Jump to content

PzKpfw. IV Ausf. A

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Tuccy #1 Posted 19 June 2014 - 09:44 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14479 battles
  • 6,482
  • [WG] WG

Německý střední tank 3. úrovně.

Informace na Tankopedii

Podrobné návody a recenze na vozidlo od zkušených hráčů:
glock17 (150 bitev, WR 67%, WoT 9.1, 22.07.2014)

Máte s tímto vozidlem 200+ bitev a win ratio 53%+?  Pomozte nám a ostatním hráčům, sepište k němu návod! 

Edited by Karlie, 30 July 2014 - 08:24 AM.

HiroM #2 Posted 20 June 2014 - 11:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 14180 battles
  • 336
  • [TARA] TARA
Zkusil jsem tento stroj, pouze 17 bitev, ale pěkný WR. Ta houfnice je na tom fajn, podobné jak PZ 4H, jen ta DMG je malá, občas když se to trefilo vypíná to 2 a 3 na ránu, ale jinak kouše po 30-50. M jsem získal za 831 expů. Nekoupil bych si ho znova, teď tedy ne. Ale stroj je to fajn, držet se vzadu, pancíř to nemá, druhá linie mu spíše chutná.

Lokoh #3 Posted 30 June 2014 - 09:37 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16132 battles
  • 1,271

...už jsem v jiném threadu zmiňoval, že mi připadá trochu zbytečný.... žádný pancíř, zanedbatelná DMG, nevalná rychlost, dohled typu krtek, přesnost děla tragická.

Musím ten názor opravit - spolu s MM +2 je to tank naprosto na nic. Ani nepamatuju, že bych jel bitvu trojek, potkávám se s KV-1, T-34, Pz.IV H a není to ani komický, prostě se dá kousek popojet a schytat to na jednu ránu. Ten tank jenom v bitvě zabírá post nějakému užitečnému modelu. 

winer12369 #4 Posted 30 June 2014 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 28799 battles
  • 103
  • [-FCO-] -FCO-
Já jsem s ním odjel jenom 31 bitev, ale tehle tank jsem si užil (74%), jako dělo doporučuju padesátku, potom sype jednu střelu za druhou, další plus je slušná pene na goldu. Nechápu, proč si stěžujete pro mě to byl stroj na válečníky a i trochu OP.

Lokoh #5 Posted 30 June 2014 - 10:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16132 battles
  • 1,271

View Postwiner12369, on 30 June 2014 - 10:53 PM, said:

Já jsem s ním odjel jenom 31 bitev, ale tehle tank jsem si užil (74%), jako dělo doporučuju padesátku, potom sype jednu střelu za druhou, další plus je slušná pene na goldu. Nechápu, proč si stěžujete pro mě to byl stroj na válečníky a i trochu OP.

...tak určitě

Např. Pz.IV H (která dá ten tank na 0,77 rány) se dá ustřílet sedmi zásahy padesátky (nedingnutými, do plných). To přeci není problém.... Nebo se dá na mapě bloudit a hledat ještě větší srágoru než je PzKpfw. IV Ausf. A, jestli by se třeba náhodou nenechala zastřelit.... Ten tank nemá s pětkama v bitvě co dělat.

winer12369 #6 Posted 30 June 2014 - 10:58 PM

Corporal

• Player
  • 28799 battles
  • 103
  • [-FCO-] -FCO-

View PostLokoh, on 30 June 2014 - 10:19 PM, said:

...tak určitě

Např. Pz.IV H (která dá ten tank na 0,77 rány) se dá ustřílet sedmi zásahy padesátky (nedingnutými, do plných). To přeci není problém.... Nebo se dá na mapě bloudit a hledat ještě větší srágoru než je PzKpfw. IV Ausf. A, jestli by se třeba náhodou nenechala zastřelit.... Ten tank nemá s pětkama v bitvě co dělat.

Třeba až se naučíš hrát, tak se ti i zalíbí.

Lokoh #7 Posted 01 July 2014 - 07:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 16132 battles
  • 1,271

View Postwiner12369, on 30 June 2014 - 11:58 PM, said:

Třeba až se naučíš hrát, tak se ti i zalíbí.

Doufám, až se naučím hrát, že mi osud dopřeje aby se mi zalíbilo něco jiného :-)

glock17 #8 Posted 17 July 2014 - 10:46 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

Návod či recenze k vozidlu:  Panzer IV Ausführung A (Pz. IVA)

Návod byl sepsán/aktualizován k verzi World of Tanks: Update 9.1 dne 22.07.2014.

Návod sepsal glock17 a k tomuto dni měl s tímto vozidlem 150 bitev a win ratio 67,33 % (200 bitev s ním fakt nenajedu, na vytvoření úsudku stačí těch 150 bitev až až)

Klíčové vlastnosti:
- matchmaking vás hází do bitev tier 3 - 5 (a v tier 5 už máte problém uhrát nějaký výsledek),
- pancíř korby je vyloženě z papundeklu (14 mm), věž to samé (ani těch 30 mm vepředu nestačí), jeho pancíř probije KAŽDÝ kanon ve hře (i T1 Cunningham je reálná hrozba),

- velitelská věžička hodně vyčnívá a je oblíbeným cílem při přestřelování přes kopec (doporučuji nestát na místě, ale vykukovat, vystřelit a zajet zpět),
- slušně se otáčí na místě i pohybuje (řidič nepotřebuje žádné perky na otáčení nebo průjezd bažinou),
- s prémiovou municí propálíte zepředu tier 5 KV-1 (korba) nebo T1 (korba) - kanon 7,5 cm KwK 37 L/24 (mám vyzkoušeno, že do toho kolmého plátu s průzory řidiče a radisty krásně probíjíte, korba nesmí být naúhlovaná více jak 10 stupňů),

- skvělá deprese děla (-10 stupňů, často jediný způsob jak rychle neumřít je pouze střílení přes kopec),

- granáty létají po balistické křivce (tj. jste schopni trefit i cíl, z něhož za kopcem kouká jen velmi málo),- - pomalé granáty (při střelbě na jedoucí tank musíte hodně předsazovat, preferujte střílení na statické cíle),

- hodně životů (270 HP s 2. věží), což leckdy hodně pomůže - tier 3 stíhače tanků vás nesestřelí na 2 rány (leda s velkorážnou houfnicí),
- průměrná kamufláž  - navíc výstřel z houfnice je hodně vidět.

Doporučený postup výzkumu:
- pásy (bez pásů neuvezete doplňky výbavy),
- dělo 7,5 cm KwK 37 L/34 (jiné dělo nepoužívejte),

- věž (+20 HP, +10 m dohled, +0,01 k přesnosti děla)
- motor (+30 HP)

- obě radiostanice.

Doporučená výbava:
- binokulár (s pomalopalnou houfnicí budete často stát a zaměřovat)
- nabiják (dělo nabíjí pomalu na tier 3 tank)
- ventilace (dávám ji všude)

- malé opravy

- malá lékárnička

- malý hasičák (není třeba dávat benzín)

Doporučené skilly posádky:

(co jsem měl já – 380 – 392 % posádka – prodal jsem DW2 a přesunul posádku; viz moje recenze na DW2)

- velitel: BiA, žárovka, opravy, profesor
- střelec: BIA, zbrojíř, opravy, hašení
- řidič: BiA, profík, opravy, hašení
- radista: BiA, prostorová představivost, opravy, hašení
- nabíječ: BiA, bezpečné ukládání, opravy, hašení

Styl hry:
Styl hry je jediný (s ohledem na papírovost) = zůstat vzadu a ničit. Tank je docela nevyvážený (asi s ohledem na to, že vznikl kvůli historickým bitvám) – na tieru 3 je to ultimátní zabiják s otočnou věží – Marder II nebo T82 jsou vysloveně lahůdkou na jednu ránu, Cruiserům a Covenanterům dáváte šlupky za 180 HP atp. Stojíte vzadu a hrajete úlohu stíhače tanků, pokud netrefíte první ranou, za 3,3 vteřiny přebijete (se základní posádkou za 4 vteřiny) a máte šanci na reparát. DPM máte o něco slabší než FCM36P40, on ale musí točit při zaměřování celým tankem. Vůbec není problém udělat každou druhou bitvu ocenění High Caliber (těch 1000 dmg je cca 6 - 7 zásahů) a tenhle tank dokáže poměrně snadno sám rozhodnout bitvu.

Na tier 4 už to začíná být úplně jiné = s HE neuspějete proti silněji pancéřovaným tankům (B1, Pz B2, AMX 40, Matilda, Valentine), tudíž doporučuji investovat a zakoupit větší množství prémiových HEAT granátů (vozil jsem 40 HEAT + 82 HE). Opět zůstáváte vzadu, cca 50-100 metrů za vlastními těžkými tanky (případně jako stíhač tanků bráníte křídla) a podporujete útok. Prioritně se zaměřujete na tanky, které ohrožují vaše těžké tanky (tj. ignorujte lehký tank plivající z kulometu do týmového kolegy v B1 a soustřeďte se na Hetzera, který stojí k vám bokem). Když při tom rozstřílí vás, je to ta lepší varianta. Úplně nejlépe uděláte, když chráníte vlastní Matildu, protože to je tank, jehož přítomnost v tier4 bitvách rozhoduje (tým, který ji nemá, velmi pravděpodobně prohraje). Zde jste už v roli podpory, sami nic nezmůžete a musíte aktivně spolupracovat s týmem.

Na tier 5 jste v podstatě neužiteční (nejste schopni dávat nějakou velkou DMG, ikdyž dokážete víceméně náhodně s prémiovou municí probít čelně KV-1, T1, Matildu IV nebo Excelsior). Jste odsouzeni ke krytí křídel, likvidaci nepřátelských lehkých tanků, dorážení nepřátelských těžkých tanků s pár HP. Každý ňouma s KV-1 si do vás rád práskne (free XP), takže se zásadně pohybujte od krytu do krytu (do křoví nelezte, tier5 střední tanky už mají slušný dohled a vidí vás na 350 metrů) a moc nevykukujte. Pokud se pohybujete za vlastními těžkými tanky, nepoužívejte prémiovou HEAT munici, přebijte na HE a ničte nepřátelům pásy, střílejte do věnce pod věží (zablokujete otáčení věží). Prioritní cíle jsou nepřátelské stíhače tanků ohrožující vaše těžké tanky.

Rozložení bitev: 40% tier3, 40% tier4 a 20% tier5.

Komu se v bitvě vyhnout:

- všem tier 5 strojům a silněji pancéřovaným tier 4 tankům.

Na koho si dát TAKÉ pozor:

- kdokoliv, kdo má namontovanou houfnici, je velmi nebezpečný,

- tanky s kulometem nebo automatickým kanonem.

Ekonomika:
Bez premium účtu jsem s ním nehrál, takže jen za prémiové hraní = pokud v bitvě vystřelíte více než 6 - 7 HEAT (prémiové střelivo), nevydělali jste vůbec nic. Vydělávat se dá cca 20 000 kreditů čistého (bez použití prémiové munice), tedy když se povede bitva. Průměrná bitva cca 10 000.

Co zlepšit na Pz IVA:

- nic, je to tank na historické bitvy, tudíž nelze hýbat s výzbrojí, osádkou, pancéřováním ani s mobilitou.

Závěr:

Nepatří do rukou začátečníkům s ohledem na specifika při střelbě z houfnice. Nevyvážený tank, který na své úrovni dominuje, v bitvách vyšších úrovní hodně ztrácí ze své pověsti lovce. M2 Medium je mu asi nejpodobnější (má lepší pancéřování, ale horší kanon).

Jak ho hrát:

Jako king na tier 3:

http://wotreplays.co..._kpfw_iv_ausf_a

Jako podpora na tier 4:

Jako nicka na tier 5 (propálil jsem Excelsior zepředu prémiovou municí):

Edited by glock17, 22 July 2014 - 09:44 PM.

JohnyFencer #9 Posted 09 November 2014 - 07:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,020
S timhle strojem nikdo nehraje. Chybi mi 3 tanky do te medaile za vsechny znicene tanky ve hre. Za cca 30 her jsem ho potkal jako soupere 2x a v tymu jsem ho mel snad trikrat. Samo, ze mi ho vzdycky vyzrali. Ale jeste hur je na tom s vyskytem ten lehky japonec na 2.tieru. posledni mi chybi paradoxne kv1s, po zmene taky moc nejezdi a kdyz uz ji potkam, vyzerou mi ji...
Za mne je to zbytecny tank, ale wg k tomu tak nejak spejou, ze delaji jenom zbytecne veci :(

Roiman4 #10 Posted 09 November 2014 - 08:32 PM

Corporal

• Player
  • 17830 battles
  • 108
Jo chlapče gl s tímto tankem, já ho hledal měsíc :D ale jakmile jsem ho našel na Prochorovce, tak jsem si udělal sebevražedný výlet do protivníkových řad uprostřed mapy ( štestí bylo, že tam zrovna jel ), střelil dvakrát a naramoval ho :D stálo to za to, jinak, kdo by ten tank jezdil, když je v tank blbé línii.... Jinak u japončíka gl, já měl to štestí, že jsem ho zabil hned , jak ho vydali, teď mi dělá problém najít T9 a T10...  a Kv-1S se dá skoro pořád potkat... 

saturn897 #11 Posted 18 November 2014 - 07:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12787 battles
  • 1,289
  • [HALUS] HALUS

Tak koukal jsem se na to jen tak na WoTWiki, a vážně jsem se smál u tohodle:

Výhody:

......

One tier lower than the T-28, which has similar horrible armor values.

......

Nevýhody:

Armor is an utter joke like the Soviet T-28, only slightly worse, Players not used to such armor will find it frustrating.

.......

Ne, že bych s tim nesouhlasil, ale je vidět, že WG není žáný suchar. :trollface:

saturn897 #12 Posted 18 November 2014 - 07:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12787 battles
  • 1,289
  • [HALUS] HALUS

View PostJohnyFencer, on 09 November 2014 - 07:27 PM, said:

S timhle strojem nikdo nehraje. Chybi mi 3 tanky do te medaile za vsechny znicene tanky ve hre. Za cca 30 her jsem ho potkal jako soupere 2x a v tymu jsem ho mel snad trikrat. Samo, ze mi ho vzdycky vyzrali. Ale jeste hur je na tom s vyskytem ten lehky japonec na 2.tieru. posledni mi chybi paradoxne kv1s, po zmene taky moc nejezdi a kdyz uz ji potkam, vyzerou mi ji...
Za mne je to zbytecny tank, ale wg k tomu tak nejak spejou, ze delaji jenom zbytecne veci :(

Pravda, jsou těžko k sehnání na bojišti, i když nechápu proč ten jaončík, mě přišel jako suprový tank (zvlášť s top kanonem plným HEček).

saturn897 #13 Posted 26 November 2014 - 06:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12787 battles
  • 1,289
  • [HALUS] HALUS

Tento tank jsem se rozhodl vyzkoušet.

Docela mě mile překvapil tim, jak ta hougfnička je účiná. Nenabíjí nějak extra moc dlouho. Většinou vyjedu dam prask a zajedu. Doclea i ta přesnost je spolehlivá. Pohyblivost je slušná. V T5 bitvě jsem to hrál jako takového otravovače, jednoduše HEčka a otravovat a odvádět pozornost od silnějších spojenců. Hlavní věc, kvůli které jsem to prodal je ta, že brutálně trpí na poškození munice. 99% ran do boku končí poškozenou municí a to mě zklamalo.

glock17 #14 Posted 26 November 2014 - 09:28 PM

Captain

• Player
  • 38757 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

View Postsaturn897, on 26 November 2014 - 06:06 PM, said:

Tento tank jsem se rozhodl vyzkoušet.

Docela mě mile překvapil tim, jak ta hougfnička je účiná. Nenabíjí nějak extra moc dlouho. Většinou vyjedu dam prask a zajedu. Doclea i ta přesnost je spolehlivá. Pohyblivost je slušná. V T5 bitvě jsem to hrál jako takového otravovače, jednoduše HEčka a otravovat a odvádět pozornost od silnějších spojenců. Hlavní věc, kvůli které jsem to prodal je ta, že brutálně trpí na poškození munice. 99% ran do boku končí poškozenou municí a to mě zklamalo.

To jako neumíš využít depresi kanonu -10 stupňů k tomu, abys nebyl snadný cíl? Šutr nebo kopec se nedá prostřelit ani sebesilnějším kanonem. Případně se pokusit schovat se za Matildu, AMX 40, B1 nebo KV-1?

JohnyFencer #15 Posted 30 November 2014 - 12:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,020
A furt ho nemam. Uz se mi povedlo ho potkat s matildou i M3 stuartem, urezal sem si ho z full HP na cca 50 a pak mi ho nekdo vyzral. Proste to nejde :(.

DArtagnan75 #16 Posted 27 February 2016 - 11:55 AM

Private

• Player
  • 20326 battles
  • 43
  • [_VAL_] _VAL_
Sory pánové ale jak tohle někdo může chválit ? Tančík je pomalý a neohrabaný. Pancíř vás nepodrží, medium na tieru 3 je stejný jako light. Když potkáte Pz I C tak vás jeho kulomet sešrotuje. Houfnička má sice velký účinek, ale přesnost pouze na blízko, jak se přiblížíte střelby na hranici dohledu tak zapomeňte na snajpování. Ovšem brutální je pomalá obloučkovitá trajektorie střely. Jedoucí tank prostě nemáte šanci na větší vzdálenost trefit. Vyexpit a zahodit. Hrát s tímhle 150 bitev je masochismus a zbytečná ztráta času. Ve WOT je mnoho jiných tanků které jsou mnohem zábavnější.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users