Jump to content

po tym patchu już tylko rosyjskie czolgi są dobre ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

DYMSON #1 Posted 23 May 2011 - 09:41 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14889 battles
  • 14
  • [1SBP] 1SBP
Dlaczego tak bardzo osłabione zostały amerykańskie ciężkie czołgi po ostatnim patchu ? czy naprawdę muszą być promowane tylko rosyjskie czołgi ?
weźmy na przykład katastrofalne zepsucie T32 i T32 - pomijając osłabienie działa z 360 dmg do 320 ( niby do tego kalibru może być ) ale zabranie 4 stopni z opuszczenia lufy eliminuje ostatnią zaletę amerykańskich czołgów - teraz trudno wykorzystywać rzeźbę terenu żeby móc strzelać wychylając tylko dobrze opancerzoną wieżę a wiadomo że ciężkie amerykańce pokazując korpus są do zjedzenia nawet przez pz4 - totalna porażka producentów - było dobrze to "poprawili" - szlak mnie trafia bo poszedłem w amerykańce znając ich zalety których już nie ma !!!! !@#!@#!@#!@#$#@$#$%$%^%^& mać

d4v3 #2 Posted 23 May 2011 - 10:32 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 3469 battles
  • 399
  • [TANK] TANK
Twój sprzeciw nic nie wnosi, gra rozwija się bardziej w realistyczną stronę, rozumiem Twoje niezadowolenie, ale zauważ, że każdy czołg prawie został zmodyfikowany, nie mówię o dobrej modyfikacji pzk III/IV - 5tier, bardzo fajnie działa już jako scout :) nie ma się denerwować, co jakiś czas są poprawki, ale nie należy narzekać ciągle po patchu, zresztą te zmiany co podajesz to nic wg mnie, aż takiej tragedii nie ma :) swoje uwagi możesz też kierować w odpowiednim do tego dziale ;) mam nadzieję, że sam znajdziesz :) - bo będziesz pamiętać przy następnej okazji :)

Naginata #3 Posted 23 May 2011 - 10:52 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352

View Postd4v3, on 23 May 2011 - 10:32 PM, said:

gra rozwija się bardziej w realistyczną stronę,
Raczysz żartować...

View Postd4v3, on 23 May 2011 - 10:32 PM, said:

zresztą te zmiany co podajesz to nic wg mnie, aż takiej tragedii nie ma :)
Jak pograsz wspomnianymi amerykańskimi heavy to pogadamy, na razie należy uznać, że nie wiesz o czym mówisz, a cieszysz się, że znerfili zabawki przeciw którym będziesz walczył. Różnica jest kolosalna na minus, znacznie ograniczająca podstawową taktykę stosowaną na tych czołgach, które przypomnę na tierze 9 i 10 mają 102mm przedniego pancerza kadłuba. Tak jakby już grind przez prawie 100k expa na tierze 9 z działem z tieru 7 nie był wystarczającą karą.
Ja to w ogóle jestem głupi, bo nawet przed tym nerfem gdybym się lepiej przyjrzał T34 to bym robił ruskie a nie USA, bo o ile T30 wygląda dość miło, to na myśl o przegryzaniu sie przez jego poprzednika już mnie bolą zęby.

d4v3 #4 Posted 24 May 2011 - 12:08 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 3469 battles
  • 399
  • [TANK] TANK
wyobraź sobie, że w każdym drzewku jest coś lipnego, chociażby taki t-28 katorga jak dla mnie, a potem KV i IS :) podobają mi się :) pamiętać należy, że nie skupiamy się na jednym czołgu tylko na ogóle, w wielu innych tematach ludzie też narzekają, ktoś dobrze powiedział:

każdy czołg jest OP dopóki nim nie zagrasz

farrek22 #5 Posted 24 May 2011 - 12:23 AM

Sergeant

• Player
  • 19177 battles
  • 287
  • [S_Z] S_Z

View Postd4v3, on 24 May 2011 - 12:08 AM, said:

wyobraź sobie, że w każdym drzewku jest coś lipnego, chociażby taki t-28 katorga jak dla mnie, a potem KV i IS :) podobają mi się :) pamiętać należy, że nie skupiamy się na jednym czołgu tylko na ogóle, w wielu innych tematach ludzie też narzekają, ktoś dobrze powiedział:
Tier 4 przechodzi sie w kilka chwil, z t34 juz tak nie zrobisz,nie sadze by jakimkolwiek innym czolgiem 9 poziomu trzeba bylo wbic 100k expa zeby przestal byc przerosnietym tierem 7.

FLASH69 #6 Posted 24 May 2011 - 01:46 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 19876 battles
  • 23
  • [CQF] CQF

View PostDYMSON, on 23 May 2011 - 09:41 PM, said:

Dlaczego tak bardzo osłabione zostały amerykańskie ciężkie czołgi po ostatnim patchu ? czy naprawdę muszą być promowane tylko rosyjskie czołgi ?
weźmy na przykład katastrofalne zepsucie T32 i T32 - pomijając osłabienie działa z 360 dmg do 320 ( niby do tego kalibru może być ) ale zabranie 4 stopni z opuszczenia lufy eliminuje ostatnią zaletę amerykańskich czołgów - teraz trudno wykorzystywać rzeźbę terenu żeby móc strzelać wychylając tylko dobrze opancerzoną wieżę a wiadomo że ciężkie amerykańce pokazując korpus są do zjedzenia nawet przez pz4 - totalna porażka producentów - było dobrze to "poprawili" - szlak mnie trafia bo poszedłem w amerykańce znając ich zalety których już nie ma !!!! !@#!@#!@#!@#$#@$#$%$%^%^& mać

A Ty nie wiesz co zrobili z Ruskimi.
Is z żałosną penetracją 175 jest teraz chłopcem do bicia dla każdego, tak samo IS-3 jeśli nie ma największego działa.
SU-152 i ISU-152 są strasznie wykastrowane teraz bo odłamki wykastrowano o połowę.
Jedyna nacja która dostała ogromnego kopa w górę to niemiaszki gdzie nawet Tiger z najlepszym działem gwałci is-4, Is-7 bo ma 203 przebicia.
W ruskich teraz 20-25% strzałów ze 122 to rykoszety albo legendarne już znikające pociski w których istnienie developerzy ciągle podważają.

Bądźmy szczerzy tak długo oczekiwany patch jest bublem.
Do tego po cichutku zrobiono kupę cichych zmian (MAUS i jego świetne teraz działo) zmniejszenie celności KW-2 (KW z 152) Nowe arty które potrafią odbić pocisk 122 z IS dachem...

To żadna realistka to błędy, błędy, błędy.

Naginata #7 Posted 24 May 2011 - 07:06 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352

wyobraź sobie, że w każdym drzewku jest coś lipnego, chociażby taki t-28 katorga jak dla mnie, a potem KV i IS :) podobają mi się :) pamiętać należy, że nie skupiamy się na jednym czołgu tylko na ogóle
T-28? No to masz naprzeciw M3 Lee, taka sama katorga, grałem obydwoma więc wiem. I nie, w tym temacie nie mówimy o czołgach w ogóle, tylko o amerykańskich heavy i też nie wszystkich, bo to one dostały nerfbatem po łbach, gdy inne nacje były buffowane.
I nikt tu nie mówi, że jakiś czołg jest OP, nie wiem gdzieś to wyczytał, mówimy za to, że jakiś czołg jest UP bo jak inaczej nazwać coś co przez 110k expa jest tierem 7 na tierze 9?

@FLASH - IS miał zawsze dział z penetracją 175 więc jakie "jest teraz" masz na myśli? Nie myśl też sobie, że tylko radzieckie działa nie trafiają (a 152 mm na KW trafiała mi częściej w oddalone cele  niż 107mm, takie kuriozum), bo US wcale nie są lepsze, ale żeby narzekać na czołgi CCCP to trzeba mieć tupet...

cover_man #8 Posted 24 May 2011 - 07:31 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 26913 battles
  • 776
  • [-RIP-] -RIP-
Grałem Ciężkimi US w becie, teraz robię IS-7, i muszę powiedzieć że IS na tierze VII leje wszystko jak koty w sieni, tak samo IS-3 z BL-9. Nie wspominajac o KV-3 który z 122mm masakruje. Nawet Zwykłą KV z zis 107mm jest lepsza od wszystkiego co z USA. Totalnym żartem jest Tiger, którym zresztą grałem również. Is zjaada go w 3 strzałach. KT to kolejny żart, nawet mając IS-3 z 122mm za bardzo się go nie boję.

Edit: W T-28 z zisem miałem najlepszą zabawę w WOT. To samo T-34.

michbudz #9 Posted 24 May 2011 - 07:53 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 787

wyobraź sobie, że w każdym drzewku jest coś lipnego, chociażby taki t-28 katorga jak dla mnie(...)

T-28 z 85mm to potwór nie czołg... Penetruje Tigra, M6, o medach nie wspominając. W dodatku potrafi zapierniczać jak mały motorek. Jedyne wady to papier za pancerz i długość...

Najbardziej przesrane mają amerykańce i zdobycie coś ponad 300k expa za pomocą jednej armaty 105mm... Daje w kość.

Mandoleran #10 Posted 24 May 2011 - 08:15 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 23652 battles
  • 5,159
  • [-BD-] -BD-

nie sadze by jakimkolwiek innym czolgiem 9 poziomu trzeba bylo wbic 100k expa zeby przestal byc przerosnietym tierem 7.
EKHEM
Pantera II
EKHEM

Mincerz #11 Posted 24 May 2011 - 08:17 AM

Sergeant

• Player
  • 48065 battles
  • 450
  • [BIGOS] BIGOS
Ruskie też dostały. Głównie celność. Od czasu patcha mam znacznie trudniej jeżeli chodzi o cele oddalone bardziej niż 350 metrów. I to nie tylko chodzi o HT ale i TD. Palę się też częściej a to w końcu diesle są. I nadal jadąc rus HT jedynymi czołgami na które uważam / staram się unikać to amerykańskie od T29 w górę. bo niemieckie, trzeba przyznać że wzmocnione, nie są dla rus aż tak wielkim zagrożeniem. Co nie znaczy, że to łatwy łup bo ten czas już minął. i dobrze, bo jest ciekawiej :)

DYMSON #12 Posted 24 May 2011 - 08:53 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14889 battles
  • 14
  • [1SBP] 1SBP
Rozumiem różne zmiany w parametrach celność, damange, szybkość itd - są to parametry które nie zmieniają diametralnie taktyki dla danego czołgu - ale już np kąt opuszczania lufy w przypadku amerykańskich czołgów ciężkich (T32 T34) jest kluczowym parametrem wpływającym na wybór taktyki ( np mapa campinówka od strony północnej są drewniane osłony za którymi można było się schować i strzelać wystawiając wieżę, teraz sporo trzeba się nakombinować by tak ustawić czołg aby móc skutecznie strzelać, drugi przykład: wiele baz usytuowanych jest na wzniesieniach. taktyką amerykańskich czołgów było podjeżdżanie wzniesieniem pod szczyt wystawienie wieży i strzał - teraz jest to niemożliwe a wiemy jak się kończy pokazanie korpusu dla amerykańskich czołgów) więc skoro według założeń producentów każda nacja powinna oferować jakieś specjalne zalety w swoich czołgach to co oferuje teraz ścieżka amerykańskich Heavy?

Althenor #13 Posted 24 May 2011 - 09:47 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 8969 battles
  • 136
Przecież za chwilę (gdzieś przeczytałem, że przełom lipca-sierpnia) pojawią się zamiast US T34 - M103, a zamiast T30 - T110 (na początku chyba tylko T30 wymienią, ponieważ przechodzi on do linii TD), więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

P.S. Podczas bety grałem niemieckimi i amerykańskimi czołgami, teraz poszedłem w RU i szczerze powiedziawszy:

każdy czołg jest OP dopóki nim nie zagrasz

to BARDZO mądry cytat!

DYMSON #14 Posted 24 May 2011 - 10:06 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14889 battles
  • 14
  • [1SBP] 1SBP
Ale jaki to ma związek ? nie rozmawiamy o bliżej nieokreślonej przyszłości w której będą niewidzialne i latające czołgi tylko o tym co jest teraz
a poza tym nawet w tej odległej przyszłości T32 zostaje a T34 ma przejść do Premium-ów - czyli też zostaje

Mincerz #15 Posted 24 May 2011 - 11:45 AM

Sergeant

• Player
  • 48065 battles
  • 450
  • [BIGOS] BIGOS
Nie grałem amerykańskimi HT; papierowymi HT nauczyłam się grać na KW-1s który przed patchem miał ledwo o 20hp więcej niż T34-85 (710hp) a pancerz to raczej teoria bo pociski przeciwników przechodziły bez żadnych problemów. Dobre działo ale reszta na 2, góra 3 strzały; i żadnej pancernej wieży którą można prawie bezkarnie wystawiać na widok publiczny. i bez możliwości opuszczenia lufy.. po patchu ma o 100 hp więcej ale pali się częściej i działo 2-3 razy w każdej walce wysyła pociski nie tam gdzie celowałem. nadal bardzo wrażliwy na trafienia, nadal trzeba uważać.. a jest to mój ulubiony i najukochańszy czołg w całym WoT. Przepraszam Cię ale skoro ja mogę na KW-1s grać i zwyciężać to dlaczego nie można tego samego w amerykańskimi HT? zmień taktykę, zmień nawyki. dostosuj się do zmian a narzekania.. rozumiem ale chyba nie tędy droga.

DYMSON #16 Posted 24 May 2011 - 12:05 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14889 battles
  • 14
  • [1SBP] 1SBP
NO chyba nie do końca się zrozumieliśmy - porównaj sobie te same tiery HT i zrozumiesz o czym mówię a twój przykład w którym wybrałeś mobilność KW1s kosztem prawdziwego HT kv3 niczego nie tłumaczy,  - po prostu miałeś wybór - a jaki jest wybór w przypadku tierów 8 i 9 ? poza tym rozmawiamy o modyfikacjach przeprowadzonych w trakcie gry a kv1s od początku jest jaki jest i dla niego jest określona taktyka. Więc zrozum, że nie rozmawiamy o tym jaki jest dany czołg tylko o tym jak go zmieniono w trakcie rozgrywki ( zepsuto)

wiktorsam #17 Posted 24 May 2011 - 12:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14164 battles
  • 16
To ja podziwiam za miłość do KW-1s właśnie go meczę po KW i dla mnie to masakra a nie czołg :). Fakt graczem jestem cienkim, ale to jest jakieś nieporozumienie. Z swoim tierem to nawet nie ma co podchodzić, ale i z niższymi szans nie ma. Pancerz z papieru, dwa strzały i bye bye, zapala się non stop a na dodatek działo tak chybia, że czasami to aż oczy przecieram z wrażenia ... Jeżdżę z tą pierwszą 122 mm z KW i zbieram na nową wieżę i wymarzoną nowszą wypasioną 122mm licząc że coś się zmieni...

KW na początku też przeklinałem z jego standardowym 76 mm które co najwyżej skrobało farbę z innych czołgów, ale po wsadzeniu wspomnianej 122 mm, lepszej wieżyczki, i mocniejszego silnika jest to chwilowo mój ulubiony czołg.

Bardzo fajnie mi się jeździło np nielubianym tu t-28 :), i liczyłem po cichu że kw-1s to będzie taki jego odpowiednik, a tu zawód - ani nie jest tak szybki, ani zwrotny, a to co ma wspólne to pancerz z papieru :/.

A co do nie trafiania z 122 mm to w ogóle jakaś masakra - w KW identyczny działem trafiam dużo częściej, a jak nawet nie trafię to nie są to odchyły na 10 metrów. Nie wspominam już o strzelaniu z jazdy gdzie z KW wielokrotnie ubijałem tak średnie czołgi a w KW-1s nigdy mi się nie udało tak trafić.

Mam też problem taki w KW-1s że czasami strzelam a tak jak bym nie strzelił - przeładowuje a ja w nic nie trafiłem nie ma wystrzału - czary !
Ciągle jeszcze wierzę że po doposażeniu będzie mi dawał ten czołg przyjemność ;)

Naginata #18 Posted 24 May 2011 - 12:12 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 4523 battles
  • 352
Akurat KW-1s ma zabrany trochę pancerz (boki wciąż lepsze od M6, wieża taka sama jak w IS, tier wyżej), ale za to zyskał na mobilności, przyznasz, że wkurzył byś się lekko gdyby ci nagle obcięli dynamike o połowę?

danjou667 #19 Posted 24 May 2011 - 12:18 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 8638 battles
  • 627
  • [SBP-W] SBP-W
T32 dostało trochę po miejscu gdzie kończy się szlachetna nazwa pleców. Fakt. Ale jak jest sensowna bitwa. Podkreślam sensowna a nie bitwa życia, to śmiało z premką można mieć 50-60k i 1500xp. Choć czasem wkurza, że wrogowi zostaje powiedzmy 2-5% po 4 trafieniu.

Khil #20 Posted 24 May 2011 - 12:21 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 10196 battles
  • 133
  • [RDDT3] RDDT3
Zdajecie sobie sprawe, ze do kazdego czolgu znajdzie sie gracza, ktory Wam tym czolgiem skopie tylek?

Po cos ta roznorodnosc musi byc...