Jump to content

Caernavon vs AMX 50 100

• Please log in to reply
46 replies to this topic

666jan #1 Posted 18 March 2014 - 02:07 PM

Private

• Player
  • 25890 battles
  • 42
Momentálně se snažím k těmto tankům propracovat, vzhledem k omezenému rozpočtu budu mít kredity jen na jeden. Nehraju čety, roty ani týmovky. Poprosil bych tedy zkušenější hráče o radu ohledně těchto dvou tanků. Který z těchto dvou tanků byste doporučili takovému noobovi, jako jsem já?  

LameJuice #2 Posted 18 March 2014 - 03:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 35416 battles
  • 1,423

Máš dost nahráno, tak možná to amx.Podle mě se s 50 100 dají lépe vyhrávat bitvy, když ho umíš dobře zahrát+je v pohodě použitelné i T9 a TX hrách.

666jan #3 Posted 22 March 2014 - 01:26 PM

Private

• Player
  • 25890 battles
  • 42
Tak díky za všechny (jeden) názory. Pojedu tedy nejdřív na AMX.

Edited by 666jan, 22 March 2014 - 01:27 PM.

SG_semda #4 Posted 27 March 2014 - 01:24 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162
Mel bys radši na caerna, amx má dost specificky styl hraní, caern je univerzál, dobrá vez, tvrdší spodek, krásnej náměr dela, úžasná rof a super přesnost a pomalej taky neni

Godzilla1 #5 Posted 27 March 2014 - 01:29 PM

Major

• Beta Tester
  • 47434 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
ale jinak je caern naprostej krap :trollface:

Edited by Godzilla1, 27 March 2014 - 01:30 PM.

SG_semda #6 Posted 27 March 2014 - 01:31 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162

View PostGodzilla1, on 27 March 2014 - 01:29 PM, said:

ale jinak je caern naprostej krap :trollface:

sice si dobrej godzillko, ale v tomhle případě vis teda velký prd :D

caern je nejlepsi VIII heavyna diky jeho univerzalnosti a RoF podle me

Godzilla1 #7 Posted 27 March 2014 - 01:38 PM

Major

• Beta Tester
  • 47434 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT

hm kdyz to rikas, caern nema alfu, je prustrelnej, ne extra rychlej, je velkej a trpi na munici

ac jsem se po prichodu britu na nej tesil tak me neoslnil

a ty hruzy co jsem s nim predvadel byly k smichu 

to co umi caern umi centurin lip a taky me prisel proste lepsi na hrani

za me naopak caern je ta nejslabsi 8cka ale me celkove z britskych heavytanku nadchl opravdu jen BP a FV215b

SG_semda #8 Posted 27 March 2014 - 02:08 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162

Nemá alfu, souhlas...

Ale absolutne to vyvažuje rof, všechny VIII heavyny 1v1 da v pohode, je jen o trosku větší než is3

k munici... To platí u conquerora, tam mam mokry bedny, u caerna to nepozoruju

k pancíři, vez je papírově slabá, má ten sikmej plat nad mantletem coz je papír, ale když s nim jen nesedíš na prdeli a hýbeš se, tak ocelovky jsou jednoduchý, samozřejmě lfp je papír jako všude, ale ufp umí slusne dingat při uhlovani a cukání i některým desitkam

k centovi, souhlas, je dobrej, ale přeci jen má papirovej spodek a na medko je pomalej

Edited by SG_semda, 27 March 2014 - 02:11 PM.

SG_semda #9 Posted 27 March 2014 - 02:14 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162
Ve srovnání s amx, to má dost specificky styl hry, za to se jinak hrát nedá diky zásobníku, caern je univerzálnější a da se a tím hrát vsude

bezda1 #10 Posted 27 March 2014 - 02:38 PM

Corporal

• Player
  • 23229 battles
  • 113
  • [W4LK] W4LK
Jestli si noob jak píšeš tak AMX zrovna vzdej. S Tigerem2 se mi hraje 1000x líp. S amx už ani násobky nejezdím. Ale je taky prevdou, že z caernavona nemám žádný respekt.

mikeuon #11 Posted 27 March 2014 - 03:47 PM

Private

• Player
  • 12359 battles
  • 29

Caern není špatný ale nijak nezáří, nejvíce mu sedí hull down sniping. Ta věž je tvrdá jen na mantletu, to čelo je jak kdosi psal papír + ty "uši" po stranách jsou průstřelné snad vším. Bouchat nebouchá ale munice dost často odejde.

SG_semda: 1v1 nedá všechny T8 heavy. A to RoF nevyvažuje nízkou alfu(230), přesnost je dost dobrá ale když se hra rozhodne na začátku bitvy, že nic netrefíš tak můžeš dělat kotrmelce a nic prostě netrefíš.

Amx 50 100 není lehké zahrát - jsi primární cíl -> nervat se dopředu nemáš na to pancíř, aiming time k pláči.

Žádna T8 heavy není vyloženě špatná(mám všechny), každá se hraje jinak, Např. pokud někdo hraje třeba caernavona jako IS-3 tak je vůl.

Caern ti více odpustí než AMX, u AMX tě spotnou tak hned po tobě stříli a málo kdy něco odrazíš(nejvíce asi dinga turret ring).

slash26 #12 Posted 28 March 2014 - 10:02 AM

Corporal

• Player
  • 9857 battles
  • 139

Caern je najhorsi HT na VIII tieru, a pokial si zaciatocnik, nechod nan, budes trpet .. Stock delo je nepouzitelne, u AMX sa so stock delom da hrat. Caern je pomali, papierak, dinga jedine veza a vrchny plat, ale do boku ho prestreli aj IV tier bez goldov (odskusane) nema alfu, nikto sa ta neboji, casto hori, trpi na municiu a moduly. A to, co nasleduje po nom tiez nie je ziadna slava - conqueror, ten ma akurat delo dobre, vsetky ostatne nevyhody si bere z caerna. A ze ma caern ROF ??? Hrajem s Tigrom II, na ktorom pouzivam stock delo (top mam vyskumane ale nechcem ho tam), a caerna s prehladom ustrielam vzdy. staci mu to rvat do spodneho platu, na 99% mu poskodim municiu, a ma po ROFku ;) 

Odporucanie - chod do AMX, a zabudni na celu britsku vetvu HT, je to najhorsia vetva HT v celej hre, tanky su nepouzitelne do turnajov, tymoviek, aj CW. Ak neposluchnes, budes trpiet :) .. ja som na predchadzajucom ucte zacal tiez britske HT ako prve, a bola to najvacsa chyba. 

SC0RCH3r #13 Posted 28 March 2014 - 10:12 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34388 battles
  • 442
  • [-E-R-] -E-R-

Pravdou je, že Caern. i 50 100 mají specifický styl hry...rozdíl je v tom, že 50 100 má potenciál táhnout hry, Caern. už toliko ne.

50 100 se hodí na přepad, vystřílet zásobník a pak se schovat, než ho nabiješ. Pokud umíš takové situace vyhledávat a máš trochu pojem o managementu zásobníku, jsem si 100% jistý, že s 50 100 zahraješ lépe, než s Caernem a to říkám, byť jsem Caern. nehrál.

Ale 50 100 je skvělá, v podstatě je to Lorraine 40t o tier níž s delším reloadem, takže tak. Ale 50 100 je super v tom, že je skvělá v týmovkách, na kampaně, roty atd. Britské heaviny jsou...na random.

SG_semda #14 Posted 28 March 2014 - 11:41 AM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162

Tak to asi o britech vite velký [edited]a hrát to za ne neumíte, pry caern papír :D:D:D větší blábol sem v životě neslyšel :D:D caern má právě naopak docela dobrej pancíř...

u nej je Problem ze ho moc lidi nejezdi, tak tu žádný rady nejsou, k horeni-když ukazuješ enemakum prdel, chytneš skoro dycky, ale kterej blb by to delal...

alfu nemá.... Ale nezapomen na RoF, ta je podstatná taky a prave to ze se mě s nim nikdo nebojí je jeho největší výhoda, jen tak si na mě najede devitka s vidinou easy killu a pápá devitko :D

edit: já právě naopak jel za Brity jako první a nikdy jsem toho nelitoval, každej tank byla zábava hrat

Edited by SG_semda, 28 March 2014 - 11:44 AM.

slash26 #15 Posted 28 March 2014 - 01:06 PM

Corporal

• Player
  • 9857 battles
  • 139

Skor mozno ty si ziadne ine tanky nehral, jedine britov, a preto sa ich tu snazis tak obhajovat. Caern je papier, ta veza odraza mozno VIII, ale IX alebo X uz vedia prestrelit, s goldom na 100%. Ta rof je ti absolutne k nicomu pri dmg 220 .. ten tank som hral, velmi casto sa mi stavalo, ze som daval za 190/200, zato za 250+ som nedal snad ani raz. Ta dmg je proste mala, a ani vysoky ROF to nevynahradi, ved hoc ktora V dava viac ako toto. Mas papierove boky, sidescraping neprichadza do uvahy. Tebe sa snad este nikdy nestalo, zeby ta nepriatel prekvapil odzadu ? A okrem toho, caern nehori iba pri strele odzadu, ale aj z boku ;) Municiu mas stale v p..., niekedy aj ked si ju opravis tak aj 2X za bitku nie je ziadna vynimka, a okamzite mas aj po rofku. Jedine co je na tom "tanku" dobre je hulldown, ale to uz radsej zobrat T32 ako tento crep. AMX sa da hrat aj v stocku, toto nie. 

AMX nema ziadny pancier, ale aspon to vynahrazuje pohyblivostou, hraci sa na vas boja vybehnut, lebo vedia, ze dostanu nakladacku. Na caerna si dovoli vybehnut hoc ktore medko lebo kazdy vie, ze je to neskodny tank so vzduchovkou miesto dela. Fakt by som ta chcel vidiet, ako s tym tankom vybehnes na hoc ktoru IX, a face to face ju ustrielas, hod nejaky replay pls. Najlepsie proti E75 alebo STI, ale moze byt akykolvek iny tank na IX tiery, a samozrejme z full HP ;) 

SG_semda #16 Posted 28 March 2014 - 01:25 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162

Je vidět ze caerna nemáš, a pro tvou informaci, není to moje jediná heavy lajna, mam rozjety trochu pozadu i Němce a amiky... Jak vidím co o caernovi píšeš, tak jsi docela slušnej noob, urco větší než já... Myslim, ze tys mel na nějakém jinem uctu asi upe jinýho caerna... Holt to skoro nikdo za nej hrát neumí a ty nejsi výjimka :D:D

a prej caern papír :D:D:D s tím si mě fakt dostal, cim to tedy je ze za nej mam tolik ocelovek oproti jiným tankum, i víc než churchil 7

Edited by SG_semda, 28 March 2014 - 01:27 PM.

Schmudla #17 Posted 28 March 2014 - 02:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39338 battles
  • 1,276
  • [BIA] BIA

View PostSG_semda, on 28 March 2014 - 01:25 PM, said:

Je vidět ze caerna nemáš, a pro tvou informaci, není to moje jediná heavy lajna, mam rozjety trochu pozadu i Němce a amiky... Jak vidím co o caernovi píšeš, tak jsi docela slušnej noob, urco větší než já... Myslim, ze tys mel na nějakém jinem uctu asi upe jinýho caerna... Holt to skoro nikdo za nej hrát neumí a ty nejsi výjimka :D:D

a prej caern papír :D:D:D s tím si mě fakt dostal, cim to tedy je ze za nej mam tolik ocelovek oproti jiným tankum, i víc než churchil 7

caerna nemám

pravda

ale měl jsem a můžu klidně říct že je to křáp (godzilla TM) k ničemu vhodný maximálně tak na public proti noobum

proč myslíš že se nikde (ESL, roty, 7v7) až na pár zoufalých vyjímek nepoužívá ?

pořád operuješ s ROF ale ta je ti u HT k ničemu (u medek a jiných rychlejších strojů je ot o něčem jiném) když není nepřítel blbej aby se s tebou přestřeloval, s HT se většinou bojuje vykouknout, vystřelit a zajet a tam se hraje právě na tu alfu (a než začneš opervoat s tím že si dotyčného trackneš ... jednak má nepřítel opravy takže ti zajede a druhak tohle umí 50-100 mnohem líp (nestíhá opravit a ujet)

ocelovky máš protože máš štěstí na enemáky co tě neumí prostřelit ... já mám třeba ocelovku z STA-1 a netvrdil bych že má cokoliv co by se dalo nazvat pancíř, kolega z klanu má několik ocelovek na Bchatovi ... 

(kdyby si chtěl tvrdit že sem s carenem lama, tak mám 94 bitev, WR 67%)

v globálu je to na publicu hratelný stroj, díky noobum naproti i poměrně zábavný, ale 50-100 nešahá ani po kotníky

t9 je už jiné kafe, s top dělem je to imho jeden z nejlepších dmgdealrů na svém tieru, jenom je to (zase) papír (takže spíš support než z první linie)

t10 nemám, budu kupovat až bude sleva, těším se na super dělo, ale opět je to tank spíš jen na public, do cw ni do t10 rot se primárně nebere

Edited by Schmudla, 28 March 2014 - 02:45 PM.

SG_semda #18 Posted 28 March 2014 - 03:35 PM

General

• Player
  • 37536 battles
  • 8,162

Schmudlo, to bylo na slashe... musím říct ze jsem u kámošů či na testu odehrál za každou heavy 8 okolo 50 bitev a stejně mi nejvíc vyhovoval caern diky jeho univerzálnosti a rof, jak jsem zvyklej z Churchillů

Nevim cim to je, ale v rotách a tymech jsem skoro vždycky nejlepší na dmg, pokud nejsem proti přesile a rychle nechcipnu, coz je málokdy a netuším cim to teda je, ale is3 si dost poddávám

a neříkejte ze to je křáp, když nevyhovuje vašemu stylu hry, tak si vemte inej tank nebo se prizpusobte

Edited by SG_semda, 28 March 2014 - 03:36 PM.

slash26 #19 Posted 28 March 2014 - 04:58 PM

Corporal

• Player
  • 9857 battles
  • 139

Vraj noob :D zdaleka nie som clovek, ktory by sa statmi povysoval nad niekoho ineho, ale ked ma niekto oznaci za nooba, tak si ho tiez preklepnem na noobmetri, aby som videl s kym mam tu cest, a znova som sa nesplietol v tom, ze akurat rajciny a pomarance, ako si aj ty, najviac druhym nadavaju do noobov :D 

Ja som nikde nepovedal, ze s caernom sa neda hrat ( v top konfiguracii), sam som s nim nemal zle vysledky, ja som len povedal, ze oproti inym HT na VIII a aj na VII  tiery (T29) je to srot, a za tym si stojim. MEstke mapy, kde sa neda robit hulldown su pre toto bojove vozidlo (bojim sa to aj oznacit za tank) konecna. Aj ja s nim mam niekolko oceloviek, ale ako povedal kolega, je to presne koli tomu, ze noobovia nevedia, tam to strielat. Ale VZDY, akonahle na mna nieko vybehol (napr IS3), tak som bol mrtvy, pretoze ani vdaka rychlej strelbe som ho vdaka 200 dmg, a vecne znicenej municii neustrielal, a pancier tiez nepodrzal, fear factor = 0. A tiez suhlasim, to ze sa nikde nepouziva, okrem randomu, tiez o niecom svedci 

P.S. stale cakam ten replay, kde s tym ustrielas face to face IX z full HP :teethhappy:

estik #20 Posted 28 March 2014 - 05:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24100 battles
  • 78
  • [322] 322
Caern je tak výborný stroj ,že ho denně můžeme potkat v 7v7 ofc.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users