Jump to content

Propad hry

• Please log in to reply
557 replies to this topic

tomfi #541 Posted 26 November 2014 - 02:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

View Postmirasmirascz, on 26 November 2014 - 01:48 PM, said:

Problém v učení z you tube je v tom že většina videí je o dobře zahraných bitvách kde přesila nepřátel vyjíždí po jednom, vjede na špatnou stranu nebo dělá jiné chyby a těm co videa točí se daří ,ale ještě jsem kromě jedné vyjímky nedávno natočené spíše pro pobavení od Marty vole nenašel videa o chybách . Ty by mohly být zajímavější a poučnější

Uh... já neříkal učit se z replayů... ale z výukových videí... poslední dobou je dobrým novým kanálem například "Sir Havoc", určitě stále platí jako dobrý základ výuková videa česky od akcida, tonceka, od samotného WarGamingu (pro ty co nechtějí hledat a nevadí jim angličtina, tak další jsou např: Valachio,TheRiisingSun). A jistě existuje mnoho jiných (ostatně když zadám do youtube slovní spojení "úhlování wot" najde to 972 videí, na téma "spotování wot" také desítky). Pokud jsem nějakého youtubera nezmínil neberte to jako urážku, dobrých youbuterů je opravdu extrémně mnoho.

Když už samotné bitvy...  co taklhe videa s komentářem?... je jasné, že mnoho videí o totálním fiasku na youtube nenajdeš, proto také poslední dobou koukám i na streamy lidí, co umí i popsat proč co a jak hrajou (u mě vede QB... ten po bitvě často řekne co udělal chybně, proč se rozhodl zahrát tak a tak, jak mohl teoreticky něco udělat jinak aby případně vyhrál, samozřejmě na začátku bitvy často provádí analýzu týmu a stroje ve kterým sedí a odvodí proč tedy jde dělat to co jde dělat (případně co se bude svou hrou v bitvě snažit docílit) atd.)

Edited by tomfi, 26 November 2014 - 02:57 PM.

TSP_cz #542 Posted 26 November 2014 - 04:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21173 battles
  • 495

zakladni chyba naproste vetsiny spatnych hracu je, ze jsou vicemene skoro vzdy na nepsravnem miste  a v  nespravnou dobu 

jedna ze zakladnich poucek by mohla byt, ze "campers always loose" (uz jsem to zminoval mnohokrat, najde se nekolik vyjimek, ale takhle to plati skoro vzdy) - naproste vetsina bitev se rozhoduje v prvnich minutach (opet jsou tu vyjimky), to ze zustanou tanky nekde zakempene vzadu uz pak ve vetsine pripadu moc hru neovlivni (a i muzou klidne i nastrilet nejvic z celeho teamu, a rvat jak jsou uber skiller, ale to je uz davno zcela zbytecne), protoze bitva je uz vetsinou rozhodnuta

no samozrejme uceny a zkuseny z nebe nespadl a nekomu to trva dyl nekdo na to prijde rychleji - ja si sam pamatuju na sebe, ze sem hral zcela presne tak jak ted pisi, ze se hrat nema - totalne zakempeny u baze (pamatuju si to z map Sand River ((uplne vidim, ze sem z te baze pres ten kopecek nemohl nic strilet )) a Fisherman Bay a divil jsem se proc ty ostatni vlastni jelita jedou nekam, kde uz je nevidim ani na obrazovce a nekdy ani minimape a tim padem nepritel porad nejede a nejde..... a ze se mi vsechno zdalo, ze je tak nejak vzdaleno ...

Edited by TSP_cz, 26 November 2014 - 04:26 PM.

starkii #543 Posted 26 November 2014 - 07:51 PM

Private

• Player
  • 65383 battles
  • 14
  • [-RFX-] -RFX-

Nechápu co se to s touhle dříve skvělou hrou stalo!!! Proč už delší dobu dělám pouze krmivo ??? Každý si na mě hojí staty a já nepochopitelně prohrávám jednu bitvu za druhou!!! WOT neřeší údajně kvalitu hráčů a proto proti sobě běžně MM postaví 15 luxusních proti 15 průměrných až podprůměrných hráčů. Je to skvělá hra,kterou pos... lidé a je jím asi úplně fuk nějaká nespokojenost hráčů,kteří už do toho za 3 roky nacpali celkem dost peněz!!!

iTrolling #544 Posted 26 November 2014 - 07:53 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6459 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

starkii, co presne ti brani v tom, aby ses stal jednim z luxusnich hracu? 

Aha, uz to vidim, desitky, se kteryma prustreli dvakrat az trikrat za bitvu... no jo, to mas pak hodne tezky. 

Edited by iTrolling, 26 November 2014 - 07:55 PM.

skipSVK #545 Posted 26 November 2014 - 08:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30265 battles
  • 325
  • [CSM_2] CSM_2

View Poststarkii, on 26 November 2014 - 07:51 PM, said:

Nechápu co se to s touhle dříve skvělou hrou stalo!!! Proč už delší dobu dělám pouze krmivo ??? Každý si na mě hojí staty a já nepochopitelně prohrávám jednu bitvu za druhou!!! WOT neřeší údajně kvalitu hráčů a proto proti sobě běžně MM postaví 15 luxusních proti 15 průměrných až podprůměrných hráčů. Je to skvělá hra,kterou pos... lidé a je jím asi úplně fuk nějaká nespokojenost hráčů,kteří už do toho za 3 roky nacpali celkem dost peněz!!!

skvelosť tejto hry opadá časom, na začiatku si opojený, lebo tá myšlienka bola a je geniálna, ale časom až sa nabažíš začneš vidieť chyby a smola WG je tá, že ani po 4 rokoch neboli schopný tieto chyby opraviť, nie sú schopný držať krok.

TSP_cz #546 Posted 26 November 2014 - 10:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21173 battles
  • 495

View PostiTrolling, on 26 November 2014 - 06:53 PM, said:

Aha, uz to vidim, desitky, se kteryma prustreli dvakrat az trikrat za bitvu... no jo, to mas pak hodne tezky. 

+1 co vic k tomu dodat

View PostskipSVK, on 26 November 2014 - 07:08 PM, said:

skvelosť tejto hry opadá časom, na začiatku si opojený, lebo tá myšlienka bola a je geniálna, ale časom až sa nabažíš začneš vidieť chyby a smola WG je tá, že ani po 4 rokoch neboli schopný tieto chyby opraviť, nie sú schopný držať krok.

hmm a s cim, nebo kym nejsou schopni drzet krok (pokud nesrovnavas s aktualne jedinou hrou podobnou na trhu, ktera ma VELMI dobre LETADLA, ale tanky jsou spise FAIL, mensi jak world of warplanes, ktere jsou ani ne fail, jako spis totalni mrtvy projekt) bez ohledu na to, ze si nemyslim, ze je vse idealni v WOT) - aktualne neni zadna jina hra, ktera by drzela v oblasti tanku krok s WOT - v naproste vetsine pripadu je problem mezi kreslem a klavesnici (ale znovu tim nepopiram ani neneguju, ze je vse OK, to urcite neni)

Edited by TSP_cz, 26 November 2014 - 11:01 PM.

kwq #547 Posted 27 November 2014 - 01:51 AM

Private

• Player
  • 18845 battles
  • 43
Dnes mi na dvojnásobek u tří tanků stačilo jen 13 bitev.Kdo to pořád vyhrává,když většina hráčů má WR 45 procent.Vypnul jsem to a teď si jdu rasově a vulgárně zanadávat na zaměstnance WG a přidám si ještě několik etnických a národnostních pomluv,aspoň se mi uleví.:trollface:

Edited by kwq, 27 November 2014 - 02:04 AM.

1_9_1939 #548 Posted 27 November 2014 - 03:06 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7175 battles
  • 511

Nemůžu si pomoct ale hlavní propad hry je RNG, kdy rajče, které 2x sprostě nejde zabít, vás pak zabije a je velkej frajer. Pokud rajče 2x nedám z jasné šance, mělo by taky 2x mít smůlu.

Z tohodle se nevylžete, jeden příklad za všechny: 

http://wotreplays.eu...ig_waffentr_ger

Takové hry mam často, na rajčata se snažím už moc nestřílet, s artynou je to to samé, modrej dostane hit i když ho netrefím, ale vjede do missu a jde na full dolů, červenej stojí jak blb a rána ho uctivým obloukem obletí. Ke sledování nutno zapnout XVM s noobmetr barvičkama (tam je to postaru a správně). Jinak další hra - 6 střel, 3x ding, 3x pásy, vše z boku AP, všechno rajčata a pomeranče. Prostě sprostá kompenzace výkonnosti.

Edited by 1_9_1939, 27 November 2014 - 05:02 AM.

tomfi #549 Posted 27 November 2014 - 09:55 AM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

View Post1_9_1939, on 27 November 2014 - 03:06 AM, said:

Nemůžu si pomoct ale hlavní propad hry je RNG, kdy rajče, které 2x sprostě nejde zabít, vás pak zabije a je velkej frajer. Pokud rajče 2x nedám z jasné šance, mělo by taky 2x mít smůlu.

Z tohodle se nevylžete, jeden příklad za všechny: 

Takové hry mam často, na rajčata se snažím už moc nestřílet, s artynou je to to samé, modrej dostane hit i když ho netrefím, ale vjede do missu a jde na full dolů, červenej stojí jak blb a rána ho uctivým obloukem obletí. Ke sledování nutno zapnout XVM s noobmetr barvičkama (tam je to postaru a správně). Jinak další hra - 6 střel, 3x ding, 3x pásy, vše z boku AP, všechno rajčata a pomeranče. Prostě sprostá kompenzace výkonnosti.

Tak u toho ruinbergu, buď rád, že jsi měl v týmu další 2 unicum hráče, který z nějakého nepochopitelného důvodu co výstřel to penetrace... myslím že WG si zasedlo vyloženě na tebe, řeš to se supportem (oni ti to nastaví zpátky z penetrace= 10% na penetrace = 100%) :great:

hadak66 #550 Posted 27 November 2014 - 02:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34316 battles
  • 1,279
  • [_V4L_] _V4L_

Jinak já nerozporují, že informací není mnoho a že by si je neměli nováčcí číst, ale jde o to, jakou formou je na to upozorňujeme.

Je možnost informace podavat takto:

View Posttomfi, on 26 November 2014 - 01:55 PM, said:

Uh... já neříkal učit se z replayů... ale z výukových videí... poslední dobou je dobrým novým kanálem například "Sir Havoc", určitě stále platí jako dobrý základ výuková videa česky od akcida, tonceka, od samotného WarGamingu (pro ty co nechtějí hledat a nevadí jim angličtina, tak další jsou např: Valachio,TheRiisingSun). A jistě existuje mnoho jiných (ostatně když zadám do youtube slovní spojení "úhlování wot" najde to 972 videí, na téma "spotování wot" také desítky). Pokud jsem nějakého youtubera nezmínil neberte to jako urážku, dobrých youbuterů je opravdu extrémně mnoho.

Když už samotné bitvy...  co taklhe videa s komentářem?... je jasné, že mnoho videí o totálním fiasku na youtube nenajdeš, proto také poslední dobou koukám i na streamy lidí, co umí i popsat proč co a jak hrajou (u mě vede QB... ten po bitvě často řekne co udělal chybně, proč se rozhodl zahrát tak a tak, jak mohl teoreticky něco udělat jinak aby případně vyhrál, samozřejmě na začátku bitvy často provádí analýzu týmu a stroje ve kterým sedí a odvodí proč tedy jde dělat to co jde dělat (případně co se bude svou hrou v bitvě snažit docílit) atd.)

nebo to lze takto:

View PostiTrolling, on 26 November 2014 - 06:53 PM, said:

A ted je videt, jaký je rozdíl v komunikaci od tomfiho a i Trollingu, který jsme prboírali na předchozí stránce. Tomfi jasně vše řekl a dle mě každý nováček ví co udělat.  ITrolling také sice říká pravdu, ale to, co píše, dojde jen někomu, kdo tu hru zná. Takže se jeho informace mine účinkem a takto nepochopená ironie také odradí nováčka se zeptat třeba jinak.

tomfi #551 Posted 27 November 2014 - 02:36 PM

Lieutenant

• Player
  • 33864 battles
  • 1,899
  • [TNT] TNT

View Posthadak66, on 27 November 2014 - 02:09 PM, said:

Je možnost informace podavat takto:

nebo to lze takto:

A ted je videt, jaký je rozdíl v komunikaci od tomfiho a i Trollingu, který jsme prboírali na předchozí stránce. Tomfi jasně vše řekl a dle mě každý nováček ví co udělat.  ITrolling také sice říká pravdu, ale to, co píše, dojde jen někomu, kdo tu hru zná. Takže se jeho informace mine účinkem a takto nepochopená ironie také odradí nováčka se zeptat třeba jinak.

Je tam rozdíl... itrolling stráví tvorbou trolovacích komentářů méně času a dostane víc plusek  :veryhappy:.

BTW: když už jsi to pročetl, možná sis všimnl, že valachio je druhý nejlepší hráč wot vůbec - http://wotlabs.net/ v položce "Top 10 Tankers".

Nevím jestli je to co říká pro úplné nováčky, ale říká i věci, který jinde moc nenajdeš natož prakticky ukázané (příkladem budíž ukázka slabosti pancíře prototypu, kdy na něj střílí zepředu stugem :D ).

Bohužel dal si s youtubem pauzu... viz jeho poslední video.

hadak66 #552 Posted 08 April 2016 - 08:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 34316 battles
  • 1,279
  • [_V4L_] _V4L_

View Posttomfi, on 27 November 2014 - 01:36 PM, said:

Je tam rozdíl... itrolling stráví tvorbou trolovacích komentářů méně času a dostane víc plusek  :veryhappy:.

a pluska má v čudu :-)

socanek #553 Posted 08 April 2016 - 08:29 AM

Major General

• Player
  • 29997 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View Posthadak66, on 08 April 2016 - 07:20 AM, said:

a pluska má v čudu :-)

Archeolog amater? :D

Zug007 #554 Posted 08 April 2016 - 08:44 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE

View PostTSP_cz, on 26 November 2014 - 04:24 PM, said:

jedna ze zakladnich poucek by mohla byt, ze "campers always loose" (uz jsem to zminoval mnohokrat, najde se nekolik vyjimek, ale takhle to plati skoro vzdy) - naproste vetsina bitev se rozhoduje v prvnich minutach (opet jsou tu vyjimky), to ze zustanou tanky nekde zakempene vzadu uz pak ve vetsine pripadu moc hru neovlivni (a i muzou klidne i nastrilet nejvic z celeho teamu, a rvat jak jsou uber skiller, ale to je uz davno zcela zbytecne), protoze bitva je uz vetsinou rozhodnuta

To je podle mě hrozně moc relativní. Záleží na mapě a záleží na složení. Není nic výjimečného (hlavně u koridorové popř. městské mapy) když máme šanci na win 20 % a třeba ve 4 lepších hráčích zakempíme vlajku v dobře krytém místě, rajčata sem tam trochu nahlodají enemáky a pak to dokáže pomocí kempu ukempit. Ale to je jen díky XVM kdyby jsme nevěděli co za opičáky máme v týmu, zcela jistě by jsme umřeli osamocení v první linii bez pokrytí.

ClearEvil #555 Posted 08 April 2016 - 09:07 AM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

To vlákno je přes rok a čtvrt staré, opravdu bylo třeba ho oživovat?

Spoiler

Zug007 #556 Posted 08 April 2016 - 09:19 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE
To teda u čeho si mám vypít svojí raní kávu ? Se buď zapoj do diskuze a nebo nespamuj, měl by jsi být rád že forum žije.

Armorpiercer_ #557 Posted 08 April 2016 - 09:35 AM

Captain

• Member
  • 12501 battles
  • 2,336

vtipalci. kdyz tu nekdo zalozi nove podobne vlakno, tak mu mistni chytraci vynadaji, co zaklada nove vlakno kdyz tamhle jsou jiz 2 stejna. a ted kdyz to tedy napise do stejneho, tak dostane vynadano od moderatora, co to sem xakru pise.

WTF lidi.

Edited by Armorpiercer_, 08 April 2016 - 09:40 AM.

ClearEvil #558 Posted 08 April 2016 - 11:10 AM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901
Kdyby to bylo k věci, tak možná. Ale takhle...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users