergeant

• WGL PRO Player
  • 32257 battles
  • 233
Ma być coś takiego kiedyś, że malujesz swój czołg, dajesz symbole i inni to widzą (ofc jak masz złoto) Kiedy będzie i jak będzie działało tego najstarsi górale nie wiedzą.

Naginata #10 Posted 28 April 2011 - 09:00 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352

View PostKellypl, on 28 April 2011 - 08:55 PM, said:

Ma być coś takiego kiedyś, że malujesz swój czołg, dajesz symbole i inni to widzą (ofc jak masz złoto) Kiedy będzie i jak będzie działało tego najstarsi górale nie wiedzą.
Najpierw musieliby kompletnie przerobić system teksturowania pojazdów.

hammer_91 #11 Posted 29 April 2011 - 03:06 AM

Sergeant

• Special Beta Tester
  • 8228 battles
  • 297
  • [1PAD] 1PAD
ranny panowie

temat malowania czołgów jest stary jak świat a jeślibyście patrzyli na newsy na launcherze to byście wyłapali wywiad z Victorem w Finalandii

http://game.worldoft...ts_are_revealed

to w skrócie: obecnie skinować tanki można tylko za pomocą photoshopa lub gimpa
w przyszłości pojawi się wbudowane urządzenie do skinowania w samej grze (rozwinęli moją ideę którą zaproponowałem w czerwcu zeszłego roku - jednakże jak bardzo i w jakim kierunku tego nie wiem)

JEDNAKŻE, to jest to o czym rozmawiałem z Victorem w Warszawie (oraz mailowo) - nie wszystkie skórki będą widoczne przez wszystkich!
prawdopodobnie tylko te za złoto

wszystkie inne będą widoczne tylko przez Ciebie jako że będą istnieć na lokalnym kliencie
powód jest dość prosty - 'masa', mb a wręcz GB
w październiku zeszłego roku w czasie spotkania z devsami miałem juz na dysku 3GB skinów (I to tylko takich ładnych, żadne róże czy nie daj boże z zaznaczonymi weakpointami) - obecnie mam ich z dobre 5GB

po udostępnieniu 'toolsów' w samej grze ilość tworzonych skinów drastycznie wzrośnie i codzienne 'patche' ze skinami nie wchodzą w gre:
a ) sewery wargamingu tego nie zniosą
b ) rozmiar clienta szybko urośnie do nieobtycznych rozmiarów

to tak na szybko, jak co pytajcie

Naginata #12 Posted 29 April 2011 - 08:23 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352
Teoretycznie można by zastosować inną technologię malowania (generowania grafiki na modelach przez klienta), czyli np. zbiór gotowych tekstur z kolorem i wzorem zaszytych w kliencie gry, które byłyby nakładane na czołg, a ich kształt i położenie określałoby się jak w programach do grafiki wektorowej (np. Corel Draw).  Taki plik z samymi informacjami o krawędziach i rodzaju ich wypełnienia ważyłby znacznie mniej niż wysokiej rozdzielczości bitmapa i myślę, że już nadawałby się do przesyłania między klientami przed rozpoczęciem bitwy? Mylę się? Dodatkowo możliwość korzystanie jedynie z przygotowanych tekstur, bez możliwości własnego ich tworzenia wykluczałaby tworzenie np. różowych penisów (choć wciąż można by tworzyć np. piaskowe penisy z zimmeritem na zielonym tle :)) czy innych oczojebnych kwiatków.

hammer_91 #13 Posted 29 April 2011 - 09:26 AM

Sergeant

• Special Beta Tester
  • 8228 battles
  • 297
  • [1PAD] 1PAD
możliwe, nie znam się

jednakże ja bym wtedy bym pozostał przy podmiance skinów zrobionych ręcznie przez hobbystów (zakładając że ów generator kamuflażu byłby totalnie ahistoryczny)
bo tylko historyczne/pseudo historyczne zaspokoją moje gusta http://forum.worldof...ile_sceptic.gif
ale to przecież tylko moje fanaberie ;3

waaldii #14 Posted 29 April 2011 - 10:27 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 8501 battles
  • 309
  • [-ASY-] -ASY-
Najpierw to: http://www.youtube.c...h?v=CDndOLp7VUI
A potem to: http://www.youtube.c...h?v=bBqUE5PWNGA

michbudz #15 Posted 29 April 2011 - 11:01 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 787

View Posthammer_91, on 29 April 2011 - 03:06 AM, said:

wszystkie inne będą widoczne tylko przez Ciebie jako że będą istnieć na lokalnym kliencie
powód jest dość prosty - 'masa', mb a wręcz GB
w październiku zeszłego roku w czasie spotkania z devsami miałem juz na dysku 3GB skinów (I to tylko takich ładnych, żadne róże czy nie daj boże z zaznaczonymi weakpointami) - obecnie mam ich z dobre 5GB

po udostępnieniu 'toolsów' w samej grze ilość tworzonych skinów drastycznie wzrośnie i codzienne 'patche' ze skinami nie wchodzą w gre:
a ) sewery wargamingu tego nie zniosą
b ) rozmiar clienta szybko urośnie do nieobtycznych rozmiarów

to tak na szybko, jak co pytajcie

To wynika z DEBILNEJ metody kompresowania zastosowanej przez WG, i gdyby tylko ktoś rozsądny spośród Białorusinów sie za to zabrał, problem byłby rozwiązany w kilka chwili.
W Il-2 skin zajmował jakieś 200-300 kb, a w WoT zajmuje jakieś chore wielkości

hammer_91 #16 Posted 29 April 2011 - 11:42 AM

Sergeant

• Special Beta Tester
  • 8228 battles
  • 297
  • [1PAD] 1PAD
Ano racja, jednakże skiny w Sturmoviku były prostsze - szkielet samolotu był w systemie gry i tylko nakładało się na niego teksturę która była w danym katalogu. W wot natomiast jest troszkę inaczej. Nie cały 'szkielet' jest w codzie gry, detale powierzchni są w owych skinach - ponadto skiny mają wersję zwykłą i zniszczoną - w Sturmoviku był 1 plik a nie 2 jak w WoT. Ponadto są one większe.

Ale mimo tego, rozmiar mógłby być mniejszy - w prawie każdym pliku są mniejsze bitmapy nie wiadomo po co.

Jednakże - nadal udostępnienie opcji  skinowania z uploadowaniem na serwer by skończyło się wielką klapą. Wyobraź sobie te masy co robi skiny, prostsze i bardziej złożone - ładne i brzydkie, infantylne i nie... Głowa pęka - przecież to massive online game... Serwery i łącza nie wytrzymają.

A wiele osób by się normalnie wkurzyło pobierając codziennie (lub co tydzień) ileś mb (albo i więcej) - np. ja.
Mimo że jestem zatwardziałym 'fanem' skinów (chyba tylko na loltraktora, ms-1 i t1 nie wrzuciłem czegoś pięknego) to dostrzegam problem. I zwróciłem uwagę devsom na spotkaniu w Wawie.

Na razie widoczne dla wszystkich mają byś skiny za 'gold' ale jestem ciekaw czy chłopaki przemyśleli sprawę zaimplementowania skinów 'giftów' (za eventy, dla klanów itd itp).

michbudz #17 Posted 29 April 2011 - 11:49 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 787
Skinu zniszczonego czołgu nie ma sensu zmieniać, więc możemy sobie go darować.
Co do reszty- wysyłka skinów pojazdów mogłaby się odbywać przed grą, na drodze- klient <-> klient. I tak czeka się 30 sekund na bitwę, wcześniej troszkę czasu się mapa ładuje (wtedy łącze, z tego co patrzyłem, jest nieobciążone), a 9 mb (30 pojazdów po 300 kb) to nie jest jakaś straszna ilość, żeby łącza zapychało.
No i wcale nie trzeba ich zgrywać na HDD, te kilka mega to się spokojnie pomieści w RAM, bo bitwie idą w... no wiadomo w co ;-)

Szczerze mówiąc, to brak możliwości pomaziania po swojemu, tylko własnego, czołgu mnie straaaaszliwie w tej grze wpiernicza ;-)

Szalona #18 Posted 29 April 2011 - 11:51 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 11884 battles
  • 1,512
  • [1PADS] 1PADS
Fajne by było, gdyby czołgi mogły mieć "beretki", swego rodzaje medale za jakieś większe osiągnięcia - np 25 Wittmanów, zabicie w jednym czołgu 1000 pojazdów etc.

Albo inny pomysł, za zabicie 1000 jeden "ring" na lufie, potem drugi za 5000, za 10000 jeden "szeroki ring", za 25000 dwa szerokie etd.

Edit.

View Postmichbudz, on 29 April 2011 - 11:49 AM, said:

a 9 mb (30 pojazdów po 300 kb) to nie jest jakaś straszna ilość, żeby łącza zapychało.
Ale to każdy musi wysłać każdemu, a nie każdy ma szybkie łącze wysyłające!

hammer_91 #19 Posted 29 April 2011 - 01:37 PM

Sergeant

• Special Beta Tester
  • 8228 battles
  • 297
  • [1PAD] 1PAD
np jak ja obecnie
na HDSPA gram - nokia 6500slide
obecnie okazjonalne lagi mam tylko by nie było

generalnie całość nie może opierać się na aktywnym wysyłaniu danych
te dane muszą być na serwerze i u nas na kliencie
dlatego wzrost wymagań łącza nastąpić nie powinien w samej grze

jednakże tu chodzi o serwery wargamingu oraz o klienta
jeden skin prawie nic nie waży - a jak będą ich tysiące to "prawie" robi wielką różnicę

@Szalona: sprawa z ringami jest o wiele prostsza, skrypt oraz nowe "stickers'y" jak na mój gust

Azakiel #20 Posted 19 May 2011 - 10:08 AM

Private

• Beta Tester
  • 2737 battles
  • 9
Mozna to rozwiązać w taki sposób jak zrobili to ludzie z Turn10 w swojej grze wyscigowej Forza Motorsport 3 na xboxa 360, prawdopodobnie projektując painting room w swojej grze staneli przed takimi samymi dylematami co w/w w dyskusji, w końcu rozwiązali problem poprzez uzycie wektorowych elementów jako stempli które gracz moze obracać skalować i powielać w painting roomie na swoim pojezdzie, przed bitwą kazdy gracz dostaje tylko dane z serwera o polozeniu i ilosci wektorowych pędzli na skórkach uczesników bitwy...takie dane są duzo lżejsze bo nie zawierają samych stempli (te posiada kazdy na dysku)

Tutaj macie przykładowy filmik z painting room-u Forzy 3:

http://www.youtube.c...h?v=Ua9GmC1jkv0

nawet przy uzyciu prostych figur mozna zrobic prawdziwe cudeńka ale jest to bardzo czasochłonne:

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...=watch_response

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users