Jump to content

Film: Nauka o zwycięstwie – niszczyciele czołgów

• This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

Community #1 Posted 20 March 2014 - 05:42 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,698
Chcecie się dowiedzieć, jak zetrzeć przeciwników w proch? Skorzystajcie z nauki!

Pełen tekst wiadomości

burkoslaw #2 Posted 20 March 2014 - 05:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18564 battles
  • 1,334
Ok ale jedno pytanie kiedy robiony był ten filmik że nie uwzględniliście Rhm

hubertmessi #3 Posted 20 March 2014 - 05:56 PM

Private

• Player
  • 15387 battles
  • 39
jest rhm ciole

JanczuPL #4 Posted 20 March 2014 - 06:29 PM

Brigadier

• Player
  • 25227 battles
  • 4,401
AT 15 i "przeciwnicy przeklinają również jej mocny pancerz przedni", najlepszy kawał jaki usłyszałem w tej grze. Przecież to jeżdżący weakspot, gdzie nie trafisz to wejdzie, chyba ludzie z zaburzoną koordynacją oko-ręka mają problemy z przebiciem tego TD. Jak już nawet nie wiecie że wali się we właz, to walcie w jarzmo 9/10 wejdzie. W sumie jak jedziecie IX to nawet nie celujcie, walcie tak by trafić, nie ważne gdzie, zawsze wejdzie.

XxXxMichalxXxX #5 Posted 20 March 2014 - 06:31 PM

Corporal

• Player
  • 6035 battles
  • 191

View PostJanczuPL, on 20 March 2014 - 06:29 PM, said:

AT 15 i "przeciwnicy przeklinają również jej mocny pancerz przedni", najlepszy kawał jaki usłyszałem w tej grze. Przecież to jeżdżący weakspot, gdzie nie trafisz to wejdzie, chyba ludzie z zaburzoną koordynacją oko-ręka mają problemy z przebiciem tego TD. Jak już nawet nie wiecie że wali się we właz, to walcie w jarzmo 9/10 wejdzie. W sumie jak jedziecie IX to nawet nie celujcie, walcie tak by trafić, nie ważne gdzie, zawsze wejdzie.

A od kiedy IX grają w drużynówkach?

burkoslaw #6 Posted 20 March 2014 - 06:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18564 battles
  • 1,334

View Posthubertmessi, on 20 March 2014 - 05:56 PM, said:

jest rhm ciole

Chodziło mi o zestawienia na początku filmu. Dodatkowo kultura wypowiedzi godna przerwy w gimnazjum. Rhm wygląda jak doklejony po czasie

L101 #7 Posted 20 March 2014 - 06:39 PM

Private

• Player
  • 30361 battles
  • 46
  • [BPO_] BPO_
nie odzywam sie od was obrazliliście kv4 bo jest ''wolny'' , dla mnie jest zajebisty ale wy nie doceniacie tego... tylko  ''mobilność'' a po co HT z takim pancerzem jak kv4 mobilność?

Wilk24 #8 Posted 20 March 2014 - 06:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12148 battles
  • 87
  • [T71] T71

Ten film to tylko reklama dla IS-3 :

"Po co nam niszczyciel który zadaje tylko trochę więcej uszkodzeń niż IS-3?" itd.

Ogólne podsumowanie tych wszystkich filmików o czołgach HT, MT i TD wychodzi na to że tylko IS-3 nadaje się bitw drużynowych bo :

"Średnie mają za mały pancerz"

"Niszczyciele są wolne i ograniczają drużynie"

"KV-4 jest za wolny pomimo dobrego pancerza"

Czyli że jeżeli nie mam IS-3 tzn. że dla mnie gra na drużynówkach jest kompletnie bezsensu?

Edit: Odnośnie T32 i AMX 50 100 są przedstawiane dosyć niemrawo i one też raczej średnio się liczą...

Edited by Wilk24, 20 March 2014 - 06:49 PM.

jahgla94 #9 Posted 20 March 2014 - 06:51 PM

Sergeant

• Player
  • 26836 battles
  • 287
  • [SIARA] SIARA

View PostL101, on 20 March 2014 - 06:39 PM, said:

nie odzywam sie od was obrazliliście kv4 bo jest ''wolny'' , dla mnie jest zajebisty ale wy nie doceniacie tego... tylko  ''mobilność'' a po co HT z takim pancerzem jak kv4 mobilność?

Mobilność, po co? A po to, że taką kolubrynę można objechać MT lub LT , a nawet amx 50 100 jak się chce i spuścić mu konkretny łomot, a wtedy pancerz na nic mu potrzebny. Poza tym, tak ślamazarnym czołgiem nie da się grać w ofensywie. KV-4 jest pewnie zajebisty, ale na randomach, na drużynówkach jedynie może łykać kurz spod gąsienic innych czołgów.

ho ho ho, wpadł minusik, ciekawa co jego dawca chciał przez to przekazać.

btw, co byscie nie powiedzieli, to WG w tych filmikach o 7vs7 ma sporo racji. W końcu pomaga im koleś co się zna na tym, a nie jakiś żółtodziób.

Edited by jahgla94, 20 March 2014 - 08:08 PM.

kubus1905 #10 Posted 20 March 2014 - 07:33 PM

Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 233

View PostWilk24, on 20 March 2014 - 06:49 PM, said:

Ten film to tylko reklama dla IS-3 :

"Po co nam niszczyciel który zadaje tylko trochę więcej uszkodzeń niż IS-3?" itd.

Ogólne podsumowanie tych wszystkich filmików o czołgach HT, MT i TD wychodzi na to że tylko IS-3 nadaje się bitw drużynowych bo :

"Średnie mają za mały pancerz"

"Niszczyciele są wolne i ograniczają drużynie"

"KV-4 jest za wolny pomimo dobrego pancerza"

Czyli że jeżeli nie mam IS-3 tzn. że dla mnie gra na drużynówkach jest kompletnie bezsensu?

Edit: Odnośnie T32 i AMX 50 100 są przedstawiane dosyć niemrawo i one też raczej średnio się liczą...

kup t32 albo amx 50 100 pograj druzynowki a przekonasz sie ze czasem te czolgi sa lepsze od is-3 wiadomo duzo zalezy od mapy i taktki ale widze ze rusofobia dotyka tez graczy WoT , moje pytanie na koniec brzmi czy uciekniesz z podkulonym ogonem do WT? jesli tak to czy tam tez bedziesz bluzgal na forum na ruskie czolgi ? a moze od razu na cala firme?

3p1c_fa1l #11 Posted 20 March 2014 - 07:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13937 battles
  • 634
  • [AA2DP] AA2DP

View PostL101, on 20 March 2014 - 06:39 PM, said:

Ano,po to , żeby nie zostać oflankowanym , żeby -przede wszystkim- mieć więcej możliwości taktycznych...Żeby dało się nim atakować , nie tylko deffować...
Często kv-4 jest bezużyteczny , nawet , gdy deffuje , z powodu jego ślamazarności , przez co więcej czasu potrzebuje na dobre ustawienie się , niż na walkę z przeciwnikiem.
Co do pancerza kv-4 - uaktywnia się dopiero na większych odległościach lub wtedy , gdy jest dobrze ustawiony.Ażeby był dobrze ustawiony , musi zazwyczaj deffować będąc ochranianym przez sojuszników.A deff na drużynówkach bardzo różnie się sprawdza...
PS O co chodzi w zdaniu :"przede wszystkim ludziom podoba się uzbrojenie zadające jak duże uszkodzenia dużym trafieniem"?

Edited by 3p1c_fa1l, 20 March 2014 - 07:41 PM.

Shiefo #12 Posted 20 March 2014 - 08:42 PM

Corporal

• Player
  • 61145 battles
  • 187
Ja zwróciłem uwagę w końcówce na opinię o artylerii. Bezużyteczna. Dzięki czemu to zawdzięczamy ? Ano dzięki systematycznemu jej nerfieniu ! Czy zdanie, że jeśli coś się zmieni wrócimy do tematu to nie przypadkiem przyznanie się do błędu i zapowiedź buffa ?

4morph #13 Posted 20 March 2014 - 09:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24880 battles
  • 342
Drodzy tłumacze WG. Oświećcie mnie co to za TD ISU-101?

Edited by 4morph, 20 March 2014 - 09:28 PM.

Pietro3157 #14 Posted 20 March 2014 - 09:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25357 battles
  • 779
  • [BSKID] BSKID

Film bez sensu. Bo jedyne co mogę wyciągnąć z tego to to że "TD-ki ograniczają" i jaki to IS-3 nie jest fajny...
No i tłumaczenie. Już gimnazjalista by lepiej odwalił tą robotę.

Grałem trochę 7v7 więc może sam coś sklecę:
ISU-152: Grałem nim wiele razy w tym trybie i polecam go tylko w przypadku jeśli ma stać w jednym miejscu przez cały czas. Celność i reload to pikuś. Najbardziej rozzłości was jego kąt obrotu działa na boki.
Ten TD nie nadaję się kompletnie kiedy planujecie taktyki inne niż defensywa. Musi też mieć zasłonę koło siebie gdyż pancerzem nie grzeszy.
SU-101: Tu się nie będę rozpisywał, nie ma sensu nim grać w tym trybie. Nieistniejący hulldown, słaby pancerz i działo. Nadaje się co najwyżej do capowania bazy lol.
Ferdinand: Ma świetne działo. Celne i zadaje niezłe obrażenia. Odnośnie pancerza to się nie wypowiem ale jak ja z nim walczyłem to była to czysta loteria.
Jagdpanther II: Ulepszony Ferdek. Szybszy, to samo działo. Polecam ten pojazd na 7v7.
8,8 cm Pak 43 Jagdtiger: Odpada. Wielki jak stodoła, powolny jak ślimak i ma kiepską lufkę w porównaniu do innych Td-ków. No i każdy heavy go zajedzie bez problemu...
Rhm.-Borsig Waffenträger: Zdecydowanie tak! Rewelacyjne działo: celne, mocny dmg i pena i szybki reload. Ma też świetne camo. Sam pojazd jest niski i szybki. Pancerza to co prawda nie ma ale reszta parametrów to nadrabia. Gorąco polecam!
T28: Ma niski profil i dobre działo. Ale za to jest beznadziejny w innych parametrach. Pancerz? Lol nie. Dolna belka wielkości połowy przodu i tyle w temacie. Prędkość? Możemy się ścigać z D1. Generalnie ten pojazd nie protestuje gdy chcemy go objechać i szybko staje się wrakiem. Sytuacje ma podobną do Jadzi 8,8.

P.S Pozdrawiam idiotę z tego filmiku który pokazuje małe cycuszki na dachu T28 jako weakspot. Tak jakby nie wiedział o istnieniu wielkiej dolnej belki. A gdyby belki widać nie było to co to za problem zaatakować T28 od innej strony? Przecież i tak nie zdąży się wtedy obrócić... 
T28 Prototype: Działo całkiem całkiem ale reszta aspektów podobnie jak z T28. Przynajmniej ma obrotową wieżę. Mój kolega tym próbował grać na 7v7 i nie kończyło się to dobrze.
AMX AC mle. 48: Ma doskonałą mobilność a ta rzecz jest bardzo istotna na 7v7. Pancerzem nie grzeszy. Nie wiem jak z działem bo bardzo rzadko widuję ten pojazd w tym trybie. Więc po jego parametrach można stwierdzić że jest to taki "uniwersalny TD". Może szybko reagować, szybko się cofnąć. Działo z tego co wiem wieki nie ładuje (jak np. w przypadku pISdU-152.)
AT15: Był u mnie w ekipie często i powiem że kilka razy uratował nam tyłek. Ma szybkostrzelną plujkę, pancerz niestety osłabiony z powodu latającego golda. Pojazd dobry ale pod warunkiem że nie będziemy się nim bawić w jakąkolwiek "ofensywę".

Więc które z nich warto brać?
1 miejsce.Rhm.-Borsig Waffenträger
2 miejsce.AT15

3 miejsce.AMX AC mle. 48 oraz Jagdpanther II

To jest moje zdanie na ten temat. Zaznaczam iż nie jestem "newbie" tylko postanowiłem wnieść swoje 2 grosze to topicu. 

Edited by Pietro3157, 20 March 2014 - 09:56 PM.

Kurla_kiedys_to_bylo #15 Posted 20 March 2014 - 10:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 51202 battles
  • 87

ferd to potęga w 7v7

moja największa seria zdjętych is-ów 3 na ammoracka to 3 :D   i to od 500 do 1000 hp :D

ale co  do at sie zgodze wielki weakspot i tyle

Edited by robretopl, 20 March 2014 - 10:42 PM.

kubus1905 #16 Posted 20 March 2014 - 10:56 PM

Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 233

View PostShiefo, on 20 March 2014 - 08:42 PM, said:

Ja zwróciłem uwagę w końcówce na opinię o artylerii. Bezużyteczna. Dzięki czemu to zawdzięczamy ? Ano dzięki systematycznemu jej nerfieniu ! Czy zdanie, że jeśli coś się zmieni wrócimy do tematu to nie przypadkiem przyznanie się do błędu i zapowiedź buffa ?

nie do konca tak jak mowisz ze to przez nerfy bo nawet wczesniej arta VIII tieru ladowala dobre 30 sekund a jesli wezmiesz pod uwage szybkosc bitew w trybie 7vs7 i to ze jesli braknie w druzynie 1 dziala do strzelania a co za tym idzie 1500 dmg do zbicia to arta i tak zdazyl bys wystrzelic tylko 1, a nawet jesli twoja druzyna dala rade by sie jakims cudem utrzymac na tyle dlugo zebys zdazyl zaladowac, moze nawet wystrzelic 2 pocisk zaraz pewnie obok ciebie znalazl by sie amx 13 90 

Sleszu #17 Posted 21 March 2014 - 02:02 AM

Private

• Player
  • 51639 battles
  • 47
  • [1-SDP] 1-SDP
Ferdek zupełnie nie nadaje się do drużynówek? :D Srly? Dopiero co skończyłem go expić, lwia część bitw rozegrana w trybie drużynowym. Kompletnie wymiata, na dodatek przy umiejętnym prowadzeniu i sprzyjających warunkach(przez to rozumiem brak gold ammo w ekipach[tak tak, gold jest do kupienia dla wszystkich za kredyty, tak, wyzywam od gold noobów jeśli w trybie money making ludzie sadzą kasiorą na lewo i prawo]) Ferdynand zamiata IS-a 3. Braku prędkości nie odczuwałem. Ba, AT 15 też radziłem sobie wyśmienicie i wymiatał. Borsuk najlepszym TD z tego zestawienia do 7v7? Z tego co ja widziałem na drużynówkach, jest to najgorsza opcja... Ten filmik to raczej propaganda ukrywająca coś w stylu "ISy 3 dostają po dupie, ludzie śmigajcie borsukami. To możemy przebić". Ale bez złośliwości.

Hey_Ho_Lets_Go_ #18 Posted 21 March 2014 - 02:39 AM

Warrant Officer

• Player
  • 76813 battles
  • 964

View PostPietro3157, on 20 March 2014 - 09:53 PM, said:

Film bez sensu. Bo jedyne co mogę wyciągnąć z tego to to że "TD-ki ograniczają" i jaki to IS-3 nie jest fajny...
No i tłumaczenie. Już gimnazjalista by lepiej odwalił tą robotę.

Grałem trochę 7v7 więc może sam coś sklecę:
ISU-152: Grałem nim wiele razy w tym trybie i polecam go tylko w przypadku jeśli ma stać w jednym miejscu przez cały czas. Celność i reload to pikuś. Najbardziej rozzłości was jego kąt obrotu działa na boki.
Ten TD nie nadaję się kompletnie kiedy planujecie taktyki inne niż defensywa. Musi też mieć zasłonę koło siebie gdyż pancerzem nie grzeszy.
SU-101: Tu się nie będę rozpisywał, nie ma sensu nim grać w tym trybie. Nieistniejący hulldown, słaby pancerz i działo. Nadaje się co najwyżej do capowania bazy lol.
Ferdinand: Ma świetne działo. Celne i zadaje niezłe obrażenia. Odnośnie pancerza to się nie wypowiem ale jak ja z nim walczyłem to była to czysta loteria.
Jagdpanther II: Ulepszony Ferdek. Szybszy, to samo działo. Polecam ten pojazd na 7v7.
8,8 cm Pak 43 Jagdtiger: Odpada. Wielki jak stodoła, powolny jak ślimak i ma kiepską lufkę w porównaniu do innych Td-ków. No i każdy heavy go zajedzie bez problemu...
Rhm.-Borsig Waffenträger: Zdecydowanie tak! Rewelacyjne działo: celne, mocny dmg i pena i szybki reload. Ma też świetne camo. Sam pojazd jest niski i szybki. Pancerza to co prawda nie ma ale reszta parametrów to nadrabia. Gorąco polecam!
T28: Ma niski profil i dobre działo. Ale za to jest beznadziejny w innych parametrach. Pancerz? Lol nie. Dolna belka wielkości połowy przodu i tyle w temacie. Prędkość? Możemy się ścigać z D1. Generalnie ten pojazd nie protestuje gdy chcemy go objechać i szybko staje się wrakiem. Sytuacje ma podobną do Jadzi 8,8.

P.S Pozdrawiam idiotę z tego filmiku który pokazuje małe cycuszki na dachu T28 jako weakspot. Tak jakby nie wiedział o istnieniu wielkiej dolnej belki. A gdyby belki widać nie było to co to za problem zaatakować T28 od innej strony? Przecież i tak nie zdąży się wtedy obrócić... 
T28 Prototype: Działo całkiem całkiem ale reszta aspektów podobnie jak z T28. Przynajmniej ma obrotową wieżę. Mój kolega tym próbował grać na 7v7 i nie kończyło się to dobrze.
AMX AC mle. 48: Ma doskonałą mobilność a ta rzecz jest bardzo istotna na 7v7. Pancerzem nie grzeszy. Nie wiem jak z działem bo bardzo rzadko widuję ten pojazd w tym trybie. Więc po jego parametrach można stwierdzić że jest to taki "uniwersalny TD". Może szybko reagować, szybko się cofnąć. Działo z tego co wiem wieki nie ładuje (jak np. w przypadku pISdU-152.)
AT15: Był u mnie w ekipie często i powiem że kilka razy uratował nam tyłek. Ma szybkostrzelną plujkę, pancerz niestety osłabiony z powodu latającego golda. Pojazd dobry ale pod warunkiem że nie będziemy się nim bawić w jakąkolwiek "ofensywę".

Więc które z nich warto brać?
1 miejsce.Rhm.-Borsig Waffenträger
2 miejsce.AT15

3 miejsce.AMX AC mle. 48 oraz Jagdpanther II

To jest moje zdanie na ten temat. Zaznaczam iż nie jestem "newbie" tylko postanowiłem wnieść swoje 2 grosze to topicu. 

Zupełnie nie zgadzam się z tym, że ISU-152 to czołg do defensywy. Zarówno na randomach jak i na 7vs7 (zwłaszcza tam)  czołg ten potrafi poprowadzić natarcie. Ja na swoim wogóle nie mam perków camo ani siatki ponieważ gram agresywnie i są one zbędne...jedynie na X tierach gram bardziej na drugiej lini.

Jego potężne damage 152 BL-10 budzi respekt.... Faktem jest, że wymaga wsparacia na czas przeładowania...To jest najlepszy tank na drużynówki...Najlepszy układ to dwa ISU-152 i magazynowiec na wsparciu. Na randomach ofensywny pluton trzech ISU-152 potrafi "pozamiatać" flankę...Jedynym minusem jest jego widoczność w porównaniu do innych Td-ków.

Zazwyczaj gracze nie spodziewają się agresywnej gry tym czołgiem na pierwszej lini...zaskoczeni nie zawsze mają czas przycelować i walą w jażmo działa które jest duże i potrafi sporo odbić.

Edited by Dredom12, 21 March 2014 - 03:03 AM.

Pietro3157 #19 Posted 21 March 2014 - 09:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25357 battles
  • 779
  • [BSKID] BSKID

View PostDredom12, on 21 March 2014 - 03:39 AM, said:

Zupełnie nie zgadzam się z tym, że ISU-152 to czołg do defensywy. Zarówno na randomach jak i na 7vs7 (zwłaszcza tam)  czołg ten potrafi poprowadzić natarcie. Ja na swoim wogóle nie mam perków camo ani siatki ponieważ gram agresywnie i są one zbędne...jedynie na X tierach gram bardziej na drugiej lini.

Jego potężne damage 152 BL-10 budzi respekt.... Faktem jest, że wymaga wsparacia na czas przeładowania...To jest najlepszy tank na drużynówki...Najlepszy układ to dwa ISU-152 i magazynowiec na wsparciu. Na randomach ofensywny pluton trzech ISU-152 potrafi "pozamiatać" flankę...Jedynym minusem jest jego widoczność w porównaniu do innych Td-ków.

Zazwyczaj gracze nie spodziewają się agresywnej gry tym czołgiem na pierwszej lini...zaskoczeni nie zawsze mają czas przycelować i walą w jażmo działa które jest duże i potrafi sporo odbić.

Uwierz mi próbowałem grać ISU-152 ofensywnie co kończyło się katastrofalnie...
Ten pojazd ma za słaby wychył działa na boki. A tempo gry 7v7 jest szybsze niż na randomie. Sens ma jedynie szturm większej ilości ISU, tu masz rację. Wtedy ten pojazd jest coś wart. 

VideoLupum #20 Posted 21 March 2014 - 10:12 AM

Sergeant

• Player
  • 46322 battles
  • 270
  • [INVIL] INVIL

Filmiki z serii nauka o zwycięstwie powstają przy współpracy profesjonalnych gracze e-sportowych, pamiętajcie o tym. Ich porady, dotyczące wyboru czołgów nie opierają się na standardowym trybie drużynowym, dostępnym bezpośrednio w WoT, ale na tym, co bierze się w ligach e-sportowych. Stąd informacje o tym, iż td-eki się po prostu nie sprawdzają. W trybie 7 v 7 dominuje zdecydowanie pewna grupa czołgów i to one są wybierane przez najlepsze teamy w Europie. Jaka to grupa:

IS3, T32 i AMX 50-100 - to z czołgów ciężkich. Do tego dochodzi Pershing i T69 z tzw. medów. Pamiętać trzeba też o lightach, czyli AMX 13-90 oraz rzadziej chiński WZ-132. Niestety TeDeki są albo zbyt mało mobilne, za mało celne, bądź nie posiadają obrotowej wierzy, co powoduje, iż niestety w tym trybie się nie sprawdzają. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users